Najlepsze tanie rowery szosowe – za około 1000 USD lub mniej

Jeśli budżet na rower jest bliski lub mniejszy, teraz jest dobry czas na zakupy. Wraz z upadkiem technologii high-end wiele nowych (lub niedawno zaktualizowanych) modeli jest wyposażonych w hamulce tarczowe, widelce z włókna węglowego, dziewięcio- i 10-biegowe układy napędowe oraz inne funkcje, które zwykle można znaleźć w droższych rowerach. Ponadto producenci produkują zestawy poniżej 1 000 USD, które koncentrują się na jednym z najgorętszych trendów kolarskich – jeździe po szutrze i przygodach.

Poniżej zapoznaj się z krótkimi informacjami o pięciu najlepszych modelach z naszych testów, a następnie przewiń dokładniej, aby uzyskać bardziej szczegółowe recenzje tych motocykli i innych świetnych opcji, a także porady i wskazówki dotyczące kupowania.

Best Value Giant Contend 3 725,00 $ Kup teraz

Aluminiowa rama i widelec, 8-biegowy napęd

Najlepsza wartość Rower damski Liv3 775,00 $ Kup teraz

DostępnyWygodna jazda dla początkujących

Najlepszy rower męski Cannondale CAAD Optimo Sora 1050,00 $ Kup terazwłókna węglowego

Widelec zi 9-biegowy napęd Sora

Najlepszy rower długodystansowy KHS Flite 150 70,00 $ Kup teraz

Krótki zasięg odciąża plecysprawdzają się

Najbardziej wszechstronny Fuji Sportif 1.9 Disc 700,00 $ Kup teraz

Opony o szerokości 30 mm świetniena szosowych i żużlowych szlakach rowerowych

Prostsze układy napędowe (jeśli ich chcesz)

Ostatnie postępy w zmianie biegów kierują się także na tańsze rowery. Podczas gdy wiele modeli szutrowych ma teraz układ napędowy 1x (jedna przednia tarcza), które upraszczają zmianę biegów i wymagają mniej konserwacji, układy napędowe 2x (dwie przednie tarcze) są nadal najczęściej spotykane na drogach. Ponadto rowery otrzymują mniej biegów z tyłu, a 8- i 9-biegowe układy napędowe stają się powszechne. Jednak niektóre – jak Motobecane Immortal Spirit – są wyposażone w 11-biegowe układy napędowe. Dodatkowe koła zębate umożliwiają mniejsze skoki między biegami, co zapewnia szybszą zmianę biegów i szerszy ogólny zakres, który pozwala łatwiej pedałować bez poświęcania zbyt dużej prędkości maksymalnej.

Hamulce i opony

Niedawno niedrogie rowery szosowe zaczęły być wyposażone w te same szersze i wszechstronne opony, które można znaleźć w ich drogich odpowiednikach. Modele z oponami 28 mm lub szerszymi są teraz powszechne. Dodatkowa szerokość zmiękcza drogę, ponieważ możesz jechać z niższym ciśnieniem w oponach bez obawy, że dojdzie do przebicia. Lepiej trzymają się błota i żwiru, otwierając nowe trasy do eksploracji. Szersze opony mogą być jednak cięższe, więc jeśli zależy Ci wyłącznie na szybszej jeździe po gładkich drogach, opony w zakresie 25 mm mogą działać lepiej.

W dzisiejszych czasach bardziej prawdopodobne jest również znalezienie hydraulicznych lub mechanicznych hamulców tarczowych w tańszych rowerach. W porównaniu z hamulcami szczękowymi, tarcze oferują lepszą siłę hamowania, szczególnie podczas deszczu oraz na drogach gruntowych i żwirowych. Masz większą kontrolę i mniejsze zmęczenie dłoni, a ponadto wymagają mniej konserwacji niż starsze hamulce szczękowe. Już samo to jest świetnym powodem, aby przejść na nowy rower.

Zajmij właściwą pozycję

Rowery Endurance są zaprojektowane z myślą o komforcie, z dużą wysokością kierownicy i krótkim zasięgiem, który odciąża dłonie i dolną część pleców. Rowery do wyścigów są dłuższe i niższe, dzięki czemu kierowca może przyjąć bardziej aerodynamiczną i agresywną pozycję.

