To może być po prostu najlepszy aluminiowy rower wyścigowy za mniej niż 4000 USD

Cena: $ +3.675

Waga: 16,5 funta (58cm)

Styl: Droga

Skrzynia biegów: Shimano Dura-Ace 11-speed

Materiał: rama aluminiowa,węgla widelec

wielkośćkoła: 700c:

prześwit opon 700 x 25mm

Prawo rower dla: Riders, którzy Chcesz świetnego roweru wyścigowego ze świetnymi częściami za niską cenę.

Dowiedz się więcej Więcej zdjęć

Karbon może być królem, ale aluminium powraca w wielkim stylu, i to nie tylko w rowerach dla początkujących. CAAD12 Dura-Ace sprawi, że zakwestionujesz wszelkie przekonania, jakie możesz mieć, że rower elitarny musi być wykonany z włókna węglowego, aby można go było nawet dyskutować. Ta aluminiowa rama z komponentami mechanicznymi Shimano Dura-Ace i korbami HollowGram Si firmy Cannondale (z miernikiem mocy power2max NG Eco) zapewnia wszystkie wrażenia z roweru wyścigowego o wysokich testach za ułamek ceny.

Prawie identyczny z Cannondale SuperSix EVO pod względem geometrii, ten rower ma kilka poważnych, wysokiej klasy elementów. Duże, okrągłe rury, przypominające karbonowe Cannondale, tworzą razem rower, który jest sztywny, mocny i żwawy pod Tobą, ale nie pokonuje Cię przez długie dni w siodełku. Ciasne prowadzenie daje wrażenie, że w każdej chwili możesz radykalnie zmienić linię, ale nie czujesz drgań podczas pływania po linii prostej.

Ponieważ jest to aluminium, CAAD12 wytrzyma uderzenia, które mogą sprawić, że rowery karbonowe staną się bezużyteczne. A ponieważ jest to aluminium, jest oferowany w cenie znacznie tańszej niż porównywalnie wyposażony rower z włókna węglowego. Jeśli szukasz wysokiej klasy roweru wyścigowego, który wytrzyma wiele sezonów i ma duży wybór komponentów, nie szukaj dalej niż Cannondale CAAD12 Dura-Ace.

Zobacz 34 zdjęcia

Korby HollowGram Si są wyposażone w tarcze 52/36 i miernik mocy power2max NG Evo.

Aluminiowy statek rakietowy

CAAD12 Dura-Ace jest zbudowany na aluminiowej ramie CAAD12 Cannondale i widelcu z włókna węglowego. Możesz być skłonny pomyśleć, że ponieważ jest to aluminiowa rama, ten rower nie jest przeznaczony do wyścigów wysokooktanowych na pełnym gazie, ale mylisz się, przyjmując takie założenie. Ta sztywna, lekka rama jest wyjątkowo przystosowana do wyścigów i zapewni Ci wszystkie wyścigowe wrażenia, o jakie kiedykolwiek mógłbyś poprosić.

Pozwólcie, że wyjaśnię, co rozumiem przez „sztywny”. Termin ten można rzucić dość przypadkowo, gdy mówi się o rowerach, a czasami może wydawać się prawie bez znaczenia ze względu na częstotliwość jego używania. Ale w tym przypadku sztywność jest naprawdę dokładnym opisem tej ramy. W przeciwieństwie do ram karbonowych, ramy aluminiowe nie mają zalet fantazyjnych rozkładów jazdy, które mogą dostosować wrażenia z jazdy w niektórych kluczowych obszarach i solidne w innych. Najlepsze, co możesz zrobić z aluminium, to dostosować kształt i średnicę rur, aby zwiększyć sztywność i podatność.

