Przestań życzyć sobie roweru elektrycznego i kup go już teraz

Cena: 1400 USD

Waga: 48,9 funta (M)

Styl: Szybki e-rower, miejski / miejski / dojeżdżający do pracy

Materiał : Aluminium

Rozmiar koła: 27,5 cala

Silnik: 500 W, klasa 3 (28 mil / h)

Zasięg akumulatora: 30 do 50 mil, deklarowany

Właściwy rower do: Jazdy szybciej niż większość miejskich rowerów elektrycznych jest w stanie jeździć, za mniej więcej połowę ceny

Kup teraz Zobacz 32 obrazy

Najbardziej wyprostowane, swobodne e-cruisery, które wjeżdżają do naszego biura na testy, należą do klasy 1, co oznacza, że ​​ich wspomaganie pedałowania osiąga maksymalną prędkość 20 mil na godzinę. To bardzo szybkie – i bardzo satysfakcjonujące – jeśli chodzi o podróżowanie po mieście i szybkie przemieszczanie się. Rower elektryczny Aventon Pace 500 klasy 3 chce, abyś miał trochę więcej zabawy – dokładnie 8 mil na godzinę więcej. Chce również, abyś w ogóle nie musiał pedałować, a mimo to jechał w tempie klasy 1. Oto jak to działa.

Podobnie jak większość rowerów elektrycznych, Pace 500 ma różne poziomy wspomagania pedałowania. W popularnych systemach Bosch zobaczysz je jako spacer, eco, tour, sport / emtb i turbo. W Pace 500 są one po prostu ponumerowane od 1 do 5, przy czym „włączony / zero” to asystent chodzenia, 4 to odpowiednik turbosprężarki Bosch (z wyjątkiem silnika Speed ​​Line Performance Line), a 5 to dodatkowe doładowanie 8 mil na godzinę. Ale Pace ma coś, czego nie można znaleźć w wielu nowoczesnych rowerach elektrycznych. Oprócz mocy pedału ma również przepustnicę – w przypadku Pace, małą łopatkę obsługiwaną kciukiem po lewej stronie kierownicy, obok jednostki sterującej. Aby zacząć, po prostu pedałuj. Włączenie przepustnicy wymaga mniej niż jednego pełnego obrotu korb w dowolnym trybie wspomagania (z wyjątkiem chodzenia, ze względów bezpieczeństwa). A kiedy już to zrobi, przyspiesza i utrzymuje stały poziom (i przez stałą mam na myśli fluktuacje) między 19,7 a 20,2 mil na godzinę. Naciśnij hamulce i, podobnie jak tempomat w Twoim samochodzie, zgaśnie.


5 funkcji, które uwielbiamy w Pace 500

Kim jest Aventon?

Aventon z siedzibą w Kalifornii jest firmą fabryczną, która buduje ramy i widelce.

Hydrauliczne hamulce tarczowewyścigowym

Podczas zjeżdżania na rowerzemusisz mieć niezawodną siłę hamowania.

Zintegrowany akumulator

Półzintegrowany akumulator na dolnej rurze ma deklarowany zasięg od 30 do 50 mil.

Opony

przystosowane do rowerów elektrycznych Opony miejskie Kenda Kwick Seven,5 o wymiarach 27,5 x 2,2 cala są przeznaczone do rowerów elektrycznych.

Silnik o prędkości

500 W Pace 500 to rower elektryczny klasy 3, co oznacza, że ​​osiąga maksymalną prędkość 28 mil na godzinę.


Sam rower ma aluminiową ramę, odchyloną do tyłu kierownicę, ergonomiczne uchwyty, solidną podpórkę, hydrauliczne hamulce tarczowe, 8-biegową przerzutkę i przerzutki Shimano, opony Kenda 27,5 x 2,2 cala, siodełko wielkości Teksasu i stara, dobra, klasyczna geometria roweru miejskiego / dojeżdżającego do pracy. Nie jest wyposażony w błotniki ani tylny bagażnik, ale możesz je dodać.