Niewiele rowerów w tej kategorii jest przeznaczonych do wyścigów, a najbardziej godnym uwagi wyjątkiem jest Cannondale CAAD Optimo Sora. Zamiast tego większość z nich została stworzona, aby zaspokoić potrzeby jeźdźców, którzy dojeżdżają na duże odległości, jeżdżą dla przyjemności lub kondycji, lub którzy lubią odkrywać nowe miejsca, do których można dotrzeć tylko na rowerze.

Komfort jest tak samo ważny jak prędkość. Chcesz roweru tak lekkiego, na jaki możesz sobie pozwolić (ponieważ ułatwia pedałowanie), ale chcesz też poszukać takiego z kątami ramy i komponentami, które zapewnią Ci radość przez wiele kilometrów.

Rozważ rower z nieco wyższą główką ramy i krótszą górną rurą, która zapewnia bardziej wyprostowaną pozycję niż zwykły rower wyścigowy i odciąża plecy i szyję. Dłuższy rozstaw osi dodaje również pewnej stabilności wraz ze wzrostem prędkości. Najlepsze rowery w tej kategorii to robią, ale bez poświęcania przyjemności i osiągów.

Dlaczego znalezienie roweru może być teraz trudniejsze

Odkąd terminy takie jak „schronienie w miejscu”, „pobyt w domu” i „dystans społeczny” zakorzeniły się w naszym codziennym leksykonie, musieliśmy znaleźć alternatywne formy rozrywki, które nie angażuj dużych tłumów, zajęć w pomieszczeniach ani ryzykownych sytuacji (takich jak podróże). Coraz więcej osób przekonało się, że ucieczki na świeżym powietrzu, takie jak wędrówki piesze, bieganie i jazda na rowerze, są bezpiecznymi i oszczędzającymi zdrowie psychicznymi sposobami ucieczki i zrobienia czegoś – z dala od innych. Doprowadziło to do wzrostu sprzedaży rowerów, a tym samym do wyczerpania zapasów. To dobrze, ponieważ oznacza to, że więcej ludzi odkryło rowery. Ale jest to również frustrujące, jeśli Twoim dzisiejszym celem jest złożenie zamówienia online na nowy błyszczący rower tylko po to, aby dowiedzieć się, że może będziesz musiał czekać tygodnie, a nawet miesiące, aby go otrzymać. Jeśli zauważysz na tej liście coś, co przykuwa Twoją uwagę i trafisz na niedostępną blokadę, cierpliwość (czekanie na ponowne zapasy), wytrwałość (może być dostępna w innym miejscu online lub nawet lokalnie) lub po prostu bycie proaktywnym (zamówienie w przedsprzedaży jest dostępne dla wielu niedostępnych modeli) może być drogą do zrobienia. Będziemy mieć oko na stan zapasowy i aktualizować linki tak często, jak to możliwe.

Jak testowaliśmy

Każdy tutaj motocykl został starannie wybrany i ciężko przejechany przez nasz zespół redaktorów testów, aby wydobyć subtelne i niezbyt subtelne różnice między nimi. Badamy rynek, badamy opinie użytkowników, rozmawiamy z menedżerami produktów i inżynierami oraz wykorzystujemy własne doświadczenie w jeździe na tych rowerach, aby określić najlepsze opcje. Podczas testowania bierzemy pod uwagę ich wartość, jakość części i to, w jaki sposób cały pakiet spełnia potrzeby docelowego jeźdźca.


― NAJLEPSZY TANI ROWER

WĘGLOWY Motobecane Immortal Spirit

Immortal Spirit 1199,95 $ KUPUJ TERAZ

 

 • Rama i widelec z
 • włókna węglowego 11-biegowy napęd Shimano

 

