Kurs carvingu – wycinanie w owocach.

Warzywa i owoce istnieją na Ziemi od dawna. Człowiek wykształcił w sobie umiejętność ich uprawy, zbierania i przetwarzania. Można powiedzieć, że istnieją od lat w niezmienionej formie i przeznaczeniu. Owszem, są czasem genetycznie modyfikowane, zmieniają więc swoją barwę, kształt i właściwości, ale tak naprawdę dalej smakują tak samo. Skoro nic się nie zmieniło od lat, to można sądzić, że tak już zostanie. Owoce i warzywa zawsze będą dodawane do dań i deserów, spożywane na ciepło lub zimno. Ciągle tak samo. Ale zwyczajne rzeczy czasem mogą przybrać niebanalny charakter i kształt. To co do tej pory było proste, może się stać finezyjne i wyszukane. I tak właśnie jest z warzywami i owocami, w chwili kiedy trafią w ręce doskonałego rzeźbiarza.

Aby zostać kimś takim musimy zapisać się na kurs carvingu, na którym nauczymy się prawdziwej magii. Dowiemy się jak ze zwykłego arbuza zrobić wspaniały kwiat lub ptaka. Na czym polegają czary? Otóż możemy mówić o nich zawsze, kiedy z niczego powstaje coś. I tak jest w przypadku carvingu. Zapisując się na kurs, nauczymy się prawdziwej sztuki.

Do uprawiania magii będziemy potrzebowali trochę wolnego czasu i szczerych chęci. Dodatkowo musimy się zaopatrzyć w specjalny nóż do carvingu, który najprawdopodobniej dostaniemy na kursie. Potrzebne będą jeszcze owoce i warzywa. Jakie? Może to być ogórek, arbuz, melon, burak, papryka. Słowem — wszystko, czego używamy w codziennym gotowaniu.

Zanim jednak przejdziemy do samodzielnego eksperymentowania we własnej kuchni, musimy opanować podstawy prezentowane na kursie carvingu. Zapoznamy się tam z zasadami i stylami rzeźbienia a także ze sposobem prawidłowego posługiwania się nożem. Później przejdziemy do indywidualnej pracy pod okiem doświadczonych instruktorów.

Po zakończeniu kursu, będziemy mogli pochwalić się umiejętnościami rzeźbienia figur w owocach i warzywach, które można układać w większe kompozycje. Końcowym efektem naszej pracy może być więc większa kompozycja przestrzenna, która będzie prawdziwym dziełem sztuki, godnym podziwu, uznania ale również zazdrości. Nie każdy umie przecież wyczyniać takie rzeczy z produktami używanymi na co dzień.

Jeśli więc chcemy zrobić coś nieprzeciętnego, a przy tym wzbogacić się o nową wiedzę i umiejętności, możemy wybrać się na kurs carvingu, gdzie zamienimy się w prawdziwych artystów.