Przewodnik krok po kroku dotyczący pompowania opon w rowerze

Istnieją dwa ciekawych zaworów korki: zawór Schradera jest szeroki i płaski na końcu, podczas gdy zawór Presta bardziej wąska i ma nakrętkę w górnej części, który może być zwolniony, aby dodać lub produkcji powietrza. Prosty sposób na zapamiętanie zawór Presta polega na tym, że klikniesz , aby wypuścić powietrze.

Mcleod mówi, że częsty błąd nowych (i nawet doświadczonych) zawodników podczas pompowania opon-to próba wykorzystania Schrader z zaworem Presta, który po prostu nie będzie działać, jak by się starali. Jeśli chodzi o pompy, prawie zawsze dostajesz to, za co płacisz. Małe dodatkowe inwestycje mogą dać bardziej dokładne wskazania psi, bardziej trwałe rowerowy pompa i nawet bardziej łagodnej inflacji.


4 Rowerów Pompy Kochamy

Rower piętro pompa Vibrelli $34.99 sklep teraz

Nasz ulubiony pompy do $40.

Pedro Prestiż piętro pompa, $49.22 sklep teraz

Najlepszy do podróży. Tani, lekki i solidny, z bardzo dokładnym czujnikiem.

Powietrzna pompa podłogowa $44.99 SKLEP TERAZ dobry tani i trwały wariant. Specjalistyczny filtr powietrza narzędzie Comp V2 pompa Podłogowa $59.99 SKLEP TERAZ

Dwuzakresowy czujnik, który pasuje do wszystkich opon.


Przygotowanie żurawia

Po pierwsze, zdjąć plastikowy kapturek, który może zamykać koniec danego zaworu (czasami są one utracone, tak, że nic się nie stało, jeśli twój nie ma.) Następnie Mcleod mówi, że to zwykle nieodebrane krok z zaworami Presta-odkręcamy małą nakrętkę od góry. Nie wahaj się; nakrętka nie spadnie, więc nie musisz martwić się o to, aby odkręcić ją zbyt mocno. Daj mu kilka kliknięć, aby upewnić się, że porusza się-powinieneś być w stanie usłyszeć i poczuć, jak trochę powietrza wydostaje się na zewnątrz. (Jeśli masz шредерный zawór, można pominąć ten krok.)

Wiedzieć ciśnienie w oponach, które trzeba

Przed tym jak pompa wodna, sprawdź bok twojej opony: musi być określony zakres funtów na cal kwadratowy (psi), z którym twoja opona może bezpiecznie pracować. Zazwyczaj drogowa opona wytrzymuje ciśnienie od 80 do 130 funtów na cal kwadratowy, a górska-od 25 do 50 funtów na cal kwadratowy. Hybrydy zazwyczaj zużywają od 40 do 70 funtów na cal kwadratowy. To, gdzie twoje osobiste preferencje psi wchodzą w zakres dla danej opony, będzie zależeć od twojej wagi i stylu jazdy-pobaw się z nim i dowiedz się, co ci się podoba, lub można skorzystać z naszej wygodnej kierownictwem tutaj.

Prawidłowo Podłącz pompę

Ustaw głowicę pompy na zawór. Pompy będą mieć albo przełącznik, który odwraca się w dół lub w górę, albo śruba z gwintem wewnętrznym. Oba systemy służą do utrzymania głowy na miejscu, kiedy zaczynasz pompować, co gwarantuje, że powietrze jest naprawdę idzie w zawór, a nie wyłania się podczas pompowania. Jeśli wydaje się, że powietrze wychodzi z pompy, a nie trafia w twoje opony, być może trzeba będzie trochę wyregulować głowicę pompy. Po prostu odłączyć i podłączyć, aby zresetować uszczelnienia.

Pompa optymalne ciśnienie

Za pomocą manometru na swojej pompie, aby poprowadzić cię, dopompuj rurki do swojego optymalnego ciśnienia. I użyj górną część ciała i rdzeń do pompowania. Przysiady doskonale nadają się do budowania siły nóg, ale nie są one wymagane do obsługi roweru. Niech twoje ręce lub nawet ABS nie work—to może poważnie czuję, jak mini-szkolenia.

Idą, Jadą

Jeśli you’ve napompowane opony do ciśnienia, który chcesz, po prostu obróć przełącznik na głowicę pompy, więc nie стрельнет, i dokręcić nakrętki do wymiany pokrywy zaworu. Następnie, jak trafnie ujął to Mcleod: “Idź shred”.

Dodaj komentarz