Najlepsze tanie rowery elektryczne, jakie możesz kupić

Kiedyś trzeba byłożeby dołączyć do tłumu e-rowerów. I chociaż drogie modele wciąż i zawsze będą istnieć – możesz mieć rower górski Specialized S-Works Turbo Levo za fajne 12 tysięcy – są teraz bardzo przystępne opcje, które nie były dostępne jeszcze rok temu. Ale niskie ceny czasami oznaczają problemy z jakością, więc przetestowaliśmy dziesiątki rowerów, każdy przez okres tygodni lub miesięcy, aby upewnić się, że nie zawiedzie Cię kiepską jakością wykonania lub podejrzaną elektroniką.

Spójrz poniżej na krótkie informacje o pięciu najlepszych, a następnie przewiń w dół, aby uzyskać porady dotyczące zakupów i bardziej szczegółowe recenzje tych i innych najlepszych wykonawców.

Najlepsza wartość Aventon Pace 350 1099,00 USD KUP TERAZ Wydajny

e-rower klasy 2 za mniej niż 1100 USD

Niedrogi wozidło RadWagon 1699,00 USD KUP TERAZ

W pełni załadowany wozidło zgazem

szybkimE-Fat Sondors X 1199,00 USD Kup teraz Odkrywaj

dalej, gdzie końce drogowe

chowany Blix Vika + 1,599.00 $ KUP tERAZ

Fałdy mały, ale kaczki mnóstwo energii

Lightweight Propella v3.4 $ 1,299.00 Kup teraz

Oczekiwać szybka obsługa z tego 37-funt wiertnicy

Hub silnika

każdego e-roweru tutaj wykorzystuje silnik piasty zamiast silnika mid-drive . Silniki w piaście (oryginalny standard branżowy i tańszy z tych dwóch) mogą być umieszczone na przednim lub, częściej, tylnym kole. Zazwyczaj nie pozwalają na taką samą naturalną manewrowość, jak dzisiejsze, coraz powszechniejsze silniki z napędem środkowym, ponieważ ich ciężar koncentruje się z przodu lub z tyłu motocykla. W przeciwieństwie do tego silnik z napędem środkowym ma niską wagę i jest wyśrodkowany nad suportem, co zapewnia lepszą kontrolę i bardziej zrównoważone wrażenia z jazdy, podobnie jak w tradycyjnym rowerze.

Tańsze komponenty

Zwykle im tańszy rower, tym tańsze części. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz jeździł na grzechotającej puszce. Oznacza to po prostu, że projektanci motocykli wzięli pod uwagę, gdzie mogliby zastosować części niższego poziomu bez poświęcania bezpieczeństwa, a pieniądze przeznaczają tam, gdzie liczy się najbardziej – hydrauliczne hamulce tarczowe, przyzwoite opony i niezawodny e-system. I chociaż elementy elektryczne w niektórych z tych motocykli mogą nie mieć znanej nazwy, takiej jak Bosch lub Shimano, nie oznacza to, że nie są w stanie. Na przykład Aventon stworzył własny system e-roweru dla Pace 350 – zamiast kupować komplet od kogoś innego – aby obniżyć cenę i umożliwić zakup części o wyższej jakości gdzie indziej.

Zakres i integracja akumulatorów

W tej cenie większość rowerów nie ukrywa akumulatorów z dużą elegancją. Większość ma swoje przyklejone do górnej części dolnej rury, z wyjątkiem składanego e-roweru Blix Vika + i Rad Power Bikes RadRunner 1, które chowają akumulatory za rurą podsiodłową; Propella, która przekazuje swoją baterię jako butelkę na wodę; poziom Aventon, który integruje go z rurą dolną; oraz Electra Step-Thru Townie, która przenosi ją na tylnym bagażniku. Nie spodziewaj się też, że jeździsz po całym stanie. Najwyższy zasięg na tej liście to 50 mil, ale większość to średnio około 30 do 35. Przed zakupem sprawdź zasięg akumulatora, aby upewnić się, że odpowiada Twoim codziennym potrzebom.

