10 ćwiczeń dla kobiet, które poprawią jakość seksu

Ćwiczenia są najczęstsze i znajome, przed chwilą jakoś nie zastanawialiśmy się, które mięśnie pracują podczas seksu w określonej pozycji. Ulubionym wyborem są różne opcje przysiadów i ćwiczenia gibkości.

1. „Żaba”

To ćwiczenie instruktora jogi Leslie Howarda z Auckland. Żaba otwiera wewnętrzną część ud i dno miednicy, dzięki czemu stawy biodrowe stają się bardziej elastyczne.

To proste. Połóż się na podłodze na brzuchu. Złóż dwa ręczniki na pół i ułóż je tak, aby wspierały biodra i biodra. Wyciągnij ręce do przodu. Zegnij ręce i nogi pod kątem prostym, aby stworzyć pozę przypominającą żabę. Utrzymaj tę pozycję przez 3 minuty, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Inną opcją jest dobrze znana "żabka" z odcinka przed sznurkiem poprzecznym.

2. Przysiady z piłką między plecami a ścianą

W seksie jest wiele pozycji, w których musisz być w półprzysiadzie lub głębokim przysiadzie, a czasem także podskakiwać. Ćwiczenia statyczne z reguły nie są dla wielu tak łatwe jak ćwiczenia dynamiczne. Trener Personalny Nancy Krank uważa, że statyczne przysiady z piłką między plecami a ścianą świetnie sprawdzą się na pośladki , czworogłowe i ścięgna podkolanowe, co pomoże Ci przyzwyczaić się do takich obciążeń.

W dolnej pozycji pozostań przez 15-30 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Zalecamy wykonanie pięciu powtórzeń.

3. Pozycja mostu

Ta asana jest uważana za prekursora ćwiczeń Kegla i zgięć miednicy. Wzmacnia pośladki, wewnętrzną stronę ud, ścięgna podkolanowe oraz rozciąga zginacze bioder. Kolejny plus: do miednicy napływa duża ilość krwi, w wyniku czego budzą się mięśnie dna miednicy i aktywowane są żeńskie narządy płciowe.

Wykonaj ćwiczenie, pozostając w najwyższym punkcie przez 30-60 sekund.

4. Niskie przysiady z wykrokami na boki

Takie przysiady wzmacniają pośladki i wewnętrzną część ud, rozwijają elastyczność i, zgodnie z tym artykułem , pozwalają znaleźć punkt G w niemal każdej pozycji. Więc warto spróbować. Wykonaj 10-20 powtórzeń tego ćwiczenia.

Możesz również wykonywać standardowe przysiady z wykrokiem na boki, wykonując 10 powtórzeń na nogę.

5. Pompki z odwodzeniem nogi na bok

Ta opcja push-up jest dość trudna do wykonania nie tylko dla dziewczyn, ale także dla niektórych facetów, ale zdecydowanie warto na nie zwrócić uwagę! Zalecany schemat to dwie serie po 10-15 powtórzeń, ale jedna seria wystarczy, aby zacząć.

6. Standardowe przysiady

Przysiady standardowe można wykonywać ze sztangą lub bez – technika jest taka sama. Debbie Mandel, ekspertka od fitnessu i stresu, mówi, że przysiady sprawiają, że Twoje pośladki i nogi wyglądają pięknie, a także poprawiają krążenie krwi w dolnej części ciała. Narządy wewnętrzne są lepiej ukrwione, dzięki czemu można cieszyć się nieco większą przyjemnością. Zalecana liczba powtórzeń to 15-30.

7. Odchylenie ciała do tyłu z pozycji klęczącej

To ćwiczenie wzmacnia biodra, rozciąga mięsień biodrowo-lędźwiowy, wzmacnia i zwiększa elastyczność oraz rozszerza zakres ruchów w łóżku bez obawy o uszkodzenie dolnej części pleców.

8. Pozycja leżącego motyla

Ćwiczenie otwiera stawy biodrowe i rozciąga wewnętrzną część ud. Jeśli robisz to regularnie, pozostając w tej pozycji przez 20-30 sekund, możesz pożegnać się z przerażającymi kliknięciami w stawach biodrowych i czerpać znacznie większą przyjemność z niektórych pozycji, gdy partner jest z tyłu.

9. Pompki na triceps z naciskiem na krzesło

Po pierwsze, mocne i stonowane ramiona są piękne. Po drugie, pozwolą Ci czerpać znacznie więcej przyjemności w łóżku (triceps angażują się w wielu pozycjach) niż słabe i drżące ręce, które nie są w stanie utrzymać ciężaru własnego ciała.

Zalecana liczba powtórzeń to 10-20.

10. Chrupnięcia z pętlami fitball lub TRX

To ćwiczenie buduje równowagę, wzmacnia mięśnie tułowia i ramion, co pomaga uniknąć przypadkowych kontuzji pleców w przypływie pasji, a także zwiększa wytrzymałość w pozycjach nad głową. Wykonaj 2-3 zestawy po 10 powtórzeń.

Przy okazji możesz trenować ze swoim partnerem: zadbaliśmy również o mężczyzn. 😉

Dodaj komentarz