20 tras rowerowych błagających o jesienną wycieczkę drogową

/

Lato może wkrótcekońca i choć ze względu na pandemię koronawirusa sezon wakacyjny wyglądał tego lata nieco inaczej niż w poprzednich latach, nie oznacza to, że jazda konna jest odwołana. O ile możesz to zrobić bezpiecznie, nadal możesz dodać trochę emocji do swojego jesiennego kalendarza, planując wycieczkę rowerową na nadchodzące tygodnie, miesiące, a nawet rok. W całym kraju jest mnóstwo tras rowerowych, które tylko czekają na wizytę. Niektóre mogą znajdować się na twoim własnym podwórku, podczas gdy inne mogą być w odległości krótkiej podróży samochodem.

Te 20 tras, wybranych na podstawie rekomendacji entuzjastów jazdy na rowerze i badań online, poprowadzi Cię przez wszystko, od śródmieścia miejskiego po teren plażowy, prowadząc po trasach kolarstwa górskiego i przez historyczne mosty. Ich odległości i trudności są różne (niektóre z nich to szybkie przejażdżki dzienne, podczas gdy inne trwają tak długo, jak podróże wielomiesięczne), ale każda z nich zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy. Wybierz trasę, spakuj walizki i przygotuj się do jazdy.

/

Lokalizacja: Los Angeles

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Oficjalnie znany jako Marvin Braude Bike Trail (choć przez miejscowych nazywany „The Strand”), ten 21-milowy utwardzony szlak biegnie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Rozpoczyna się pod wielomilionowymi domami na klifie w dzielnicy Pacific Palisades w Los Angeles i biegnie dalej na południe przez Santa Monica State Beach, gdzie znajduje się kultowe molo Santa Monica. Zaparkuj tutaj koła, aby przejechać się kolejką górską, karuzelą lub diabelskim młynem, a następnie zatankuj na jednym z lokalnych targów.

Stamtąd kontynuuj przez Wenecję, Manhattan Beach (gdzie prawdopodobnie złapiesz mecz siatkówki) i Hermosa Beach, zanim skończysz w Torrance.

/

Lokalizacja: San Francisco

Dlaczego powinieneś nim jeździć: w tym zielonym, rozległym parku w sercu San Francisco znajduje się utwardzony szlak rowerowy, który przebiega przez liczne atrakcje parku, w tym Japanese Tea Garden, Muzeum de Younga, Stow Lake i Conservatory of Flowers . Jedna wskazówka? Jeździć w niedziele, kiedy główne wejście jest zamknięte dla samochodów.

W samym środku parku znajduje się również ukryty klejnot: zabytkowa trasa rowerowa Polo Field. To idealne miejsce do ćwiczenia linii tempa, wybiegów sprinterskich i wyczynów wyścigowych – mówi zawodowa zawodniczka Jennifer Tetrick. „Używam go również na dni z łatwym obrotem i dni z przerwami”.

Na południowym krańcu parku rowerzyści mogą kontynuować pedałowanie ścieżką rowerową Great Highway, aby podziwiać nieskazitelny widok na Ocean Beach oraz dostęp do zoo w San Francisco za pomocą TrailLink.

/

Lokalizacja: Park Narodowy Glacier, Montana

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Położona w Górach Skalistych ta dwupasmowa droga o długości 50 mil rozciąga się na szerokość Parku Narodowego Glacier, przecinając Continental Divide, zgodnie z National Park Service (NPS). Okoliczny teren – pomyśl o dużych jeziorach lodowcowych, lasach cedrowych i alpejskiej tundrze – jest tak różnorodny, jak oszałamiający, a liczne zjazdy wzdłuż drogi pozwalają rowerzystom cieszyć się panoramicznymi widokami dzikiego kraju, zgodnie z VisitMontana.com.

Będziesz dzielić drogę zarówno z samochodami, jak i dzikimi zwierzętami – NPS donosi, że w pobliżu przełęczy Logan (wysokość: 6,646 stóp) często obserwuje się kozy górskie i owce grube – więc najlepiej jest pokonać tę przejażdżkę przy dobrej pogodzie. W Glacier zwykle oznacza to okres od czerwca do wczesnej jesieni. Zwróć uwagę, że od 15 czerwca do Święta Pracy niektóre odcinki drogi są zamknięte dla rowerzystów od 11:00 do 16:00. Więcej informacji znajdziesz na stronie NPS.

