8 książek dla tych, którzy chcą wiedzieć wszystko o seksie

1. „Biblia dla buduaru. Przewodnik po seksie bez granic, Bethany Vernon

Jeśli seks dla Ciebie to 10-30 minut w tradycyjnych pozycjach, trochę seksu oralnego „na rozgrzewkę” i rzadkie orgazmy, „Biblia buduaru” otworzy przed Tobą cały świat nowych przyjemności.

Dowiesz się, że możesz porzucić postrzeganie seksu jako krótkiej pogoni za orgazmem i zamienić go w akt święty, dający nieporównywalnie większą przyjemność i satysfakcję. Autorka opowiada o cechach anatomii i stymulacji określonych punktów u mężczyzn i kobiet, szczegółowo omawia temat seksu analnego i przygotowania do niego. Mówiąc o zabawkach i technikach erotycznych: shibari, erotyczne klapsy, używanie temperatury i inne.

Jeśli jesteś gotów zrezygnować z tradycyjnych wierzeń i wstydu, zaakceptować swoje ciało i poeksperymentować z nim, Biblia buduarowa będzie dla ciebie dobrym przewodnikiem do radości.

Bardzo często szybki seks prowadzi do tego, że święty związek sprowadza się do obsesyjnego, mechanicznego aktu, który pozostawia u jednego lub obojga partnerów uczucie emocjonalnej pustki, fizycznego pragnienia i niezadowolenia… Po prostu poprawiając umiejętności seksualne, kochankowie nauczą się tworzyć rytuały które mogą wystąpić w ciągu kilku godzin, jeśli nie dni.

Bethany Vernon

„Biblia dla buduaru”

2. „Biblia seksu. Zaktualizowane wydanie ”, Paul Joanides

Jeśli czujesz się trochę zestresowany czytaniem o seksie, wybierz tę książkę – stres zniknie z pierwszych rozdziałów. Całą książkę przepełnia lekki humor, więc bez uśmiechu po prostu nie da się jej przeczytać.

Próba zdefiniowania seksu jest często jak próba włożenia przepony pochwy: za każdym razem, gdy myślisz, że już to zrobiłeś, cholera wyskakuje na ciebie jak ninja.

Paweł Joanides

Biblia seksu. Zaktualizowane wydanie "

To prawdziwa encyklopedia, która wydaje się być traktowana w każdym aspekcie, przynajmniej w jakiś sposób związanym z seksem. Są nawet informacje o całowaniu i rozbieraniu się, seksie ze współpracownikami, seksie w wojsku, seksie podczas menstruacji, nie wspominając o takich oczekiwanych tematach jak orgazm, fantazje seksualne, antykoncepcja i zabawki erotyczne.

Dlatego nawet jeśli uważasz się za osobę wyrafinowaną, na pewno znajdziesz w książce coś nowego.

3. „Gimnastyka intymna dla kobiet”, Ekaterina Smirnova

Wiele kobiet chodzi na fitness lub uprawia sport, rozwijając mięśnie całego ciała, ale zapominaj o mięśniach intymnych, inne prowadzą siedzący tryb życia, który jeszcze gorzej wpływa na zdrowie kobiety i napięcie mięśniowe krocza.

W książce Ekateriny Smirnovej, po krótkiej teorii (co i dlaczego rozwijać oraz jak to wpłynie na zdrowie i przyjemność z seksu), podano listę ćwiczeń dla różnych poziomów treningu. Na zdjęciach ich wykonanie pokazuje ubrana kobieta, a kierunek wysiłków wskazują strzałki, ale opisy są dość szczegółowe, całkiem jasne jest z nich, co i jak się napinać.

4. „Truskawka na brzozie. Kultura seksualna w Rosji”, Igor Kon

W tej książce nie znajdziesz żadnych rad ani praktyk, ale może ona poważnie zainteresować tych, którzy interesują się rosyjską historią i początkami naszego stosunku do seksu. Jeśli szukasz lekkiej, zabawnej książki, radzę ominąć tę pracę. Oczywiście są tu momenty zabawne, ale nie ma ich zbyt wiele.

