Te buty do rowerów halowych przeniosą Twoją jazdę na wyższy poziom

/

Butysą dostępne w wielu różnych stylach, z różnymi funkcjami odpowiednimi dla różnych jeźdźców. Wraz z rozwojem jazdy w domu (liczba płatnych użytkowników Peletonu wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku), coraz więcej z nas poszukuje najlepszych typów, które zaspokoją nasze potrzeby w zakresie kolarstwa halowego. Oto jednak jedna rzecz: chociaż jazda na rowerze stacjonarnym nie jest kategorią, którą prawdopodobnie zobaczysz na stronie internetowej z butami, istnieje wiele czynników, które wpływają na to, że określone style są bardziej odpowiednie do jazdy w pomieszczeniach niż do noszenia na zewnątrz. Tutaj zamieściliśmy dziesięć naszych najlepszych typów dla mężczyzn i kobiet, a także to, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie następnej pary.

Czego szukać w butach do spinningu

Po pierwsze: Pomyśl o tym, czego chcesz w butach do jazdy na rowerze stacjonarnym. Ponieważ jeździsz w pomieszczeniu, prawdopodobnie będziesz bardziej upał i pot, niż gdybyś jeździł na rowerze na świeżym powietrzu z naturalną bryzą, która Cię ochłodzi. Nawet strategicznie umieszczony wentylator podłogowy nie pomaga zbytnio. Podczas gdy rowerzyści na świeżym powietrzu zorientowani na prędkość zazwyczaj szukają lżejszych, aerodynamicznych opcji, aby jeździć tak szybko, jak to możliwe, nie musisz się o to martwić, ponieważ technicznie siedzisz nieruchomo.

Zamiast tego możesz poszukać ultra oddychającego buta ze sztywną podeszwą, ponieważ im sztywniejszy but, tym więcej siły przekażesz na pedały, aby zwiększyć intensywność jazdy na rowerze. Dla niektórych idealny but wewnętrzny jest łatwiejszy do chodzenia niż tradycyjna opcja zewnętrzna (pomyśl: mniejszy, wpuszczany knag), więc kiedy przenosisz się z roweru do szatni (lub do własnej łazienki w domu), nie jesteś poślizgnięcie się lub ryzyko obrażeń. Niektóre marki oferują opcje z bardziej elastycznymi podeszwami (w tym gumowymi), ale dzięki nim można stracić część przeniesienia mocy na motocykl, o czym warto pamiętać.

Na koniec ważne jest, aby zwrócić uwagę na kompatybilność bloku i pedałów. W zależności od roweru, do którego wpinasz się, istnieją dwie typowe kombinacje bloków i pedałów: SPD (dwie śruby) i Delta (trzy śruby)). Popularne rowery, takie jak Peloton, są sprzedawane z wpinanymi pedałami kompatybilnymi z Delta. Możesz zamienić pedały, jeśli wolisz używać butów przyjaznych dla SPD, ale to już inna rozmowa. Kupując korki Delta, chcesz uniknąć opcji zerowego pływania. Pływak pozwala na odrobinę ruchu, gdy blok jest wpięty w pedał, co jest lepsze do jazdy w pomieszczeniach, zwłaszcza podczas wpinania i zdejmowania z roweru. Knagi spławikowe firmy Look są koloru czerwonego (dobre), a knagi zerowe – czarne (złe). Większość knockoffów ma ten sam schemat kolorów.

Sprawdź specyfikacje swojego roweru przed zakupem bloków i butów – na przykład domowy rower SoulCycle jest dostarczany z jednym pedałem, który jest kompatybilny zarówno z SPD, jak i Delta. Bloki Delta są większe i trudniej jest po nich chodzić z roweru, podczas gdy bloki SPD są nieco mniejsze i często są wpuszczane w but, co ułatwia chodzenie po nich. Więcej informacji na temat pedałów zatrzaskowych i bloków znajdziesz tutaj.

