7 rzeczy, które należy wiedzieć o seksie po 40

1. Seks nie będzie mniejszy

Na podstawie badań nad zachowaniami seksualnymi. , jedna trzecia osób w Stanach Zjednoczonych nadal uprawia seks waginalny przed 70 rokiem życia. W wieku 40 lat liczba ta wynosi 70% dla kobiet i 74% dla mężczyzn.

Nie wiadomo dokładnie, jak się sprawy mają w Rosji: w naszym kraju są problemy z badaniem seksualności, zwłaszcza wśród osób starszych. Jednak według praktycznie jedynego zakrojonego na szeroką skalę badania Życie seksualne u osób powyżej 65. roku życia, jedna trzecia osób w wieku 65-67 lat kontynuuje życie intymne, potem odsetek ten spada do 16. Do 79 lat 6% Rosjan uprawia seks. I dopiero w wieku 80 lat przestają uprawiać seks.

Autor badania, socjolog Dmitrij Rogozin, zauważa 90+: dlaczego można i trzeba rozmawiać z osobami starszymi o śmierci, seksie i edukacji. : „Pewna babcia zachichotała i powiedziała: 'Wiesz, szczerze mówiąc, prawdziwy seks zaczyna się dopiero po 50.' 86-letni mężczyzna, który stracił żonę, powiedział, że uprawiał regularnie seks do 70. roku życia. Potem umarła, on oślepł. A po chwili „zaprzyjaźnił się” z jej przyjaciółką ”.

2. Nadal musisz się martwić o bezpieczeństwo

Żaden wiek nie chroni seksualności w późniejszym życiu. ty z chorób przenoszonych drogą płciową. Tak więc po 40 i 60 roku życia jesteś narażony na takie choroby jak kiła, rzeżączka, infekcja chlamydiami, opryszczka narządów płciowych, zapalenie wątroby typu B, brodawki narządów płciowych i rzęsistkowica.

Ryzyko zarażenia wirusem HIV nie zmniejsza się wraz z wiekiem. W Stanach Zjednoczonych połowa osób zarażonych wirusem HIV to osoby powyżej 50 roku życia z HIV, AIDS i osobami starszymi . … Dzieje się tak, ponieważ jakość leków pomaga ludziom z wirusem żyć dłużej. W Rosji większość liczby zarażonych wirusem HIV w Federacji Rosyjskiej w 2016 roku wzrosła o ponad 5%. Zakażeni HIV to mężczyźni w wieku 35–39 lat.

Więc nie zaniedbuj prezerwatyw z nowymi partnerami. I nie przestawaj testować na choroby przenoszone drogą płciową przez lata.

3. Nadal będziesz się masturbować

Badania National Survey of Sexual Health and Behaviour. wykazali, że od 16 do 59 lat odsetek kobiet masturbujących się w Stanach Zjednoczonych nie zmniejsza się i utrzymuje się w granicach 60%. Jedna trzecia kobiet po 70. roku życia również się masturbuje. Średnio 70% mężczyzn masturbuje się przed 69 rokiem życia. Następnie wskaźnik zmniejsza zachowania seksualne. do 46%.

W Rosji takie badania nie wystarczą, w zasadzie zawsze odwołujemy się do statystyk zagranicznych. Przeprowadzono jednak ankiety na temat masturbacji: Ile kobiet i mężczyzn masturbuje się średnio? w wielu krajach. Mówią, że średnio dziewięć na dziesięć osób się masturbuje – i to jest w porządku. mniej więcej to samo: do 30 roku życia ludzie masturbują się prawie codziennie i nadal to robią, aż do ukończenia 60. roku życia.

4. Uprawianie seksu będzie trudniejsze

Wynika to z fizjologicznych zmian w organizmie, które odziedziczyliśmy po ludziach prymitywnych. Rzadko kto dożył 40 lat, a cały pomysł polegał na tym, żeby mieć czas na spłodzenie potomstwa przed śmiercią. Ewolucja nie widziała powodu, by pozostawić działający układ rozrodczy tym, którzy wkrótce umrą, dlatego teraz menopauza u kobiet występuje praktycznie w połowie życia, co wcześniej było nie do pomyślenia.

Kobiety

U kobiet przed menopauzą (w wieku od 40 do 50 lat) poziom estrogenów zaczyna spadać, miesiączki stają się mniej regularne, pochwa może się zwężać, a jej ściany stają się cieńsze .. Seksualność w późniejszym życiu. … Większość kobiet zaczyna wydzielać mniej lubrykantu pochwy, co może powodować ból podczas seksu. Cienkie ściany pochwy mogą krwawić po penetracji, co zwiększa ryzyko infekcji. Smary na bazie wody mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Jeśli kobieta stosuje terapię hormonalną w celu leczenia różnych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, jej libido może wzrosnąć.

Wszelkie niepokojące Cię zmiany w organizmie, które wpływają na Twoje życie seksualne, należy zgłaszać swojemu lekarzowi. Pomoże Ci znaleźć najlepszy sposób na rozwiązanie problemów.

Mężczyźni

W wieku od 40 do 50 lat u mężczyzn zaczynają się zmiany erekcji. Erotyczne sny już nie wystarczą Great Sex After 40. aby podnieść penisa – potrzebne są pieszczoty genitaliów.

