Czy powinieneś ogolić swojego penisa i jak to zrobić dobrze?

Pozbywanie się włosów na intymnych częściach ciała to coś więcej niż popularna czynność. Tak więc redakcja amerykańskiego wydania Men's Health, po przeprowadzeniu wywiadów z ponad tysiącem respondentów, odkryła badanie The State of the American Penis Survey : 62% mężczyzn od czasu do czasu usuwa wegetację na penisie i jądrach. To prawda, że nie wszyscy robią to dobrze – a potem cierpią. Niech nie za długo, ale dokładnie.

Po co golić penisa i mosznę

Nie ma praktycznej potrzeby golenia włosów z penisa i jąder. Tutaj strzyżenie łonowe jest naprawdę uzasadnione. Włosy są tam gęste, skóra pod nimi łatwo się poci, a nawet pot pochodzi z apokrynowych gruczołów potowych. Trochę aktywności fizycznej – w pachwinie zaczyna nieprzyjemnie pachnieć: zarówno pot, zalegający na włosach, jak i produkty przemiany materii bakterii, których pożywką jest wilgotna roślinność. Ogólnie rzecz biorąc, ze względów czysto higienicznych łono należy ogolić.

A penis i moszna to zupełnie inna sprawa. Po pierwsze, nie ma tam wystarczającej ilości włosów. Po drugie, jest też znacznie mniej gruczołów apokrynowych niż na łonie. Dlatego golenie jąder i penisa jest zabiegiem estetycznym, a nie higienicznym.

Jednak gładkość i piękno to także godny powód do golenia. Pamiętaj, że to pragnienie ma czasami nieprzyjemne skutki uboczne.

Dlaczego nie należy golić penisa i moszny

Ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że dostaniesz coś, co nazywa się „penisem ananasowym” w swoich spodniach. Według Pineapple Penis Urban Dictionary, popularnego słownika angielskiego slangu, „ananas” występuje, gdy mężczyzna całkowicie goli swoje prywatne włosy, a następnie zaczyna odrastać. Zewnętrznie wygląda jak kłująca powierzchnia owocu tropikalnego, stąd nazwa.

Po goleniu penis i jądra są kłujące i swędzą, a to trwa od 1 do 2 tygodni, aż włosy odrosną. Ale „ananas” to nie jedyny efekt uboczny.

46% mężczyzn zraniło się przynajmniej raz podczas intymnego golenia. Donosi o tym Manscaping: szczegółowe spojrzenie na koszenie własnego trawnika, badanie online z udziałem ponad 1200 respondentów.

Oto główne problemy, z jakimi wiąże się golenie penisa i moszny (jednak podobne konsekwencje można uzyskać przy usuwaniu włosów łonowych):

  • Cięcia. Są nie tylko bolesne, ale mogą również być kanałami infekcji.
  • Wrastające włosy (zapalenie rzekomego mieszków włosowych). Często towarzyszy im stan zapalny i powstawanie nieestetycznego, ropnego trądziku.
  • Podrażnienie skóry.

W sumie jest to dość wysoka cena za luksus chwalenia się idealnie gładką skórą. Jednak wciąż istnieją sposoby na zminimalizowanie ryzyka. O nich – poniżej.

Jak ogolić penisa i mosznę, jeśli nadal chcesz?

Najbardziej kompetentnym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się roślinności z tego obszaru jest skontaktowanie się z salonem kosmetycznym, który świadczy podobną usługę. Ale oczywiście, oczywiście – żenujące. Tak i nie tanio.

Jeśli nadal decydujesz się pracować nad pięknem penisa i jąder własnymi rękami, przestrzegaj pewnych zasad bezpieczeństwa.

1. Kup osobną maszynkę do golenia do okolic intymnych

W żadnym wypadku nie golić penisa tą samą maszyną, której używasz do twarzy lub pod pachami. W okolicach intymnych żyją bakterie, których nie ma na innych częściach ciała i lepiej ich nie tolerować.

2. Przed goleniem przytnij włosy nożyczkami lub trymerem.

Długie włosy są trudniejsze do zgolenia. Mogą utknąć wewnątrz ostrza i zwiększyć ryzyko skaleczeń. Generalnie przycinamy je wcześniej do wysokości około 1 cm.

3. Weź ciepłą kąpiel lub prysznic

Ciepło rozluźnia maleńkie mięśnie przyczepione do mieszków włosowych, a także zmiękcza włosy.

4. Użyj olejku do golenia

Nałóż go na jądra i penisa, a dopiero potem użyj zwykłego kremu lub pianki. Olejek sprawi, że Twoja skóra będzie gładsza i bardziej miękka w goleniu.

5. Golić włosy etapami

Na stronach, naciągając mocno skórę na każdym z nich. Wszelkie zmarszczki lub guzki – i prawie masz gwarancję, że cięcie.

Mały life hack: jeśli nie możesz w żaden sposób naciągnąć skóry, stymuluj erekcję. To sprawi, że powierzchnia będzie gładka.

6. Nie spiesz się, bądź ostrożny

Jeden niezręczny lub pospieszny ruch – i będziesz musiał przykleić plaster w okolicy intymnej. A nawet nie jeden.

Pamiętaj, aby jak najczęściej czyścić maszynkę z nagromadzonych włosów.

7. Przygotuj się na cięcia

Mogą się pojawić, nawet jeśli będziesz bardzo ostrożny. W takim przypadku opłucz ranę ciepłą wodą z mydłem, zdezynfekuj (na przykład chlorheksydyną) i połóż na wierzchu kawałek papieru toaletowego, aby zatrzymać krwawienie.

Uwaga! Jeśli krew nadal płynie nawet po 10 minutach lub bije pulsującymi strumieniami, wezwij karetkę. Głębokie nacięcia będą wymagały szwów.

8. Po zakończeniu opłucz penisa i jądra zimną wodą.

Chłodny prysznic zacieśni pory i zmniejszy ryzyko podrażnień. Następnie osusz miękkim ręcznikiem.

9. Nałóż balsam lub balsam po goleniu

Idealny z ekstraktem z aloesu lub kamforą. Pomoże to nawilżyć skórę i ponownie zmniejszy ryzyko podrażnień.

Używaj balsamu lub balsamu po porannym i wieczornym prysznicu przez co najmniej 2-3 dni po goleniu.

10. Bądź przygotowany na podrażnienia i swędzenie

Niestety, ani pielęgnacja po goleniu, ani pielęgnacja po goleniu nie mogą być ubezpieczone od tego. Jeśli kilka dni po zabiegu skóra nadal swędzi, a tym bardziej jeśli pojawią się na niej stany zapalne i ropnie, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem. Lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz