Co musisz wiedzieć o seksie podczas okresu

Czy seks jest szkodliwy podczas menstruacji?

Jeśli nie odczuwasz ostrego dyskomfortu lub nieznośnego bólu, nie ma powodu, aby odmawiać seksu podczas okresu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że podczas miesiączki wzrasta Czy możesz uprawiać seks w okresie? ryzyko przeniesienia infekcji.

Z jednej strony sama krew menstruacyjna jest pożywką dla rozmnażania szkodliwych mikroorganizmów. Z drugiej strony gardło macicy jest w tym czasie lekko otwarte, co czyni ją bardziej wrażliwą.

Ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową wzrasta zarówno u kobiety, jak i jej partnera.

Dlatego prezerwatywa jest niezbędna.

Czy można zajść w ciążę z seksu podczas menstruacji?

Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi, zacznijmy od podstaw. Cykl miesięczny trwa od 21 do 35 dni, a metody planowania rodziny oparte na świadomości płodności to średnio 28. Odliczanie rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki do dnia poprzedzającego kolejną miesiączkę. Największe ryzyko zajścia w ciążę przypada między 8 a 19 dniem cyklu, w zależności od długości cyklu. W tym okresie dochodzi do owulacji: komórka jajowa opuszcza jajnik i przemieszcza się do jajowodu, by tam spotkać się z najszybszym plemnikiem.

Jeśli spotkanie nie nastąpi, jajko trwa maksymalnie 24 godziny. Ale męska komórka rozrodcza jest w stanie wytrzymać często zadawane pytania dotyczące plemników do pięciu dni. Oznacza to, że przy krótkim lub zaburzonym cyklu miesięcznym plemnik, który dostanie się do środka w czasie niepłodności, może teoretycznie czekać na swoją żeńską połowę.

W ciągu pierwszych kilku dni menstruacji prawdopodobieństwo poczęcia spada do zera.

Ale z każdym kolejnym dniem szanse, że następny plemnik zostanie ojcem rosną i do czwartego dnia osiągają 101 2%.

Co dzieje się z libido podczas menstruacji

Teoretycznie szczyt libido u kobiet występuje podczas owulacji, a wraz z początkiem cyklu miesiączkowego maleje wraz z prawdopodobieństwem poczęcia. W rzeczywistości to nieprawda.

Wiele dziewczyn przyznaje, że idzie z prądem: jak twój okres wpływa na twój popęd seksualny , że chcą intymności podczas menstruacji nie mniej niż przez resztę czasu.

Wynika to z faktu, że w pierwszej połowie cyklu (od początku miesiączki do końca owulacji) w organizmie poziom hormonu progesteronu, który hamuje pożądanie, jest obniżany przez Progesteron 101 . A jeśli kobieta niczego nie boli, to jej pragnienie seksu również nigdzie nie znika. Ponadto w czasie menstruacji krew napływa do narządów miednicy, co pomaga szybciej się pobudzić. A macica staje się bardziej wrażliwa, a szanse na uzyskanie jasnego orgazmu wzrastają.

Czy jest jakaś korzyść z uprawiania seksu podczas okresu?

Niewątpliwie. Seks ogólnie jest korzystny dla organizmu, a podczas menstruacji może być tylko pigułką ratującą życie. Oto tylko kilka fajnych bonusów.

1. Zmniejsza intensywność skurczów menstruacyjnych

Podczas menstruacji macica mocno się kurczy, aby usunąć odrzuconą wewnętrzną warstwę śluzu – endometrium. Z tego powodu wiele kobiet odczuwa pulsujące bóle zwane skurczami menstruacyjnymi.

Orgazm prowadzi również do skurczu mięśni macicy. Ale wtedy następuje całkowite odprężenie i ogromna ilość naturalnego środka przeciwbólowego – hormonu endorfiny – dostaje się do krwiobiegu. Więc seks usuwa Czy uprawianie seksu podczas okresu jest bezpieczne? Wskazówki, korzyści i skutki uboczne Skurcze bez żadnych pigułek.

2. Ból głowy ustępuje

Badania pokazują Leczenie migreny menstruacyjnej; multidyscyplinarne lub monodyscyplinarne podejście , że 50% kobiet podatnych na silne bóle głowy doświadcza intensywniejszych i długotrwałych ataków migreny podczas menstruacji. Nudności często pogarszają problem.

Oczywiste jest, że w tym stanie dziewczyny najczęściej unikają intymności. Ale ci, którzy odważyli się na seks, pomimo eksplozji mózgu, przyznają, że wpływ aktywności seksualnej na idiopatyczne bóle głowy: badanie obserwacyjne , że w rezultacie ból głowy częściowo lub całkowicie zniknął.

3. Czas trwania krwawienia jest skrócony

Z każdym orgazmem macica szybko się kurczy, wypychając więcej płynów niż zwykle. Oznacza to, że organizm szybko pozbędzie się martwych komórek endometrium, a czas krwawienia zostanie skrócony.

I chociaż nie przeprowadzono żadnych poważnych badań na ten temat, ginekolodzy z University of Michigan School of Medicine nie mają wątpliwości, że prawdopodobieństwo uprawiania seksu przyspiesza zakończenie okresu… bardzo wysoko.

4. Możesz zapomnieć o suchości

Na pewno nie będziesz potrzebować lubrykantu, a cały proces przebiegnie gładko, ponieważ krew będzie naturalnie nasmarować.

O czym należy pamiętać podczas seksu podczas okresu

W przypływie pasji bardzo trudno jest przestrzegać zasad. Mimo to słuchaj tych wskazówek.

Zadbaj o czystość, ale nie rozłączaj się

Bez względu na to, jak bardzo się starasz, plamy krwi będą na Tobie, Twoim partnerze i Twojej bieliźnie. Aby zmniejszyć skalę katastrofy, weź prysznic, przykryj łóżko dużym ciemnym ręcznikiem, przyłóż do niego mokre chusteczki. I przestań się martwić.

Chroń się ostrożnie

Biorąc pod uwagę zwiększone ryzyko przeniesienia lub zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz teoretyczną możliwość zajścia w ciążę, miej w pogotowiu prezerwatywę.

Pamiętaj o wyjęciu tamponu

Jeśli twój partner wepchnie go zbyt głęboko do pochwy, będziesz musiała udać się do lekarza. Dlatego najpierw pozbądź się tamponu, a następnie odłącz głowę.

Znajdź wygodną pozycję

Podczas okresu najwygodniej jest uprawiać seks w pozycji misjonarskiej lub leżąc na boku. Każda pozycja, w której kobieta jest na górze, automatycznie oznacza, że będzie więcej krwi. A piesek, który zapewnia głębszą penetrację, podczas menstruacji może powodować bolesne odczucia z powodu zwiększonej wrażliwości narządów płciowych i niskiego położenia macicy.

Wykorzystaj w pełni swoje doświadczenie

Nie ma nic brudnego ani nienaturalnego w seksie podczas okresu. Jest tak dobry, jak intymność w każdym innym okresie. Liczy się tylko wzajemne zaufanie, przyciąganie i przyjemność. A prześcieradła są łatwe do prania.

Dodaj komentarz