11 niesamowitych zaczepów, które ułatwiają życie – i podróż

/

Najnowsza generacja bagażników hakowych sprawia, że ​​transport roweru jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, bez konieczności wkładania go do samochodu. Te bagażniki są przeznaczone do przewożenia rzeczy na pedałach bez grzechotki i ułatwiają załadunek i rozładunek roweru. Nasze typy bagażników różnią się w zależności od pozycji montażu, uruchomienia bagażnika zapewniającego dostęp do bagażnika i liczby przewożonych rowerów, ale wszystkie są niezawodnymi opcjami na następną przygodę na dwóch kołach.

Konstrukcje

bagażników Bagażniki hakowe pasują do rurki odbiornika pojazdu i są dostępne w dwóch podstawowych wersjach: tacowej i wiszącej. Ten pierwszy może odchylić się na bok lub złożyć, aby uzyskać dostęp do bagażnika lub bramy podnoszonej, i wykorzystuje serię tac, w których można oprzeć opony roweru. Bagażniki typu tacka, takie jak Kuat Sherpa 2.0, są zazwyczaj cięższe, ale lepiej pasują do rowerów górskich niż wieszaki wiszące, które zabezpieczają rower za górną rurę. Limity masy na rower wahają się od 35 do 60 funtów, a wszystkie nasze typy pasują do odbiorników 1,25- i 2-calowych (z wyjątkiem Yakima Holdup Evo 2, które pasują tylko do 2-calowych dętek).

Funkcje i dodatki

Te bagażniki na hak mieszczą jeden lub dwa rowery, chociaż Yakima Holdup Evo +2 zwiększa pojemność Holdup Evo do czterech rowerów. Niektóre bagażniki mają zintegrowane linki zabezpieczające rowery do bagażników oraz sworznie blokujące zaczepy do mocowania bagażników do samochodów. Bagażniki w stylu wahadłowym, takie jak RockyMounts BackStage, umożliwiają dostęp do bagażnika bez wyjmowania rowerów. Küat NV 2.0 ma zintegrowany stojak naprawczy, a Yakima Holdup Evo jest wyposażony we wbudowany otwieracz do butelek do piwa postride. Dołączyliśmy również akcesorium (na końcu naszej listy), które daje nieobrotowym regałom możliwość odchylania się.

Dlaczego znalezienie stojaka może być teraz trudniejsze

Odkąd terminy takie jak „schronienie na miejscu”, „pobyt w domu” i „dystans społeczny” zakorzeniły się w naszym codziennym leksykonie, musieliśmy znaleźć alternatywne formy rozrywki, które nie angażuj dużych tłumów, zajęć w pomieszczeniach ani ryzykownych sytuacji (takich jak podróże). Coraz więcej osób przekonało się, że ucieczki na świeżym powietrzu, takie jak wędrówki piesze, bieganie i jazda na rowerze, są bezpiecznymi, oszczędzającymi zdrowie sposobami wyjścia i zrobienia czegoś. Doprowadziło to do wzrostu sprzedaży rowerów i akcesoriów rowerowych, a tym samym do wyczerpania zapasów. To dobrze, ponieważ oznacza to, że więcej ludzi odkryło rowery. Ale jest to również frustrujące, jeśli Twoim celem jest dziś złożenie zamówienia online tylko po to, aby dowiedzieć się, że być może będziesz musiał czekać tygodnie, a nawet miesiące, aby je otrzymać. Jeśli zauważysz na tej liście coś, co przykuwa Twoją uwagę i trafisz na niedostępną blokadę, cierpliwość (czekanie na ponowne zapasy), wytrwałość (może być dostępna gdzie indziej online lub gdzieś lokalnie) lub po prostu bycie proaktywne (przedsprzedaż jest dostępna dla wielu niedostępnych modeli) może być drogą do zrobienia. Będziemy mieć oko na stan zapasów i aktualizować linki tak często, jak to możliwe.