Dziennikarz Michael Castleman, który pisze o seksie od 36 lat, mówi Great Sex After 40. , że erekcje u mężczyzn po 40. roku życia mogą być znacznie mniej stabilne.

Teraz każde rozproszenie uwagi może spowodować zakończenie erekcji. Ale to nie są zaburzenia erekcji, ale niezadowolenie z nowej erekcji w średnim wieku. I to nie jest problem.

Michael Castleman

dziennikarz

Jeśli nadal martwisz się zmianami, przed zażyciem reklamowanych leków na erekcję lub skorzystaniem z medycyny alternatywnej skonsultuj się z lekarzem. Najprawdopodobniej Twój problem jest łatwy do rozwiązania i nie masz żadnych zaburzeń erekcji.

5. Ale jakość seksu się poprawi

Wiele kobiet po 40. roku życia jest bardziej zadowolonych ze swojej płci niż w młodości. Oto niektóre z powodów, które podają :

  • „Mężczyźni w moim wieku zdecydowanie lepiej radzą sobie w łóżku, są generalnie mniej samolubni, bardziej doświadczeni i skupieni na zadowoleniu kobiet”.
  • „Mam 55 lat, dobrze znam swoje ciało, potrafię powiedzieć i pokazać partnerowi, co z nim zrobić”.
  • „To niesamowite, jak pewność siebie i swojego ciała ułatwia zabawę”.
  • „Największą zmianą jest dla mnie to, że nie boję się już urazić innej osoby, mówiąc jej, co i jak lubię w łóżku. O 20, 30 bałem się prosić o zrobienie nowych rzeczy, żeby nie myśleli, że teraz źle sobie radzą. Mam teraz 43 lata i zdecydowanie mogę swobodnie rozmawiać w łóżku.”
  • „Mam 55 lat. Mój mąż ma 58 lat. Nasze dzieci dorosły, nie mogą już nam przeszkadzać. Nie boimy się ciąży. Nie dbamy o nasze zmarszczki. Możemy wreszcie cieszyć się sobą i być tak głośnym, jak tylko chcemy.”

Dziennikarz Michael Castleman zauważa, że ból podczas intymności u kobiet i niewystarczająca erekcja u mężczyzn zmuszają wielu partnerów do przemyślenia swojego podejścia do seksu i znacznie go różnicują.

Niestety, wiele osób uważa, że seks to czysta sprawa. A kiedy zaczynają się od tego problemy, myślą, że seks już się dla nich skończył.

Michael Castleman

dziennikarz

Castleman twierdzi, że ten wiek ujawnia prawdziwą intymność: pary odchodzą od tego jednego postrzegania „właściwego” seksu i zaczynają eksperymentować. Seks oralny, zabawki i odgrywanie ról stają się normalną praktyką.

6. Problemy z erekcją nie będą przeszkadzać w męskim orgazmie

Mężczyźni nie potrzebują erekcji do orgazmu. Nawet przy wiotkim penisie wystarczą komfortowe warunki, erotyczne fantazje i energiczne pieszczoty kobiety, aby nadszedł orgazm. Będzie tak samo przyjemnie jak wcześniej.

7. Ale choroba serca utrudni zabawę.

Zwężenie i stwardnienie tętnic wpływa na naczynia krwionośne i utrudnia przepływ krwi przez organizm. W rezultacie zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć problemy z orgazmami seksualności w późniejszym życiu. … Podniecenie może również potrwać dłużej, co utrudnia mężczyznom utrzymanie erekcji.

W wieku 40 lat to ci nie zagraża, ale lepiej wcześniej zadbać o swoje zdrowie: dobrze się odżywiaj, bądź aktywny fizycznie i nie zwlekaj z pójściem do lekarza, jeśli twoje serce się martwi.

Wynik

Badania wskazują na uwarunkowania kobiecych orgazmów seksualnych. że większość orgazmów występuje u kobiet powyżej 36. roku życia. A kobiety w wieku 67 lat doświadczają orgazmu częściej niż w wieku 24 lat Satysfakcja seksualna u kobiet wzrasta wraz z wiekiem . … Ale nie ma ku temu fizjologicznego powodu.

Jedyną rzeczą jest to, że kobiety nabierają pewności siebie i zaczynają wyrażać swoje pragnienia lub krytykę. A mężczyźni postrzegają krytykę lepiej niż w wieku 20 lat i są gotowi poświęcić więcej czasu na grę wstępną. Zarówno ci, jak i inni są gotowi na eksperymenty i nowe doznania.

Po co więc znosić 15 lat złego seksu, żeby w wieku 40 lat wreszcie zacząć szanować siebie i słuchać swojego ciała?

Zgodnie z ideą natury osobom po 40. roku życia w ogóle nie wolno było uprawiać seksu, a my uczyniliśmy ten okres najlepszym w życiu seksualnym, bo nie było na to reguł i musieliśmy improwizować.

Więc nie bój się seksu po 40, będzie lepiej. Ale pamiętaj, sam zrobisz najlepszy seks. I masz wszystko, aby zacząć to robić w wieku 20 lat.

Dodaj komentarz