Wszystkie rodzaje rowerów – wyjaśnione

Szukasz nowego roweru? Prawdopodobnie nigdy nie było lepszego czasu na zakup. W ostatniej dekadzie rowery stały się bardziej funkcjonalne, niezawodne i przyjemniejsze w prowadzeniu. Dzieje się tak częściowo dlatego, że różnorodność rozwinęła się z kilku podstawowych stylów (np. Szosowy, górski, miejski), aby teraz objąć wszelkiego rodzaju nisze i kategorie w ramach kategorii, ponieważ producenci rowerów różnicują swoją ofertę, aby spodobać się ludziom na wiele sposobów. .

Ale ta obfitość opcji stawia Ciebie, chętnego kupującego, przed wyzwaniem: skąd wiesz, jaki rodzaj roweru jest dla Ciebie odpowiedni i jaką jazdę będziesz wykonywać? Cóż, po to jest ten przewodnik. Skorzystaj z podręcznej, szybkiej sekcji u góry, aby zawęzić kategorie, a następnie przeskocz w dół, aby dowiedzieć się więcej o różnych opcjach w tych kategoriach.

Krótki przewodnik po typach rowerów: Rowery

szosowe – Lekkie, wydajne rowery z kierownicą szosową i wąskimi oponami, do jazdy rekreacyjnej, głównie (ale nie tylko) po chodnikach. Style obejmują aerodynamiczną, ultralekką, wytrzymałą, turystyczną i terenową.

Rowery górskie – wytrzymałe maszyny z płaską kierownicą i szerokimi, guzowatymi oponami do jazdy po wąskich, gruntowych szlakach. Style obejmują hardtail, cross country z pełnym zawieszeniem, szlak z pełnym zawieszeniem i enduro z pełnym zawieszeniem.

Gravel / Adventure Rowery – rowery z opuszczaną kierownicą z prześwitem na różne rozmiary opon, zapewniające różnorodne wrażenia z jazdy na szosie i w terenie. Style obejmują gravel, bikepacking i cyclocross.

Rowery użytkowe – rowery przeznaczone do praktycznej jazdy na rowerze podczas dojazdów do pracy lub załatwiania spraw, w tym zadań, które obejmują przewożenie członków rodziny lub ładunku. Style obejmują dojazdy do pracy, fixie, składane i cargo.

Rowery Comfort / Fitness – wszystko, od krążowników plażowych po rowery z płaską kierownicą do weekendowych spinów na wielofunkcyjnych ścieżkach. Style obejmują hybrydę, fitness, komfort i cruiser.

RoweryRowery elektryczne -elektroniczne mogą być rowerami z prawie wszystkich innych kategorii, zaprojektowanymi z małym, lekkim silnikiem elektrycznym wspomagającym kierowcę. Style obejmują dojazdy do pracy, ładunki, góry i drogi.

Fat Bikes – te przykuwające uwagę rowery mają opony o szerokości 3,8 cala lub szersze, które zapewniają przyczepność i przyczepność, często na piasku, śniegu lub na szlaku. Style obejmują mountain (hardtail i full suspension) i cruiser.

Rowery triathlonowe – rowery szosowe zbudowane z myślą o optymalizacji aerodynamiki z ramą w kształcie skrzydła, przekrojami kół i agresywną pozycją kierowcy.

Rowery tandemowe – tandemy to rowery zbudowane dla dwóch lub więcej rowerzystów, dlatego często są zbudowane ze wzmocnionymi ramami i komponentami, aby poradzić sobie z dodatkowym ciężarem. Jeździec z przodu nazywany jest pilotem; tył jest określany jako palnik. Rowery tandemowe są dostępne w kilku wersjach, w tym szosowej, górskiej i cruiser, ale szosowe są najbardziej popularne.

Rowery parkowe – te specjalnie zaprojektowane maszyny są przeznaczone do różnych zastosowań, ale łączą je dwie cechy wspólne: są przeznaczone do użytku w zadbanym terenie, takim jak ścieżki rowerowe lub skateparki, i wszystkie świetnie chwytają powietrze. Trzy główne style to dirt jump, BMX i slopestyle.

Rowery dla dzieci – zabierz swoje maluchy do akcji dzięki wspaniałemu rowerowi dla dzieci. Gdy miniesz rupiecie w domach towarowych, masz do wyboru wiele opcji, nawet dedykowane rowery szosowe i rowery górskie z pełnym zawieszeniem stworzone dla małych rowerzystów. Wyższa jakość oznacza mniejszą wagę i części przyjazne dla dzieci, dzięki czemu Twoje dziecko ma więcej radości z jazdy. Teraz możesz je uruchomić wcześniej niż kiedykolwiek, ponieważ rowery „balansowe” bez pedałów w dużej mierze zastąpiły trójkołowce jako pierwsza przejażdżka malucha.

Trójkołowce – nie mówimy tutaj o dziecięcych sprawach; są to trójkołowce dla dorosłych przeznaczone dla każdego, kto chce przewieźć dużo rzeczy, lub kto potrzebuje lub woli stabilność trzeciego koła. Dostępne są style drogowe, górskie i użytkowe, zarówno w konfiguracji pionowej, jak i poziomej. Istnieją również wersje adaptacyjne (ręcznie korbowane). Niektóre wózki mają wspomaganie elektryczne.

Rowery poziome – w przeciwieństwie do tradycyjnego roweru, w którym kierowca siedzi wyprostowany, pozycja leżąca stawia go w pozycji półleżącej, która dla niektórych osób jest wygodniejsza. Większość leżących to drogi drogowe, ale niektóre mogą być używane poza chodnikiem.

Rowery torowe – te okrojone maszyny są przeznaczone do specjalnych zastosowań w wyścigach welodromowych. Charakteryzują się bardzo sztywną ramą, wąskimi oponami, jednym biegiem, który nie daje wolnego biegu (jak rower się porusza, pedały się kręcą) i brakiem hamulców.


Rower

Co to jestszosowy: Niektórzy nazywają to rowerem wyścigowym; inni nazywają to 10-biegową prędkością (Witaj, postęp: można teraz mieć 18 lub więcej prędkości!). Rowery szosowe są stworzone z myślą o szybkości, z wąskimi oponami do szybkiej i dalekiej jazdy po utwardzonej nawierzchni. Coraz powszechniejsze stają się wersje z hamulcami tarczowymi. Wiele marek ma modele przeznaczone dla kobiet, które mają różne punkty styku (siodełko, kierownica, a czasem długość ramienia) dla kobiecej anatomii, a czasami mają specyficzną dla kobiet geometrię ramy.

