Wszystkie lokalizacje rowerów wyczynowych mają zostać zamknięte w przyszłym miesiącu

/

Performance Bicycle, jeden z największych sprzedawców rowerów w kraju, ma zamknąć wszystkie swoje lokalizacje w przyszłym miesiącu.

Kiedy zeszłej jesieni spółka macierzysta Performance, Advanced Sport Enterprises (ASE) z siedzibą w Filadelfii, złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na mocy rozdziału 11, sądzono, że około połowa ze 104 lokalizacji sieci dyskontów może przetrwać renegocjowane umowy najmu. Zamiast tego ponad 1700 pracowników detalicznych prawdopodobnie straci pracę przed planowanym zamknięciem ostatniego sklepu na 2 marca. Około 100 pracowników w głównej siedzibie firmy Performance w Chapel Hill w Północnej Karolinie zostało zwolnionych w zeszłym tygodniu.

Tiger Capital Group – fundusz hedgingowy, który pomógł zlikwidować Toys R Us i Gymboree w ciągu ostatnich dwóch lat – znalazł się w grupie czterech firm, które zapłaciły 23 miliony dolarów za aktywa ASE. Tiger nawiązał współpracę z Advanced Holdings Co. z siedzibą w Hongkongu, aby nabyć należące do ASE marki rowerowe Fuji, Kestrel i Breezer, podczas gdy sklep internetowy AMain Cycling z siedzibą w Kalifornii przejął sklepy internetowe Performance Bicycle i Bike Nashbar. Czwarta firma, K&B Investment Corp., kupiła akcje ASE’s Chapel Hill i Philadelphia.

Tiger Capital i Advanced Holdings utworzyły BikeCo LLC w celu prowadzenia hurtowni Advanced Sports, Inc. (ASI). W komunikacie prasowym przedstawiciele BikeCo powiedzieli, że są zaangażowani w długoterminowy sukces ASI i zatrzymają „ogromną większość pracowników” w centrali w Filadelfii.

/

Ponad 100 sklepów Performance Bicycle ma zostać zamkniętych 2 marca, co oznacza koniec wszystkich tradycyjnych sklepów detalicznych.

„W najbliższej przyszłości wprowadzimy kilka ekscytujących produktów pod naszymi istniejącymi markami” – powiedziała Karen Bliss, dyrektor ds. Marketingu w ASI. „Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie atrakcyjnego wyboru produktów i doskonałej obsługi klienta w naszej sieci dealerskiej”. Bliss powiedział dziennikarzom, że Tiger, który jest właścicielem praw do dzierżawy sklepów Performance, nie planuje ponownego otwarcia żadnych sklepów stacjonarnych.

Kendall Bennett, dyrektor generalny AMain Cycling, powiedział Raleigh News and Observer, że „osiągnięcie sukcesu jako start-up w branży rowerowej było wyzwaniem”, wymagającym przejęcia. Dodał, że część zwolnionych pracowników korporacji mogłaby pójść do pracy dla AMain.

Znany z niskich cen, Performance Bicycle przyjął duże podejście do sprzedaży detalicznej rowerów. W ostatnich latach niskie marże sieci utrudniały osiąganie zysków, ponieważ klienci coraz częściej korzystali z Internetu po jeszcze niższych kosztach – twierdzi Matt Powell, starszy doradca branżowy w firmie NPD Group zajmującej się badaniami rynku. Sytuację pogorszyły taryfy wprowadzone przez administrację Trumpa w zeszłym roku na rowery, rowery elektryczne oraz wiele komponentów i akcesoriów, które podniosły koszty ogólne.

„Performance Bicycle było w dużym stopniu wykorzystywane, zanim ASI je kupiło” około dwa lata temu, tworząc ASE, powiedział Powell Bicycling. W tamtym czasie Performance był tak mocno zadłużony wobec ASI, że jedynym sposobem na utrzymanie płynności obu firm był zakup przez ASI Performance. Jednak w kolejnych latach nie był w stanie obniżyć zadłużenia, a cała firma upadła.

Robert Annis Po spędzeniu prawie dziesięciu lat jako reporter dla The Indianapolis Star, Robert Annis w końcu uwolnił się z kajdan pracy zarobkowej, a teraz pracuje jako wolny strzelec na pełny etat, specjalizując się w dziennikarstwie rowerowym i podróżniczym. Przez lata opis Roberta pojawiał się w wielu publikacjach i witrynach internetowych, w tym Outside, National Geographic Traveler, Afar, Bicycling, Men’s Journal, Popular Mechanics, Lonely Planet, the Chicago Tribune i Adventure.com.

Dodaj komentarz