Przewodnik dla początkujących dotyczący zmiany biegów rowerowych

Zdajemy sobie sprawę: Jeśli jesteś nowy w kolarstwie, koncepcja zmiany biegów roweru może się mylić, i może się wydawać łatwiej jest po prostu nie dotykać tych biegów w ogóle. Ale nie pójdziesz bardzo daleko, jeśli nie będziesz używać swój sprzęt dosłownie. Rowery wyposażone są w przekładni, tak, że można wygodnie pedałować niezależnie od ukształtowania terenu, co sprawia, że podróże są bardziej lekkie i zabawne. Dlatego stworzyliśmy wygodny przewodnik, który zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak i kiedy zmieniać biegi roweru.

Dołącz do Bicycling teraz, aby uzyskać najnowsze porad i wskazówek!

Krótkie podsumowanie dotyczące przenoszenia

1. Aby przełączyć się do innej łańcuszkowego pierścień/koło zębate z przodu, lewy drążek zmiany biegów.

2. Aby przełączyć jedną z tylnych biegów (i jak będziesz przełączać się najczęściej), użyj prawą dźwignię zmiany biegów. Dla bardziej płynne zmiany biegów, pedał lekko przy użyciu przełączania. Nie naciskaj na tylną pedał. Jeśli pedał zbyt szybko, i nie ma dostatecznego oporu, przełącz się na bardziej stabilną transmisję. Ty też idziesz szybciej.

5. Jeśli naciskasz na pedały zbyt wolno, i trudno jest obrócić pedały, nie bój się przełączyć na bardziej lekki bieg. W każdym razie lepiej jechać w bardziej skuteczne kadencji. 6. Inny sposób myślenia o tym: jak z przodu tak i z tyłu, “Ruch łańcucha bliżej do roweru sprawia, że łatwiej jest, a przesunięcie łańcucha dalej od roweru sprawia, że szybciej”, jak to było przedstawione przez jednego z naszych czytelników, fcchambers.6. W końcu praktyka czyni mistrza. Pobaw się ze zmianą biegów i zobacz, jak to jest jeździć na różnych biegach. Przeczytaj wskazówki poniżej.

Poznaj swoich wilkołaków

Zazwyczaj lewa dźwignia zmiany biegów przełącza przednie transmisji roweru, a ten po prawej, steruje tylnymi. Jeśli jesteś zdenerwowany na bieżąco, zapamiętajcie ten mnemotechnika: “prawo – tyl”. Dla rowerów, które mają tylko jedno łańcuszkowego pierścień z przodu (także znać jak ” 1x ” lub “one-by”), będzie tylko prawej burty dźwignia zmiany biegów, jeśli tylko nie zbudowali swój rower, aby tylna część została przesunięta na lewą stronę. Różne marki przełączniki działają trochę inaczej, ale wszystkie przełączniki są dość intuicyjne. Należy skontaktować się z najbliższym sklepem rowerowym podczas zakupu o tym, jak działa twój lub po prostu skakać na rowerze, upewnij się, że pedały i naciśnij przełączniki, aby zorientować się, jak one funkcjonują.

Pobaw się Z Przekładni

Większość zębatych rowerów mają jeden, dwa lub trzy łańcuchowych, pierścienie z przodu (pierścienie, które są dołączone do кривошипу pedału) i od siedmiu do 12 biegów lub zębów z tyłu (lub kasety, dołączającego do tylnego koła). Przeniesienie łańcucha od najmniejszego tylnego zęby do największego stopniowo ułatwia wysiłek. Przenoszenie go między nazwanej kółkami z przodu prowadzi do bardziej wyraźne zmiany-kadencja wydaje się łatwiejsze w mniejszym pierścieniu łańcucha i trudniejsze w większej. Najlepszym sposobem, aby zrozumieć, co czują twoje rowerowe, koła zębate, to zabrać rower w bezpieczne miejsce z dala od ruchu ulicznego, na przykład na pustym parkingu, i przełączać wszystkie biegi z przodu i z tyłu, aby zrozumieć, jak czują się podczas jazdy. Rowerzyści spędzają większość swojego czasu na przełączanie tylnych biegów, aby znaleźć swoje miejsce słodkiej kadencji.

[Chcesz latać na wzgórza? Alarm! daje treningu i umysłowe strategii, aby pokonać swoich najbliższy szczyt.]