Igor Kon opisuje historię rosyjskiej seksualności od czasów pogańskich do współczesności, opowiada, jak wyglądał seks w Rosji, jak zmienił się stosunek do seksu i ciała w Związku Radzieckim, a po jego rozpadzie, jakie zmiany czekają nas w przyszłości.

5. „Tak! Sekrety miłości dla dwojga, Mantek Chia, Rachel Carlton Abrams, Douglas Abrams Arava

Do tej pory wielu uważa, że wytryskowi u mężczyzn z konieczności towarzyszy orgazm, a wielokrotne orgazmy to wiele kobiet. Książka Mantka Chia obala tę opinię. Taoistyczny nauczyciel i mistrz qigong od wielu lat naucza zachodni świat o taoistycznych praktykach miłosnych, które ujawniają seksualność obu płci i wywołują niesamowite doznania.

Orgazm ejakulacyjny jest podobny do ekscytującego lotu, ale gdy doświadczysz długotrwałych i ekstatycznych akrobacji wielokrotnych orgazmów, zwykłe lądowanie z wytryskiem rozczaruje Cię swoją prostotą i bezpretensjonalnością.

Mantek Chia

"Tak! Sekrety miłości dla dwojga ”

Autorka opowiada i udowadnia na przykładzie studiów zachodnich i praktyk wschodnich, że wielokrotny orgazm u mężczyzn nie jest mitem, że jest dostępny dla każdego i jest dobry dla zdrowia. Książka zawiera również techniki osiągania przyjemności dla obojga partnerów, rozdział dla homoseksualistów, opowieść o tym, jak utrzymać pociąg do partnera przez wiele lat oraz sposoby radzenia sobie z problemami takimi jak impotencja czy przedwczesny wytrysk.

6. „Seksualność, miłość i gestalt” Brigitte Martel

Ta książka skupia się na problemach psychologicznych, które przeszkadzają w twoim życiu seksualnym. Brigitte Martel, francuska psychoterapeutka z dużym doświadczeniem w sesjach indywidualnych i grupowych, opowiada o problemach, z jakimi często spotykają się jej klienci: brak orgazmu u kobiet, przedwczesny wytrysk u mężczyzn, utrata pożądania seksualnego w parach i wiele innych problemów, którym pomaga Gestalt aby skutecznie poradzić sobie z. terapią.

Nie ma tu skomplikowanych terminów, mylących wyjaśnień i teorii. Wszystko jest proste i jasne, poparte prawdziwymi przykładami i bardzo ciekawe. Być może rozpoznasz swoją sytuację w historii jednej z pacjentek Bridget i zrozumiesz, w jakim kierunku iść. Ponadto książka pomaga zrozumieć, że każdy z twoich problemów w seksie można rozwiązać.

Ta książka jest przede wszystkim dla Was – tych, którzy swoje życie seksualne rozpoczęli z traumą, którzy byli represjonowani przez wychowanie, stracili zainteresowanie seksualne lub zaczęli traktować życie seksualne jako obowiązek… ale także dla tych, którzy dążą do pełni doświadczenie ich seksualności…

Bridget Martel

„Seksualność, Miłość i Gestalt”

7. „Jak chce kobieta. Warsztaty Sex Science”, Emily Nagoski

Autorka książki ujawnia wszystkie aspekty kobiecej seksualności: od cech anatomicznych po kontekst społeczny i kulturowy. Dowiesz się, jak powstaje podniecenie, jakie czynniki wpływają na przyjemność, jak osiągnąć orgazm i dlaczego nie jest to możliwe.

8. „Masters i Johnson o miłości i seksie”, William Masters, Virginia Johnson

Przewodnik po seksie obejmujący różne aspekty: anatomię narządów płciowych, seksualność w różnym wieku, od dzieciństwa do starości, techniki i zachowania seksualne, heteroseksualność i homoseksualność, fantazje seksualne i wiele innych.

Nie ma konkretnych technik zwiększania przyjemności i orgazmu, ale istnieje wiele innych informacji, które mogą być przydatne do poszerzenia horyzontów. Co najważniejsze, książka jest odpowiednia dla nastolatków i tych, którzy nie interesują się tematem seksu i chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Dodaj komentarz