Dlaczego każdy rowerzysta MTB powinien wziąć pod uwagę jazdę pojedynczą

Jeśli uważasz, singlespeeds, jak tylko rower górski dla взъерошенного mechanika, Ita€™s czas do opamiętania się. Niezależnie od tego, kim jesteś, pojedyncze prędkości-to przede wszystkim przyjemność. Oni usuwają nadmiar sprzętu i oferują bardziej proste i trudne doświadczenie.

Односкоростная konna poprawia swoje umiejętności. Bez pomocy narzędzi jeździec musi się dobrze czytać drogę, skupić się na technice, a czasem po prostu prowadzić surowe życie na czyszczenie trudniejszych odcinków; to jest coś, co sprawia, że singlespeed takim dobrym nauczycielem. Przejechać jeden, i to sprawi, że będzie lepiej, mocniej górskiego rowerzystę.

Dołącz do Bicycling teraz, aby uzyskać najnowsze informacje o rowerach i sprzęt!

Oto sześć cech singlespeeds, które mogą przekonać się wybrać, a także kilka wskazówek dla modeli do sprawdzenia.

Mają niższą cenę

Oczywiście, można zaszaleć i zbudować односкоростную samochód z włókna węglowego za 10 000 dolarów, jeśli naprawdę chcesz, ale jedna z najlepszych rzeczy w tych maszyn jest to, że są one tańsze, niż ich rówieśnicy. Można kupić zupełnie nowy, pełna синглспид stosunkowo tanie, ponieważ są one łatwiejsze i mają mniejsze części. W górę na rynku można znaleźć singlespeeds z dobrymi ramkami i dobre widelce podwieszenia do mniej niż зацепленный rower z tymi samymi bitami.

Односкоростные też tańsze. Stalowa śruba do кассетного koncentratora może kosztować mniej niż 10 dolarów; naprawdę dobry śrubkę, taka jak Chris King, kosztuje 64 dolary. Wolny bieg dla gwintowanych centrów, takich jak Shimano DX, sprzedawane za około 30 dolarów; Porównaj to z kasetą Eagle za 449 dolarów SRAM XX1. Ponadto, односкоростная łańcuch będzie kosztować mniej niż 15 dolarów, gdy przyjdzie czas ją wymienić. Jako ostateczny bonus za oszczędności nie ma kabli / wież do wymiany, a nie switch lub switch do odrzucenia.

Wymaga mniej konserwacji

Tam mniej rzeczy dzieje się z tą samą prędkością, i mniej rzeczy oznacza mniej do utrzymania. Bądź sztywne, i jedyne konserwacja, które będziesz potrzebował, to wietrzenie opon i smarowanie łańcucha. Oczywiście, pozostała część roweru wymaga weryfikacji-łożyska, klocki i przedmioty zużycia, takie jak uchwyty, – ale jedna z najlepszych rzeczy w односкоростных rowerach polega na tym, że spędzają mniej czasu w sklepie i już na szlaku. A na szlaku są one bardziej odporne na starcia: bez wrażliwych linek zmiany biegów lub przełączników zmiany biegów pojedyncza prędkość rower z większym prawdopodobieństwem nadal będzie się toczyć po wypadku, niż rower z reduktorem.

Ponieważ są one tak małe w obsłudze, односкоростные rowery również łatwo zbudować. Weź swoją starą sztywną ramę-lub kup używaną za grosze-i weź system napinacza konwerter, i voila : masz односкоростная. Jest to świetny sposób na przerobienie starych części, takie jak wtyczki z нескошенными steering kół lub koła z быстроразъемными lub niezgodne z doładowaniem na piaście.

Poproś świeże spojrzenie na Swoje ulubione trasy

Pojedyncze prędkości doskonale nadają się do walki z wypaleniem. Jeździli na tych samych szlakach…np. milion razy? Wypróbuj te trasy na jednej prędkości, i wyzwanie zaktualizuje i motywuje. I gwarantuję, że znajdziesz rzeczy o tych szlakach, którzy nigdy nie widzieli na swoim rowerze. Ponadto, ponieważ są one bardziej trudne do jazdy, krótkie wycieczki, które ściskamy na jednej prędkości, stają się bardziej zadowalające.

