Czy występuje spermotoksykoza i jak często mężczyźni powinni uprawiać seks?

Ujmijmy to wprost: kwestia, jak częstotliwość związków intymnych wpływa na zdrowie mężczyzny, jest lekceważona przez naukę. Popularna koncepcja „spermotoksykozy” nie jest rozpoznawana – nie znajdziesz jej w żadnym autorytatywnym zasobie medycznym. Tylko kilka jednostek prowadzi badania z konkretnymi liczbami.

wikijak.pl zagłębił się w to pytanie. I wyłowiłem kilka interesujących danych z rozproszonych źródeł medycznych.

Ile razy mężczyźni muszą uprawiać seks

Dokładnej odpowiedzi udzielono (a raczej próbowano udzielić) zakrojonemu na szeroką skalę badaniu Częstotliwość wytrysku i ryzyko raka prostaty: zaktualizowane wyniki z dodatkową dekadą obserwacji , które objęło prawie 32 tysiące mężczyzn.

W jego ramach naukowcom udało się ustalić bezpośredni związek statystyczny.

Jeśli masz wytrysk 21 lub więcej razy w miesiącu w wieku powyżej 40 lat, ryzyko zachorowania na raka prostaty spada o jedną trzecią.

Brzmi imponująco i wydaje się, że wyskakujesz z majtek, aby nadal mieć żywotne 21 aktów miesięcznie. Ale, jak to często bywa w nauce, są sceptycy.

Przypominają więc, jak często mężczyzna powinien wytryskać? I 8 innych rzeczy, które należy wiedzieć : Badanie zostało oparte na ankiecie przeprowadzonej co dwa lata między 1992 a 2000 rokiem, a także w 2010 roku. Sami uczestnicy zgłaszali, jak często, średnio w miesiącu, uprawiali seks. I dopiero wtedy ta informacja naukowcy nałożyli na dane o tym, ilu ochotników zachorowało na raka prostaty.

Problem polega na tym, że nie ma pewności, czy respondenci mówili prawdę o częstotliwości swojej płci, czy czasami przekazywali myślenie życzeniowe. I nie ma możliwości dwukrotnego sprawdzenia informacji około 21 razy w miesiącu.

Po prostu nie ma innych badań, które określałyby ilościowo częstotliwość naprawdę zdrowego seksu w konkretnych liczbach.

Ile razy można uprawiać seks?

W tym kontekście nie ma też pojęcia „norma” Jak często mężczyzna powinien wypuszczać plemniki? … Żadna z wytycznych ani recenzji naukowych nie wskazuje idealnej, a nawet optymalnej częstotliwości, z jaką mężczyzna powinien wytryskać – masturbując się lub z partnerem.

Średnia miesięczna liczba wytrysków różni się znacznie w zależności od mężczyzny, w zależności od wielu czynników.Jaka jest „normalna” częstotliwość seksu? :

  • wiek;
  • temperament;
  • zdrowie;
  • stan cywilny;
  • poziomy stresu.

Tak więc właściwie jedyna prawidłowa odpowiedź na pytanie „Ile razy mężczyzna uprawia seks?” brzmi tak: tyle, ile osobiście lubisz. Naukowcy nie znaleźli żadnych jednoznacznie udowodnionych skutków zdrowotnych wynikających ze „zbyt rzadkiej” lub „zbyt częstej” intymności. Z wyjątkiem jednego drobnego niuansu.

Dlaczego brak seksu sprawia, że mężczyźni są agresywni

Spermotoksykoza nie istnieje. Jednak brak seksu (w sensie nieosiągnięcia osobistej komfortowej normy) może sprawić, że mężczyzna będzie nerwowy, a nawet agresywny.

Aby dojść do tego wniosku, reakcja endokrynologiczna na orgazm wywołany masturbacją u zdrowych mężczyzn po 3-tygodniowej abstynencji seksualnej , naukowcy zastosowali 10 zdrowych mężczyzn na intymnej „diecie” – zmusili ich do powstrzymania się od współżycia seksualnego przez trzy tygodnie. Przez cały ten czas, jak również bezpośrednio po zakończeniu eksperymentu, od ochotników pobierano badania krwi w celu monitorowania poziomu hormonów.

Okazało się, że im dłużej trwa abstynencja, tym bardziej wzrasta poziom męskiego hormonu testosteronu.

A wysoki poziom testosteronu często powoduje agresję – przynajmniej u niektórych mężczyzn z seksu, przemocy i hormonów .

To wszystko. Nauka myje ręce. Kochajcie się tyle razy, ile chcecie. I rozważ okresy wymuszonej abstynencji jako sposób na wychwycenie męskiego hormonu płciowego, który bierze udział w wielu procesach organizmu.

Dodaj komentarz