Jeśli chodzi o część napędową Pace 500, ma ona postać 500-watowego silnika w piaście tylnej, częściowo zintegrowanego akumulatora na dolnej rurze oraz wyświetlacza zamontowanego na mostku – z przodu i na środku, z dużym , dostosowywalny ekran ułatwiający przeglądanie.

Ale jedną z najbardziej imponujących cech, o których warto wspomnieć w przypadku roweru wyścigowego Aventon Pace 500, jest jego cena. Koszt 1400 USD to dowód na to, że dobre rowery elektryczne nie gromadzą się już na nieosiągalnych listach życzeń; w końcu stają się rzeczywistością dla mas.


Tempo 500, 1399 USD KUPUJ TERAZ

 

  • elektryczne klasy 3
  • Pedał dowspomagający do 28 mil na godzinę + przepustnica

 

  • Silnik z napędem wnie jest tak płynny, jak silniki Bosch z napędem środkowym

piaście. Inny rower elektryczny Aventon Pace 500modele Pace 500opisaliśmy,

Istnieją dwa: ten, który tutaji model krokowy. Oba są dostępne w rozmiarach małych i średnich, ale wersja bez przejścia jest również duża. Są dwa kolory przejścia: kreda biały i celeste; Non-ST jest dostępny w głębokiej czerni i pokazanym tutaj kolorze piasku SoCal. Jeśli chodzi o specyfikację, jest jedna niewielka różnica między tymi dwoma modelami: Step-through ma sztycę o średnicy 30,4 mm, podczas gdy inne modele niż ST mają 31,6 mm. Oba modele kosztują 1400 USD.

Co napędza tempo?

Podczas gdy większość e-rowerów jest wyposażona w kompletne systemy – silnik, akumulator i wyświetlacz – znanych marek, takich jak Bosch i Shimano, Pace 500 wykorzystuje „niestandardowy układ elektryczny, który stworzyliśmy specjalnie dla tego roweru” – mówi menedżer ds. Marketingu firmy Aventon. Esteban Raposo. Powód? Raposo i jego zespół nie chcieli ograniczać specyfikacji konstrukcyjnych motocykla. Wybierając i wybierając komponenty elektryczne renomowanych producentów, byli w stanie dostosować e-system Pace 500, aby pasował do ich wizji tego, czym ma być ten rower.

Wyświetl 32 zdjęcia

Przepustnica umieszczona kciukiem po lewej stronie jednostki sterującej umożliwia jazdę z prędkością 20 mil na godzinę bez konieczności pedałowania.

500-watowy silnik z napędem na piaście umożliwia szybką jazdę z prędkością 28 mil na godzinę, a akumulator ma zasięg od 30 do 50 mil. Jeśli znajdziesz się na prostej, wygodna przepustnica obsługiwana kciukiem po lewej stronie kierownicy pozwala jechać z prędkością 20 mil na godzinę bez konieczności pedałowania – i wyłącza się, gdy tylko naciśniesz hamulec. Moje początkowe przemyślenia podczas używania przepustnicy brzmiały: „Jak długo mogę to zrobić, zanim mój kciuk zostanie zdrętwiały?” i „Jak często będę jechał drogą bez znaków stopu, świateł stopu i zakrętów, które wymagają ode mnie przyspieszenia?” Innymi słowy, kiedy ta przepustnica rzeczywiście się przyda, zwłaszcza na ulicach miast, gdzie hamowanie jest stałe. Okazuje się, że często jeździłem nim na dłuższych odcinkach wiejskiej drogi o małym natężeniu ruchu. Co do tego obolałego kciuka, chyba że jeździsz Pace na autostradzie 46 w Północnej Dakocie, nie będziesz naciskać przepustnicy wystarczająco długo, aby ją uzyskać. I powiedzmy, że płyniesz dalej, a niczego nie podejrzewający żółw przecina twoją ścieżkę, funkcja zatrzymania paniki – która aktywuje się tylko na poziomie 2 lub wyższym – całkowicie wyłącza silnik. Aby go ponownie włączyć, zmniejsz moc wspomagania poziomu 1 lub zero, a następnie zwiększaj i kontynuuj tak, jak wcześniej.