Cannondale nie zwariował, tworząc fantazyjne kształty na każdym calu ramy. Zamiast tego, ta rama przypomina Cannondales z dawnych czasów sprzed inwazji węgla – wszędzie duże, okrągłe rury. Ta rama jest sztywna, podobnie jak sztywna solidna jak skała. Wyczuwasz drogę, każdy jej aspekt, a kiedy wchodzisz na gaz, motocykl wciąż jest twardy jak skała, co jest miłym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę aluminiowe koła Fulcrum Racing 400 DB. Nie znaczy to, że nie są to dobre koła, ale biorąc pod uwagę sztywność ramy, spodziewałem się, że koła będą dawały więcej. Ale były tak solidne, jak można się było spodziewać po dwóch aluminiowych klinach, i chciałbym zobaczyć, jak szybki i responsywny czułby się ten rower z parą karbonowych dętek o głębokim przekroju. Mając to na uwadze, łatwo zrozumieć, dlaczego ramy aluminiowe powracają. Chociaż nie stało się to na Cannondale, nie zapominajmy, że Johnny Brown zdobył tytuł szosowy USPRO zeszłego lata na aluminiowym rowerze.

Zobacz 34 zdjęcia

CAAD12 Dura-Ace posiada schemat malowania zespołu CNCPT.

Pomijając ramę, ten rower ma wielką zaletę, która może nie być widoczna na pierwszy rzut oka – korby HollowGram Si są wyposażone w miernik mocy power2max NG Eco. Nie jest aktywowany – aby go używać, musisz kupić kod produktu za 490 euro (obecnie około 557 USD) – ale każdy, kto kiedykolwiek próbował przenieść miernik mocy z mechanizmem korbowym z jednego roweru na drugi, wie, jak irytujące może być radzenie sobie z korbą, suportem i kompatybilnością z ramą. Żadnych problemów.

Mechaniczna zmiana biegów Dura-Ace zUltegra

hamulcami obręczowymiCAAD12 Dura-Ace jest, jak można się domyślić po nazwie, wyposażony w 11-biegowe manetki i przerzutki Shimano Dura-Ace. Ale Cannondale nie korzystał z kompletnej grupy osprzętu Dura-Ace, decydując się na hamulce szczękowe Ultegra i kasetę Ultegra 11-30. Minęło pięć lat, odkąd miałem mechaniczną zmianę biegów w jednym z moich osobistych rowerów, ale gdybym miał dokonać takiego wyboru, ta obecna generacja mechanicznych Dura-Ace byłaby moim wyborem. Jest fenomenalnie gładki, ostry i niezawodny. Dodatkowo konstrukcja kaptura i dźwignie są fantastyczne.

Aluminiowa kierownica i mostek Cannondale C1 dopełniają kokpit, a sztyca SAVE z włókna węglowego jest miłym akcentem, który tłumi niektóre wibracje na drodze. Kierownica ma lekko ergonomiczny spadek i byłem bardzo podekscytowany, gdy stwierdziłem, że nie jest to kierownica o krótkim zasięgu. Każdy, kto ma błędną pozycję podczas jazdy na długiej i dolnej stronie, bardzo to doceni. Dla każdego, kto tego nie robi, baton i łodyga są odświeżająco łatwe do wymiany. W końcu mamy tutaj do czynienia z normalną kierownicą i mostkiem, a nie szalenie skomplikowaną integracją, która jest powszechna w rowerach szosowych z hamulcem aerodynamicznym i tarczowym.

4 Rowerowe komputery GPS, które polecamy

Wahoo Elemnt Roam 379,99 USD KUP TERAZ

Wszystko, co kochamy w BOLT, ale z nowymi funkcjami nawigacji na urządzeniu, a także integracją z Singletracks i MTB Project.

Garmin Edge 1030

Złoty standard dla komputerów z nawigacją.

600 $ | Garmin

Kup teraz

Lezyne Super GPS

Mini GPS z funkcjami mapowania.

140 USD | Amazon

Kup teraz

Wahoo ELEMNT Bolt

Kompaktowy i kontrolowany za pomocą smartfona.