Dowiedz się, kiedy przesunięcie

Chcesz przełączyć się na bardziej lekką transmisję na wzgórzach (z góry) lub gdy jedziesz pod wiatr. Użyj bardziej stabilną transmisję na równinach lub jeśli wiatr wieje z tyłu (wiatr w żaglach). Gdy masz wątpliwości, przesuń , zanim teren zmieni, zwłaszcza na wzgórzach. Nie czekaj, aż poczujesz nachylenie, zanim przełączyć; przełączanie biegów w oczekiwaniu nachylenia. Po włączeniu dalej pedałować, ale zrelaksować się na pedałach, zwłaszcza na wzgórzach-jeśli mocno naciskasz lub całkowicie przestaniesz pedałować, łańcuch może przeskoczyć lub spaść. To pozwoli ci czuć się komfortowo, zanim przełączy się na bardziej rygorystyczne transmisji. Jeśli nie jesteś pewien, w jakim sprzęt znajdujesz, możesz (ostrożnie) zobacz w dół. Spojrzenie w przyszłość potwierdzi, w jaki łańcucha jesteś, a szybki rzut oka do tyłu, co najmniej, daje wyobrażenie o tym, na niskim lub wysokim biegu jesteś.

Jak tylko będziesz czuć się bardziej komfortowo, możesz zacząć grać z różnymi trasami rowerowymi biegami w różnych sytuacjach. Podczas jazdy w górę lub w przeciwny wiatr najlepiej użyć mały lub średni przednie łańcuszkowego pierścień i duże tylne zęby. Podczas jazdy w dół stoku najlepiej użyć więcej przednie łańcuszkowego pierścień i szereg mniejszych tylnych zębów. Przy jeździe po równym terenie najlepiej użyć średnie lub duże przednie łańcuszkowego pierścień i szereg tylnych zębów. Chcesz uniknąć oporności obwodu, gdzie łańcuch znajduje się na skrajnym wychyleniu lub w dużym kółku z przodu i wielkim зубце z tyłu, albo w małym kółku z przodu i małym зубце z tyłu. To podkreśla nie tylko sprzęt, ale i ogranicza twoje możliwości, jeśli trzeba przełączyć z powrotem. W niektórych przypadkach można usłyszeć hałas, kiedy krzyż łańcuch.Trzymaj Shift Płynnym

  park narzędzie do łańcucha rowerowego płuczki $26.95 Kup teraz cytrusowych łańcucha roweru zmywaczy $9.00 “Kup teraz” park narzędzia, CT-3.3 rowerowego łańcucha narzędzie $37.95 Kup teraz


Co zrobić, jeśli spadek swoje usługi

Krzyżowa łańcuch może również prowadzić do tego, że twój łańcuch ześlizguje się z łańcucha, znany jako отброшенная łańcuch. Zazwyczaj ma to miejsce podczas przełączania między dużym i małym pierścieniem z przodu lub podczas przemieszczania się pod zbyt dużym ciśnieniem. Gdy jedziesz w górę zbocza i opór tak mocno, że ledwo można się obrócić pedały, to zły czas, aby przełączyć. (To też jest powodem, że najlepiej przełączać się w dół-nie w czasie-podbić.) Ale, jeśli przełączanie należy, najlepsze, co można zrobić, to na chwilę zwolnić tempo, czysto przełączyć transmisji, a następnie kontynuować włączanie.

[Chcesz latać na wzgórza? Mieszaj! daje treningu i mentalne strategie podboju najbliższego szczytu.] Jeśli jednak spadł swój łańcuch, pierwsze co musisz zrobić, to powoli i bezpiecznie zjechać na pobocze i zejść z roweru. Popchnij os przełącznik biegów (mini-koło, która wisi pod kołem zębatym) na przednim kole, aby dać sobie trochę luzu, weź swój łańcuch i ręcznie ustawić ją z powrotem na łańcuszkowego pierścień. Podnieś tylne koło od ziemi i kilka razy obrócić pedały ręką, aby upewnić się, że ono pracuje równo. Uczciwe ostrzeżenie: Twoje ręce są pokryte smarem, gdy dotkniesz łańcucha, więc można trzymać parę rękawic medycznych lub pakiet chusteczek do rąk w siodlarnią torbie dla takich przypadków. Czasami można naprawić który spadł łańcuch, nie struga z roweru. Jeśli jesteś spadek z małego pierścienia, powoli pedał i użyj lewy drążek zmiany biegów, aby przełączyć się na duży pierścień. Jeśli twój łańcuch zaczyna spadać podczas każdej podróży, może być konieczne skonfigurowanie przełączników roweru. Najlepsze, co można zrobić, to przypisać swój rower w lokalnym sklepie i poprosić fachowca dostosować go dla ciebie.

Dodaj komentarz