7 rzeczy, które warto wiedzieć o seksie w wodzie

1. Może uszkodzić błonę śluzową pochwy

Śluz chroni pochwę przed bakteriami i urazami. Ale gorąca woda, zwłaszcza w wannie z hydromasażem, może przełamać tę barierę. Tak więc bardzo łatwo jest zasłużyć na irytację, a także zaprzyjaźnić się ze szkodliwymi mikroorganizmami.

2. Seks może być niewygodny

Ponieważ naturalny lubrykant jest zmywany, doznania podczas seksu wahają się od niezbyt przyjemnych do bolesnych. Na ratunek przychodzą smary, ale nawet one przestają działać w przypadku długotrwałego kontaktu z wodą i zawartymi w niej chemikaliami czyszczącymi.

3. Możesz dostać infekcji pochwy

Chlorowana woda zmienia pH pochwy, co może powodować pleśniawki i infekcje bakteryjne. Jeśli jesteś już podatny na takie choroby, zdecydowanie nie warto uprawiać seksu w basenie lub wannie.

4. Zwiększa się ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową

Błędem jest myślenie, że chlorowana woda w jakiś sposób chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wszystko jest dokładnie odwrotnie.

Woda jest słabym środkiem nawilżającym i może powodować mikropęknięcia w pochwie, co zwiększa ryzyko zarażenia się opryszczką lub wirusem HIV.

W tym sensie seks w wodzie bez prezerwatywy jest szczególnie niebezpieczny.

5. Akt miłosny może zakończyć się pochopnością

Długotrwałe przebywanie w wannie z hydromasażem może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych wywołanego przez bakterie Pseudomonas aeruginosa. Wygląda jak obfita wysypka trądzikowa i towarzyszy jej silne swędzenie.

Dobrą wiadomością jest to, że zapalenie mieszków włosowych zniknie za tydzień. Ale jeśli jesteś tak szalony, że po zarażeniu nadal ciesz się wodą, przygotuj się na swędzenie przez cały miesiąc.

6. Szanse na zajście w ciążę w wannie są takie same jak w łóżku

Z jednej strony plemniki po prostu unoszące się w wodzie nie są zdolne do zapłodnienia. Z drugiej strony podczas penetracji woda nie przeszkadza w zajściu w ciążę. Jest więc kolejny dobry powód, aby używać ochrony wanny lub basenu.

7. Seks pod prysznicem też jest niebezpieczny.

Seks pod prysznicem jest bardziej higieniczny niż w gorącej kąpieli. Ale jest też bardziej traumatyczne. Jeśli zdecydujesz się na tego rodzaju doświadczenie, korzystaj tylko z bardzo stabilnych pozycji. W przeciwnym razie możesz coś zepsuć dla siebie.

Wniosek

Seks w wodzie brzmi ekscytująco, ale w rzeczywistości wiąże się z poważnym ryzykiem. Dotyczy to zwłaszcza seksu w wannie z hydromasażem. Ale jeśli nie ma odwrotu, warto przynajmniej zadbać o antykoncepcję. I miej nadzieję na najlepsze.

Dodaj komentarz