SLR siła prędkości i unikalne drzwi

Im bardziej rozwija się technika, tym bardziej wielu ludzi odczuwało wygodniejsze i bezpieczniejsze życie. Ludzie kupują luksusowe domy, auta i sprzęty zaś od kradzieży chronią ich zmyślne alarmy, monitoring, blokady i systemy znakowania pojazdów i rzeczy za pomocą znaczników GPS. Nawet w Polsce nie rzadkie są zatem luksusowe pojazdy sportowe jak Ferrari, Porsche, Maserati, Aston Martin, Bugatti, Lotus, Mercedes – nawet pierwsze sportowe, rosyjskie objawienie Marussia. Pierwotnie jednak wszystkie te auta łączyło jedno – osiągnięcie jak największych prędkości i mocy silników. Dzieliło zaś niemal wszystko. Oto bowiem przykładowo Mercedes swoimi modelami SLR w latach pięćdziesiątych, minionego wieku zdeklasował konkurentów nietypowymi drzwiami, montowanymi seryjnie.

​Drzwi otwierane nie na boki, lecz do góry nie jedynie są ekstrawagancją, ale pozwalają na parkowanie na małych powierzchniach. Ciekawostką jest iż współcześni następcy modeli SLR z lat powojennych, takie jak SLR Mcclaren, a także SLS AMG posiadają takie same drzwi z tym, iż oprócz tego drzwi zaopatrzone są w mini ładunki wybuchowe, które w razie poważnego wypadku wysadzają z ramy skrzydła drzwi, pozwala to na bezpieczne i szybkie wydostanie się kierowcy z kokpitu tych kosztownych bolidów. Takie rozwiązania dopiero po mercedesie poczęły stosować inne firmy produkujące sportowe, drogie „cacka”. Paradoksem jest to iż z powodu tego że auta te są drogie, nie niesłychanie opłaca się ich nagminnie kraść – zbyt rzucają się w oczy, aczkolwiek sporadyczne wypadki się zdarzają.

  • czystafrajda.pl
  • http://www.agregatypradotworcze.org/

Zazwyczaj bowiem ktoś je ukradnie bo chce się przejechać, albo po prostu na części pod konkretne zamówienie nieuczciwego właściciela warsztatu samochodowego. Zwykli zaś zmotoryzowani kierowcy jeżdżą zwykłymi pojazdami mniej lub bardziej upiększonymi w gadżety, zaś dla ich ochrony przed kradzieżą gremialnie stosują inteligentne alarmowe instalacje w swoich samochodach, kradzieże bowiem popularnych marek aut są nagminne okresowo. Wykorzystuje się przeto alarmy, blokady kierownicy, blokady drzwi, blokady skrzyni biegów, blokady rozruszników, alarmy żyroskopowe, zamki bezdotykowe w drzwiach, szyby antyrozbiciowe, itp. Na naszym Polskim podwórku wybór zabezpieczeń i akcesoriów służących temu jest zadziwiająco duży, czy sto procent skuteczny – na nieszczęście nie.