9 wskazówek dla początkujących na rowerze górskim, które powinieneś znać

Każdy początkujący górski wspomina je po raz pierwszy: you’re na rowerze, który ma sens. Ale jedziecie po skałach, przez strumienie i dla wszystkich typów o różnym terenie, co (przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie bez sensu.

To zabawne i ekscytujące, ale denerwuje i przeraża jednocześnie. Z czasem to staje się łatwiejsze i bardziej zabawne! Ale istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które każdy z nas chciałby się podzielić, gdy zaczynaliśmy jako początkujący. Oto dziewięć wskazówek początkującym rowerzystom górskim, które musisz wiedzieć, kiedy po raz pierwszy przygotowują się do шредингу.

Jeździć Lepiej Z Rowerem All-Access!Najlepsze rowery Górskie Teraz

Best Women ‘ s Trail 29er Maverick X01 RSV $7,469.00 Kup teraz

29er swoich marzeń.

wygodnym Rozwiązaniem Do Jazdy W Trudnym Terenie Marin Hawk Hill 1 $1,499.99 Kup Teraz

Dostępne pełna zawieszony rower, można jeździć wszędzie.

Najbardziej zrównoważony obrotowy Switchblade Pro XT/XTR $8,099.00 Kup Teraz

Zrównoważony jachtów 29er na wszystkie odcinki trasy

Najlepszy Ekonomiczny Хардтейл Rocky Mountain-Gburek 20 $899.00 Kup Teraz

Najlepsze sub-$1,000 rower górski, możemy€™ve kiedykolwiek testowaliśmy.

Best Trail Bike Makeover Fuel EX 9.9 XO1 $7,499.99 KUP TERAZ

Więcej i gorzej, niż jego poprzednik.Bądź wolne

Praca na rowerze-jazda na technicznej terenu. Twoja praca jako początkującego rowerzysty górskiego polega na tym, aby pozwolić roweru wykonywać swoją pracę. Oznacza to utrzymać ciało wolne, aby mogło poruszać się pod tobą. Podnieś tyłek z siodełka, gdy podróżujesz przez przeszkody, takie jak korzenie i kamienie. Im bardziej techniczna miejscowość, tym więcej miejsca potrzebuje roweru do poruszania się. Przy kopiowaniu w dół zejście, myślę: “pushup arms†ci i “cowboy nogi,†ci i odblasków na łokcie i kolana, aby twoje ciało pozwala na przepływ rowerze, a nie walczyć z nią.

Zachowania Pędu

To będzie wydawać się sprzeczne z intuicją, ale utrzymanie prędkości, a nawet przyspieszenie, gdy teren staje się trudne, ułatwia usuwania trudnych odcinków trasy, bo u roweru jest jedna rzecz, która mu najbardziej potrzebna, aby kontynuować, aby przejść do przodu: impuls. Impuls-to twój najlepszy przyjaciel, wspiera go, jeśli możesz.

Przenieś Ciężar

You’re uderzy jakimś ekstremalnym terenie, w tym stromych zjazdów i podjazdów. Wspinaczka po stromym zboczu, przenieś swój ciężar do przodu i pochylić się do przodu, aby utrzymać środek ciężkości nad tylnym kołem, aby utrzymać przyczepność.

Kiedy ślad pochyla się w dół, idź w przeciwną stronę, przenosząc swój ciężar z tyłu siodła i tylnym kołem (kroplomierzem stanowiska wybawieniem dla tego, aby nie chodzić po barach.

Spokojnie z hamulcami

U ciebie będzie pokusa w pewnym momencie, jak nowy na rowerach górskich, aby uchwycić oba hamulce i pociągnij â€EM w barach ze wszystkimi you’ve otrzymał. Oprzeć się tej pokusie! Hamulce rowerów górskich wystarczająco potężne, aby wam potrzebny tylko jeden (może dwa) palca(ów) dla modulacji prędkości.

Dostosuj swoją prędkość przed skomplikowanymi rzeczami, takimi jak ogrodach skalnych i kąty, a następnie utrzymuje swoją prędkość przez nich. Jeśli okaże się, że wejść w zakręt zbyt gorąco, trzymajcie się z dala od przedniego (lewego) hamulca. Zatrzymanie przednią oponę, wyślesz ją w poślizg, który najprawdopodobniej zabierze cię przez kraty na ziemię. Zamiast tego uderza z tyłu (z prawej); można się poślizgnąć, ale z większym prawdopodobieństwem pozostanie w pozycji pionowej. Profile tras dla rowerów górskich, jak zwykle wyglądają jak szczęki, szeroko rozwijane dla jego kolejnej przekąski. Innymi słowy, są one zakrywają falisty teren, który często strzela w górę i w dół. Przewidujemy zmiany w terenie, przemieszczając się wcześniej, niż jest to konieczne. To pomoże ci zachować swój impuls, który, jak już wiesz, jest twoim najlepszym przyjacielem.

