Najlepsze futerały Hard- i Softshell do podróżowania z rowerem

Niezależnie od tego, czy planujesz podróżować po kraju, czy na całym świecie, solidny pojemnik na rower lub torba to opłacalna inwestycja. Twój rower będzie lepiej chroniony – i będziesz mieć więcej spokoju – niż jeśli włożysz go do tekturowego pudełka i masz nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Oto, co musisz wiedzieć.

Pojemnik na rower w najlepszej cenie II 379,89 USD KUP TERAZ

Kompaktowa i wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego oraz cztery gładko toczące się koła.

Większość Stealthy Sub62 549,00 $ KUP TERAZ

Wymaga więcej demontażu roweru, ale prawdopodobieństwo poniesienia opłaty jest mniejsze.

Najlepsza dla rowerów górskich Torba podróżna na rower Pro 695,00 $ KUP TERAZ

Bezpiecznie trzyma nowoczesne 29-calowe rowery na szlaki przy minimalnym demontażu.

Najmniejszy klucz AeroComfort 3.0 TSA 674,25 USD KUP TERAZ

Ta walizka umożliwia pozostawienie pedałów, kierownicy i sztycy na miejscu.

Najwięcej ochrony Przejście RoundTrip 679,95 $ KUP TERAZ

Plastikowa obudowa ABS chroni rower wewnątrz. W zestawie ze stojakiem naprawczym.

Hardshell versus Softshell

Futerały Hardshell zapewniają najwyższy poziom ochrony przed uderzeniami, ale też ważą więcej, co może prowadzić do jeszcze wyższych opłat za bagaż. Twarde etui również się nie psują, więc zajmują więcej miejsca w pokoju hotelowym lub wypożyczonym samochodzie, gdy nie są używane.

Etui EVOC z miękkimi ściankami można złożyć, aby zaoszczędzić miejsce.

W ostatnich latach pokrowce softshell przeszły długą drogę i niektóre oferują prawie taki sam poziom ochrony jak modele z twardą skorupą. Etui softshell są zwykle lżejsze niż futerały z twardą skorupą i można je złożyć lub złożyć, aby ułatwić przechowywanie.

Ochrona

Kufry z twardą skorupą są zwykle chronione przez sztywną powłokę zewnętrzną – wykonaną z pewnego rodzaju tworzywa sztucznego -. Większość kufrów softshell jest wykonana z wytrzymałego nylonu i jest wyposażona w wyściółkę, która chroni Twój rower.

Twarda obudowa (po lewej) zapewnia lepszą ochronę przed uderzeniami, podczas gdy model softshell (po prawej) jest zwykle lżejszy i łatwiejszy do przechowywania.

Niektóre kufry softshell mają sztywną ramę wewnętrzną, która zapewnia strukturę i chroni rower przed siłami zgniatającymi. Istnieją również obudowy hybrydowe, które mają zewnętrzną tkaninę wyłożoną pianką i plastikowymi arkuszami.

Niektóre akcesoria do pakowania dołączone do B&W Bike Box II

Oba typy walizek często zawierają dodatkowe wyściełanie ramy, a także paski utrzymujące ramę i koła na miejscu.

Rozmiar i waga

Zwróć uwagę na rozmiar i wagę pokrowca na rower, szczególnie w odniesieniu do wagi roweru, który planujesz przewieźć. Większość linii lotniczych ma ograniczenie wagowe do 50 funtów przed naliczeniem opłaty za nadwagę. Zanim wybierzesz skrzynkę, musisz wziąć pod uwagę wagę pokrowca, roweru i innych przedmiotów, które rozważasz wrzucić do środka.

Futerały z twardą skorupą zapewniają lepszą ochronę, ale ważą więcej, pozostawiając mniej materiałów do pakowania, roweru i sprzętu. Pokrowce softshell są lżejsze, co oznacza, że ​​możesz spakować cięższy rower bez przekraczania limitu, ale mogą zapewniać mniejszą ochronę sprzętu. Różnica w wadze może być ekstremalna: Thule Roundtrip Transition jest wykonany z tworzywa ABS i niezwykle wytrzymały, ale waży 38 funtów, podczas gdy Sub62 z miękkimi bokami Orucase waży zaledwie 13 funtów.

Większość linii lotniczych ma limit wymiarów 62 cali liniowych – obliczany przez dodanie całkowitej długości, szerokości i wysokości torby. Jeśli bagaż jest większy, może zostać naliczona opłata za bagaż ponadwymiarowy. Sub62 Orucase’a jest mniejszy niż 62 cale liniowe, więc powinien unikać opłaty za przewymiarowanie, podczas gdy opancerzony RoundTrip Transition Thule ma ponad 106 cali liniowych i prawie na pewno będzie Cię kosztować więcej.