Wśród rowerów szosowych wyróżnia się kilka podtypów:

 • Aero: Dzięki rurom ramy i kołom w kształcie skrzydeł, te rowery redukują opór do absolutnego minimum. Przeznaczone do wyścigów lub jazdy na czas, często przedstawiają bardziej agresywne pozycje jeźdźca; nacisk kładzie się na szybkość ponad wygodę kierowcy.
 • Ultralekkie: stworzone do długich podjazdów, te rowery zmniejszają wagę dzięki zastosowaniu najlżejszych materiałów, ale mogą nie być tak dobre do wszechstronnego użytku.
 • Wytrzymałość: Odpowiedni wybór dla większości rowerzystów, te modele mają bardziej wyprostowaną pozycję kierowcy zapewniającą komfort, nieco szersze opony i zakresy przełożeń, a czasami technologie pochłaniające wibracje w ramie i / lub widelcu.
 • Turystyka: Te lekkie roadstery zostały stworzone z myślą o całodziennym komforcie i ładowności. Duże rozstawy osi i stabilny układ kierowniczy zapewniają pewne prowadzenie, a mocowania akcesoriów do bagażników i toreb pozwalają przygotować się do długich, samodzielnych przejażdżek.
 • All-Road: pomost między zwykłymi rowerami szosowymi i szutrowymi, ten stosunkowo nowy styl (czasami nazywany road-plus lub pavement-plus) łączy prześwit dla umiarkowanie większych opon (do około 38 mm szerokości) z bardziej tradycyjną geometrią roweru szosowego, która cechuje się szybszym sterowaniem i aerodynamicznie efektywną pozycją kierowcy.

Do czego służy: jeśli stoisz na chodniku, ciężko jest pobić wydajność dobrego roweru szosowego z szybkim toczeniem. Od wyścigów, przez przejażdżki grupowe po spiny solo, rower szosowy poradzi sobie z szeroką gamą przejażdżek rekreacyjnych.

Przedział cenowy: Wysokiej jakości rowery szosowe z aluminiową ramą, 18-biegowym napędem i konwencjonalnymi hamulcami szczękowymi zaczynają się od 800 USD. Modele super-high-end osiągają znaczną kwotę na północ od 15 000 USD, z egzotycznymi materiałami, 22-biegowymi elektronicznymi układami napędowymi, hydraulicznymi hamulcami tarczowymi i bardzo niskimi ciężarami.

Best Dream Colnago C64 12 999,00 $ Dowiedz się więcej

Wyprodukowano we Włoszech. Połączenie kunsztu ze Starego Świata i nowoczesnej szybkości.

Dysk w najlepszej cenie Jamis Ventura Comp 1 079,00 $ Kup teraz

Dobrze wyposażony, zapewniający płynną jazdę i wyważone prowadzenie.

Najlepszy damski All-Road Liv Dostępny Advanced Pro 1 6 000,00 $ Kup teraz

Szybki i sprawny rower damski z miejscem na duże opony.

Best Value Race Specialized Tarmac 19,00 USD Kup teraz

Świetne połączenie wartości i wysokiej wydajności.

Najlepszy trekking dookoła Domane SLR 7 7 799,99 $ Kup teraz

Wydajność roweru wyścigowego, komfort roweru długodystansowego, ukryte miejsce do przechowywania.


Rower górski

Co to jest: Te wytrzymałe, wytrzymałe rowery są przeznaczone do jazdy po wąskich, gruntowych szlakach. Posiadają szeroką, płaską kierownicę do kontroli; dwucalowe lub szersze opony z guzowatym bieżnikiem zapewniającym przyczepność; oraz układy napędowe o szerokim zakresie i hydrauliczne hamulce tarczowe do obsługi stromych podjazdów i zjazdów. Koła mają zazwyczaj średnicę 27,5 cala lub 29 cali; starszy 26-calowy szybko znika. Modele damskie charakteryzują się specyficznymi dla kobiet siedzeniami, mniejszymi uchwytami i węższą kierownicą oraz krótszymi ramionami korby. Większość ma również lżejsze zestrojenie zawieszenia dla mniejszych rowerzystów.

W przypadku rowerów górskich są to podtypy:

 • Hardtail: Jak sama nazwa wskazuje, często mają one amortyzowane widelce na sztywnej ramie. Są to zazwyczaj najtańsze typy, ale są też wersje z wyższej półki do wyścigów.
 • XC Full-Suspension: Zawiera tylne zawieszenie o krótszym skoku (110 mm lub mniej), zaprojektowane w celu nadania priorytetu niskiej masie roweru i wydajności pod mocą, szczególnie na podjazdach.
 • Trail Full-Suspension: zawieszenie o średnim skoku (120-150 mm), które równoważy efektywność podjazdów i możliwości zjeżdżania. Opony stają się szersze, a większe tarcze hamulcowe zwiększają siłę hamowania. Niektóre wersje są kompatybilne z „Plus”, oferując konwencjonalne 29-calowe koła lub 27,5×3-calowe gumy „plus-size”.
 • Enduro / Gravity Full-Suspension: z 160 mm lub większym skokiem tylnego koła, mocnymi hamulcami i agresywnymi bieżnikami opon, te rowery są przeznaczone do maksymalnej kontroli podczas zjazdów, szczególnie na stromym, technicznym terenie.

Do czego służy: Kolarstwo górskie oznacza wiele rzeczy dla wielu ludzi. W zależności od stylu rower górski może być używany do wszystkiego, od nieutwardzonych dróg po strome, kozie ścieżki na singletracku. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej techniczne trasy, tym więcej tylnego zawieszenia chcesz. Mali rowerzyści mogą skorzystać na rowerach z kołami o średnicy 27,5 cala.

Przedział cenowy: podstawowy hardtail do lekkich tras może kosztować zaledwie 400 USD, podczas gdy topowe modele w stylu trailowym i enduro kosztują 10000 USD, z ramami z włókna węglowego i zestawami kołowymi oraz wyrafinowanym zawieszeniem.

Najlepsza damska Trail 29er Maverick X01 RSV 7 469,00 $ Kup teraz 29er

z Twoich marzeń.

Najlepszy stosunek jakości do ceny Rower górski Marin Hawk Hill 1 1499,99 $ Kup teraz

Niedrogi rower z pełnym zawieszeniem, którym możesz jeździć w dowolnym miejscu.

Najbardziej zrównoważony Pivot Switchblade Pro XT / XTR 8099,00 $ Kup terazza mniej niż

Zrównoważony 29er na wszystkie części szlaku

Najlepszy budżetowy Hardtail Rocky Mountain Growler 20 899,00 $ Kup teraz

Najlepszy rower górski1000 USD, jaki kiedykolwiek testowaliśmy.