Ustaw Swój Zawieszenie

Większość rowerów górskich mają dziś, przynajmniej widelec przedniego zawieszenia, a większość z nich również posiadają amortyzator z tyłu. To magiczne wynalazki, które sprawiają, że duże szyszki prawie znikają, gdy переворачиваетесь przez nich. Ale one działają tylko wtedy, jeśli zainstalowano je na aktywne pozycji. Jako początkujący, możesz poświęcić trochę czasu na naukę subtelnych niuansów ustawienia swojej провеса (ile czasu używasz, po prostu siedząc na rowerze) i odbicia. Ale poświęć chwilę, aby dowiedzieć się, jak zablokować i/lub otworzyć zawieszenie, aby przypadkowo nie wychodziły na szaloną techniczną trasę z w pełni sztywny rowerem (to się zdarza!).

Zobacz, gdzie chcesz iść

Patrząc prosto na ten kamień, który nie chcesz uderzyć, prawie gwarantuje, że zderzył się prosto w niego. To się nazywa “blokada таргета”; rower jedzie tam, gdzie kierują jego oczy. Zamiast tego patrz obok przeszkód tam, gdzie naprawdę chcesz się dostać. Trzymaj podbródek na poziomie ziemi, oczy do przodu i staraj się patrzeć jak najdalej w dół szlaku, za pomocą widzenie peryferyjne, aby unikać i przezwyciężać przeszkody bezpośrednio przed tobą. Aktualizacja do kasku, specyficznego dla szlaki, ochroni twoją głowę, jeśli przeszkoda jest naprawdę potyka się o ciebie.


4 kaski dla miłośników однопутное

Najlepsze za wszystko

Giro Montaro
Giroâ€górnej™ślad kask z MIPS i gotowy na wszystko.
$82.47 w 149.95 $ | backcountry

Kup Teraz

Insta-Gotowy

Bell Sześć
Zintegrowane mocowanie kamery pozwala uchwycić akcję.
$169.95 | Rywalizacji rowerzysta

Kup Teraz

Women’S wybór

Lis Strumień
Posiada otwory 17, i idzie w rozmiar XS.
104.97 $ | Niskie Rowerzysta

Kup Teraz

Zawsze styl

Linii PoC Tectal
Super ochronną, z mnóstwem styl
190 $ | Niskie Rowerzysta

Kup Teraz


Odświeżyć podstawowe naprawy

Ze względu na charakter terenu poprzecinanego, mechanicy, zazwyczaj odbywają się już poza drogi, niż na chodniku. Technologia opon bezdętkowych pomógł zminimalizować, ale nie wyeliminować mieszkania. Tak, że się podkręcić niektóre podstawowe prace remontowe, aby upewnić się, że można wyjść z lasu, gdy coś się zepsuje. Jako minimum, należy wiedzieć, jak naprawić mieszkanie. Inne dobre umiejętności obejmują naprawy zepsuty łańcuch i wymianę погнутой lub pęknięć konstrukcji systemu. Twój lokalny sklep (lub dobry przyjaciel) może pokazać, jak. W lesie lub na pustyni, nie tak wiele otwarte przez całą dobę sklepów. Wycieczki na rowerach górskich często zajmują znacznie więcej czasu, niż można się spodziewać, tak jak często spotykacie się z trudnym terenem, masz mechaniczną maszynę lub po prostu zgubić. Zawsze bierz ze sobą więcej jedzenia i wody, niż trzeba. Dokładnie tak samo czasami jest to niemożliwe, aby ktoś przyszedł i zabrał ciebie, jeśli coś pójdzie nie tak. U ciebie może nie być komórkowej, nawet gdyby mogli. Zawsze noś ze sobą potrzebne narzędzia: zapasowy słuchawkę (lub dwie), pompa i narzędzie wielofunkcyjne. Będziesz bardziej zrelaksowany i będziesz miał więcej zabawy ze spokojem umysłu, wiedząc, że masz wszystko, czego potrzebujesz.


Zawsze Takie Niezbędne Narzędzia, Rower

Najbardziej cenne narzędzie , format pliku hxs-1.2 profesjonalny klucz imbusowy Zestaw $23.95 Kup teraz

Najbardziej odpowiednie narzędzie do roweru.

Najbardziej uniwersalny Pompa Podwójna Ładowania Pompa Podłogowa $70.00 Kup teraz

Podwójna ilość do szybkiej inflacji.

Best Brush Set Five Piece Pro Brush Set $18.00 Buy Now

Reach Into every crevise.

Najlepsze Narzędzie Do Jasnych Części 1/4 Cala Napędu Klucz Dynamometryczny $24.87 Kup Teraz

Bardziej wytrzymałe części i większe bezpieczeństwo.


Dodaj komentarz