 • Hamulce szczękowe

Motobecane to marka skierowana bezpośrednio do konsumentów, znana z rowerów, które osiągają wysokie wyniki w kategorii wartości, a Immortal Spirit nie jest wyjątkiem. Jest to nie tylko jedyny rower z włókna węglowego, ale jedyny z 11-biegowym napędem. Rama i widelec z włókna węglowego utrzymują niską wagę – nasz rower testowy w rozmiarze 47 cm waży zaledwie 20,8 funta – a właściwości tłumiące drgania węgla sprawiają, że jest on wygodny podczas długich przejażdżek, a także sztywny i czuły na nacisk pedałów. Uwzględnij cenę, a ten rower jest świetny zarówno dla aktywnych rowerzystów, jak i początkujących zawodników. Niektórych mogą zniechęcać hamulce szczękowe, ale to kompromis ze względu na karbonową ramę i 11-biegową kasetę. Siodła są często pomijanym elementem, ale nasz tester był pod wrażeniem Velo na Immortal Spirit. Zauważyła, że ​​było to wygodne nie tylko podczas noszenia wyściełanych spodenek kolarskich, ale także podczas jazdy bez.


― NAJLEPSZY RACER NA POZIOMIE WEJŚCIA

Trek Domane AL 2

Domane AL 2 859,99 USD KUP TERAZ

 

 • Koła przystosowane do zastosowania bezdętkowego
 • Widelec z włókna węglowego

 

 • Niektórzy rowerzyści wolą hamulce tarczowe

. Dobry wygląd Domane AL 2 to pierwsza wskazówka, że ​​Trek nie zadzierał z tym rowerem za 860 USD. Zacznij kopać głębiej, a znajdziesz jeszcze więcej rzeczy do polubienia. Profilowana aluminiowa rama jest ładnie wykonana i ma widelec z włókna węglowego, który usuwa część nierówności z nierównych powierzchni. Obręcze są przystosowane do zastosowania bezdętkowego, więc można je uaktualnić do gładszych opon wypełnionych uszczelniaczem do przebić i są one obrobione maszynowo, aby zapewnić bardziej stabilne hamowanie. Mówiąc o hamulcach, mają lekkie szarpnięcie i mocne ugryzienie obręczy – tutaj nie ma mglistej papki – i zapewniają najlepszą wydajność zwalniania i zatrzymywania, jaką kiedykolwiek próbowaliśmy na rowerze poniżej 1000 USD. Manetki delikatnie i ostro szarpią układem napędowym przez biegi. Istnieją inne małe zaskakujące bryłki, takie jak kieszeń w ramie na czujnik prędkości oraz dołączone światło i mocowanie komputera, które czysto integruje się z mostkiem. A co najważniejsze, jazda na rowerze to przyjemność. Prowadzenie jest stabilne, precyzyjne i uważne na uderzenia pedału, dzięki czemu masz wrażenie, że lecisz nad drogą, a nie przeciskasz się przez nią.


― ROWER DAMSKI NAJLEPSZA WARTOŚĆ―

Liv Dostępność 3

Liv Dostępność 3 725,00 $ Kup teraz

 

 • Wygodne ustawienie na drodze
 • Cztery rozmiary dla rowerzystów o wzroście od 5 do 6 stóp

 

 • Napęd 2×8-biegowy Shimano Claris jest po ciężkiej stronie

Avail 3 to dostępny rower długodystansowy z aluminiową ramą, idealny dla kobiet pragnących rozpocząć jazdę szosową. Geometria stawia jeźdźca w zrelaksowanej, wyprostowanej pozycji, która jest wygodna i sprawia, że ​​na karku i ramionach łatwiej jest chodzić po scenerii. 8-biegowy system zmiany przełożeń Shimano Claris 11/34 jest solidny i niezawodny. A ponadgabarytowe łożyska sterów i zwężana rura sterowa tworzą sztywniejszy przód, umożliwiając bardziej responsywne manewrowanie. Avail 3 to doskonała opcja, która pozwoli Ci wyruszyć w trasę, bez względu na to, czy jest to Twój pierwszy rower, ulepszenie starej hybrydy, czy coś, co sprawi, że Twój rower górski będzie towarzyszył Ci w garażu.