Best Trail Bike Makeover Fuel EX 9,9 XO1 7 499,99 USD KUP TERAZ

Większy i gorszy niż jego poprzednik.

dzięki uprzejmości


Rower szutrowy / przygodowy

Co to jest: Dzięki klasycznej kierownicy szosowej rower szutrowy / przygodowy wygląda prawie dokładnie jak tradycyjny rower szosowy. Ale spójrz bliżej, a zauważysz różnice, takie jak prześwit dla znacznie większych, guzowatych opon do użytku w terenie, dodatkowe mocowania akcesoriów, takich jak koszyki na butelki i torby na ramę, oraz geometria zaprojektowana dla bardziej wyprostowanej pozycji rowerzysty, zapewniającej wygodę i stabilność. prowadzenie na nieutwardzonych powierzchniach. Praktycznie wszystkie te rowery mają obecnie hamulce tarczowe i szerokozakresowe przełożenia do stromych podjazdów. Niektóre zawierają przednie lub tylne elementy zawieszenia, aby zapewnić komfort kierowcy. Więcej firm produkuje modele przeznaczone dla kobiet, które zazwyczaj różnią się od męskich pod względem doboru części, takich jak model siodełka i szerokość kierownicy.

Istnieje kilka podtypów rowerów szutrowych / przygodowych:

 • Gravel: wszechstronny rower na każdą nawierzchnię przeznaczony do różnych zastosowań, od wyścigów po całodzienne przygody.
 • Cyclocross: uproszczona wersja roweru przygodowego do wyścigów. Prześwit na opony jest podobny, ale geometria charakteryzuje się ostrzejszym, bardziej agresywnym prowadzeniem i często nie ma dodatkowych mocowań akcesoriów poza dwoma koszykami na bidon.
 • Bikepacking: wersja ekstremalnej przygody, rowery bikepackingowe mają prześwit na grube, 29×2-calowe opony, mnóstwo mocowań na akcesoria i czasami geometrię z korektą zawieszenia, dzięki czemu można wyposażyć go w amortyzowany widelec.

Do czego służy: te maszyny jeżdżące, gdziekolwiek jedziesz, to najbardziej wszechstronne rowery dostępne obecnie na rynku. Łączą w sobie dużą część wydajności roweru szosowego z szybkim toczeniem się i bieżnikowanymi oponami, które zapewniają przyczepność w terenie. Poradzą sobie z prawie każdym rodzajem jazdy, z wyjątkiem wyścigów szosowych. Niektóre modele mają otwory na bagażnik i błotniki, dzięki czemu nadają się do użytku turystycznego i dojeżdżającego do pracy.

Zakres cen: Rowery szutrowe / przygodowe zaczynają się od około 1000 USD za podstawowe modele z aluminiową ramą i hamulcami tarczowymi aktywowanymi linkami, a do 10000 USD za wersje z włókna węglowego, które są często tak lekkie jak dobre rowery szosowe i mają ulepszenia, takie jak koła z włókna węglowego i elektroniczna zmiana biegów.

Najgładszy rower szutrowy Cannondale Topstone Carbon Ultegra RX 2 3300,00 $ KUP TERAZ Benchmark Racer Otwórz UPPER Force 1 6099,99 $ KUP TERAZ Wygładzająca jazdę rura podsiodłowa Pivot Vault Team Force AXS 6 699,00 $ Kup teraz NAJLEPSZA WARTOŚĆ Canyon Grail WMN CF SL 7,0 2299,00 $ KUP TERAZ Stworzony, aby pokonać podział Salsa Cutthroat GRX 810 1X 4 199,00 $ KUP TERAZwymykają


Rower użytkowy

Co to jest: Te rowerysię prostej klasyfikacji: są to w zasadzie każdy rower wykonany z myślą o użyteczności, a nie rekreacji. Występują w różnych, specjalnie zaprojektowanych stylach. Cokolwiek wybierzesz, będziesz ćwiczyć, robić rzeczy i zawsze mieć bezpłatny parking. Znajdziesz tradycyjną „diamentową” ramę i modele z przełożeniem we wszystkich stylach, z wyjątkiem ostrego koła zębatego (fixie), dla każdego, kto chce łatwiejszego sposobu wsiadania na rower.

Oto cztery podtypy rowerów miejskich:

 • Dojazdy: Ten wydajny i szybko toczny rower ma zazwyczaj płaską kierownicę zapewniającą wyprostowaną pozycję, która pozwala dobrze widzieć w środowisku miejskim. Wielobiegowe układy napędowe radzą sobie na wzniesieniach, hamulce szczękowe lub tarczowe bezpiecznie zatrzymują się, a wersje z wyższej półki są wyposażone w akcesoria, takie jak błotniki, bagażniki, a nawet wstępnie zainstalowane światła.
 • Fixie: Stylowe i zgrabne, oto cafe rajdowcy na rowerach miejskich. Opierają się na torowych rowerach wyścigowych, z lekkimi ramami, tylko jednym biegiem i czystą, uproszczoną estetyką, często z dopasowanymi kolorystycznie częściami i akcesoriami.
 • Cargo: Istnieją trzy style: długi ogon, środkowy i ładowany od przodu (holenderski: bakfiets). Rowery z długim ogonem mają wydłużony rozstaw osi z wbudowanymi bagażnikami i kompatybilność z sakwami ​​do dużych ładunków. Ogony środkowe starają się pakować blisko tej samej nośności przy krótszym rozstawie osi (często przy użyciu kół o mniejszej średnicy), dzięki czemu są bardziej uniwersalne do użytku bez ładunku. Ładowacze czołowe mają obszerną skrzynię ładunkową przed pilotem i między kołami. Nisko położony środek ciężkości i duża pojemność są idealne do ciężkich i nieporęcznych ładunków.
 • Składane: zaprojektowane z myślą o ciasnych przestrzeniach miejskich, składane rowery mają ramy, które są przegubowe za pomocą zamykanych zawiasów lub złączy. Zwykle towarzyszą im koła o mniejszej średnicy, są one szybko, częściowo demontowane, aby uczynić je znacznie bardziej kompaktowymi. Jest to idealne rozwiązanie do dojazdów do pracy w zatłoczonym transporcie publicznym, wożenia po schodach lub przechowywania w mniejszych pomieszczeniach mieszkalnych i roboczych. Ale małe jest wciąż potężne: Foldery mogą mieć imponującą ładowność i wszechstronność, a istnieją wersje ze wspomaganiem elektrycznym, które zwiększają naturalną siłę pedału.

Do czego służy: Nie ma jednego „najlepszego” roweru miejskiego; odpowiedni rodzaj roweru do Twoich potrzeb, od dojazdów do pracy i sprawunków, po zabieranie dzieci do parku lub wycieczki do domu lub sklepu ogrodniczego.

