Jak używać smaru do łańcuchów rowerowych, aby zapewnić płynne poruszanie się części

Dla niektórych, smarowanie roweru-to niepopularnego konieczności zachowania ruchomych części, przenoszenie. Ale dla opętanych wychodzi poza jego utylitarne funkcje i staje się odpowiednikiem dobrego wina, gdzie jakość ma ogromne znaczenie.

Niezależnie od tego, czy bierzesz dostępny wariant lub wolą najwyższą jakość wersji, którą można znaleźć, fakt pozostaje faktem: bez odpowiedniego smarowania, stosowane w odpowiednich miejscach, podróż zatrzymuje się z piskiem. Oto, jak używać smarowanie łańcucha roweru i smarować inne ruchome części roweru.Łańcuch

Bez smarowania: Sucha łańcuch wyda przeraźliwy pisk i nie będzie płynnie przesuwać. W końcu zardzewieje i może się złamać w połowie drogi.

Nasmarować go: Zwilż czystą szmatkę обезжиривателем, na przykład cytrusowy обезжиривателем Oranj Peelz od Pedro. Stawiając rower na stół szafie, podczas odwrotu z powrotem trzymając za łańcuch szmatką, aby usunąć brud z wałków i płyt bocznych. Powtarzaj ćwiczenie, aż łańcuch nie będzie czysta. Następnie osuszyć łańcuch czystą ściereczką i tą samą techniką, którą można stosować do jej czyszczenia. Aby nałożyć smar do łańcucha rowerowego, nałóż kroplę na górną część każdego szczebla, powoli wycofując się z powrotem o kilka obrotów, aby smar miała szansę dostać się do środka. Wytrzeć nadmiar smaru-jeśli tego nie zrobisz, to może przyciągnąć więcej brudu do łańcucha. Użyj lekki wodoodporny smar, takich jak wodoodporny smar Boeshield T-9. Do mokrych warunków pogodowych spróbuj Chainj Pedro.

Nigdy nie należy używać olej silnikowy: ja zawiera kwasy i cząstki metalu, które mogą zagrozić wytrzymałość łańcucha i doprowadzić do jej szybszego zużycia.


4 Wspaniałych Opcji Roweru Smarowania Kochamy

Boeshield T-9 Smar $10.00-Sklep

Lekki, wodoodporny combo rozpuszczalników, smarów i wosku

Phil Wood Wodoodpornej Smarem $13.95 Sklep Teraz

Lepki, zielona standardowa dla łańcucha roweru smarowania

Pedro Chainj łańcucha smarującego $35.00 sklep teraz

Ekologiczny wybór dla umiarkowanie wilgotnych warunkach

Phil Wood jest wytrwały Ropy $13.75 Sklep Teraz

Uniwersalny smar do wtyczki, zawieszenia osi i łożysk


Pedały Бесклипсова

Bez smarowania: Sprzęganie i rozprzęganie nie będą tak gładkie, jak powinno być, i pedały mogą stać się niemożliwe do usunięcia z roweru.

Nasmarować je: Jeśli twoja бесклипсовая педальная system ma widoczną sprężynę (obszar, w którym twoje zaciski wchodzą w pedał), należy stosować kropli T-9, co kilka podróży, aby ona nie ржавела i dobrze pracował. Nałóż warstwę smaru, taka jak wodoodporny smar Phil Wood, na gwinty pedałów za każdym razem, gdy instalujesz pedału, aby oni naprawdę ruszył następnym razem, gdy idziesz, aby je usunąć.

Nigdy nie używaj: Smar na sprężynach pedałów. Masz już pojęcie o€™Podłącz zepsuć mechanizm.


Kable

Bez smarowania: kable won’T do schodzenia na obudów tak gładko, co negatywnie wpływa na przełączanie, i oni€™Podłącz być bardziej podatne na korozję w wilgotnym środowisku.