Jak

testowaliśmy Nasz zespół doświadczonych testerów spędził wiele godzin i mil, używając większości tych rowerów zgodnie z ich przeznaczeniem. (Dodaliśmy również kilka świetnych opcji, które zbadaliśmy, ale jeszcze nie przetestowaliśmy – przewijaj dalej, aby znaleźć te po przetestowanych rowerach.) Dojeżdżaliśmy do iz pracy nad nimi, wykorzystaliśmy je, aby zaopatrzyć się w artykuły spożywcze i piwo, testowali ich zdolność do przewożenia pasażerów, jeździli na nich po wątpliwym terenie, aby zobaczyć, jak sobie radzą, i rozładowują akumulatory, aby oficjalnie sprawdzić, jak długo wytrzymają na jednym ładowaniu. W naszej ostatniej rundzie testów zbudowaliśmy kurs obsługi poza naszym biurem, aby pomóc w ilościowym określeniu różnych charakterystyk jazdy. Oceniliśmy je pod względem osiągów, ceny, komfortu, prowadzenia, wartości, niezawodności, przyjemności i ogólnego współczynnika e, aby stworzyć listę rowerów, które najlepiej zaspokoją potrzeby każdego, kto chce dodać trochę wspomagania pedałowania do swojej jazdy.


Aventon Pace 350

Niezwykle solidny e-rower za 1099 USD

Moc: 350 W | Waga: 46 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

Tempo 350, 1099 USD KUPUJ TERAZ

 

 • Silnik klasy 2 (ma przepustnicę!)
 • Pięć poziomów wspomagania

 

 • Mechaniczne hamulce tarczowe nie są tak mocne jak hydrauliczne.

Spadają poniżej ceny 1000 USD, a rowery elektryczne stają się szkicowe. Większość korzysta z technologii akumulatorów litowo-jonowych, która wciąż jest droga, a włączenie jej może oznaczać pójście na skróty w innych miejscach, jeśli ogólna cena jest tak niska. Za 1099 USD Aventon Pace 350 zbliża się do siebie, ale nasz test wykazał, że nie jest zbyt tani, aby być wysokiej jakości. Rower elektryczny klasy 2 przewyższa wspomaganie przy prędkości 20 mil na godzinę, niezależnie od tego, czy dojedziesz tam ze wspomaganiem pedałowania, czy z przepustnicą. Dostępny jest 7-biegowy napęd Shimano Tourney i pięć poziomów wspomagania elektronicznego, co zapewnia różne opcje pedałowania. Spośród rowerów elektrycznych, które przeszliśmy przez nasz tor jazdy, Pace 350 wydawał się najbardziej zrównoważony i osadzony na chodniku i ziemi. Nie dostajesz świateł ani błotników, ale Pace 350 wydawał się całkowicie opłacalny do codziennych dojazdów do pracy.

Przeczytaj pełną recenzję


Rad Power Bikes RadWagon

E-cargo, tańszy niż kiedykolwiek

Moc: 750W | Waga: 73 funty | Prędkość maksymalna: 24 mph

RadWagon 1699,00 USD KUPUJ TERAZ

 

 • W zestawie ze światłami, błotnikami i podpórką.zejście
 • Przepustnica ułatwiaz linii

 

 • na stromych wzgórzach niż rowery elektryczne z silnikami z napędem

Słabsze podjazdypośrednim RadWagon to wyjątkowo korzystna propozycja: jest wyposażony w mocny 750-watowy silnik z piastą z napędem bezpośrednim, 7-biegowy napęd Shimano Altus, przepustnicę, błotniki i zintegrowane światła. Po kilku miesiącach testów możemy stwierdzić, że przyciąga on równie dobrze, jak konkurenci, którzy sprzedają o tysiące dolarów więcej. Środki oszczędnościowe obejmują mechaniczne hamulce tarczowe i czujnik kadencji (zamiast czujnika momentu obrotowego). Mamy około 35 mil zasięgu od akumulatora i odkryliśmy, że zmiana rozmiaru koła na 28 cali na wyświetlaczu zwiększa maksymalną prędkość wspomaganą elektrycznie do 24 mil na godzinę. (Przetestowaliśmy poprzednią wersję Radwagona, którą tu widzicie, ale Rad Power Bikes wypuszcza kolejną iterację – z silnikiem o wyższym momencie obrotowym i szerszymi oponami – we wrześniu).

Przeczytaj pełną recenzję


Blix Vika +

Kompetentny, składany rower elektryczny na krótkie wypady

Moc: 500W | Waga: 50 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

Vika +, 1599 USD KUPUJ TERAZ

 

 • W zestawie z błotnikami i tylnym bagażnikiem
 • Posiada przepustnicę do wspomagania bez użycia pedałów
 • Pełne ładowanie w 2 do 3 godzin

 

 • Mechanizm składania nie jest płynny
 • Składany mostek wyraźnie się wygina

Vika + to składany e-rower o praktycznym wykonaniu: waży prawie 50 funtów, jest ciężki jak na swój rozmiar, a mechanizm składania nie jest tak śliski jak inne składane rowery, które znamy przetestowany. To powiedziawszy, zapada się w małą paczkę i wydaje się wystarczająco wytrzymały, aby jeździć podczas sprawunków. Motoreduktor w piaście ma odpowiednią moc, a dołączona przepustnica ułatwia zejście z linii. Rower jest wyposażony w tylny bagażnik, przednie i tylne światła oraz podpórkę – to wszystko, czego potrzebujesz do szybkich miejskich dojazdów do pracy.