Wyświetlanie 32 obrazów

Duży wyświetlacz jest dobrze widoczny i ma konfigurowalne opcje.

Konfigurowalny wyświetlacz

Dość duży (3¾ x 2¼ cala) wyświetlacz, zamontowany na wsporniku, umieszcza wszystkie funkcje bezpośrednio przed Tobą, co ułatwia ich przeglądanie. Oprócz typowych danych, które musisz znać na temat rodzaju roweru, który może pozostawić Cię z dala od domu – pozostały czas pracy baterii, aktualna prędkość, tryb wspomagania i odległość podróży – zawiera również informacje o maksymalnej i średniej prędkości, przebiegu systemu, i czy włączony jest tryb chodzenia (co robisz, przytrzymując przycisk w dół na jednostce sterującej). Ekran ma opcję podświetlenia z trzema poziomami jasności, ostrzeże Cię, jeśli coś się pogniewa i oferuje dwa dzienniki odległości podróży (A i B). Przełączanie między klawiszami funkcyjnymi odbywa się za pomocą przycisków w górę, w dół i M na jednostce sterującą. Dużo do zapamiętania. Na szczęście masz również możliwość późniejszego pokoju – za pomocą pięciu z sześciu funkcji – dzięki czemu w momencie włączenie tylko do, czego chcesz.

Jak jeździ E-Bike Pace 500

Gdy tylko przekręciłem korbę, Pace 500 zeskoczył z toru jak zdenerwowany maluch na polowaniu na jajka wielkanocne. I nie mogłem pomóc, ale liczba narastających asystę do menu, aby zobaczyć, jakie mają miejsce 28 mil na godzinę. Byłem w stanie rozpędzić rower do maksymalnej prędkości, ale tylko na lekkich (lub bardziej stromych) wzniesienia, na których musiałem pedałować trochę mocniej. Na płaskich drogach zacząłem kręcić na najcięższym biegu, zanim rower osiągnął 28. Kiedy zapytałem o to Raposo, zgodził się. „Początkowo wioślarz na bardziej pagórkowaty teren, ale od czasu tego czasu zdaliśmy sobie sprawę, stwierdzenie, że określam ludzi jeździ nim po płaskich drogach przez około 60 do 70 procent czasu”. Raposo i jego zespół analizują różne konfiguracje tarcz – rower ma obecnie tarczę 42t i 8-biegową kasetę Shimano Altus 11-32t – i rozważają większą w przyszłych wersjach. Mimo to osiągniesz maksymalną prędkość 28 mil na godzinę wystarczająco dużo razy, aby docenić tę opcję, szczególnie na podjazdach.

A potem jest ta przepustnica. Jeśli tak jak ja jesteś zbyt niecierpliwy, aby zapoznać się z nim, zanim wskoczysz na rower i wyruszysz w drogę, to wszystko jest grą w zgadywanie, dopóki nie zrozumiesz. Podczas mojej pierwszej jazdy podekscytowany podkręciłem motocykl do prawie 28 mil na godzinę, a następnie nacisnąłem pedał gazu, spodziewając się, że utrzyma moje tempo. Potem zdziwiony wpatrywał się w wyświetlacz, gdy moja prędkość spadła do około 20 mil na godzinę. Potem nacisnąłem hamulce, żeby skręcić, i patrzyłem, jak cała moja ciężka praca odchodzi. Wtedy wszystko miało sens. Zgodnie z kalifornijskimi przepisami dotyczącymi rowerów elektrycznych, przepustnica jest ograniczona do 20 mil na godzinę. Więc bez względu na to, czy lecisz z prędkością 26 mil na godzinę, czy 14 mil na godzinę, po naciśnięciu przepustnicy utrzyma się stabilnie między 19,7 a 20,2 mil na godzinę (z mojego doświadczenia). Aby go włączyć, wystarczy lekko obrócić korbą, a aby go zwolnić, należy nacisnąć hamulce. Obie te funkcje są ze względów bezpieczeństwa – nie możesz przypadkowo nacisnąć przepustnicy i sprawić, by motocykl skoczył do przodu, jeśli nie jesteś na nim i nie pedałujesz, i masz moc, aby całkowicie go zatrzymać, naciskając hamulec. W rzeczywistości wystarczy mocno wcisnąć hamulce – gdy korzystasz z poziomu wspomagania 2 lub wyższego – a funkcja zatrzymania paniki wyłącza silnik.

