Jak naprawić chybotliwe koło rowerowe

Każdy rodzaj oddziaływania na swojej€wheelâ”jak skoczyć z krawężnika, lub uderzenia kamieniem lub pothole—może powalić z obrzeżem z formy. Dlatego, aby twój rower jechał płynnie i bezpiecznie, ważne jest, aby utrzymać proste i wolne od deformacji koła, od czasu do czasu sprawdzając ich poprawność.

Edycja koła obejmuje opóźnienie i osłabienie smoczków szprych, aby wyrównać zdeformowane fragmenty felgi, i to jest coś, co można zrobić w domu. “To drobiazgowo i czasochłonne, ale sama zasada działania jest dość prosta”-mówi Justin МакКлауд, profesjonalny mechanik rowerowy i właściciel Blackbird Bike Co. w Phoenix, w stanie Arizona. МакКлауд dał nam krótki przegląd tego, jak naprawić rowerowy koło w garażu lub warsztacie domowym.

Co musisz Wiedzieć Przed Rozpoczęciem Pracy

będziesz w stanie zobaczyć, czy twoje koło trzeba być trued. -Неистинное koło będzie się kołysać z boku, od неприводной strony do półoś stronie – mówi Макклауд. Podnieś swój rower, zakręcić kołem i spojrzeć na niego z przodu lub z tyłu. Jeśli widzisz, że on się waha więcej niż pięć milimetrów od lewej do prawej, to jest czas, aby koła true. W skrajnym przypadku, felgi błędnego koła może zetknąć się z klockami felga lub opona będzie trzeć siedzenia lub łańcucha. -Ze względów bezpieczeństwa nie polecam sprawdzać poprawność twojego koła przed każdą jazdą – mówi Макклауд. – Zwłaszcza z przednim kołem, – jeśli jest tak źle, że uderza w swoje klocki i zatrzymuje cię, to перелетаете przez kraty. Ponieważ są one znacznie bardziej wytrzymałe, tarcze koła wymagają prostowania rzadziej niż aluminium, a kiedy to robią, to po prostu widać małe rozbieżności w formie, więc trzeba się przyjrzeć nieco bliżej. Podczas gdy aluminium może zginać i wyginać, właściwie nie растрескиваясь pod napięciem, jeśli widzisz dużą deformację w углеродном feldze, to jest prawdopodobne, że felgę naprawdę jest pęknięty.

[Chcesz latać na wzgórza? Alarm! daje treningu i umysłowe strategii, aby pokonać swoich najbliższy szczyt.]


Narzędzia masz już pojęcie o€™Podłącz potrzebna

Atruing stand utrzymuje swoje koła na miejscu, używając regulowane prowadnice wzdłuż boku obręczy, aby pomóc ci lepiej znaleźć obszary problemowe. Pozwala także ustawić koło na stole warsztatowym lub na pulpicie dla łatwego dostępu na poziomie oczu. Ale jeśli pracujesz na ободном zdartą rowerze, to być może nawet nie trzeba: można trzymać koło na rowerze i używać klocki jako prowadnicy (to pomaga ustawić rower na ремонтном stoisku).   Potrzebny będzie również спицевой klucz odpowiedniej wielkości. “sPark Tool i Pedro robią ramienna klucz,który [idealny] do najbardziej popularnych shirin” – mówi МакКлауд, ale ponieważ sutka mogą być w różnych kształtach i rozmiarach, najlepiej skonsultować się z producentem danego koła, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar klucza jest ci potrzebny. Jeśli twoje koło ma klapowane szprychy, trzeba drugie narzędzie, aby utrzymać dziewiarskie igły na miejscu, kiedy затягиваете sutek, aby ostrza były wyrównane.

Narzędzia Do zmiany koła rowerowego

 Park narzędzie domowego mechanika rządząca podstawy $138.95 sklep teraz park narzędzia Triple mówił klucz $13.42 $9.49 (29% zniżki) sklep teraz park narzędzia mówi uchwyt do płaskich szprych $9.48 sklep rowerów strony domu rower naprawa stoisko $125.00 w sklep

Jak prawdziwy kierownicy roweru

Zdejmij koło z roweru i włóż go do stacji dokującej truing lub przytrzymaj rower w stojaku, jeśli trzymać koło i używane klocki hamulcowe, felgi, jako prowadnicy. Powoli obrócić koło i zacząć dokręcać czujnik lub hamulca w razie jego obrotów, podczas gdy części koła nie соприкоснутся z czujnikiem. Te skrzywione obszary to miejsca, gdzie szprychy muszą być dokręcone. Po zidentyfikowaniu najbardziej искривленную część koła, zacznij tam i utorować drogę do mniejszych wahań, zachowując wszystkie dostroić do ostatniego.

Następnie określ sutek, który trzeba dokręcić, aby opóźnić opaskę z powrotem do środka. Jeśli masz działkę obręczy, który jest krzywy w prawo, znajdź najbliższy sutek, przymocowany do lewej strony piasty (naprzeciwko niezależnie od klocka hamulcowego lub dźwigni czujnika nie dotykał), a następnie dokręcić go, aby go z powrotem na miejsce-jeden pełny obrót powinien załatwić sprawę. Aby uniknąć nadmiernego napięcia obręczy, Макклауд zaleca, aby osłabić szprychy z obu stron przedłużona o około pół obrotu.

Osłabienie szprychy.

Przewlekanie igły.

– Mówiącym naprawdę trzeba trochę ruszyć – mówi Макклауд. – To jest coś, co pozwala koła zginać bez tego, aby po prostu niszczy.†ci Do tego, aby zorientować się, ile chcesz pokręcić, zaleca się wycisnąć kilka par ramion razem nie zdeformowanym obszarze koła, aby poczuć, jak bardzo napięte, i spróbuj dopasować tego napięcia w ramionach, które затягиваете.

Jedna rzecz, ważne jest, aby pamiętać: wszystkie zewnętrzne sutki są obracane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby przeciągnąć, w przeciwieństwie do ogólnie przyjętych mądrości “prosty, lewy-luźne”. (Jeśli są one ukryte wewnątrz obręczy, gdzie trzeba zdjąć oponę, aby dostać się do nich, są przedłużające się w zwykły sposób.) Jeśli robisz to po raz pierwszy, to mamy dobrą wiadomość: to nie jest to, co można wyrządzić nieodwracalne szkody swojemu koła, psując go. “Największy błąd,jaki można popełnić, to nadmierne napięcie szprychy do tego stopnia, że jej złamania lub oderwać gwint na szprychy lub ниппеле” – mówi МакКлауд. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał wymienić szprychę, ale koło nadal będzie w stanie się wyprostować. Jeśli zaczynasz i czujesz się bardzo niepewnie, zawsze możesz zanieść go do swojego lokalnego sklepu do właściwego podręcznika lub naprawy. Tak więc, jak tylko zniszczyć wszystkie widoczne wahania-voila !- masz wszystko gotowe. Rzuć kierownica z powrotem na rower i ciesz się płynną, bezpieczną jazdą.

Dodaj komentarz