Przeczytaj pełną recenzję


Electric Bike Co. Model X

Solidny, elegancki krążownik plażowy zbudowany w USA

Moc: 500W | Waga: 53 funty | Prędkość maksymalna: 25 km / h

Model X 1799,00 USD KUP TERAZ

 

 • Stosunkowo cicho

 

 • Kierownica w stylu retro cruiser utrudnia ciasne skręty

Model X wydaje się być produktem wyższej jakości, niż wskazywałaby na to cena. Jest montowany w USA, a dbałość o szczegóły jest od razu widoczna; rower prawie nie hałasuje podczas jazdy, zachowaj subtelny warkot silnika tylnej piasty. Opony Schwalbe Fat Frank oraz stalowa rama i widelec zapewniają płynną jazdę, a wygodne siodełko i kierownica w stylu retro zachęcają do relaksu i pozwalają e-asystentowi wykonać większość pracy. Jego 500-watowy silnik osiąga szczytową moc 1000 watów, zapewniając szybkie przypływy mocy, dzięki czemu Model X jest wystarczająco sportowy dla większości. Szeroka kierownica przeszkadza, gdy próbujesz skręcić rower przy małej prędkości, ale to tylko cena, jaką daje klimat plażowego cruisera. Dostępnych jest również wiele akcesoriów, w tym przedni kosz, tylny bagażnik, amortyzowany widelec i niestandardowe kolory.


Rad Power Bikes RadRunner 1

Ten tani, mocny e-tility rower oferuje wiele opcji cargo

Moc: 750W | Waga: 65 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

RadRunner 1 KUP TERAZ

 

 • Dużo miejsca na ładunek

 

 • Sztywne sterowanie przy dużej prędkości

Szanse są takie, że widziałeś ten rower lub taki, który bardzo do niego przypomina. To, czy uważasz go za „rower”, nie ma znaczenia – jest tani, użyteczny i dobrze się rozwija w mieście. Konstrukcja e-tility zapewnia trzy obszary do przechowywania: przedni bagażnik, tylny bagażnik i środkową konsolę środkową. Jeśli ta ostatnia funkcja wydaje się sztuczna, jest to zrozumiałe, ale od razu okazało się, że jest przydatna w przypadku luźnych końców i wszystkiego, co nie mogło zmoczyć się. Te akcesoria mogą szybko zamienić ten e-rower za 1200 USD w e-rower za 1500 USD lub 1700 USD, ale pozwalają na doposażenie roweru w celu przewożenia dzieci, pizzy lub świeżych ryb (jak Rad popisuje się w ukierunkowanych reklamach na YouTube). Grube opony i krótki rozstaw osi sprawiają, że RadRunner 1 jest sprawnym terenowym i zwrotnym rowerem miejskim, chociaż kierownica jest zbyt ostra, gdy jedziesz szybko. Kiedy przenosisz prędkość na zakręt, motocykl ma tendencję do nurkowania w zakręcie, zwiększając kąt skrętu i dając ci zastrzyk adrenaliny, zanim (miejmy nadzieję) wyjdziesz z cięcia. Tej tendencji można zaradzić ćwiczeniami, ale także potęguje to zapadająca się ściana boczna opony, gdy nie jeździsz na czterocalowych Kenda Krusades powyżej 20 psi – i nie zrobiłbyś tego, ponieważ w przeciwnym razie rower jeździ znacznie lepiej przy 10-15 psi. To powiedziawszy, większość klientów nie będzie jeździć na RadRunner 1 tak agresywnie; rower jest przyjemny i zwinny w mieście, idealny do zamierzonego celu.