Posmarować je: Przełącz tylna przerzutka na najlepszą łatwy transfer/największy ząb (przedni przełącznik na najtwardszą bieg/duży łańcuch łańcuch). Następnie, nie naciskając na pedały, naciśnij dźwignię zmiany biegów, aby przełączyć się na najtrudniejszą bieg/najmniejszy śrubkę (lub na małą łańcuch z przodu). To doprowadzi do dobrego zwiotczenie kabla, a w niektórych rowerach pozwoli ci zrzucić korpusu z прорезных kablowych ograniczników i dokładnie pokryć kable. Nałóż kilka kropli T-9 na koniuszki palców i przesuń je na całej długości kabla, dopóki nie pokryje się cienką warstwą. Wytrzyj brud z kabli, zwracając szczególną uwagę na miejsca, gdzie przechodzą przez prowadnicę kabla pod dolną łącznikiem. Użyj tej samej smar i sposób nakładania na linki hamulcowe.

Nigdy nie używaj: WD-40 to rozpuszczalnik, a nie smar. Jeśli twoje kable i obudowy tak sklejone, że potrzebny jest rozpuszczalnik, lepiej zastąpić je , niż wykonywać prowizorycznego konserwacja.

Bez smarowania: Punkty, na których obracają się poszczególne części swoich hamulców i przełączników biegów, nie będą poruszać się tak sprawnie i wywołają rdzę.

należy Smarować je: Капайте T-9 na każdy punkt obrotu (tylna przerzutka; przedni przełącznik; tylny hamulec; przedni hamulec) co kilka miesięcy (więcej, jeśli jedziesz w wilgotnych warunkach), aby były one bezpieczne i dobrze pracowali. Wytrzeć nadmiar smaru, żeby nie przyciągała brud.

Nigdy nie używaj: Smar na klocków klockach, роторах lub obręczy kół. Jeśli to zrobisz, będzie trudno zwolnić lub zatrzymać się. Jeśli przypadkowo dostać się smar na tarcze hamulców tarczowych lub klocki, trzeba będzie uzyskać nowe klocki, aby być bezpieczne. Alarm! daje treningu i umysłowe strategii, aby pokonać swoich najbliższy szczyt.]


Przełącznik koła Pasowe

Bez smarowania: nie tylko zwariować, próbując namierzyć przyczynę tego denerwującego skrzypienia. (zwykle spowodowane przez zapomniani niewłaściwe ustawienie przełącznika), ale i koła pasowe, również nie będą się obracać swobodnie.

Posmarować je czystą ściereczką i обезжиривателем. Następnie nałożyć niewielką kroplę smaru, np. Silnego oleju Phil Wood, łożyska w środku koła pasowego. Zrób kilka obrotów do tyłu, a następnie użyj czystej ściereczki, aby wytrzeć dowolny smar, która nie dostała się do łożyska. On może stać się brudny, więc należy używać go oszczędnie.

Nigdy nie używaj: Smarowanie zbyt ciężki dla tej aplikacji, a ona strzeli łożyska koła pasowego i przyciąga brud.Słupek post

Bez smarowania: Twój sztyca technicznie nie jest ruchomym elementem jako taki, przynajmniej do czasu, aż nie można usunąć lub dostosować go. Ważne jest, aby zachować sztyca rozmyte i od czasu do czasu sprawdzać to, aby nie заедал i nie застревал na miejscu.

Nasmarować go: Całkowicie usuń stelażu siedziska. Skasuj cały piasek i stary smar, w tym wewnątrz ramy. Nałożyć cienką warstwę smaru bezpośrednio na sztyca na tym odcinku, który będzie znajdować się wewnątrz ramy. Standardowa rowerowa smar będzie działać, choć można użyć albo antypoślizgowe, albo противоизносный skład.

Nigdy nie używaj: Zbyt dużo smaru. To może doprowadzić do tego, że twój słupek słup zsunie się, kiedy on będzie ważone.

Dodaj komentarz