Przedział cenowy: Fixies i osoby dojeżdżające do pracy są zazwyczaj najbardziej przystępne cenowo. Zaczynają od około 400 USD za najbardziej podstawowe modele; drogie osoby dojeżdżające do pracy z pełnym wyposażeniem mogą kosztować 2000 USD. Rowery Cargo zaczynają się od około 1500 USD za nadające się do użytku projekty ze środkowym ogonem i znacznie przekraczają 5000 USD w przypadku wersji elektrycznych.

Best Value Rad Power Bikes RadWagon 4 1699,00 $ Kup teraz

Wszystkie rzeczy potrzebne do transportu w cenie zwykłego e-roweru

Hauls Big, Folds Small Tern Bicycles GSD S00 4 995,00 $ Kup teraz

Bezproblemowa e-cargo

Ładowarka przednia Urban Arrow Shorty 5699,00 $ Kup teraz

Przestrzeń do dużych zaciągów i dorastających dzieci

Regulowany rozstaw osi Xtracycle RFA Utility 4847,00 USD Kup teraz Haki typu

slider umożliwiają skrócenie lub wydłużenieRFA

ciężkiego wozidłaSurly Big Easy 5249,00 USD Kup teraz

Cadillac e-cargo z 26-calowymi oponami i mocnym Bosch Motor


Comfort / Fitness Bike

Co to jest: Jeśli jest to rower stworzony do zabawy – ale nie rower szosowy czy górski – to prawdopodobnie należy do tej szerokiej kategorii, która obejmuje wszystko, od rowerów fitness z płaską kierownicą po krążowniki plażowe. Niektóre rowery fitness są dostępne w wersjach dla kobiet z różnymi punktami styku, a także w wersjach z tradycyjną ramą w kształcie rombu i przełożoną w wersjach takich jak hybryda, komfort i cruiser.

W ramach rowerów komfortowych / fitnessowych wyróżnia się podtypy:

 • Hybrydowe: Nazwane, ponieważ mają wspólne cechy rowerów szosowych i górskich, te charakteryzują się wyprostowaną pozycją kierowcy, szerokim zakresem przełożeń i płaską kierownicą roweru górskiego, z węższą, szybszą toczące się opony z lekkim bieżnikiem. Niektóre mają zawieszenie.
 • Sprawność: Podkreślają one wydajność roweru szosowego bez agresywnej pozycji, z lekkimi ramami, wydajnymi częściami i wąskimi oponami typu slick w połączeniu z płaską kierownicą dla wygodniejszej pozycji kierowcy.
 • Komfort: Te rowery charakteryzują się szerokimi, lekko bieżnikowanymi oponami, amortyzowanymi siedzeniami (a czasem zawieszenia) i bardzo wyprostowaną pozycją kierowcy.
 • Cruiser: Klasyczny krążownik plażowy z ramą, grubymi oponami, biegami 1-7 i szeroką kierownicą w stylu choppera.

Do czego: służypodobnie jak w przypadku miejskiego, ta kategoria obejmuje szeroki zakres zastosowań i będziesz chciał wybrać swój styl na podstawie tego, co z nim zrobisz. Rowery fitness są stworzone do ćwiczeń; hybrydy świetnie nadają się do wędrówek po utwardzonych lub lekkich drogach gruntowych; komfort jest idealny na orzeźwiający sobotni poranek do kawiarni.

Zakres cen: Podstawowe krążowniki mogą kosztować zaledwie 200 USD, a wysokiej klasy płaskie rowery fitness mogą z łatwością kosztować 2000 USD.


E-Bike

Co to jest: „E” oznacza mały silnik elektryczny wspomagający pedałowanie rowerzysty. Istnieją trzy klasy: Klasa 1: wspomaganie pedałowania do 20 mil na godzinę; Klasa 2: wspomaganie pedału lub przepustnica do 20 mil na godzinę; Klasa 3: wspomaganie pedałowania do 28 mph. Kiedyś spotykane głównie w rowerach miejskich, teraz można znaleźć style w prawie wszystkich typach rowerów.

W przypadku rowerów elektrycznych istnieje kilka podtypów:

 • Dojazdy: Jak w powyższej kategorii Miejskiej; znajdziesz wszystkie trzy klasy; Klasa 3 świetnie nadaje się do szybkich dojazdów do pracy.
 • Cargo: Szczególnie przydatny w rowerach z długim ogonem i ładowanych z przodu, silnik ułatwia przewożenie ładunków.
 • Mountain: Może być hardtail lub full suspension, zwykle klasa 1. Nie zawsze jest to legalne na lokalnych szlakach.
 • Droga: Zwykle klasa 1 lub 3, przeznaczona do ożywionych przejażdżek po drogach w pojedynkę lub z przyjaciółmi.

Do czego: służyCelem e-roweru jest zapewnienie tych samych podstawowych wrażeń z jazdy na rowerze, przy nieco mniejszym wysiłku. Rowery elektryczne mogą pomóc ludziom cieszyć się tym samym rodzajem jazdy na rowerze szosowym lub górskim, bez względu na wiek lub kondycję; przyspieszyć dojazd do pracy przy mniejszym poceniu się; lub zrób różnicę między używaniem samochodu lub roweru towarowego podczas przejazdu w sklepie spożywczym. Zasadniczo rowery elektryczne zapewniają większej liczbie osób większy dostęp do jazdy.

Zakres cen: starszą technologię napędzaną piastą można znaleźć w rowerach do 1000 USD. Nowsze systemy „z napędem centralnym” można znaleźć w rowerach zaczynających się od około 2000 USD. Typowy przedział cenowy to 1500-6000 USD, a wysokiej klasy rowery górskie z pełnym zawieszeniem mogą przekroczyć 10000 USD.


Fat Bike

Co to jest: to opony są grube, a nie kierowca. Rowery fatbike mają ultraszerokie opony – od 3,8 do prawie 5 cali szerokości – dla lepszej flotacji i przyczepności, szczególnie na miękkiej glebie lub ubitym śniegu.

Wśród fatbike’ów wyróżnia się trzy podtypy:

 • Hardtail Mountain: Oryginalny styl, bardzo podobny do zwykłych rowerów górskich typu hardtail. Wiele z nich jest w pełni sztywnych, a jedyne zawieszenie pochodzi z nadwymiarowych opon.
 • Pełne zawieszenie: HardtailRzadsze niż hardtaile, zazwyczaj łączą tylne zawieszenie o krótszym skoku z oponami na węższym końcu tłuszczu (3,8 cala). Znany również jako monster truck wśród rowerów górskich.
 • Cruiser: nowszy wariant, łączy wygląd plażowego cruisera z ultraszerokimi oponami, zapewniając jazdę jak poduszkę.

Do czego służy: górskie rowery typu fatbike świetnie nadają się do wypadów w dni, w które inaczej by nie było, zwłaszcza zimą. Są idealne na ubity śnieg, a także piasek i luźne gleby. Zapewniają pewność i kontrolę podczas pokonywania przeszkód bez utraty przyczepności. Odmiana krążownika plażowego? To jest po prostu fajne.