250 USD | Konkurencyjny rowerzysta

Kup teraz

Rodzina CAAD12

Jeśli CAAD12 Dura-Ace nie jest twoją filiżanką herbaty, Cannondale oferuje tę samą niesamowitą aluminiową ramę z kilkoma innymi opcjami konstrukcyjnymi. CAAD12 Ultegra to absolutna kradzież za 2050 USD, a następnie CAAD12 105 za 1575 USD. Zestaw ramek przywróci Ci 1100 USD.

Agresywny, gotowy na wyścigi projekt

Jeśli miałeś jakiekolwiek wątpliwości, czy CAAD12 miał być rowerem wyścigowym, szybkie spojrzenie na geometrię wyjaśnia to dla Ciebie. Z zadowoleniem przyjąłem agresywną wysokość stosu 584 mm na moim rowerze testowym w rozmiarze 58 cm. Jeszcze lepsza była nasadka zestawu słuchawkowego 2,5 cm, która po zdjęciu odsłoniła prawie płaską nasadkę zestawu słuchawkowego, co pozwoliło mi #slamthatstem. Często walczę z rowerami o krótkim zasięgu i nigdy nie mam luksusu używania mostka krótszego niż 130 mm, więc doceniłem stosunkowo długi zasięg 399 mm. To, wraz z drążkiem o dłuższym zasięgu, dało mi przedłużenie, którego potrzebuję, co nie zawsze ma miejsce w przypadku obecnego trendu krótszych zasięgów i kompaktowych drążków upuszczanych / krótkich.

Zobacz 34 zdjęcia

Rower ma płaską nakładkę na stery, która mieści się pod podkładką dystansową 2,5 mm, więc możesz zatrzasnąć mostek lub wygodnie podnieść kierownicę bez stosów nieestetycznych przekładek pod spodem.

Jeśli jeździłeś na SuperSix EVO, ten rower będzie wyglądał niezwykle znajomo, a to dlatego, że tak jest. Geometria CAAD12 jest praktycznie identyczna z SuperSix EVO, a nawet bardzo przypomina SystemSix, który jest o 1 mm krótszy w zasięgu i 4 mm niższy na wysokości stosu.

CAAD12 bardzo dobrze współgra również z Allez Sprint, wysokiej klasy aluminiowym rowerem wyścigowym Specialized. Zasięg 400 mm na tej samej wielkości ramie jest tylko o 1 mm dłuższy niż CAAD12, a wysokość stosu 583 mm jest tylko o 1 mm niższa.

5 rzeczy, które kochamy w CAAD12 Dura-Ace

Cannondale CAAD12 Dura-Ace Detail Gallery

Karbonowa sztyca

To może nie wydawać się dużo, ale dobrze tłumi wibracje drogowe.

11-

biegowa Kaseta 11-30 t zapewnia duży zasięg i minimalizuje duże skoki między biegami.

Subtelna stylizacja

Schemat malowania zespołu CNCPT jest subtelny, ale ma w całym tekście fajne ukryte detale.

Miernik mocy

Nie ma problemu z kompatybilnością korby – wystarczy kupić kod aktywacyjny i gotowe.

MechaniczneDura-Ace

manetkiShimano Dura-Ace wyglądają świetnie, świetnie się czują i działają bez zarzutu.


Sprawia, że ​​chcesz się ścigać

Jeśli nie odebrałeś tego, co odkładam, oto jest: Naprawdę podoba mi się ten rower. Właściwie byłem trochę zbity z tropu, że musiałem go przetestować w miesiącach zimowych, bez szansy na jazdę na nim w niektórych wyścigach. Zresztą sam fakt, że ten rower sprawia, że ​​chcę ścigać się na szosie, powinien być dość mocnym wskaźnikiem tego, jak bardzo podoba mi się sposób, w jaki jeździ. (Zrezygnowałem z profesjonalnych wyścigów w 2016 roku i mogę z jednej strony liczyć liczbę wyścigów na wąskich oponach, które zrobiłem od – zeszłego roku, liczba ta wyniosła dwa).