/

Lokalizacja: Cottage Grove, Oregon

Dlaczego powinieneś nim jeździć: udaj się około 30 mil na południe od Eugene na ten utwardzony, wielofunkcyjny szlak o długości 14 mil. Będziesz mijał wiele historycznych krytych mostów oraz brzegów Row River i Dorena Lake, wyznaczając ścieżkę nieistniejącej już linii Oregon Pacific & Eastern Railroad. Zatrzymaj się przy jednym (lub więcej) z czterech szlaków w pobliżu Dorena, aby podziwiać widoki na wodę i okolicę farmy.

Wskazówka: odwiedź wiosnę, a zobaczysz „efektowne pokazy” dzikich kwiatów w Row Point, położonym około 7 mil od głównego początku szlaku. Warto też spakować własną wodę i jedzenie, ponieważ na szlaku nie ma prowiantu.

/

Lokalizacja: Mullan, Idaho, do Plummer, Idaho

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Ta kręta, 72-milowa trasa od szyn do szlaków bez samochodów, dostępna z około 20 rozwiniętych szlaków, na stronie internetowej trasy, przecina Idaho Panhandle. Zaczniesz od gładkiej asfaltowej ścieżki w Silver Valley i przejedziesz obok jeziora Coeur d’Alene o tej samej nazwie i przez most Chatcolet do parku stanowego Heyburn, zanim skończysz na prerii, zgodnie z VisitINorthdaho.com.

Przygotuj piknik na przejażdżkę na podróż – wzdłuż ścieżki znajduje się około 17 malowniczych ścieżek, na których możesz zjechać, zatankować i rozkoszować się widokami. Zapomniałeś swoich zapasów? Zatrzymaj się w malutkich miasteczkach w dolinach, takich jak Cataldo (mila 42) i Kellogg (mila 53,8), na lokalne jedzenie i komfortowe jedzenie.

/

Lokalizacja: Colorado Springs, Kolorado

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Garden of the Gods to zarejestrowany National Natural Landmark i bezpłatny park publiczny o powierzchni 1367 akrów na zachodnim krańcu Colorado Springs. Jego formacje skalne z czerwonego, różowego i białego piaskowca, z których niektóre mają ponad 300 stóp wysokości, łączą się z widokiem na Pikes Peak i wyznaczone, utwardzone ścieżki rowerowe, aby uczynić go rozkoszą dla rowerów szosowych. Tetrick, na przykład, mówi, że niektóre z jej ulubionych przejażdżek odbywały się w parku, który ma wiele pętli o różnym przebiegu.

Jeśli chodzi o krótką, ale pagórkowatą przejażdżkę, weź pod uwagę pętlę Garden Drive / Juniper Way, 6-milową trasę z „kilkoma wzgórzami”, w tym stromymi nawet 15-procentowymi, jak podaje strona internetowa parku. Będzie to dodatkowe wyzwanie, biorąc pod uwagę, że Garden of the Gods znajduje się na wysokości 6400 stóp nad poziomem morza, również na stronie internetowej parku.

/

Lokalizacja: Mobile, Alabama, do Owen Sound, Ontario (Kanada)

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Podróż z Głębokiego Południa do Kanady, ta trasa o długości 2007 mil, opracowana przez Adventure Cycling Association, przebiega mniej więcej po tym samym terenie, na którym pokonywali niewolnicy ich podróż ku wolności w Ameryce przed wojną secesyjną.

Będziesz mijał historyczne miejsca i ciekawe miejsca, podróżując na północ drogami wodnymi w Alabamie, Mississippi, Tennessee i Kentucky, zanim wjedziesz na utwardzone szlaki kolejowe w wiejskim Ohio. Stamtąd jedź wzdłuż jeziora Erie przez Ohio, Pensylwanię i Nowy Jork, a następnie zakończ wędrówkę po Kanadzie, zapełniając wspomnienia przejażdżką obok wodospadu Niagara na szlaku rekreacyjnym Niagara River.

/

Lokalizacja: Redding w Kalifornii

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Ten wielofunkcyjny, utwardzony szlak o długości 17,4 mili w północnej Kalifornii zawiera kilka atrakcji na dużą skalę, w tym Most Sundial, wysokość 217 stóp, która rozciąga się na 710 stóp w poprzek rzeki, w której rodzą się łososie, na VisitRedding.

W miesiącach wiosennych woda zmienia kolor na głęboki, lodowaty błękit od topniejącego śniegu w pobliskich Górach Trinity, zgodnie z TrailLink. Ciesz się tymi żywymi kolorami, pedałując obok tamy Shasta, która tworzy największy zbiornik w Kalifornii i jest ósmą najwyższą tamą w USA

/

Lokalizacja: od Alberty w Kanadzie do Antelope Wells w Nowym Meksyku

Dlaczego warto na niej jeździć: Te niesamowite 3083 mil, stanowiąc najdłuższą trasę poza utwardzoną nawierzchnią na świecie, przecina Podział Kontynentalny i oferuje ponad 200 000 stóp przewyższenia.