Zakres cen: Rowery typu cruiser plażowe zaczynają się od około 500 USD. Rowery górskie typu hardtail zwykle kosztują około 1400 USD. Wersje z wyższej półki, z ramami i obręczami z włókna węglowego, aby utrzymać niską wagę, mogą kosztować 7000 USD.


Rower triathlonowy

Co to jest: Rower szosowy zbudowany z myślą o wydajności aerodynamicznej, aby pomóc triathlonistom osiągnąć jak najlepsze wyniki. Głównymi cechami roweru triathlonowego są geometria ramy i specjalna kierownica, która pozwala rowerzyście zachować aerodynamiczne nachylenie przy jednoczesnym zachowaniu stabilnego prowadzenia; a także aerodynamiczna konstrukcja ramy i komponentów w celu zmniejszenia oporu. W szczególności ramy i koła są zaprojektowane z kształtami płatów w kształcie skrzydeł, aby zapewnić wydajność aerodynamiczną. Z wyższej półki rowery są projektowane jako kompletne, indywidualnie zintegrowane jednostki; części nie są łatwo wymieniane. Hamulce tarczowe stają się coraz bardziej powszechne, ale ich przyjęcie wciąż pozostaje w tyle za innymi stylami drogowymi. Opony są zazwyczaj wąskie (25 mm lub mniej). Niektóre firmy oferują modele przeznaczone dla kobiet, z różnymi siodełkami i kierownicami, krótszymi ramionami korbowymi, a czasem z inną geometrią ramy.

Do czego: służySzybka jazda w dniu wyścigu. Jazda za innymi zawodnikami jest nielegalna w większości triathlonów, więc rowery są zoptymalizowane pod kątem zmniejszenia oporu wiatru i szybkiej jazdy po płaskim lub pagórkowatym terenie, który można spotkać na większości triathlonowych tras rowerowych. Nie są tak wszechstronne jak rowery szosowe; pozycja i sterowność kierowcy nie są dostosowane do długich podjazdów lub technicznych, krętych zjazdów.

Przedział cenowy: podstawowe rowery triathlonowe zaczynają się od 1400 USD, z metalowymi ramami o mniej aerodynamicznym kształcie i bardziej konwencjonalnymi kołami. Top-shelf models feature carbon frames with striking wing-shape tube profiles, carbon fiber wheels with deep aero rims, and advances like electronic shifting with multiple shifter points on different parts of the handlebar. These can run well over $10,000.


Tandem Bike

Co to jest: Po prostu rower stworzony do przewozu dwóch rowerzystów. Aby poradzić sobie z dodatkową masą i długim rozstawem osi, ramy są zbudowane z ponadgabarytowych rur i często mają drugą dolną rurę, która przecina rower na pół, aby dodać sztywności. Kluczowe części, takie jak koła i opony, są zwykle budowane z myślą o wytrzymałości i trwałości. Zwróć szczególną uwagę na hamulce; na pewno będziesz potrzebować mocnych wersji, bezpiecznego zatrzymywania (najlepsze są dyski). Niektórzy producenci produkują tandemy, ale są to również popularne produkty od niestandardowych konstruktorów ramek.

Oto podtypy:

 • Droga: najpopularniejszy typ, jaki zobaczysz. Tandemy to świetne rowery szosowe, ponieważ projekt umieszcza dwóch rowerzystów bliżej siebie niż na pojeździe jednoosobowym, co zapewnia większą wydajność aerodynamiczną. Są to pociągi towarowe na mieszkaniach i często można je zobaczyć, jak pędzą na czele przejażdżek grupowych i na zorganizowanych imprezach, takich jak fonda i stulecia. Z drugiej strony są mniej wydajne na podjazdach, więc tandemy szosowe zazwyczaj mają niskie przełożenie zaprojektowane tak, aby obaj kolarze mogli pozostać w siodle i podkręcać wzniesienia.
 • Cruiser: Ten styl ma klasyczny wygląd plażowego cruisera i jest odpowiedni dla dwóch rowerzystów. Tandemy typu cruiser mają przeważnie wielobiegową przekładnię, ale znajdziecie kilka modeli jednobiegowych. Ponownie, uważaj na hamulce; klasyczny hamulec typu coaster znajdujący się w większości rowerów typu single cruiser po prostu nie jest wystarczająco mocny, aby zatrzymać ciężar dwóch rowerzystów. Zamiast tego poszukaj hamulców z przednią i tylną obręczą, tarczą lub piastą rolkową (typu bębnowego).
 • Mountain: Tak, ludzie jeżdżą tandemami w terenie, nawet na technicznych singletrackach. Znajdziesz hardtail i kilka tandemów z pełnym zawieszeniem, jak np. El Conquistador de Montañas Santany. Jeśli wybierzesz hardtail, amortyzowana sztyca jest dobrym pomysłem dla rowerzysty z tyłu / stokera, ponieważ nie widzą one również skał i nierówności. Będziesz potrzebował mocnych kół i opon, widelca amortyzowanego z dużymi suwakami (co najmniej 36 mm) i mocnych hamulców tarczowych: szukaj zacisków czterotłoczkowych i tarcz o średnicy 200 mm.

Do czego: służytandemy są popularne, ponieważ pozwalają jeźdźcom o różnych umiejętnościach współpracować i cieszyć się jazdą. Są szczególnie przystosowane do jazdy z dziećmi i jeźdźcami z pewnymi niepełnosprawnościami, takimi jak zaburzenia wzroku. Wymagają doskonałej komunikacji między jeźdźcami. Pilot musi szukać i przewidywać zmiany terenu i informować palacza, kiedy pedałować, wybierać z biegu i stać, a także nagłe skręty, które powodują zmianę ciężaru.

Zakres cen: Proste krążowniki tandemowe można znaleźć za jedyne 500 USD, ale mogą nie mieć odpowiednich hamulców. Tandemy są zazwyczaj droższe niż ich bracia z jednym kierowcą, a ceny wyczynowych modeli szosowych i górskich mogą z łatwością przekroczyć 6000 USD.


Park Bike

Co to jest: Te rowery istnieją głównie po to, aby złapać duże powietrze. Odkąd istnieją rowery, ludzie je skaczą. Ale w ciągu ostatnich dwóch dekad w wielu miastach pojawiły się skateparki i parki rowerowe, które zapewniają specjalne, specjalnie zbudowane miejsca, w których te maszyny do zadań mogą błyszczeć. Ponieważ muszą stawić czoła wielokrotnym twardym lądowaniom, są wytrzymałe, zbudowane ze wzmocnionymi ramami i komponentami, które są przeznaczone do nadużyć.