― NAJLEPSZY ROWER WSZECHSTRONNY―

Specialized Allez

 Rama aluminiowa z widelcem z włókna węglowego

 • 8-biegoweszczękowe Shimano Claris
 • hamulce

To rower typu gateway i prawdopodobnie najlepszy tani drogowiec, jaki można kupić za pieniądze. Za 875 USD otrzymujesz jakość, wszechstronność i wygodę, a wszystko to opakowane w ostrą aluminiową ramę i w pełni karbonowy widelec. Allez jest wyposażony w wyrazisty napęd Shimano Claris z 8-biegową kasetą Sunrace 11-32 i tarczą zębatą 50 / 34t, aby pokonywać podjazdy i nadążać za przyjaciółmi, gdy tempo nabiera tempa. Zrelaksowana, wytrzymała geometria roweru oznacza, że ​​jest wygodny na długi dzień w siodle, a także podczas szybkiego zjeżdżania do browaru. Hamulce szczękowe Tektro, chociaż nie tak dobre jak tarczowe, działają wystarczająco dobrze i utrzymują Allez lekkie i tanie, zapewniając kierowcom pożądaną wydajność i oszczędność masy przy zachowaniu przystępnej ceny.


CAŁĄ RECENZJĘ „NAJLEPSZA WARTOŚĆ”Contend

Giant3

Giant Contend 3 KUP TERAZ

 

 • Wysokiej jakości aluminiowa rama
 • Szeroki zakres przełożeń ułatwia wspinaczkę

 

 • Cięższe, mniej wydajne komponenty

Łącząc aluminiową ramę i widelec z komponentami renomowanej i własnej marki, Giant zbudował niezawodny rower odpowiedni do większości rodzajów jazdy szosowej. Kaseta 8-biegowa zawiera 34-tonową zębatkę, która jest mniejsza niż to, co zwykle można znaleźć w porównywalnych rowerach i jest idealna dla nowych lub doświadczonych rowerzystów, którzy lubią dodatkowy bieg podczas wspinaczki. Opony 28 mm sprawiają, że rower jest stabilniejszy, a jazda płynna. Dźwignie hamulca Shimano Claris o podwójnym działaniu pełnią jednocześnie funkcję dźwigni zmiany biegów i ten sam projekt można znaleźć w droższych zespołach napędowych. Przesuwają się płynnie, a kształt kapturów zapewnia wygodną pozycję na kierownicy.

PRZECZYTAJ


CAŁĄ RECENZJĘ ― NAJLEPSZE DO JAZDY NA MIESZANEJ POWIERZCHNI

Diamondback Haanjo 3

Diamondback Haanjo 3 1,175,00 $ Kup teraz

 

 • Krótki zasięg i wysoka wysokość stawiają rowerzystów w wygodnej, wyprostowanej pozycji
 • Mocowania bagażników i błotników

 

 • Opony szutrowe są powolne na chodniku

Za nieco ponad tysiąc dolców otrzymujesz aluminiową ramę i widelec, koła 700c i opony WTB Riddler o szerokości 37 mm z niskoprofilowym bieżnikiem środkowym i wyższymi pokrętłami do pokonywania zakrętów, co oznacza, że ​​możesz pokonywać szutr przejażdżki i trasy przełajowe, ale nadal nadążają za zwykłymi przejażdżkami po drogach. Napęd Shimano Sora 2×9 z kasetą 11-32 i zębatkami 46/30 – wycięcie powyżej 8-biegowej grupy osprzętu Shimano Claris, często spotykanej w rowerach w tej cenie – zapewnia duży zakres przełożeń zarówno na górnym, jak i dolnym końcu. Hamulce tarczowe uruchamiane linką są również miłym dodatkiem. Kombinacja 46×11 pozwala pedałować w dół i zwiększać tempo na płaskiej powierzchni, a 30×32 jest wystarczająco łatwa, aby pomóc Ci wejść i pokonywać prawie każde wzniesienie.

PRZECZYTAJ PEŁNĄ


RECENZJĘ ― NAJLEPSZY ROWER WYTRZYMAŁY KOBIET―Dostępna

LivAR 4

Liv Dostępność AR 4 900,00 $ Kup teraz

 

 • Szerokie opony 32 mm i duży prześwit
 • 8-biegowy napęd Shimano Claris

 

 • Mechaniczne hamulce tarczowe nie są tak mocne jak hydrauliczne

Avail AR 4 wykorzystuje to, co kochamy w Avail 3 – aluminiową ramę, wyprostowaną pozycję do jazdy i 8-biegowy napęd Shimano Claris – i wzmacnia go oponami o szerokości 32 mm i mechanicznymi hamulcami tarczowymi. Szersza guma świetnie sprawdzi się na chodniku, a jednocześnie świetnie sprawdzi się na szlakach żużlowych i drogach żwirowych. Mechaniczne hamulce tarczowe zapewniają bardziej niezawodne i przewidywalne hamowanie niż hamulce szczękowe w deszczową pogodę.