Sondors X Cennefatbikingów

wprowadzenie do

Moc: 500W | Waga: 67 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

X, 1199 USD KUPUJ TERAZ

 

 • Nieporęczne prowadzenie

Rowery elektryczne łotewskiego przedsiębiorcy Storm Sondors można rozpoznać po części dzięki charakterystycznemu pakietowi akumulatorów w przednim trójkącie i dlatego, że są one tak przystępne cenowo. Za mniej niż większość nieelektrycznych fatbike’ów dostajesz jeden z silnikiem, a znajdziesz kilka tańszych sposobów na wyruszenie w drogę (lub żwirową ścieżkę, piasek lub lekki singletrack). Jest przepustnica i dźwignia zmiany biegów dla ułatwienia dostarczania mocy i zmiany biegów, chociaż zbyt łatwo jest przypadkowo przekręcić manetkę na nierównym terenie. 500-watowy silnik w piaście jest wystarczająco mocny, ale zawodzi jak umierające zwierzę, gdy pokazujesz mu strome wzgórze. A uchwyty Sondors X nie przypominają żadnego roweru, który testowaliśmy. W momencie, w którym pochylisz się w zakręt, zmiana pędu wysoko zamontowanego akumulatora wsuwa rower głębiej w zakręt, zmuszając Cię do popychania wewnętrznej dłoni tylko po to, aby utrzymać kąt. Można nim sterować, gdy już go opanujesz, ale nie sugerowalibyśmy manewrów z dużą prędkością ani jazdy po szlaku, co było przerażające na dużym rowerze bez zawieszenia, kiedy go wypróbowaliśmy. Na wszystkich innych grubych nawierzchniach Sondors X to bezkonkurencyjny zakup.


Propella 7-Speed ​​(V3.4)

Mały silnik i bateria zapewniają zwinną podróż do pracy.

Moc: 250 W | Waga: 37 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

7-biegowa (V3.4), 1299 USD KUPUJ TERAZ

 

 • Lekkość
 • Nie prowadzi się jak rower elektryczny

 

 • Brak zasięgu, szczególnie na wzniesieniach

Propella 7-Speed ​​pokonała nasz slalom szybciej niż każdy inny rower, który testowaliśmy. Ważący 37 funtów jest również niezwykle lekki (jak na rower elektryczny). Chętnie rzuca się w zakręty i, w przeciwieństwie do większości modeli tutaj, faktycznie odczuwasz bezpośrednie przenoszenie mocy, gdy wkładasz własne waty do pedałów. W ten sposób V3.4 jest idealny dla rowerzystów, którzy szukają wrażeń bardziej zbliżonych do zwykłego roweru (chociaż pokochasz lub nienawidzisz elektrycznych niebieskich felg i białego łańcucha). Zadeklarowany zasięg 25-40 mil był bliższy 25 milom nad falistymi wzgórzami i zaledwie 12, kiedy weszliśmy na kilka ciągłych podjazdów, w sumie 1000 stóp przewyższenia przy pełnej asyście. Akumulator jest mały, aby zaoszczędzić na wadze, więc ten Propella nie jest świetnym krążownikiem dalekobieżnym. Ale 7-biegowy napęd pomaga pokonywać wzniesienia i zużywać mniej mocy silnika, oszczędzając cenny sok. I chociaż akumulator rozładował się u nas w połowie jazdy, mogliśmy przynajmniej pedałować przez kilka kolejnych wzgórz i wrócić do biura bez zbytniego bólu następnego dnia.


Gravity X-Rod 8-Speed ​​E

Cała frajda z plażowego krążownika, z możliwością codziennego dojeżdżania do pracy

Moc: 350 W | Waga: 55 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

X-Rod 8 Speed ​​E, 1299 USD KUPUJ TERAZ

 

 • Duże opony = wygodna jazda
 • Zaskakująco szybka

Wyobraź sobie, jaką radość miałeś na rowerze typu cruiser jako dziecko. Wsadź silnik do tego roweru i masz zasadniczo Gravity X-Rod 8-Speed ​​E. To urocze połączenie. Pedałowaliśmy tym rowerem, wykonując pobliskie sprawunki, a szerokie siodełko i kierownica z podwyższeniem zapewniają wygodną, ​​wyprostowaną pozycję do jazdy. Wyświetlacz LED jest łatwy do odczytania, a 350-watowy silnik piasty tylnej Bafang jest wystarczająco mocny, aby – przy najwyższym ustawieniu wspomagania elektronicznego – utrzymywać stałą prędkość 20 mil na godzinę przy wietrze czołowym bez większego wysiłku ze strony nóg. Opony WTB Riddler Comp 27,5 x 2,4 cala wygładzają nierówności na drodze, a hydrauliczne tarcze Shimano są cennym dodatkiem w tej cenie. I pomimo tego, że jest to cruiser plażowy, 8-biegowy napęd Shimano Altus sprawdzi się również na pagórkowatym terenie.