Podtypy to:

 • BMX: najstarszy styl, BMX to skrót od „rowerowego motocrossu”. Te rowery są stworzone do ścigania się na torach w stylu motocross, na których znajdują się krótkie, szerokie tory z dużymi podwójnymi skokami, blatami, zakrętami na bermach i funkcjami takimi jak krzyki. Zwykle są wyposażone w 20-calowe koła, ale można znaleźć również wersje 16-calowe i 24-calowe (ten ostatni nazywa się w stylu „cruiser”, którego nie należy mylić z cruiserami plażowymi). Zbudowane ze stali lub aluminium, te kompaktowo wyglądające rowery nie mają zawieszenia, tylko jeden bieg i hamulec oraz wzmocnioną kierownicę, która zapewnia krótki kokpit i wyprostowaną pozycję kierowcy, co zapewnia kierowcy niezbędną zwrotność podczas skoków. Oprócz prawdziwych wyścigów BMX, te rowery są również popularne w parkach rowerowych i skateparkach, do jazdy freestyle (rowery freestyle są łatwe do odróżnienia od rowerów wyścigowych lub skokowych: poszukaj grubych stalowych kołków z przodu i osie tylnych kół, które są przeznaczone do ruchów grindowych w stylu deskorolkowym).
 • Dirt Jump: To rodzaj połączenia tradycyjnego roweru górskiego typu hardtail z rowerem BMX. Mają większe koła (tradycyjnie 26-calowe, ale kilku dirtowców ma teraz 27,5-calowe). Podobnie jak rowery BMX, większość ma tylko jeden bieg i tylny hamulec, ale mogą być w pełni sztywne lub mieć przednie zawieszenie. A niektóre mają przednie i tylne hamulce. Są stworzone do freestyleowych skoków w terenie, a nie wyścigów, ale podobnie jak rowery BMX mają solidną stalową lub aluminiową ramę z bardzo krótkimi rurami podsiodłowymi, dzięki czemu siodełka są opuszczone i nie przeszkadzają w skokach. Zobaczysz je również w skateparkach, chociaż większe koła i dłuższe rozstawy osi nie są tak dostosowane do ciasnych miejsc w tych ustawieniach, jak rowery freestyle BMX.
 • Slopestyle: Podobnie jak w przypadku rowerów typu dirt jump, ramy są kompaktowe, dzięki czemu siodełko nie przeszkadza. Więc co się zmieniło? Modele te mają pełne zawieszenie, wiele biegów (ale mniej niż 10-12 w większości nowoczesnych rowerów górskich) oraz przednie i tylne hamulce. Zawieszenie jest zwykle prostą konstrukcją o krótkim skoku, zwykle 100 mm lub mniej. Mówiąc najprościej, te rowery są przeznaczone do szybkiej i dużej jazdy (jak w powietrzu) ​​w parkach rowerowych lub torach wyścigów czterokołowych, zazwyczaj na mocno przygotowanych trasach, na których występuje wiele wykonanych przez człowieka skoków lub elementów w dużym pionowym spadku od góry do dołu.

Do czego: służyskakanie i wyścigi. Modele BMX i slopestyle są częściowo przeznaczone do zawodów na czas. Ale wszystkie one doskonale sprawdzają się w łapaniu powietrza na mocno przygotowanych trasach w określonych warunkach – tory wyścigowe BMX, ścieżki rowerowe i skateparki – gdzie budowniczowie szlaków rzeźbią skoki z płynnymi strefami startu i lądowania lub, w przypadku skateparków, gładkim basenem. jak miski i elementy uliczne, takie jak pudełka i szyny.

Zakres cen: jest to bardzo zróżnicowane. Rowery BMX są najtańsze (wiele rowerów dziecięcych jest w stylu BMX), a modele wysokiej jakości można kupić za około 350 USD i więcej. Rowery Dirt Jump kosztują około 1000 USD, a modele slopestyle kosztują zazwyczaj 2000 USD i więcej.


Rower dziecięcy

Co to jest: Przez dziesięciolecia rowery dziecięce były zazwyczaj tanimi, ciężkimi modelami w stylu BMX, ale w ciągu ostatnich 10 lat producenci rowerów specjalistycznych ponownie przemyśleli to podejście, w wyniku czego jakość i różnorodność rowerów dziecięcych. Wadą? Tak, zapłacisz więcej. Ale w zamian otrzymasz ładniejsze rowery, które są lżejsze, z częściami o odpowiednich rozmiarach dla dzieci i które zachowują swoją wartość – niektórzy producenci oferują nawet program modernizacji z gwarantowaną wartością odkupu. Istnieją różne podtypy, ale ogólnie należy szukać lekkich, mniejszych części i wysokiej jakości komponentów. Waga ma znaczenie, ponieważ rower jest proporcjonalnie cięższy dla dzieci niż dla dorosłych. Jak bardzo byś się zmęczył, gdybyś musiał wjeżdżać na wzgórze z 60-70-funtowym rowerem? Tak właśnie czuje 25-funtowy rower dla 60-funtowego dzieciaka. Części takie jak dźwignie hamulca, korby i pedały powinny być odpowiednio skurczone, aby pasowały do ​​ciała dziecka. I uważaj na oznaki dobrej jakości: markowe opony i części układu napędowego oraz hamulce z dźwigniami o krótkim skoku, które działają z minimalną siłą ręki.

Oto podstawowe podtypy:

 • Równowaga: Te rowery bez pedałów w większości zastąpiły trójkołowce i kółka treningowe i nie bez powodu: Twój tyke po prostu siada na siodełku i przeskakuje po prostu odpychając się stopami. Szybko nauczy się równowagi i sterowania bez konieczności opanowania pedałów i hamulców. Są lekkie, niedrogie, łatwe w użyciu i pozwolą Twojemu dziecku jeździć szybciej i mniej rozlania wody niż cokolwiek innego.
 • BMX: Klasyczny wybór dla pierwszego konwencjonalnego roweru dla dzieci, są zazwyczaj solidnie zbudowane, mają tylko jeden bieg i wytrzymują zniewagi, jakie mogą wyrządzać dzieciom.
 • Mountain: z szeroką kierownicą, solidnymi oponami, wieloma przełożeniami i dwoma hamulcami, ten styl jest oferowany w szerokiej gamie rozmiarów kół dla dzieci w każdym wieku i jest najbardziej wszechstronnym typem. Dzieci mogą jeździć na tych rowerach do szkoły lub na rodzinne przejażdżki w weekendy. Modele z większymi kołami dla większych dzieci mogą mieć wiele takich samych cech jak rowery dla dorosłych, takie jak hydrauliczne hamulce tarczowe, a nawet pełne zawieszenie, co sprawia, że ​​doskonale nadają się do dłuższych przejażdżek w bardziej wymagającym terenie.
 • Gravel / Cyclocross: świetny wybór dla młodego jeźdźca, który chce robić wszystko, od nieutwardzonej eksploracji po okazjonalne wyścigi lub zawody. Rowery te zazwyczaj mają koła o mniejszej średnicy (często 24-calowe) niż rowery dla dorosłych, a także dziecięce siedzenia, kierownice i korby oraz przekładnie dostosowane do mniej wydajnych rowerzystów. W niektórych z nich nadal znajdziesz hamulce szczękowe starszego typu, ale za więcej pieniędzy możesz kupić rowery z tarczami aktywowanymi linkami lub hydraulicznymi. To wszechstronny wybór, który sprawdza się również w przypadku przejażdżek szosowych.
 • Droga: Jeśli Twoje dziecko zdecydowało, że to chodnik jest miejscem, w którym toczy się akcja, dostępne są również rowery szosowe przeznaczone dla dzieci. Podobnie jak dziecięce rowery przełajowe / gravelowe, te mają 24-calowe koła i niższy zakres przełożeń, który jest łatwiejszy na długich podjazdach. Ramiona korby są zwykle krótsze, a dźwignie hamulca mogą być również dopasowane do mniejszych dłoni.