Po całym życiu jeżdżenia na rowerach szosowych, zarówno dobrych, jak i złych – teraz że nie płacą mi już za mówienie, że cały mój sprzęt jest najlepszym sprzętem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, mogę przyznać, że ścigałem się na niektórych rowerach, które naprawdę nie były takie niesamowite – łatwo jest stwierdzić, kiedy rower jest gotowy do pokrojenia Kryterium kursu i obsługiwać wysoce techniczne wymagania wyścigów na poziomie profesjonalnym. Przez kilka lat wsiadałem na rower na obozie treningowym i od razu myślałem, cholera, tak !, lub jęczałem, myśląc o lecie zmagania się z mokrym makaronem w ciasnych zakrętach. CAAD12 należy do pierwszej kategorii. Ta aluminiowa rama nie ma wiele do zaoferowania, co z wyścigowego punktu widzenia jest świetne. Wyczuwasz drogę, czujesz kontury chodnika i czujesz się bardziej związany z oponami i tym, co robią niż na precyzyjnie dostrojonym i pionowym rowerze karbonowym. Niektórzy mogą nie docenić tego poziomu wkładu z drogi, ale byłem mile zaskoczony, że skończyłem 4-godzinną jazdę bez poczucia, że ​​mam posiniaczoną nerkę. Jasne, jazda nie była gładka jak maślana, ale też nie była ciężka.

Drugie „święte gówno, tak!” czynnikiem było naprawdę szybkie, ale nie drgające kierowanie. W motocyklu wyścigowym potrzebujesz czegoś, co dobrze jeździ na prostej, ale potrafi bardzo szybko zmieniać linie. CAAD12 sprawdza oba te pola z należytą powagą.

Zobacz 34 zdjęcia

Hamulce Ultegra są nie do odróżnienia od Dura-Ace pod względem osiągów i pomagają obniżyć koszty.

The Elephant in the Room

Przy całej tej rozmowie o wyścigowych osiągach na wysokim poziomie, słoń w pokoju jest taki, że w epoce, w której króluje węgiel, mówimy o aluminiowym rowerze. Minęło prawie 20 lat, odkąd rowery aluminiowe wygrały cokolwiek istotnego podczas World Tour. Więc dlaczego teraz wracają?

Okazuje się, że węgiel nie zawsze jest lepszy. Jasne, wiele można zrobić z karbonem, co nie jest możliwe w przypadku aluminium, ale wchodząc do tego przedziału cenowego, wykluczasz większość rowerów, które wykorzystują węgiel w pełnym zakresie. I, żebyśmy nie zapomnieli, jedna katastrofa może zamienić twój ładny rower z włókna węglowego w stos abstrakcyjnej sztuki.

Aluminium to naprawdę świetna alternatywa dla rowerów z włókna węglowego klasy średniej. Trudno będzie znaleźć wysokiej klasy ramę z włókna węglowego wyposażoną w komponenty z najwyższej półki, takie jak CAAD12, do dowolnego miejsca w pobliżu tej samej ceny. Jeśli znajdziesz rower z włókna węglowego z podobnymi częściami, możesz być pewien, że nie zapewni on takiej wysokiej jakości jazdy jak CAAD12. Co więcej, te aluminiowe ramy będą trwać. I będą bić. Uderzenie, które mogłoby rozbić karbonową ramę, może spowodować tylko wgniecenie aluminiowej rurki. Nawet wtedy aluminiowy rower z wgniecioną rurą może nadal być całkowicie zdrowy i bezpieczny w prowadzeniu, bez zauważalnej zmiany w osiągach.

Więc jeśli chcesz świetnego roweru wyścigowego z naprawdę świetnymi komponentami za ułamek ceny węgla, nie znajdziesz lepszej opcji niż CAAD12 Dura-Ace. Ścigaj się na tym rowerze, podróżuj na nim i używaj go intensywnie, mając pewność, że da sobie radę. Weź jedną na jazdę próbną. Nie będziesz rozczarowany. Możesz nawet być w szoku.


CAAD12 Dura-Ace 3 675,00 $ KUP TERAZ


Dodaj komentarz