Okna drewniano-aluminiowe: co to takiego?

Mając przed sobą wybór odpowiednich okien dla swojego mieszkania, może warto rozważyć połączenie właściwości dwóch materiałów jakim jest aluminium i drewno? To połączenie może z powodzeniem spełnić wymogi budownictwa niskoenergetycznegooraz pasywnego. A więc czym tak naprawdę są okna drewniano – aluminiowe ? Okna drewniano – aluminiowe to innowacyjna konstrukcja dwóch ram – aluminiowej na zewnątrz i od wewnątrz drewnianej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zyskać nie tylko estetyczny wygląd wewnątrzpomieszczenia, ale także zapewnić sobie wyższa izolacyjność termiczną okna. Profile metalowe w oknach tego typu to element odporny na warunki atmosferyczne, a także doskonała ochrona dla profili wewnętrznych. Wykorzystowując to niezwykłezespolenie możemy pozwolić sobie na profile drewniane z najszlachetniejszych gatunków drzew, gdyż warstwa aluminiowa będzie dla nich idealną osłoną.

  • W internecie możesz znaleźć m.in. okulary sklep gdzie możesz kupić okulary przeciwsłoneczne w znacznie niższej cenie niż w sklepach stacjonarnych.
  • Jeżeli chciałbyś kupić porządne okna pcv Warszawa to serdecznie zapraszamy do naszego salon okien przy ulicy Mazowieckiej 3/5.

Okna drewniano – aluminiowe z pewnością trafią w gusta ludzi wygodnych i praktycznych, jaktakże osób ceniących szyk i elegancję. Profile zewnętrzne są trwałe, nie wymagają dodatkowej konserwacji i są łatwe w pielęgnacji. Warstwa wewnętrzna natomiast daje odczucie ciepła i elegancji tak, jak w przypadku okien drewnianych w całości . Okna te w pelni spełniają indywidualne wymagania kupującego, bo można wykonać je w różnych wersjach i wariantach grubości profili. Także istnieje możliwość doboru barwy pośród ich szerokiej gamy kolorystycznej. Pozwala to na wpasowanie obiektuw otoczenie oraz stwarza ogromne możliwości projektowe . Z oknami drewniano – aluminiowymi można też czuć się bezpiecznie.

Produkt taki jest niemalże niezniszczalny. Aluminium chroni drewno, a nakładki aluminiowe nie tylko stanowią ochronę antywłamaniową, aletakże zabezpieczają przed przenikaniem ciepła poprzez drewnianą część ramy. Okna tworzone przez połączenie aluminium i drewna świetnie sprawdziły się w Europie Zachodniej. W Polsce produkt taki zaczyna cieszyć cię coraz większą popularnością na rynku stolarki okiennej, dlatego wielu producentów oferuje okna drewniano – aluminiowe w coraz korzystniejszych cenach.