Do czego: służydla dzieci, prawda. Służą różnym celom, a te będą się zmieniać, gdy Twoje dziecko dorośnie i będzie decydować, czym się interesuje. Ale ogólnie rzecz biorąc, są to rowery, które pomogą Twojemu maleństwu rozwinąć miłość do jazdy na rowerze, niezależnie od stylu.

Przedział cenowy: koszty różnią się znacznie w zależności od roweru. Rowery biegowe dla małych dzieci można kupić za mniej niż 100 USD, podczas gdy modele bardziej sportowe, takie jak rowery górskie, z wysokiej klasy częściami i funkcjami mogą kosztować 2000 USD. Zapewniamy jednak, że nie musisz wydawać tak dużo: wiele wysokiej jakości rowerów dziecięcych, nawet dla większych rowerzystów, kosztuje od 500 do 1000 USD. Wysokiej jakości rowery mają zwykle lepszą wartość odsprzedaży; pamiętaj, aby zapytać o programy odkupu sponsorowane przez sklep lub producenta, aby pomóc swojemu dolarowi pójść dalej.

Strider Sport 109,99 $ Kup teraz

Rowery Strider wymagają niewielkiej konserwacji i są dostępne w przystępnej cenie. Szczególnie ten o stalowej ramie ma opony piankowe. Przeczytaj: Nigdy nie spłaszczą się, ale brakuje im przyczepności.

Specialized Riprock 12 Coaster 270,00 $ Kup teraz

Pomimo hamulców typu coaster, spodobał nam się Riprock ze względu na niski suport, który ułatwia dzieciom wsiadanie i wysiadanie podczas nauki, a także opony o szerokości 2,3 cala, które zapewniają stabilność i przyczepność. Kółka treningowe łatwo odpadają, gdy Twoje dziecko z nich wyrasta.

Spawn Yoji 16 „360,00 $ Kup teraz

Dobra równowaga wagi (14 funtów aluminium) i agresywna konstrukcja (pochylona rura dolna, duże opony). Yoji to rower, który dzieci mogą pedałować pod górę i używać go do pokonywania singletracków. Bezgwintowy trzonek można obrócić, aby ustawić wysokość kierownicy, gdy dzieci rosną.


Trójkołowiec

Co to jest: Dla każdego, kto chce większej ładowności lub większej stabilności, trójkołowiec jest świetną opcją. Rowery te mają konwencjonalny przód roweru sparowany z dwoma ustawionymi obok siebie kołami z tyłu (lub odwrotnie, z dwoma równoległymi kołami z przodu, czasami nazywanymi kijankami). Znajdziesz zarówno wersje pionowe, jak i poziome, a także konwencjonalne układy napędowe z samymi pedałami i silnikami elektrycznymi. Zakres przełożeń od pojedynczej do wielobiegowej przerzutki i / lub piasty wewnętrznej. Hamulce mogą być konwencjonalnymi hamulcami z obręczami uruchamianymi linkami lub hydraulicznymi układami tarczowymi.

Istnieje kilka podtypów:

 • Adaptacyjny: osoby, które nie mają lub mają ograniczoną mobilność dolnych partii ciała, mogą znaleźć modele z ręcznym układem napędowym, podczas gdy modele leżące pomagają osobom z problemami z nerwami, szkieletem lub mięśniami, które uniemożliwiają im jazdę w pozycji pionowej.
 • Mountain: Te masywne maszyny (czasami w formacie czterokołowym) są zwykle leżące i mają zawieszenie i hamulce tarczowe, podobnie jak ich konwencjonalni dwukołowi kuzyni. Niektóre mają grube koła i opony w stylu roweru, które zapewniają lepszą przyczepność i wygodę. Ze względu na konfigurację kół nie pokonają większości singletracków, ale są w stanie pokonywać nawet trudne trasy, które są wystarczająco szerokie.
 • Cargo:wózki Te w dużej mierze konwencjonalnetrójkołowe wykorzystują dodatkową przestrzeń między dwoma równoległymi kołami do kosza ładunkowego. Trójkołowce zapewniają stabilność, której nie mogą dorównać rowery, a czasami mają większą zdolność przewozową (zarówno pod względem objętości, jak i wagi). Znajdziesz wersje tylko na pedały i wspomaganie elektroniczne.

Do czego: służyTrójkołowce mają szeroki zakres zastosowań; mogą to być zwykłe rowery użytkowe do załatwiania spraw, dojazdów do pracy lub przewożenia ładunków zarówno w sytuacjach osobistych, jak i służbowych (wózki towarowe są popularne na halach fabrycznych oraz jako riksze rowerowe w obszarach śródmiejskich). Mogą też być maszynami rekreacyjnymi, które pomagają rowerzystom zachować sprawność i aktywność lub cieszyć się jazdą z przyjaciółmi i rodziną po szosie, ścieżce rowerowej lub szlaku.

Przedział cenowy: ze względu na szeroki zakres zastosowań, stylów i technologii (konwencjonalne lub e-pomoc), zakres cen jest tutaj podobnie szeroki. Wózki dla dorosłych zaczynają się już od 300 USD za proste konstrukcje z jednym przełożeniem, które są obsługiwane tylko przez pedały i wyposażone w konwencjonalne hamulce szczękowe uruchamiane linką. Modele ładunków e-asystujących i rowery górskie mogą kosztować znacznie ponad 4000 USD.