Jak testowaliśmy

Nasi oszaleli na punkcie rowerów redaktorzy przejechali setki, a w niektórych przypadkach tysiące mil na swoich rowerach powierzonych do tych stojaków. Przewozimy rowery szosowe, górskie, elektryczne i miejskie, a także rowery z hamulcami tarczowymi, dużymi kołami, grubymi oponami i nie tylko. Trzymamy te bagażniki w naszych pojazdach przez miesiące, używamy ich i nadużywamy, dopóki nie wiemy, co działa, a co nie. Jeden z nich poddaliśmy nawet „dziecięcemu” testowi, powierzając 11-latkowi odpowiedzialność za załadunek i rozładunek rowerów, aby sprawdzić, czy może to zrobić bez nadzoru osoby dorosłej (nie miał problemu). Jeśli nie byliśmy zadowoleni z konkretnego stojaka, nie uwzględniliśmy go. Jak dotąd jest to 11 stojaków na zaczepy, które zdobyły swoje miejsca jako najlepsze.

Najbardziej elastyczny 765,00 USD KUP TERAZ Firma

1Up stworzyła kultową pozycję dzięki swoim przemysłowo wyglądającym stojakom, które przyjmują uproszczone podejście do zabezpieczania roweru – dwa ramiona zapadkowe zaciskają się na kołach, bez haczyków, pasków lub regulacji dla różnych rozmiarów lub podstaw niezbędny. Ten specjalnie ma szersze i wyższe ramiona, aby lepiej współpracować z 29-calowymi kołami i grubymi oponami. Mechanizm obrotowy Equip-D jest płynny, a zwolnienie uchwytu w kształcie litery T umieszczone na końcu belki zaczepowej nie wymaga sięgania przez bagażnik, aby go złożyć. Wielowarstwowe tace pozwalają rowerom usiąść bliżej siebie, a bagażnik jest umieszczony na tyle wysoko, że nie przeszkadza większości rur wydechowych.

Najlepsza wartość Double 549,00 $ KUP TERAZ

Oficjalnie możesz zapomnieć o każdej reklamacji dotyczącej bagażników Hitch. Küat Sherpa 2.0 jest równie wytrzymały i stylowy, jak wygodny i intuicyjny (11-latek naszego testera nie miał problemu z ładowaniem i rozładowywaniem rowerów). Dostępny z zaczepami o rozmiarze 1,25 i 2 cali oraz w trzech kolorach, Sherpa z łatwością obraca się w górę iw dół za pomocą dużej dźwigni i pasuje do dwóch rowerów (maks .: 40 funtów każdy, rozstaw osi 47 cali, opony 3-calowe) jego lekka aluminiowa platforma (odchyla się również w dół, aby nie zasłaniać włazu samochodu). Montaż jest dość prosty (upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami podczas wyjmowania części, ponieważ opakowanie działa jak uchwyt montażowy), a krzywka zaczepu pozwala ręcznie dokręcić zębatkę do odbiornika, aby zapewnić bezpieczne połączenie. Ładowanie rowerów na tace to pestka: pasek z mechanizmem zapadkowym zabezpiecza tylne koło w kołysce, a regulowane, haczykowe listwy na ramię z przodu. Cały system jest mocowany do zaczepu, a częściowo zintegrowana linka umożliwia przypięcie rowerów do bagażnika. Wskazówka: podczas rozładowywania roweru, zwolnij tylne koło przed przednim, aby nie dopuścić do przypadkowego wywrócenia się roweru i uderzenia w tylną szybę (to mogło się przytrafić naszemu testerowi – prawda!).

Obejmuje zintegrowany stojak naprawczy 749,00 USD KUP TERAZ

Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zobaczyć w swoim lusterku wstecznym, gdy pędzisz drogą, są rowery warte tysiące dolarów, które grzechoczą za Twoim zderzakiem. Dzięki konstrukcji z rozszerzającym się klinem, który zabezpiecza bagażnik w haku odbiorczym pojazdu i blokuje się za pomocą śruby zabezpieczającej przed kradzieżą, NV 2.0 zachowywał się bez chybotania podczas naszych testów. Mocny przegub pozwala podnieść bagażnik, gdy nie ciągniesz rowerów, rozłożyć go na płasko, gdy jesteś, lub upuścić go pod kątem 45 stopni, aby uzyskać łatwy dostęp do kufrów i łóżek do odbioru. Inne fajne funkcje: zintegrowane linki zabezpieczające i stojak naprawczyoraz regulowane kołyski, które zapewniają lepszy prześwit dla rowerów ułożonych w stos, gdy są załadowane. Jedyną przeszkodą, jaką zauważyliśmy, jest to, że system zapadkowy może się zapchać, co utrudnia usunięcie rowerów. Okazało się również, że tak długo, jak zwracaliśmy uwagę na czyszczenie układu zapadkowego z brudu po jeździe po brudnych lub zakurzonych drogach, problem został całkowicie wyeliminowany. NV 2.0 jest dostępny dla odbiorników 1,25- i 2-calowych; Dodatki obejmują 20-calowy adapter do kół za 10 USD i dodatek do dwóch rowerów za 429 USD (tylko dla 2-calowych odbiorników).

Najlepsza aktualizacjai prawdziwego faworyta wypróbowanego 619,95 $ Kup teraz

Niezbyt często bagażnik rowerowy wzbudza podziw, ale T2 Pro XT ma szereg funkcji, które sprawiają, że jest on niesamowity. Na szczycie listy znajduje się uchwyt z szerokim spustem, który pozwala jedną ręką podnosić i opuszczać bagażnik (i zanurzać go w celu uzyskania dostępu do tylnych włazów). Zintegrowane linki blokujące chronią rowery przed wzrostem nóg, a ramiona bagażnika mają szeroki, wygodny uchwyt i łatwo przesuwają się, aby zabezpieczyć przednie koło z oponami o szerokości do 5 cali. Zamiast używać śruby, T2 mocuje się do cięgna zaczepu klinem rozprężnym, który zaciska się za pomocą pokrętła blokującego. System ułatwia instalację i demontaż T2 (choć waży 52 funty, więc nadal możesz potrzebować pomocy), ale nie jest niezawodny. T2 jest cięższy i kosztuje więcej niż większość stojaków, a wygodne funkcje oznaczają, że wymaga trochę więcej uwagi. Ale to samo zostało powiedziane, kiedy przeszliśmy z rowerów typu hardtail na rowery z pełnym zawieszeniem i niewielu spojrzało wstecz.

Najtańszy podwójny 199,99 $ KUP TERAZ

Trail Rider 2 to świetna, tańsza alternatywa dla bagażników premium z tej listy. Utrzymuje dwa rowery w stałych mocowaniach na koła, zabezpieczone pojedynczym ramieniem zapadkowym, które zaciska się na ramie. Pionowa belka, która utrzymuje zaciski ramy, odchyla się do tyłu, aby uzyskać dostęp do bagażnika, co przydało się również do załadowania dwóch rowerów: mogliśmy ją złożyć, postawić rower na bagażniku najbliżej samochodu bez konieczności podnoszenia w górę i nad ramieniem, unieś ramię z powrotem na miejsce, a następnie ustaw drugi rower. Gdy nie jest używany, bagażnik można złożyć równo z tylną częścią samochodu. Jest super wytrzymały – nasz tester jechał z Filadelfii do Phoenix z rowerem na bagażniku, a zamek na ramieniu zabezpieczającym pozwolił jej wygodnie zostawić rowery w samochodzie na hotelowym parkingu. Kompromis za bagażnikiem w tej niższej cenie nie ma nic wspólnego ze stabilnością czy wytrzymałością, ale z możliwością regulacji: rowery stoją w stałym miejscu z minimalną możliwością regulacji ich z dala od siebie, jeśli dwa rowery nie pasują do siebie dobrze; chociaż możesz rozłożyć kołyski, aby kierownice i siodełka nie przeszkadzały. Ale może pomieścić rozstaw osi do 60 cali, opony o szerokości do trzech cali i jest odpowiedni dla rowerów o wadze do 45 funtów.

Najlżejszy bagażnik na 2 rowery 269,95 USD KUP TERAZ

Camber 2 to wieszak na dwa rowery, który jest świetną, niedrogą alternatywą dla stojaków na tace cenowe. Rowery zawieszone są na dwóch poziomych ramionach, które podtrzymują górną rurę. Gumowe wsporniki z paskami zapobiegają przesuwaniu się rowerów w przód iw tył, ale nie są tak bezpieczne, jak stojaki na tace. Jest to nieuniknione w przypadku tego stylu regału. Camber można obrócić do tyłu, aby umożliwić łatwy dostęp do bagażnika, a ramiona można łatwo złożyć, gdy nie są używane. W przeciwieństwie do regałów na tace, które wydają się być bardzo ciężkie, waży tylko 28 funtów, Camber 2 jest lekki i łatwy w szybkim montażu, dzięki czemu jest świetną opcją zarówno jako stały element wyposażenia pojazdu, jak i jako bagażnik zakładany tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. to. Thule zaleca maksymalny ciężar każdego roweru wynoszący 37,5 funta, co czyni go kiepskim wyborem do transportu rowerów elektrycznych. Nie jest również idealny do rowerów z nietradycyjnymi ramami w kształcie rombu, takimi jak niektóre rowery górskie z pełnym zawieszeniem lub rowery z ramami przelotowymi.

Hauls All Manners of Bikes 374,99 $ KUP TERAZ

Jest to wytrzymały, ciężko pracujący bagażnik, na którym można polegać każdego dnia. Zbudowany z aluminium i stali, MTR 2 nie jest lekki, ale jest wystarczająco mocny, aby przewozić rowery o wadze do 60 funtów i działa na rowerach z rozstawem osi do 53 cali. W ciągu prawie roku regularnego użytkowania przewoziliśmy wszelkiego rodzaju zestawy, od rowerów torowych z cienkimi oponami 23 mm po rowery trailowe, elektryczne rowery górskie, rowery fatbike, a nawet kilka rowerów cargo. Tace są wielopoziomowe i bardzo daleko od siebie, co sprawia, że ​​niezwykle trudno jest znaleźć kombinację rowerów, która nie będzie działać na tym bagażniku. Za każdym razem, gdy znajdowaliśmy konflikt – na przykład kierownicę jednego roweru uderzającą o tylne koło drugiego – można go było łatwo rozwiązać, przestawiając rowery na przeciwną tacę. Jak większość bagażników na zaczep, można go złożyć i schować, gdy nie jest używany. Uchwyt zwalniający jest umieszczony na zewnątrz stojaka i chociaż wymaga mocnego chwytu, aby go aktywować, akcja jest ostra i jeszcze nie zacięła się na nas. Możesz także kupić dodatki z pojedynczą i podwójną tacą, jeśli będziesz potrzebować dodatkowej pojemności w przyszłości.

Najlepsze do USD KUP TERAZ

zwiększenia pojemności 549,00Yakima Holdup Evo to naprawdę solidna maszyna do holowania rowerów; mieliśmy rowery na nim i poza nim prawie codziennie bez żadnych skarg. Evo poradził sobie ze wszystkim, co na niego rzuciliśmy, w tym z masywnymi rowerami górskimi i bardzo grubymi rowerami elektrycznymi. Opcjonalny dodatek do dwóch rowerów EVO +2 jest łatwy w instalacji i poręczny, aby zwiększyć pojemność. Aluminiowe rurki bagażnika są lekkie i solidne, a urządzenie pewnie trzyma rowery przy minimalnym podskakiwaniu – kiedy skończysz jazdę, całość ładnie się składa. Dodatkowym bonusem jest dołączony otwieracz do butelek wbudowany w koniec stojaka.

Solidna, lekka konstrukcja 749,95 USD KUP TERAZ

Dodaj Thule do listy marek, które przyjęły system podwójnych ramion zapadkowych spopularyzowany przez 1UP. Jak można się spodziewać po Thule, Helium Platform 2 jest dopracowany, dopracowany i bardzo przyjazny dla użytkownika. Aluminiowa konstrukcja sprawia, że ​​jest tak lekka, jak to tylko możliwe, bez poświęcania ładowności. Po mocowaniu go do zaczepu, dopasowuje się i bezpiecznie bez poruszania lub podskakiwania. Ramiona zapadkowe sprawiają, że ładowanie rowerów o różnym rozstawie osi jest bezmyślne i łatwe, ponieważ nie ma pasków do regulacji. Po prostu umieść rower na bagażniku, wepchnij ramiona na koła i gotowe. Jedyną wadą Helium Platform 2 jest to, że tace nie są ułożone warstwowo ani naprzemiennie, więc od czasu do czasu możesz napotkać problemy z dopasowaniem, gdy kierownica jednego roweru wjeżdża na siodełko z roweru obok. Ponieważ jednak nie ma ustalonych miejsc do montażu rowerów, łatwo nam było przesuwać rowery na boki, aby dopasować je do siebie, gdy kierownica z jednego roweru wbiegała na tylne koło drugiego.

Najlepszy stosunek ceny do jakości Pojedynczy bagażnik USD KUP TERAZ

279,00Singlespeed firmy Yakima to prosty i wysokiej jakości bagażnik na jeden rower. Nie można go rozbudować, aby pomieścić więcej, i nie składa się – chociaż uchwyt na przednie koło składa się do bagażnika – coś do zapamiętania podczas parkowania bez rowerów i równolegle. Jednak Singlespeed waży tylko 27 funtów i można go zainstalować w kilka chwil, bez narzędzi, dzięki czemu można go łatwo zdjąć i schować, gdy skończysz. Znajduje się niżej (i bliżej zderzaka) niż wiele stojaków rowerowych. Ma to zalety: niższy podnośnik do załadowania roweru, a rower jest mniej skłonny do zasłaniania widoku z tyłu. Jednak w niektórych samochodach z układem wydechowym skierowanym do tyłu może to spowodować ustawienie kół roweru bezpośrednio w jednej linii, co może potencjalnie spowodować uszkodzenie. Jeden dołączony zamek mocuje bagażnik do samochodu, a zintegrowana linka zabezpieczająca zapewnia (bardzo) lekkie zabezpieczenie roweru, chociaż jest wystarczająco długa, aby zabezpieczyć tylko przednie koła. Singlespeed działał bez zarzutu przez miesiące testów, a jego hak na przednie koło i tylna taca zawierały poniżej 15 funtów szosowe, 50-funtowe e-rowery, rowery crossowe, rowery dziecięce, fatbike i enduro. Jeden z testerów użył go na wycieczkę krajoznawczą i poinformował, że Singlespeed utrzymywał się mocno podczas 12- do 14-godzinnej jazdy. Łatwy w montażu, łatwy do demontażu, łatwy do przechowywania, łatwy do załadowania, bezpieczny i niezawodny, Singlespeed to fantastyczny mały bagażnik, gdy jesteś tylko Ty i Twój rower.

Najlepsze akcesorium 349,00 USD KUP TERAZ

Bagażniki na hak są świetne ze względu na łatwość, z jaką mogą transportować szeroką gamę rowerów, bez kłopotu z podnoszeniem ciężkich lub brudnych rowerów na dach pojazdu. Mogą jednak utrudniać dostęp do bagażnika lub tylnej klapy. Niektóre regały, takie jak Rocky Mounts Backstage Swing Away, mają wbudowany mechanizm, który obraca stojak. W przypadku szaf, które tego nie robią, Pivot v2 jest świetną alternatywą. Aby usunąć zębatkę z drogi, należy zwolnić dźwignię i pociągnąć za uchwyt, aby zwolnić mechanizm blokujący. Pivot v2 odchyla się tylko o 90 stopni, ale okazało się, że oferuje dużo miejsca, aby uzyskać dostęp do klap bagażnika i drzwi furgonetki. Jedynym problemem (przepraszam za kalambur) jest to, że bagażnik będzie wystawał dodatkowe 12 cali, co wymagało trochę przyzwyczajenia się podczas parkowania równoległego. Do zamontowania tego akcesorium potrzebny jest 2-calowy przewód słuchawkowy, ale można do niego podłączyć zarówno stelaże 2, jak i 1¼-calowe.

Dodaj komentarz