Czy batony Clif są zdrowe? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

/

Wystarczy tylko jedno pytanie, aby dowiedzieć się, jak ważne jest dostarczanie podczas jazdy odpowiednich składników odżywczych. Kieszonkowe potrawy typu “ chwyć i idź ” zdziałają cuda, a kiedy idziesz alejką z batonami energetycznymi w sklepie spożywczym, jedną z nazw, które z pewnością rozpoznasz, jest Clif Bar. Ale czy batony Clif są dla Ciebie zdrowe?

Marka, która narodziła się na rowerze, zyskała reputację dzięki odpowiednim składnikom, które napędzają Twój organizm podczas każdego rodzaju jazdy – od tych długich i trudnych po krótkie i słodkie odmiany. Ale mimo to chcesz wiedzieć wszystko o tym, co jest w twoim barze, zanim polegasz na tym na dłuższą metę. Dlatego zwróciliśmy się do Maschy Davis, zarejestrowanego dietetyka z Los Angeles i twórcy Nomadista Nutrition, oraz Jessiki Chon, zarejestrowanej i certyfikowanej przez zarząd dietetyczki sportowej, dietetyka i dietetyka w Clif Bar, o wszystkie szczegóły, które musisz znać.

Dołącz teraz do Rowery, aby otrzymywać najnowsze porady zdrowotne!

A Clif Bar Nutrition Breakdown:

Jeden kawałek czekolady Clif Bar, jeden z najpopularniejszych smaków, zawiera:

  • 250 kalorii
  • 45 gramów węglowodanów
  • 9 gramów białka
  • 21 gramów cukru
  • 5 gramów tłuszczu

Jeśli chodzi o składniki, ten baton zawiera : Organiczny syrop z brązowego ryżu, organiczny owies walcowany, izolat białka sojowego, ekologiczny syrop trzcinowy, ekologiczna soja prażona, mąka ryżowa, cukier trzcinowy, niesłodzona czekolada, organiczna mąka sojowa, organiczne błonnik owsiany, organiczny olej słonecznikowy o wysokiej zawartości oleju, masło kakaowe, słód jęczmienny Ekstrakt, sól morska, naturalne aromaty, lecytyna sojowa, organiczny cynamon, a także szereg niezbędnych witamin i minerałów.

Baton bogaty w węglowodany zapewnia mięśniom energię potrzebną do pedałowania, a Chon mówi, że batony Clif Bars – bez względu na wybrany smak – zawierają mieszankę węglowodanów złożonych zapewniających trwałą energię i prostych węglowodanów, które organizm jest w stanie rozbijać szybko w dół, aby uzyskać natychmiastową energię. Białko i tłuszcz są również głównymi źródłami paliwa, które równoważą węglowodany, mówi.

Davis dodaje, że podczas ćwiczeń wytrzymałościowych Twój organizm potrzebuje łatwiej dostępnej energii, dlatego baton ten jest wypełniony 21 gramami cukru – trawi się wystarczająco szybko, aby dać zastrzyk energii wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujesz. Ważne jest, aby podkreślić, że nie każdy cukier jest sobie równy. Źródłem cukru jest tutaj organiczny syrop z brązowego ryżu, organiczny syrop trzcinowy i cukier trzcinowy, a nie wysokofruktozowy syrop kukurydziany, którego nasz organizm nie wyewoluował, aby skutecznie przetwarzać i łatwo przekształcić go w tłuszcz.

Clif Bars zawiera również minerały, takie jak fosfor i magnez, które poprawiają wydolność tlenową i pomagają skurczyć się mięśniom.

Czy to źle jeść każdego dnia batonik Clif?

Ponieważ batony Clif zawierają większą ilość węglowodanów i cukru, nie są idealną zdrową przekąską na każdą okoliczność. Chon zaleca spożywanie batonika Clif przed lub w trakcie aktywności o umiarkowanej lub dużej intensywności, kiedy potrzebujesz trwałej energii. Po tych 45-minutowych zajęciach Spin? Nie tak bardzo. Nasze ciała mają na ogół wystarczającą ilość paliwa zmagazynowanego w mięśniach, aby wykonać wysiłek poniżej 60 minut. Zbyt częste spożywanie cukru może prowadzić do chorób, takich jak otyłość lub cukrzyca.

Pakiet Clif Bar Variety Pack (liczba 16) 19,99 USD Kup teraz

To powiedziawszy, istnieje wiele innych batonów, które zaspokoją różne potrzeby. Batoniki Skratch Anytime można jeść – zgadłeś – w dowolnym momencie dzięki niskiej zawartości cukru (zaledwie 4 do 7 gramów w zależności od smaku) i łatwostrawnym składnikom pochodzenia roślinnego.

Inne batony proteinowe, takie jak RX Bar, są dobrą opcją szczególnie do regeneracji, ponieważ zawierają 12 gramów białka i 13 do 15 gramów naturalnego cukru, który pomaga naprawić mięśnie po treningu.

Chociaż możesz ulec pokusie, aby zjeść Clif Bar jako południową przekąskę – są one po prostu tak szybkie i łatwe! – Davis ostrzega, że ​​nie jest to najlepszy wybór pod względem żywieniowym. „Batony Clif są bogate w cukry i są zwykle przeznaczone dla sportowców wytrzymałościowych” – mówi. Zamiast tego Davis sugeruje wybieranie pełnowartościowych produktów spożywczych, takich jak owoce i warzywa w połączeniu z dipami lub masłem orzechowym, mieszanką śladową lub jogurtem. Te opcje mają mniej prostych węglowodanów i cukrów.

4 świetne alternatywybatonów Clif

dlaNajlepsze źródło błonnika Chrupiące batony proteinowe z masłem orzechowym 17,40 $ KUP TERAZ Najlepsze podczas jazdy Batoniki owsiane z kawałkami czekolady 37,40 $ KUP TERAZ Najlepsze batony bez orzechów Triple Berry Bez orzechów batony granola 23,99 $ KUP TERAZ Najlepsze wegańskie batoniki Mint Chip Brownie 17,99 $ KUP TERAZ

Czy batony Clif są zdrowym zamiennikiem posiłku?

I odwrotnie, batonów Clif nie należy traktować jako zamiennika posiłku. Zdaniem Biura Profilaktyki Chorób i Promocji Zdrowia zdrowy posiłek powinien zawierać warzywa, produkty pełnoziarniste, białka i zdrowe tłuszcze. A biorąc pod uwagę, że baton Clif ma tylko 250 kalorii, to za mało jedzenia, aby liczyć jako pełny posiłek dla osoby aktywnej.

Oczywiście, gdy masz ochotę, Clif Bar jest lepszą opcją niż powiedzmy, batonik, ale znowu możesz rozważyć baton z mniejszą ilością cukru jako alternatywną przekąskę i uzupełnienie całej żywności, jeśli to możliwe.

Ostatecznie, batony Clif są zdrową opcją podczas umiarkowanych do intensywnych ćwiczeń, które trwają dłużej niż godzinę, kiedy musisz zasilić swoje mięśnie dodatkową energią. Poza ćwiczeniami wybierz batonik z mniejszą ilością cukru lub najlepiej pełnowartościowe przekąski i posiłki.

Danielle Zickl Redaktor ds. Zdrowia i fitness Danielle specjalizuje się w interpretacji i raportowaniu najnowszych badań zdrowotnych, a także pisze i redaguje szczegółowe artykuły dotyczące kondycji, treningu i odżywiania.

Dodaj komentarz