Rower poziomyNajprościej mówiąc

Co to jest: , każdy rower, na którym kierowca siedzi w pozycji odchylonej, a nie wyprostowanej. Korzyści są szerokie. Dla każdego, kto uważa, że ​​konwencjonalna wyprostowana pozycja roweru (lub tradycyjne siodełko rowerowe) jest bolesna lub niemożliwa w użyciu, pozycja leżąca stanowi istotną alternatywę dla czerpania radości z jazdy. Pozycje poziome mogą być również bardziej aerodynamiczne, zwłaszcza jeśli rower jest wyposażony w owiewkę (wiele rekordów prędkości napędzanych przez człowieka jest ustalanych na leżących). Wersje z długim rozstawem osi mają nisko położony środek ciężkości, dzięki czemu są stabilne na zjazdach. Zwykle są cięższe niż rowery pionowe i wydają się być nieefektywnymi i powolnymi wspinaczami, nawet dla bardzo sprawnych rowerzystów. Zapewniają doskonałą widoczność kierowcy, ale ich niższa wysokość może utrudnić kierowcom dostrzeżenie w ruchu. Dwa podstawowe style to długi rozstaw osi i krótki rozstaw osi. Oba są przeznaczone do jazdy po drogach, ale niektóre są zdolne do lżejszych zadań terenowych. Istnieją również leżące tandemy.

Do czego: służygłównie rekreacyjna jazda szosowa. Niektóre modele mają tylne bagażniki do lekkich wycieczek turystycznych lub przewożenia niewielkich ładunków, ale nie są to rowery towarowe. Ogólnie rzecz biorąc, są to preferowane opcje dla każdego, kto nadal chce wyruszyć w trasę na przejażdżkę, ale nie może używać pozycji pionowej lub preferuje wygodniejszą pozycję leżącą.

Przedział cenowy: leżaki są nieco bardziej wyspecjalizowane niż kolumny i nikt nie produkuje masowo w dużych ilościach, więc zaczynają się od wyższego przedziału cenowego: około 1200 USD za rozsądnie wyposażony model ramy aluminiowej z szerokopasmowym napędem i hamulcami szczękowymi. Podobnie jak wyczynowe rowery wyczynowe, można znaleźć modele z włókna węglowego z wysokiej klasy komponentami za ponad 4000 USD.


Rower torowy

Co to jest: Najczystsza destylacja roweru, rowery torowe to biznes: jeden bieg, bez hamulców i stworzone do wyścigów. Rowery torowe są przeznaczone do użytku na welodromie – zamkniętym, owalnym torze z pochylonymi zakrętami, stworzonym specjalnie do wyścigów rowerowych. Rowery torowe są wyposażone w pojedynczy bieg, który nie powoduje wybiegania; bieg służy zarówno do napędzania roweru, jak i do jego spowolnienia (poprzez ciśnienie wsteczne), nie ma hamulców. Toczą się na wąskich oponach napompowanych do bardzo wysokiego ciśnienia, co zapewnia niski opór toczenia. Te rowery są czasami używane na drogach jako rowery miejskie, gdzie nazywa się je fixami i często są wyposażone w płaską kierownicę, a czasem w jakiś rodzaj hamulca. Ale prawdziwy rower torowy nie jest nawet przystosowany do montażu przykręcanych hamulców. Koła mogą być dowolne, od konwencjonalnych metalowych konstrukcji z piastą, szprychami i obręczami po wieloramienne i tarczowe wersje z włókna węglowego.

Istnieją trzy podstawowe podtypy rowerów torowych:

 • Standard: podobnie jak konwencjonalne rowery szosowe pod względem formy i geometrii, te są stworzone do dłuższych imprez masowych, takich jak scratch lub wyścig punktowy, gdzie kierowca zajmuje nieco mniej agresywną pozycję niż sprint lub pościgowe i może zawierać okrągłe rurki lub pewne elementy aerodynamiczne, takie jak kształtowanie rur na ramie lub koła aerodynamiczne. Używają konwencjonalnych kierownic szosowych, chociaż mają bardziej zaokrąglony kształt u góry i głębszy spadek niż większość kierownic szosowych.
 • Sprint: Wyglądają podobnie, ale rowery sprężynowe są zazwyczaj mocniejsze i cięższe oraz mają bardziej agresywną pozycję kierowcy. Te rowery są zbudowane tak, aby oprzeć się siłom potężnych rowerzystów wykonujących maksymalne wysiłki sprinterskie; po drugie, dzięki temu są nieco lepsi w wytrzymywaniu gwałtownych awarii, które czasami zdarzają się w wydarzeniach takich jak sprint meczowy lub keirin. Koła to zazwyczaj tylna tarcza i wieloszprychowe karbonowe przednie, zapewniające sztywność i aerodynamikę.
 • Pościg: Rowery stworzone do imprez czasowych, takich jak 1-kilometrowa jazda na czas oraz wyścigi drużynowe i indywidualne. Wyglądają bardzo podobnie do rowerów do jazdy na czas lub triathlonu, z dużym naciskiem na aerodynamiczne kształty rur i kół. Mają płaską kierownicę w stylu krowiego rogu z aero przedłużeniami, dzięki czemu można je nosić w stylu wyścigów narciarskich. Większość rowerzystów będzie używać przednich i tylnych kół tarczowych lub przedniego koła z włókna węglowego wielopunktowego.

Do czego: służyPodczas gdy rowery torowe (fixies) stały się popularne jako miejskie przejażdżki, prawdziwym celem roweru torowego jest bardzo wąska jazda i wyścigi na welodromach.Przedział cenowy: ponieważ nie ma ich zbyt wiele, rowery torowe mogą być dość przystępne. W przypadku prawdziwych wyścigów torowych, przejdź nieco na wyższy poziom z szerokiej gamy niedrogich metalowych „napraw” (które często są po prostu szosowymi ramami z częściami toru) do czegoś specjalnie zaprojektowanego do wyścigów welodromowych. Podstawowe modele gąsienicowe z metalowymi ramami i konwencjonalnymi kołami można kupić za około 500 USD, ale modele sprinterskie i pościgowe mogą z łatwością kosztować 5000 USD, po części dlatego, że nie są szeroko produkowane masowo. Najbardziej szalone są modele zaprojektowane dla narodowych drużyn olimpijskich i przez nie ścigane; Ze względu na przepisy UCI każdy rower używany podczas zawodów musi być publicznie dostępny, ale często są one wyceniane tak wysoko, że prawie nie ma mowy o sprzedaży. Hope’s HB.T, ścigany przez brytyjską drużynę olimpijską, zaczyna się od 15550 funtów (około 20 500 USD przy aktualnym kursie wymiany) za sam zestaw ram, podczas gdy Felt’s TA FRD, ścigany wyłącznie przez amerykańską drużynę olimpijską na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, kosztuje 26000 USD. Przynajmniej to daje ci kompletny rower.

Dodaj komentarz