Z jakiego powodu warto wybrać cegłę?

Cegła jest towarem znanym i cenionym od wieków, a do tego szalenie wielofunkcyjnym. Dzięki niej możemy zrealizować każdy rodzaj ściany, dlatego tak chętnie się na nią decydujemy. Znamionuje ją przede wszystkim wytrzymałość, izolacyjność oraz estetyczny wygląd.

Cegła jest jednym z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych w budownictwie od czasów zamierzchłych. Z reguły ma kształt prostopadłościanu, jakiego najszersza część stanowi podstawę, a dłuższy bok to wozówka (główka). Cegły mają to do siebie, że są materiałem wytrzymałym, lekkim i poręcznym. Bez trudu łączy się je standardową zaprawą cementowo-wapienną, tym samym mają tylu sympatyków.

  • Chciałby mieć w domu parkiet dębowy , a nie wiesz do kogo zwrócić się o jego realizację? Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem handlowym który pomoże Ci podjąć dobrą decyzję.
  • W naszej ofercie usłgu internetowych mogą Państwo znaleźć m.in.: strony internetowe Rzeszów . Działalność związaną ze stronami www prowadzimy już od wielu lat, więc wiemy czego mogą od nas Państwo oczekiwać.

Stare domy zbudowane z cegły są świetnym przykładem na to, że jest to towar trwały, wytrzymały na nadwerężenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.  Cegła nader dobrze znosi wahania temperatur, w związku z tym tak dobrze sprawdza się w polskim klimacie. Jest też odporna na skażenia mikrobiologiczne i działanie kwasów. Naturalnie jest także wybornym izolatorem – zarówno akustycznym, jak i termicznym. Kumuluje w sobie ciepło i długo je w sobie zatrzymuje. Działa jak regulator temperatury. W lecie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia, a w zimie wychładzaniu.