Podczas jazdy głównie po drogach gruntowych i przełęczach górskich, możesz zobaczyć szereg dzikich zwierząt – na przykład niedźwiedzie, jelenie, dzikie konie, antylopy widłorogie, orły, rybołowy i żurawie kanadyjskie. Trasa przebiega również bezpośrednio przez kilka najpopularniejszych parków narodowych, w tym Glacier w Montanie i Yellowstone oraz Grand Teton w Wyoming. Ze względu na śnieg i niskie temperatury najlepiej radzić sobie z nim latem lub wczesną jesienią.

/

Lokalizacja: Estes Park w Kolorado do Grand Lake w Kolorado

Dlaczego powinieneś nim jeździć: ta utwardzona autostrada przecina Park Narodowy Rocky Mountain w Kolorado ze wschodu na zachód, a pokonanie 48-milowej ścieżki z punktu do punktu na dwóch kołach nie jest łatwo. Wysokość waha się od 7800-12183 stóp, z 11 milami powyżej linii drzew, na NPS.

Również według NPS „pobocza dróg są wąskie, poręcze nieliczne, a niektóre zjazdy są strome”. Jednak satysfakcjonujące widoki są „ekscytujące”. Oprócz wspaniałych widoków na Góry Skaliste, będziesz mijać różnorodne lasy – od osiki i sosny błotnej po jodły i świerki – alpejskie polne kwiaty, a być może nawet dostrzeżesz lokalną przyrodę, taką jak łosie, łosie, owce grube, piki, świstaki i więcej, według NPS.

Droga jest oficjalnie otwarta dla rowerzystów od 1 kwietnia do 30 listopada, ale najlepiej radzić sobie z nią latem i wczesną jesienią, kiedy jest regularnie patrolowana i czyszczona, zgodnie z wytycznymi NPS.

/

Lokalizacja: Machens, Missouri, do Clinton, Missouri

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Ta 237-milowa trasa, która tworzy najdłuższy szlak kolejowy w Ameryce (zgodnie z konserwacją Rails-to-Trails), przebiega przez prawie całą szerokość Missouri. To płaska, szybka i malownicza podróż po głównie pokruszonych wapiennych ścieżkach, które poprowadzą Cię przez idylliczne pola uprawne i małe miasteczka, według BikeKatyTrail.com.

Ponad połowa szlaku biegnie fragmentem historycznej trasy Lewisa i Clarka w górę rzeki Missouri, gdzie będziesz pedałować obok wysokich urwisk i możesz nawet dostrzec orły szybujące w górze, zgodnie z BikeKatyTrail.com. Po drodze znajdują się również różne stacje oferujące zasoby rowerowe i publiczne kempingi.

/

Lokalizacja: Cleveland do Bolivar, Ohio

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Otwarta 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, ta 87-milowa wielofunkcyjna ścieżka, opracowana przez NPS, prowadzi przez serce Cuyahoga Valley National Park, jedynego parku narodowego w Ohio .

Ma 49 początków szlaku i biegnie dalej na północ i południe poza granice parku, podążając historyczną trasą XIX-wiecznego kanału Ohio i Erie, zgodnie ze stroną internetową szlaku. Podczas jazdy będziesz wędrować przez dolinę rzeki Cuyahoga, w której znajdują się „głębokie lasy, pofałdowane wzgórza i otwarte pola uprawne” według NPS, a także pięć różnych rezerwatów w obszarze dziedzictwa narodowego, na stronie internetowej szlaku.

/

Lokalizacja: od Florydy do Maine

Dlaczego powinieneś nim jeździć: ta nowo zmapowana sieć dróg i systemów szlaków obejmuje prawie 3000 mil z Key West na Florydzie do Kanady i obejmuje 15 stanów oraz 450 miast i miasteczek, zgodnie z witryną East Coast Greenway. .

Obecnie około 33 procent trasy (ponad 970 mil) przebiega po zabezpieczonych drogach terenowych z rozbudową w pracach, jak podaje strona internetowa. Jednym z popularnych odcinków bez samochodów jest Hudson River Greenway w Nowym Jorku, dwupasmowa ścieżka o długości 12,9 mili, która biegnie wzdłuż zachodniej strony Manhattanu wzdłuż rzeki Hudson z panoramicznym widokiem na panoramę miasta, Statuę Wolności i Most Jerzego Waszyngtona.

/

Lokalizacja: Little Rock, Arkansas

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Doświadcz różnorodności geograficznej środkowego Arkansas na tej w większości płaskiej pętli o długości 88,5 mili, która przecina Little Rock, North Little Rock i inne okoliczne hrabstwa po utwardzonych szlakach, ścieżkach rowerowych i drogi wiejskie wg strony internetowej szlaku.

Pedałuj na całej długości, a miniesz 38 parków, cztery główne mosty, 12 muzeów i ponad 5000 akrów federalnych, stanowych i lokalnych parków. Miej oczy szeroko otwarte na ptaki – na szlakach i drogach wodnych można zobaczyć ponad 200 gatunków, w tym bieliki, amerykańskie pelikany białe i czaple błękitne, informuje strona internetowa.

/

Lokalizacja: Chicago

Dlaczego powinieneś nim jeździć: Ta droga asfaltowa o długości 18 mil, wolna od samochodów, biegnie wzdłuż brzegów jeziora Michigan, oferując niezakłócone widoki zarówno na miasto, jak i na wodę. W grudniu 2018 r. Połączona ścieżka użytkowa została podzielona na wyznaczoną ścieżkę rowerową i oddzielną ścieżkę dla pieszych, zgodnie z Chicago Park District, dzięki czemu rowerzyści mogą teraz pedałować płynniej i bezpieczniej.

Rozpocznij na północ od Edgewater i jedź na południe przez różne dzielnice, w tym historyczne Uptown, Bronzeville i Hyde Park. Miniesz także cztery duże parki publiczne – Lincoln Park, Grant Park, Burnham Park i Jackson Park – zanim skończysz na South Side w Chicago, w pobliżu South Shore Cultural Center, centrum społeczności.

Nie masz własnych kół? Wynajmij od Divvy, chicagowskiego programu rowerów miejskich, który ma ponad 20 stacji na trasie, zgodnie z mapą stacji na ich stronie internetowej.

/

Lokalizacja: Kayenta w Arizonie do Mexican Hat w stanie Utah.

Dlaczego warto nim jeździć: „To po prostu niewiarygodny krajobraz”, mówi Dave Edwards, przewodnik z Trek Travel od 16 lat, po pustynnej scenerii, którą napotkasz około 45- milowa przejażdżka, która ciągnie się trasą 13 z północnej Arizony do południowego Utah przez Park Plemienny Monument Valley Navajo Nation. Wyobraź sobie: wysokie formacje skalne z piaskowca (od 400 do 1000 stóp wysokości, według strony internetowej parku), duże skarpy i spirale. Prawdę mówiąc, możesz rozpoznać dolinę jako miejsce, w którym Forrest Gump kończy swój bieg przełajowy – na znaczniku mili 13 znajduje się znak oznaczający ten moment popkultury, mówi Edwards.

Pod względem poziomu trudności trasa, która jest lekko pagórkowata i otwarta dla samochodów, najlepiej nadaje się dla średnio zaawansowanych jeźdźców – mówi Edwards. Przedłuż swój pobyt na noc i przeżyj kolejną panoramę, która mnie uszczypnęła: „nierealne” niebo gwiazd, mówi.

/

Lokalizacja: Lovell do Sheridan, Wyoming

Dlaczego powinieneś jeździć: Ta przejażdżka, która biegnie na wschód od Lovell do Sheridan w Wyoming wzdłuż Alternate US 14, jest zarówno „oszałamiająco piękna”, jak i niezwykle trudna, mówi Edwards. W rzeczywistości jest to „prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych wspinaczek, jakie pokonałem na rowerze w Stanach Zjednoczonych” – mówi. To dlatego, że wiąże się to z żmudną wspinaczką na przełęcz Bighorn, gdzie, według Edwardsa, uzyskasz 5440 stóp przewyższenia na dystansie 13 mil do szczytu na wysokości 9090 stóp.

Ale po przetrwaniu wyczerpującego podjazdu nagradza cię około 25 mil zjazdów, podczas których „prawie musisz się zatrzymać i po chwili odpocząć” – mówi. Początek też jest przyjemny: gdy zaczniesz pedałować po dnie doliny, przejdziesz przez szeroki most nad wspaniałym jeziorem Bighorn i napotkasz małe wiejskie miasteczka rolnicze, mówi Edwards.

Planując podróż, rozważ jazdę z pojazdem pomocniczym, ponieważ pogoda może się znacznie zmieniać w miarę zwiększania wysokości, mówi Edwards, dodając, że podróż byłaby „trochę trudna” do wykonania bez wsparcia.

/

Lokalizacja: Grand Junction to Fruita w Kolorado.

Dlaczego warto nim jeździć: Położony zaledwie 10 minut od Grand Junction, Colorado National Monument jest jednym z „ukrytych klejnotów” stulecia – mówi Jen Goldstein, przewodniczka Trek Travel od 14 lat, która szacuje, że pokonała tę trasę „ponad 100 razy”. Podczas 23-milowej przejażdżki widokowej, która prowadzi przez wysoki pustynny kraj, zobaczysz kaniony z czerwonymi skałami, sosny pinyon i jałowce, a także możesz dostrzec ptaki, jaszczurki z kołnierzem i owce grube, które mają tendencję do wędrowania przez masywne wieże rocka, mówi Goldstein.

W szczególności formacje skalne sprawiają, że trasa jest wyjątkowa – mówi Goldstein. „Jedziesz po mieście i nagle wspinasz się na tę epicką wspinaczkę, a potem czujesz się jak w zupełnie innym świecie” – mówi. Wskazówka: odwiedź wiosnę, kiedy „pustynia ożywa z kwitnącymi kaktusami i juką” i wybierz przejażdżkę w dni powszednie, aby uzyskać maksymalny spokój. Dodaje, że każdy, od rekreacyjnego rowerzysty po zapalonego jeźdźca, może ukończyć jazdę.

/

Lokalizacja: Edgemont do Deadwood w Południowej Dakocie.

Dlaczego warto jeździć: Ta trasa o długości 109 mil biegnie po kruszonym wapiennym szlaku kolejowym, ciągnącym się przez Las Narodowy Black Hills w Dakocie Południowej, małe społeczności i własność prywatną. Po drodze zobaczysz granitowe wieże, kopuły i szczyty, a także „piękne zielone łąki” – mówi Nathan Taylor, doświadczony rowerzysta i starszy specjalista ds. Systemów informacji geograficznej i kartograf w Adventure Cycling Association, który niedawno przejechał szlakiem ze swoim rodzina. „Ogólnie rzecz biorąc, to skarb” – mówi.

Pedałowanie jest również stosunkowo łatwe – według Dany B. Garry-Reiprich, menadżera szlaku maksymalne nachylenie wzniesienia na głównym szlaku wynosi 4 procent, a jazda jest odpowiednia dla początkujących i średnio zaawansowanych rowerzystów, mówi Taylor. To powiedziawszy, pamiętaj, że wiele miast, przez które przebiega trasa, jest bardzo wiejskich, a po drodze jest tylko jeden sklep rowerowy, mówi Taylor (chociaż jest kilka sklepów ze sprzętem i wypożyczalniami, które mogą pracować na rowerach, dodaje Garry-Reiprich). . „Oferuje coś w rodzaju dzikiej przyrody, więc po prostu bądź z tym komfortowy” – mówi Taylor. Uwaga: sieć komórkowa jest słaba lub nie istnieje, chyba że znajdujesz się w miastach wzdłuż szlaku, według Garry-Reiprich.

/

Lokalizacja: Afton w Wirginii do Cherokee w Północnej Karolinie.

Dlaczego warto jeździć: ta trasa, polecana przez Taylora, obejmuje 469 mil przez Wirginię i Karolinę Północną, wijąc się przez środkowe i południowe Appalachy, zgodnie z witryną internetową Parkway. Cała podróż jest wybrukowana, ale obfituje w znaczące podjazdy – jedź na południe, a zyskasz łącznie 48 601 stóp przewyższenia; pedałuj na północ, a pokonasz 48,722 stóp, zgodnie z danymi dostarczonymi do NPS. Najważniejsze po drodze to Mount Mitchell (najwyższy szczyt we wschodnich Stanach Zjednoczonych na wysokości 6684 stóp) i Linville Gorge (najgłębszy wąwóz na wschód od Wielkiego Kanionu), a także Skyline Drive, Park Narodowy Shenandoah i szereg dzikich zwierząt (pomyśl o jelenie ogoniaste, dzikie indyki i niedźwiedzie czarne), na stronie internetowej Parkway.

Uwaga: ponieważ droga Parkway została zaprojektowana z myślą o podróżach motorowych, rowerzyści powinni jeździć w odblaskach, kaskach i odzieży odblaskowej; Należy zachować ostrożność; i zeskakuj z siodła podczas mglistej pogody i okresów słabej widoczności, ostrzega strona internetowa Parkway. Trzeba też być przygotowanym na duże odległości między terenami zabudowanymi – podaje KSE.

Dodaj komentarz