Aventon Pace 500dojazd do500

Stylowy i swobodnypracy z prędkością 28 mil na godzinę — i przepustnicąW

Moc:| Waga: 49 funtów | Prędkość maksymalna: 28 mph

Tempo 500, 1399 USD KUP TERAZ

 

 • rowerów elektrycznych klasy 3
 • Pedał dowspomagający do 28 mil na godzinę + przepustnica

 

 • Silnik z napędem nanie jest tak płynny jak silniki Bosch z napędem

piastęśrodkowym. Miejski rower elektryczny Aventon Pace 500 klasy 3 ma pięć poziomów wspomagania pedałowania i osiąga prędkość 28 mil na godzinę. Ale Pace ma coś, czego nie można znaleźć w wielu nowoczesnych rowerach elektrycznych. Oprócz siły pedałowania ma przepustnicę – w przypadku Pace, małą łopatkę obsługiwaną kciukiem po lewej stronie kierownicy, obok jednostki sterującej, która utrzymuje stałą prędkość 20 mil na godzinę, bez konieczności pedałowania. Sam rower ma aluminiową ramę, odchyloną do tyłu kierownicę, ergonomiczne uchwyty, solidną podpórkę, hydrauliczne hamulce tarczowe, 8-biegową przerzutkę i przerzutki Shimano Altus, opony Kenda 27,5 x 2,2 cala przystosowane do e-rowerów, siodełko rozmiar Teksasu i stara dobra, klasyczna geometria roweru miejskiego / dojeżdżającego do pracy. To wszystko, ale bez błotników i tylnego bagażnika? Możesz je dodać. Moc zapewnia 500-watowy silnik z piastą tylną, częściowo zintegrowany akumulator na dolnej rurze (o zasięgu do 50 mil) oraz podświetlany wyświetlacz zamontowany na mostku.

Przeczytaj pełną recenzję


Inne świetne opcje do rozważenia


Poziom Aventon

Prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć dojeżdżać do pracy e-rowerem

Moc: 500W | Waga: 58 funtów | Prędkość maksymalna: 28 mil na godzinę

, 1599 USD KUPUJ TERAZ

 

 • Amortyzowany widelec
 • 8-biegowy napęd

 

 • Światła nie są dołączone.

Aventon Level to prawie w pełni załadowany pojazd dojeżdżający do pracy klasy 3, który pomaga w maksymalnym wykorzystaniu możliwości e-roweru za mniej. Zintegrowany akumulator w dolnej rurze jest rzadkością w tej cenie i sprawia, że ​​rower wygląda bardziej elegancko niż odsłonięte zestawy akumulatorów, mimo że mieści 672 watogodzin soku. Silnik o mocy 500 W rozpędza motocykl do 28 mil na godzinę, a przepustnica obsługiwana kciukiem pozwala na przyspieszenie do 20 mil na godzinę bez pedałowania. Otrzymujesz również duży wyświetlacz LCD, bagażniki i błotniki oraz 8-biegowy napęd Shimano. Po prostu kup światła, sakwy i zamek i jesteś gotowy do jazdy na rowerze elektrycznym.


Electra Step-Thru Townie Go! 7D

Prosty, wygodny cruiser, który jest łatwy w posiadaniu

Moc: 250 W | Waga: 47 funtów | Prędkość maksymalna: 20 mph

Step-Thru Townie Go! 7D 1499,99 USD KUP TERAZ

 

 • Montaż i wsparcie dealera

 

 • Ciężka konstrukcja z tyłu

Zdecydowana większość rowerów z tej listy jest wysyłana bezpośrednio do Ciebie przez firmę rowerową, model sprzedaży, który obniża koszty, ale może spowodować, że będziesz musiał znaleźć sklep, w którym możesz złożyć i serwisować rower (i nie wszystkie sklepy rowerowe działają na rowerach przeznaczonych dla konsumentów). Z kolei Townie Go! 7D jest sprzedawany przez dealerów Treka w całym kraju, dzięki czemu jest bezpiecznym i opłacalnym rozwiązaniem do montażu i konserwacji. Sam rower obniża koszty, dodając akumulator do tylnego bagażnika, zamiast montować go na ramie i używając małego 250-watowego silnika piasty tylnej. Ten projekt kładzie duży ciężar na tylne koło, co byłoby problemem, gdybyś jeździł w terenie lub na zakrętach poręczy, ale prawdopodobnie nie zauważysz podczas jazdy. Opony balonowe o dużej pojemności, mechaniczne hamulce tarczowe i wygodne siodełko uzupełniają łatwy w prowadzeniu e-rower.

Dodaj komentarz