6 stereotypów dotyczących płci, które zrujnują Twój seks

Kiedy uprzedzenia dotyczące płci wkraczają do łóżka, każdemu jest to trudne. Seks to spontaniczność. Wszelkie stereotypy zabijają żywą istotę, za którą zwyczajowo ją kochamy. Jednocześnie w oprogramowaniu prawie każdej osoby pojawiają się wyobrażenia o „prawdziwym mężczyźnie” i „prawdziwej kobiecie” i biada tym, którzy wprowadzają ich w seks.

1. Prawdziwy mężczyzna jest silny, śmierdzący i włochaty, ale kobieta nie

To powiedzenie jest zabawne, ale dokładnie do momentu, gdy chodzi o seks. Dziedzina higieny to delikatny temat, którego ludzie starają się unikać w rozmowach. Jednym z najtrudniejszych wyzwań jest powiedzenie komuś, że brzydko pachnie. Zwłaszcza podczas seksu. Aby partnerzy przetrwali najlepiej, jak potrafią.

Drugim biegunem są kobiety, które czują się nieprzygotowane do seksu, jeśli depilacja nie jest idealna. W rezultacie wszyscy cierpią.

Złotym środkiem jest domyślnie czystość, chyba że partnerzy uzgodnili inaczej. Reszta jest opcjonalna.

2. Kobieta musi czekać na swojego księcia

Wątpliwy kobiecy sposób – rozkładanie się na samotnej ławce, przy zachowaniu rzekomo właściwej płci delikatności, skromności i niezdecydowania – wygląda w XXI wieku dziwnie i beznadziejnie. To inna sprawa, jeśli są to gry fabularne. Na przykład w stylu „przystojny książę dostaje księżniczkę z zamku”. Ale nie powinny się one dziać zgodnie z nakazami płci, ale na wezwanie ciała.

Jeśli poważnie myślimy o podziale ludzi na „szukających” i „podbijanych”, to jest to bardziej atak niż bliskość. Dwóch równych partnerów, poruszających się synchronicznie, to znacznie bardziej obiecująca sytuacja dla dobrego seksu.

3. Żeńskie „nie” oznacza „tak”

Dudniące przysłowie o podwójnym dnie specjalnego żeńskiego języka zrujnowało wszystkim życie. Pomysł, że istnieje zalotne, dziewczęce „nie”, które w rzeczywistości jest „tak”, tylko boli. Zwłaszcza w seksie.

W szczególności podnosi kwestię zgody. I choć niektórzy żartują ze szwedzkiego „dokręcania śrub” ( nowe szwedzkie prawo dotyczące zgody seksualnej wchodzi w życie , zgodnie z prawem, zgodnie z którym każda płeć bez wyraźnej pisemnej lub ustnej zgody jest nielegalna), inni nie mogą zrozumieć, czym jest słowo „nie” ma jedno znaczenie – negatywne. Jedyną odpowiednią opcją jest mówienie jednym wspólnym językiem, bez gwiazdek i przypisów.

4. Mężczyzna jest z natury poligamiczny, ale kobieta nie

Nie ma na to przekonujących dowodów, tylko jeden niezrozumiały ukłon w stronę natury, która ma znacznie bardziej zróżnicowaną paletę relacji. Z jednej strony ten banał zmusza mężczyzn do dążenia do swoistego statusu „łowcy świeżego mięsa”, z drugiej strony kobieta nieskrępowana seksualnie otrzymuje etykietkę libertynki.

Krok w lewo, krok w prawo od przepisanej pozycji – egzekucja w formie nagany publicznej. Stąd wszelkiego rodzaju neurotyzacja seksualna. W rezultacie, zamiast słuchać swoich pragnień seksualnych, ludzie wpadają w kolejną pułapkę ograniczeń płci.

5. Dla kobiety ważne są uczucia, a nie seks. W przypadku mężczyzn jest odwrotnie.

Bardzo dziwna i krzywa myśl w swojej strukturze. Seks i uczucia są tylko częściowo pokrywającymi się pojęciami. Ale frazes jest frazesem, który mocno zdobywa przyczółek w omijaniu logiki. Tak więc kobieta wije się, cierpi, która nagle zapragnęła formatu na jedną noc, więc mężczyzna myśli, że jest jakoś inny, gdy nie chce spać z byle kim, nawet nie podejrzewając, że jest demiseksualny . Ale jest inny sposób, najważniejsze jest, aby nie dać się zaskoczyć władzom stereotypowym.

6. Daj mężczyźnie niewinność, a kobiecie doświadczenie

Społeczeństwo różnie ocenia dziewictwo kobiet i mężczyzn. Dla mężczyzn praktyczna znajomość seksu jest cechą pożądaną i niemal obowiązkową. Z kobietami jest inaczej. Z jednej strony oczekuje się od nich również pewnych umiejętności seksualnych, inaczej nie byłoby tylu kursów z serii „naucz się idealnego lodzika”. Z drugiej strony dla niektórych mężczyzn kobieca niewinność pozostaje pożądaną wygraną. I choć dziwnie jest myśleć w takich frazesach w 2018 roku, obecność przeżyć seksualnych, które partner miał przed spotkaniem, może wpłynąć na stosunek do niego. Ale tylko jeśli wierzysz w banał.


Seks nie jest łatwym procesem. Próba interakcji z partnerem na poziomie uprzedzeń to pewny sposób na zepsucie go. I odwrotnie: im bardziej twoja głowa jest wolna od stereotypów, tym większe masz szanse na jasny seks.

Dodaj komentarz