Porady i wskazówki dotyczące pakowania

Zanim wybierzesz walizkę, zastanów się, z jakim rozmontowaniem / montażem roweru czujesz się komfortowo.

Przypadki takie jak AeroComfort firmy Scicon wymagają bardzo niewielkiego wkręcania w celu spakowania i rozpakowania roweru, ale są większe i mogą wiązać się z naliczeniem opłaty za rower lub przewymiarowaniem. Mniejsza i lżejsza obudowa, taka jak Sub62 Orucase, jest znacznie mniej podatna na ładunek nadwymiarowy lub nadwagę, ale pakowanie roweru do tej walizki wymaga demontażu obu kół, kierownicy i mostka, tylnej przerzutki, pedałów, sztycy i widelca.

Orucase Sub62 jest bardzo mały i lekki, ale wymaga rozległego demontażu roweru. Scicon AeroComfort Road wymaga jedynie zdjęcia koła.

Jeśli chcesz użyć dodatkowej wyściółki, aby chronić swój rower podczas transportu, rozważ użycie odzieży rowerowej, ponieważ i tak musi ona odbyć podróż z Tobą. Możesz również użyć izolacji rur, która jest niedroga i można ją kupić w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Zawsze upewnij się, że masz wszystkie narzędzia potrzebne do przywrócenia roweru do pracy w miejscu docelowym.

Jak wybraliśmy

Każdy przypadek na tej liście został dokładnie oceniony i zweryfikowany przez nasz zespół redaktorów testów. Skonsultowaliśmy się również z menedżerami produktu i projektantami, sportowcami i wykorzystaliśmy nasze własne doświadczenia z podróży w tych przypadkach, aby określić najlepsze opcje. Oceniliśmy je pod kątem wydajności, ceny, ochrony, wagi, rozmiaru i ilości demontażu roweru, aby stworzyć listę przypadków, które zaspokoją potrzeby każdego podróżującego z rowerami.

Oto dziewięć naszych ulubionych toreb i pokrowców na rowery, które możesz teraz kupić.


Najbardziej Stealthy: Orucase Sub62 Chcesz

przemycić swój rower szosowy przez ochronę i uniknąć dodatkowych opłat za bagaż? Jeśli tak, to Sub62 jest biletem.

Ultrakompaktowy plecak rowerowy pasuje do większości ram szosowych i rowerów turystycznych w stylu ucieczki. Chociaż Sub62 ma miękkie boki, wykorzystuje zintegrowane plastikowe panele z pianką pochłaniającą energię, aby chronić go przed uderzeniami.

Sub62 549,00 $ KUP TERAZ


Najmniejsze wkręcanie: Scicon AeroComfort 3.0 TSA

Scicon AeroComfort 3.0 TSA łączy niską wagę torby rowerowej z miękkimi ściankami ze sztywną ramą, aby chronić cenną jazdę przed gburowatymi właścicielami bagażu.

Ta torba podróżna została zaprojektowana specjalnie dla rowerów z kierownicą i wymaga minimalnego demontażu. Koła chowają się w dedykowanych kieszeniach po bokach, a co najważniejsze, nie ma potrzeby zdejmowania kierownicy. Regulowane podwozie utrzymuje ramę na miejscu za osie – albo z mechanizmem szybkiego zwalniania, albo z osiami przelotowymi 12 mm.

Czterokołowa konstrukcja ułatwia manewrowanie po zatłoczonych lotniskach, a kompaktowa konstrukcja mieści się w standardowych wymiarach bagażu wielu linii lotniczych, co może pomóc w uniknięciu opłat za bagaż ponadwymiarowy.

AeroComfort 3.0 TSA Road 674,25 $ KUP TERAZ


Najlepsze do rowerów górskich: torbaPro

podróżna na rower EVOCTorby rowerowe firmy EVOC to jedne z najpopularniejszych opcji z miękkimi ściankami do rowerów szosowych i górskich – są dostępne nawet w wersjach do rowerów BMX i fatbike.

Bike Travel Bag Pro to wersja premium Bike Travel Bag firmy. Obejmuje zintegrowane aluminiowe podwozie, które utrzymuje ramy bezpiecznie na miejscu za ich osie.

EVOC dodał sześć centymetrów do długości torby, aby nadążyć za dłuższym, niższym i luźniejszym trendem w kolarstwie górskim. Kolejnym ukłonem w stronę nowoczesnych rowerów górskich są kieszenie na koła, które mogą pochłonąć 29-calowe koła owinięte w 2,6-calowe opony.

Kiedy nie jest używany, Bike Travel Bag Pro składa się na tyle mały, że mieści się pod łóżkiem.

