Krótki przewodnik po wymiarowaniu ramy roweru

Wraz z boomem na jazdę na rowerze w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa, wielu nowych rowerzystów szuka świeżego powietrza, ruchu i powodu, aby wyjść z domu. A jeśli chcesz wziąć udział w akcji, ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest zakup roweru, który Ci nie odpowiada.

W dzisiejszych czasach prawie wszystko można kupić online – a rowery nie są wyjątkiem. Ale wygoda dostarczenia nowego roweru bezpośrednio do domu ma jedną główną wadę: jeśli nie miałeś już okazji wypróbować go wcześniej, ryzykujesz, że wybierzesz odpowiedni rozmiar.

Kupujesz osobiście? To znacznie łatwiejsze, ale nadal pomaga wiedzieć, czego szukać. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a będziesz gotowy ruszyć w drogę (lub szlaki) na odpowiednim rowerze w mgnieniu oka:

Zastanów się nad typem roweru

Najpierw zastanów się, jakiego rodzaju rower chcesz. Rozmiary różnią się znacznie w przypadku rowerów szosowych i górskich, a także modeli męskich i damskich, a nawet poszczególnych producentów. Zanim zdecydujesz, jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni, będziesz chciał zapoznać się z własnymi pragnieniami i potrzebami. Wielu producentów ma własne tabele rozmiarów, które poprowadzą Cię we właściwym kierunku.

Wykorzystaj swój wzrost

Chociaż używanie wzrostu jako wskazówki jest jednym z łatwiejszych sposobów zorientowania się w rozmiarze ramy, nie da Ci on idealnego dopasowania. Jest to raczej przyzwoity sposób na określenie, czy rama będzie za krótka, czy za wysoka. Poniżej znajdują się ogólne przewodniki dotyczące rowerów szosowych i górskich. Pamiętaj, że jest to tylko ogólny przewodnik. Rozmiary nadal będą się różnić w zależności od marki.

Tabela rozmiarów rowerów szosowych: Tabela rozmiarów rowerów

górskich:

Zainwestuj w dopasowanie roweru Dopasowanie

profesjonalnego roweru przed zakupem może mieć ogromne znaczenie. Dlatego Missy Erickson, właścicielka i specjalistka ds. Dopasowania w ERO Sports, poleca wszystkim sportowcom Bike Fit w przedsprzedaży. „Nie ma znaczenia, czy kupujesz nowy rower w sklepie rowerowym, zamawiasz go online czy kupujesz. poza Craigslist – mówi. „Znajomość wymiarów dopasowania i pomoc specjalisty ds. Dopasowania pomoże Ci przejść przez ten proces nie tylko gwarantuje, że otrzymasz odpowiedni rozmiar, ale także rower dostosowany do Twoich konkretnych potrzeb”.

Dopasowanie roweru zapewni również wszystkie bardziej szczegółowe pomiary. Może to być niezwykle pomocne dla początkujących rowerzystów i sportowców. „Inwestycja w dopasowanie roweru nie tylko gwarantuje, że kupisz właściwy rower, ale także będziesz na nim idealnie ustawiony, unikając kontuzji, bólu i dyskomfortu, co sprawi, że jazda na rowerze będzie jeszcze przyjemniejsza niż dotychczas. jest ”- mówi Erickson.

Spróbuj, zanim kupisz

To najbardziej oczywista i nadużywana rada, ale to prawda: osobiście zobaczyć rower, wypróbować go i poczuć, że jest to często najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy jest odpowiedni dla Ciebie. Wiele marek rowerowych i sklepów rowerowych oferuje dni demonstracyjne lub imprezy demonstracyjne, aby klienci mogli przetestować rowery.

Pomaga również zadawać pytania i rozmawiać z kompetentnymi członkami personelu. Jako dodatkowy bonus unikasz potencjalnych uszkodzeń spowodowanych transportem i nie będziesz musiał samodzielnie niczego montować.


4 Standout Saddles

Specialized damskie siodło Power Mimic

$ 175

Kup teraz

Elastyczny „hamak” w wycięciu zapobiega obrzękowi tkanek miękkich.

Selle SMP Dynamic Saddle

249 USD

Kup teraz

Podniesione oparcie kołysze Cię, aby zmniejszyć nacisk.

ISM PL 1.0 Siodełko bez nosa

$ 225

Kup teraz

Brakujący nos poprawia przepływ krwi.

Szufelka z tkaniny Pro Team Flat

170 USD

Kup teraz

Superlekka o gramaturze 198 gramów, ale nadal wygodna.


Słuchaj swojego ciałabyłoby

Najlepiej, gdybyś wiedział, jaki jest rozmiar roweru przed zakupem. Ułatwi to cały proces i od samego początku będziesz przygotowany na sukces. Czasami jednak istnieją inne sposoby sprawdzenia, czy konfiguracja jest nieprawidłowa. Ból w dole pleców, ból łokcia, ból szyi i ból kolana mogą wskazywać na słabe dopasowanie (między innymi). Drętwienie to kolejny problematyczny znak.


Uzyskaj nieograniczony dostęp do rowerów! Zapisz się dzisiaj!

Dodaj komentarz