Uwaga na temat płci: niektóre buty do rowerów halowych są przeznaczone specjalnie dla mężczyzn i kobiet, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​możesz nosić dowolne buty, które odpowiadają Twoim potrzebom i stylowi. Pamiętaj tylko, aby dopasować swój rozmiar, zwłaszcza jeśli but zawiera rozmiary europejskie (ten poręczny kalkulator rozmiaru buta może pomóc).

Dołącz do Bicycling All Access, aby otrzymywać najnowsze wskazówki treningowe i recenzje sprzętu!

KUP TERAZ

Jeśli nie chcesz rozbijać banku na następną parę butów, to jest świetne miejsce na rozpoczęcie. Shimano to wysokiej jakości marka rowerowa, a recenzenci chwalą piętę za jej wygodne i bezpieczne dopasowanie.

125,00 $ KUP TERAZ

Dzięki dwóm paskom na rzepy na śródstopiu i zapadce w kierunku kostki, ten kilof marki Peloton utrzyma stopę na miejscu podczas szybkich sprintów i stromych podjazdów. Te są dostarczane z korkami, które zwykle wystarczają na około 15 do 25 USD.

130,00 $ KUP TERAZ

Ta sznurowana opcja jest idealna dla tych, którzy szukają spersonalizowanego dopasowania (pomyśl: szersze stopy, opadłe łuki, a nawet haluksy). Dzięki sztywnej płytce z włókna węglowego w śródstopiu możesz polegać na tym bucie, który przenosi maksymalną moc w miarę upływu mil.

120,00 $ KUP TERAZ

Jeśli jesteś fanatykiem lojalności, z przyjemnością wypróbujesz ich najlepszy do tej pory model przystosowany do użytku w pomieszczeniach. Dostępne w trzech różnych wersjach kolorystycznych (jesteśmy zwolennikami eleganckiej bieli), opinie na stronie sugerują rozmiar od połowy do pełnego.

110,00 $ KUP TERAZ

System sznurowania Boa w tym bucie gwarantuje idealne dopasowanie, idealne zarówno do biegania poza siodłem, jak i do intensywnych, ciężkich podjazdów. Dodatkowo jest dostępny w kilku modnych wersjach kolorystycznych, które pasują do każdego stylu.

85,65 $ KUP TERAZ

Te buty są nie tylko super lekkie, ale podeszwa zewnętrzna z kompozytu z włókna szklanego i nylonu pomaga butowi zginać się razem z Tobą, zapewniając maksymalny komfort na rowerze i poza nim.

200,00 $ KUP TERAZ

Czy należysz do osób, które kapią z wiadra? Ten but jest dla Ciebie. Ma elegancką podszewkę i wyściółkę z pianki o zamkniętych komórkach, która pomaga odprowadzać pot, a także przeciwbakteryjną górną siatkę zapewniającą maksymalną oddychalność.

130,00 $ KUP TERAZ

Jeśli chcesz butów rowerowych, które wyglądają identycznie jak Twoje ulubione buty do chodzenia, to jest to. Ten wsuwany fason jest idealny dla osób, które często podróżują do iz zajęć rowerowych i nie chcą nosić ze sobą dodatkowej pary butów. Wadą? Przekażą mniej mocy niż sztywniejsze alternatywy i są kompatybilne tylko z blokami SPD.

100,00 $ KUP TERAZ

Jest to solidny kilof, stworzony z myślą o terenach górskich, ale świetny również do użytku w pomieszczeniach. Gruba podeszwa zewnętrzna stanowi solidną podstawę, jeśli spodziewasz się chodzić przed i po zajęciach lub gonić za maluchami w trakcie jazdy.

/

Nowość w tegorocznej ofercie NoBull, te buty rowerowe są stworzone dla rowerzystów, którzy wymagają maksymalnego przepływu powietrza. Ma dużą perforowaną cholewkę, która utrzymuje stopy w chłodzie, a także sznurowane zamknięcie i pasek na rzep w przedniej części stopy dla bezpiecznego dopasowania.

Emily Abbate Emily Abbate jest niezależną pisarką, certyfikowaną trenerką fitness i prowadzącą podcast Hurdle.

Dodaj komentarz