Torbarower Pro 695,00 $ KUP TERAZ


podróżna naNajtwardsza: Przejście Thule RoundTrip Transition

Thule RoundTrip pasuje do większości rowerów szosowych i górskich w wytrzymałej obudowie z tworzywa ABS.

Nylonowe torby na koła zapobiegają otarciom ramy i kół podczas transportu. Dwuczęściowa, twarda skorupa mieści ramę w lekkim aluminiowym stojaku, który może służyć jako podstawka robocza, dzięki czemu ponowny montaż i konserwacja są proste po dotarciu na miejsce.

Przejściowy futerał rowerowy RoundTrip 679,95 USD KUP TERAZ


BIKND Helium V4

Helium V4 to torba rowerowa z mocowaniem na drążku, z niespodzianką. W przeciwieństwie do większości innych toreb rowerowych, może pomieścić dwa zestawy kołowe, co czyni go doskonałą opcją dla rowerzystów podróżujących zarówno z kołami wyścigowymi, jak i treningowymi. Obie strony składają się na płasko, zapewniając nieograniczony dostęp do szybkiego pakowania i wyjmowania.

Cechą, która naprawdę wyróżnia Helium V4, są nadmuchiwane panele po bokach torby, które zapewniają ochronę bez krępowania. Te nadmuchiwane pęcherze utrzymują wagę zaledwie 19,8 funta, co stanowi połowę jego ciężkich konkurentów.

Torba podróżna na rower Helium V4 649,95 USD KUP TERAZ


Najlepsza wartość: B&W International Bike Box II

B&W International Bike Box II to prosty, skuteczny i niedrogi twardy futerał. Konstrukcja z klapką jest łatwa w użyciu, a połówki z blokadą zapinane są na sześć sprzączek, aby wszystko było bezpieczne.

Ten niedrogi futerał zawiera torby na koła i wiele warstw pianki chroniącej ramę przed kołami. Dwa stałe koła i para obrotowych kółek sprawiają, że International Bike Box II jest tak łatwy w manewrowaniu jak wózek na zakupy.

Bike Box II KUP TERAZ


PRO Bike Travel Case Mega

Podróżowanie z bardzo dużymi rowerami szosowymi lub 29-calowymi rowerami na szlaki stwarza w niektórych przypadkach problemy, ale nie w przypadku Pro Bike Travel Case Mega. Jak sama nazwa wskazuje, ta torba z miękkimi bokami została zaprojektowana tak, aby łatwo połykać duże i długie ramki.

Podstawa ze stopu utrzymuje ramę przy osiach, a wyściełane kieszenie na koła i piankowe zderzaki chronią rower. Zintegrowane kieszenie pozwalają rowerzystom na przechowywanie pedałów, narzędzi, minipompki i innych niezbędnych do jazdy rzeczy.

Torba podróżna na rower Mega 549,99 USD KUP TERAZkółkach


TorbaDakine Torba rowerowa

naDakine na kółkach ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić rowery 29-calowe, zjazdowe, a nawet 29-calowe.

W przeciwieństwie do wielu innych toreb z miękkimi bokami, torba rowerowa na kółkach ma rękawy na kółkach wewnątrz głównej komory, co zmniejsza liczbę zewnętrznych zamków błyskawicznych, które mogą się nie udać. Wytrzymała wewnętrzna i zewnętrzna wyściółka chroni ramę, widelec i koła przed nadgorliwymi pracownikami lotniska.

Torba rowerowa na kółkach 420,00 $ KUP TERAZ


Douchebags Savage Torba rowerowa

Kiedy już poznasz tę nazwę, ta torba rowerowa może się bardzo podobać. Db Savage to torba podróżna z miękkimi ściankami i klatką bezpieczeństwa inspirowaną samochodami wyścigowymi. Ta wewnętrzna rama zwiększa sztywność i zapewnia dodatkowy poziom ochrony przed uszkodzeniami.

Savage współpracuje ze wszystkimi ramami szosowymi i górskimi. Posiada zewnętrzne kieszenie na koła oraz wewnętrzne organizery na pedały i narzędzia.

Torba podróżna Savage Bike 699,00 USD KUP TERAZ


Standard: Pudełko kartonowe Pudełko

kartonowe jest lekkie, niedrogie i – pod warunkiem, że rower jest odpowiednio zapakowany – zaskakująco bezpieczny sposób wysyłki roweru. Większość zupełnie nowych rowerów – nawet tych z wyższej półki i na zamówienie – jest wysyłana w kartonach. Awaria roweru i trudności w pakowaniu są średnie do wysokich. Pudełko kartonowe nie jest chronione przed przebiciem ani uderzeniami i może się rozpaść, jeśli zostanie zbyt mokre.

Pudełko do transportu rowerów Karton 6,00 $TERAZ

Dodaj komentarz