Naucz się jeździć na rowerze jako osoba dorosła

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że jeśli nie nauczyłeś się jeździć na rowerze jako dziecko, straciłeś swoją szansę. Ale Marilyn Northcotte od dziesięcioleci uczy dorosłych jeździć w ramach programu Pedal Ready w Wellington w Nowej Zelandii. Zdecydowana większość jej uczniów (niektórzy mają nawet 69 lat!) Do perfekcji opanowała sztukę jazdy konnej.

W końcu nauka jazdy na rowerze jako osoba dorosła nie jest trudniejsza niż nauka jako dziecko, pod warunkiem, że podejmiesz takie samo podejście krok po kroku do tego procesu – i odepchniesz dorosłego strach i nerwy z drogi. Wszystko, czego potrzebujesz, to rower i bezpieczne, szeroko otwarte miejsce do ćwiczeń, takie jak pusty parking lub park. A jeśli masz dostęp do roweru i chcesz wyruszyć na przejażdżkę na odległość fizyczną po okolicy, teraz jest dobry moment, aby wrócić na łatwą przejażdżkę.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a nauczysz się jeździć na rowerze w mgnieniu oka:

Skonfiguruj rower

Najpierw upewnij się, że możesz stanąć nad rowerem bez naciskania górnej rury na Ciebie. (Jeśli nie możesz, musisz wybrać mniejszy rozmiar. Pamiętaj, że jeśli to możliwe, ważne jest odpowiednie dopasowanie roweru). Następnie opuść siodełko, aby móc usiąść na siodełku ze stopami opartymi tylko na ziemi. Powinieneś być w stanie wygodnie sięgać do kierownicy i hamulców.

Ćwicz wsiadanie i zsiadanie

Aby wsiąść na rower, pochyl go do siebie, jednocześnie naciskając hamulce, aby się nie potoczył ani nie chwiał. Zsiadając z roweru, ponownie zaciągnij hamulce.

Przyzwyczaj się do hamowania

Hamowanie to kluczowa umiejętność, która, jak mówi Northcotte, da ci dużo pewności siebie na starcie. Podejdź do roweru i popchnij go w dół ulicy, ćwicząc hamowanie, aby się zatrzymać. Upewnij się, że naciskasz równomiernie na oba hamulce.


Najlepsze rowery dla dorosłych dla początkujących Rowerdla

kobiet Liv Dostępność 1 Kup teraz

szosowySzybki damski rower szosowy, który jest wystarczająco wygodny, aby jeździć godzinami.

Najlepszy rower elektryczny Aventon Pace 350 1099,00 $ Kup teraz

Rower wyposażony w przepustnicę z elektrycznym wspomaganiem pedału.

Najlepszy rower górski Rocky Mountain Growler 20 999,00 $ Kup teraz

Niedroga rama i pakiet komponentów, który jeździ powyżej swojego przedziału cenowego.

Najlepszy rower hybrydowy Marin Presidio 1 499,00 $ Kup teraz

Solidny rower dojeżdżający do pracy, który zabierze Cię tam, dokąd zmierzasz.


Naucz się szybować

Teraz jesteś gotowy, aby ruszyć. Northcotte uczy podstawowej „metody równowagi”, która polega na jeździe na rowerze stopami, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

„Jazda wzdłuż pomaga im nauczyć się balansowania na dwóch kołach” – mówi. „Celem jest jak najdłuższe odepchnięcie się i oderwanie obu stóp od ziemi. Jeśli potrzebują postawić jedną stopę, aby poprawić równowagę, wtedy kładą obie i zaczynają od nowa. Gdy już będą mogli ślizgać się bez dotykania stóp, aby się poprawić, są gotowi do rozpoczęcia pedałowania ”. Ćwicz poślizg, aż będziesz mógł utrzymać stopy w górze przez trzy sekundy.

Doskonal swoją równowagę i wizję

„Wszystko, co wiąże się z równowagą, jest pomocne i może służyć jako punkt odniesienia” – mówi Northcotte. „Na przykład, jeśli wcześniej jeździłeś na hulajnodze z obiema stopami na platformie, powinieneś być w stanie utrzymać równowagę na dwóch kołach”. Spójrz w kierunku, w którym chcesz się udać, zamiast skupiać się na przeszkodach, których należy unikać. Miej oczy do góry i zawsze patrz przed siebie zamiast w dół. Pomoże Ci zachować równowagę i podążać za linią widzenia.

Przygotuj się do pedałowania

Poznaj podstawy Podstawy zmiany biegów roweru Jak używać sygnałów ręcznych podczas jazdy Jak to działa: klocki hamulcowe

Kiedy już możesz utrzymać równowagę podczas szybowania oraz opanować hamowanie i utrzymywanie stabilnego wzroku, możesz pedałować. Zacznij od jednej stopy na ziemi, a drugą na pedale w pozycji na godzinie drugiej, aby dać Ci trochę rozpędu podczas odpychania.

Następnie wciśnij pedał i dodaj drugą stopę, idąc do przodu. Zauważysz, że im szybciej pedałujesz, tym łatwiej jest utrzymać równowagę. Poćwicz okrążenia pedałowania po parku lub parkingu. Gdy już nabierzesz pewności siebie, zejdź z roweru i podnieś siodełko tak, aby stopy dosięgły pedałów tylko z bardzo lekkim zgięciem. Poćwicz nawigację po pachołkach lub przeszkodach, aż opanujesz to. Jeździsz na rowerze!

Dodaj komentarz