― NAJLEPSZY ROWER WYTRZYMAŁYKUP

KHS Flite 150

FLITE 150 70,00 $TERAZ

 

 • Wysoki stos zapewnia wygodną pozycję do jazdy
 • Niezwykle duży prześwit na opony dla hamulców
 • szczękowych Mocowania błotników i bagażnika

 

 • Wysokość stosu może być zbyt wysoka dla rowerzystów, którzy wolą bardziej agresywne dopasowanie.

Ten rower skłania się ku kategorii wytrzymałościowej, aleradzi sobie również dobrze jakodo dojeżdżaniepracy dzięki mocowaniom bagażnika przedniego i tylnego. Zaciski hamulców szczękowych o dużym zasięgu zapewniają zdrowy prześwit dla opon – 28-milimetrowe Kenda K-176 mają więcej miejsca niż wiele 25-milimetrowych opon ze standardowymi hamulcami szczękowymi. Biorąc pod uwagę wagę, prawdopodobnie nie będziesz używać tego roweru do ścigania się, ale jest on idealny do uderzania w drogę i cieszenia się kilkoma dobrymi kilometrami. Przy całym tym prześwicie na opony, nadaje się również do zakładania szerszej gumy i jazdy po lekkim szutrze.

PRZECZYTAJ PEŁNĄ


RECENZJĘ ― NAJLEPSZY ROWER MĘSKI―

Cannondale CAAD Optimo Sora

CAAD Optimo Sora 1050,00 USD KUP TERAZ

 

 • Lekka aluminiowa rama

 

 • Dopasowanie do wyścigów może być zbyt agresywne dla niektórych rowerzystów

CAAD Optimo Sora firmy Cannondale jest dowodem na to, że technologia spływająca w dół może zaowocować wysokiej jakości rowerami za mniej – w tym przypadku jest to fantastyczny rower wyścigowy dla początkujących na fortepian. Rama ma taką samą wyścigową konstrukcję, jak wszystkie aluminiowe rowery wyścigowe Cannondale, a widelec z włókna węglowego lepiej tłumi wibracje na drodze i zmniejsza masę w porównaniu do aluminiowego. 9-biegowy napęd Shimano Sora to niecodzienny dodatek do roweru w tej cenie i oferuje dobry zakres przełożeń zarówno do zwykłej jazdy, jak i wyścigów. Ale nie myśl, że musisz interesować się rywalizacją, aby cieszyć się kilkoma milami na CAAD Optimo Sora; to świetna opcja dla każdego, kto szuka sportowego roweru szosowego.

PRZECZYTAJ


CAŁĄ RECENZJĘ ― NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNY

Fuji Sportif 1.9 Disc

Sportif 1.9 Disc 849,99 $ KUP TERAZ

 

 • Wysoki stos i krótki zasięg są dobre dla rowerzystów szukających wygodniejszej i wyprostowanej pozycji do jazdy

 

 • Mechaniczne hamulce tarczowe nie są tak mocne jak hydrauliczne hamulce tarczowe

Sportif 1.9 Disc z aluminiową ramą łączy wszystko, czego potrzebujesz, aby dołączyć do przejażdżki grupowej lub rejsu przez fondo, nie tracąc więcej niż 850 USD. W tym rowerze nie znajdziesz wielu niespodzianek – tylko solidna rama endurance zapewniająca wyprostowaną pozycję, pełnowęglowy widelec monocoque dla dodatkowej lekkości, mechaniczne hamulce tarczowe Tektro oraz 8-biegowy napęd Shimano Claris i Korba Fuji 50 / 34t dla rozsądnego menu biegów. Pionowa geometria wytrzymałościowa może wydawać się powolna, jeśli jesteś przyzwyczajony do agresywnej pozycji wyścigowej, ale w przypadku długich przejażdżek, które nie wymagają zatrzymywania się co 20 mil, aby usunąć napięcie z ramion, jest to świetny rower w tej cenie .

Dodaj komentarz