Pace 500 jest wyposażony w opony Kenda Kwick Seven,5 o wymiarach 27,5 x 2,2 cala przystosowane do rowerów elektrycznych. Toczyli się szybko po gładkich ulicach miast i spękanych wiejskich drogach, a kiedy zabrałem ich na grząską żużlową ścieżkę, przedzierali się przez nią bez poślizgu. Uderzyłem w odcinek ścieżki pokryty chrupiącymi liśćmi na zamarzniętym błocie i musiałem ustawić wspomaganie pedału z powrotem na około 3 poziom, więc mogłem zwolnić, aż wróciłem na gładką ziemię. Zauważysz, że przełączając tryby wspomagania, zachowując ten sam wysiłek, znajdziesz dość spójny zakres dla każdego poziomu. Na przykład na poziomie wspomagania pedału 1 będziesz jechał z prędkością około 12 do 14 mil na godzinę, do około 16 mil na godzinę na poziomie 2 – i w górę iw górę w każdym trybie wspomagania, aż osiągniesz maksimum 28. Gdy osiągniesz wiesz, gdzie kończy się każdy poziom, ułatwia to kontrolowanie, jak szybko chcesz – lub musisz – jechać.


3 tylne stojaki dla większej użyteczności.

Zablokuj swoje rzeczy

Tylny bagażnik Blackburn Interlock

Używaj go z centralną sakwą podsiodłową Blackburn, która jest mocowana do tego bagażnika.

55 USD | Konkurencyjny rowerzysta

Kup teraz

Szeroka przestrzeń ładunkowa

Ortlieb USA

Cosmo

Dzięki szerszej niż przeciętna przestrzeni ładunkowej, Cosmo ze stali nierdzewnej przewozi więcej.

210 USD | Ortlieb

Kup teraz

Klasyczny wygląd

Tylny bagażnik PDW

Bambusowy pokład nadaje bagażnikowi Portland Design Works klasyczny wygląd.

75 USD | Portland Design Works

Kup


teraz, w tej cenie. Jak ostry, wygodny, niezawodny rower elektryczny z tak wieloma funkcjami, który jeździ 28 mil na godzinę, może kosztować tak niewiele? Według Raposo: „Celem naszej firmy jest wytwarzanie wysokiej jakości produktów, które są osiągalne. Aventon Pace 500 nie został zaprojektowany, aby znajdować się na szczycie rankingów e-rowerów. Jest przeznaczony dla osób zainteresowanych przyjemną i wygodną jazdą. Pieniądze przeznaczyliśmy tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne i docenione – hamulce hydrauliczne, opony przystosowane do rowerów elektrycznych, przepustnica – i zaoszczędziliśmy w miejscach, w których rowerzyści zorientowani na zabawę nie przegapią. ”

Jeśli masz ochotę na e-system, który znasz, lub chcesz gwarantowanej ciszy silnika Bosch Active Line (nie Pace), lub nie widzisz potrzeby prędkości, nie mówiąc już o dodatku przyspieszenia, może Pace 500 nie jest dla Ciebie. Ale jeśli wszystko, czego chcesz, to wysokiej jakości, wyprostowany, wygodny, szybki, atrakcyjny i wyjątkowy miejski rower elektryczny, który kosztuje około połowę tego, co najwięcej w swojej kategorii, Pace 500 jest bardziej niż szanowanym kandydatem.

jennifer sherry Jen jest zastępcą dyrektora ds. testów w Rowery i świat biegaczy.

Dodaj komentarz