Zapewnić lepsze zrozumienie impulsu

Jedź na jednej prędkości, i nauczysz się modlić przed ołtarzem impulsu. Gdy nie można zmieniać biegi, to oznacza, że jest ciężko się kręci na wolnych obrotach. Jeśli i kiedy трясетесь na jednej prędkości, trzeba będzie albo z niego wyjść (oh), albo zatrzymać się i iść pieszo. Dlatego, zaczniesz jeździć tak, aby utrzymać bezwładność, a to znaczy wybierać najlepsze linie, zwiększyć prędkość przy każdej okazji, pozwolić roweru toczyć i ponosi prędkość, a także mniej hamować. Zobaczysz ścieżkę w nowy sposób, i kiedy zastosować otrzymane lekcje do swojego roweru, będziesz bardziej płynne i szybkie, niż kiedykolwiek.

Daj więcej doświadczenia Zen

Pojedyncze prędkości zwykle bardzo ciche; mają bezpośredni łańcuch, który nie strzela lub nie ociera, i na rowerze po prostu mniej rzeczy. To również sprawia, że układ napędowy jest bardzo gładka.

A kiedy сочетаете cichą i płynną transmisję ze stylem jazdy, można, oczywiście, przyjąć płynny, szybki styl, który obsługuje twój momencie, można czerpać przyjemność z jazdy, która jest przyjemna medytacją. Nie lubię uprawiać sport, ale bardzo lubię jeździć na rowerze. Wszyscy wiemy, że jazda konna jest przydatna dla kondycji, ale jazda na rowerze z reduktorem może sprawić, że leniwy w pewnym sensie: można dużo siedzieć i kręcić wysoko wydajny ruch z niskim momentem obrotowym i dużej prędkości obrotowej.

Синглспиды nie pozwalają ci łatwo jeździć konno. Trzeba będzie wstać i doskonalić obroty z wysokim momentem obrotowym i niskiej prędkości obrotowej; trzeba będzie mocno pociągnąć sztangi i wcisnąć swoje ciało, aby rower poruszał się. I to daje zupełnie inne korzyści dla kondycji, niż jazda na rowerze z reduktorem. Teraz, szczerze mówiąc, można uzyskać te same korzyści fitness, zajmując zorganizowanych ćwiczeniami w siłowni lub za pomocą roweru-przekładni (umieść go na wyższy bieg i nie zmieniaj). Ale, wracając do wcześniejszego momentu, prędzej dostanę te korzyści fitness jako efekt uboczny zabawy i problem jazdy na jednej prędkości, a nie spędzać czas w siłowni.

Ciekawe, aby spróbować jednego z nich? Oto cztery, które polecamy.

4 односкоростных górskich rowerów, aby rozważyć

MONOCOG 29 $800.00 Kup teraz

Monocog-czołg-twardy i prosty 29er singlespeed. Poziome отсевы, mechaniczne hamulce tarczowe, prosta rura kierownicy o średnicy 1 1/8 cala, gwint dolny uchwyt. W istocie, jest to duży rower BMX, w pełni odpowiadający dziedzictwa Redline.

BLOK $1,249.00 SKLEP jest TERAZ

Urządzenie jest trudne i minimalistyczny односкоростным. Jednak to nie musi być w ten sposób. Jest on gotowy zaakceptować tylna przerzutka, widelec zawieszenia, nawet w szafie. A jeśli chcesz zrobić noc, ma trzy uchwyty do butelek i ciężarowe mocowania na wtyczce.

SIR 9 $3500,00 SHOP NOW

SIR 9 pochodzi z gotowej тралу i wysokiej klasy pojedyncza prędkość montażem, dedykowanej 120-milimetrowej widelec Fox Factory 34 i stojak do kroplówki. Super uniwersalna rama, proszę pana może przyjmować opony 29er do 2,4 “lub 27,5 ” do 3,0″. Posiada mocowania do słupków, błotnik, ciężarowe, torby, a także może wziąć przełącznik.

ROCKER SS 6-STAR Jeśli szukasz najbardziej jasny SS wokół, Rocker SS 6-Star-to on. Karbonowa rama, fabryczna widelec Fox, pasa transmisja bramy, tarcze tarcze i bezprzewodowy kroplówki RockShox. Możesz wybrać rzut na 29 lub 27,5 z plusem.

Dodaj komentarz