Czym jest masaż ciała i jak to zrobić dobrze

W tłumaczeniu z angielskiego body oznacza „ciało”. Masaż ciała to rodzaj masażu, w którym „specjalista” ugniata „klienta” nie tylko rękami, ale także całym ciałem, opierając się o klatkę piersiową, biodra, brzuch, twarz.

Ta technika jest jednym z najprostszych rodzajów masażu erotycznego. Wystarczy przestrzegać siedmiu prostych zasad, aby obie strony czerpały maksymalną przyjemność z tego zabiegu. Być może imponujący orgazm.

1. Ustaw odpowiednie miejsce

Stół do masażu, a nawet łóżko nie nadają się do masażu ciała. Ponieważ technika ta wymaga pełnego kontaktu z ciałem i użycia specjalnych olejków, wymaga miejsca, które spełnia trzy ważne warunki.

  • Stabilność i bezpieczeństwo. W prostych słowach: znajdź miejsce, z którego nawet po zabawie nie możecie spaść.
  • Przestronność.
  • Możliwość nie obaw o posmarowanie powierzchni olejem.

Najlepiej usiądź na podłodze (lub niskim, szerokim materacu) z czymś miękkim, takim jak maty do jogi lub koce.

2. Stwórz przytulną, relaksującą atmosferę

Jest niezbędnym elementem każdego masażu. Aby masażysta skutecznie się rozgrzał, wypracował wszystkie mięśnie, konieczne jest, aby partner maksymalnie się rozluźnił. A w przypadku gry erotycznej atmosfera, czyli poczucie komfortu i bezpieczeństwa jest podwójnie ważna – w końcu obaj uczestnicy muszą wsłuchiwać się w swoje uczucia, poddać się im, nie rozpraszając się obcymi bodźcami.

Więc zrób to tak:

  • wyłączyć telefony, telewizor;
  • zamknij drzwi, aby na pewno nikt ci nie przeszkadzał;
  • jeśli na dworze jest jasny dzień, zasłoń okno roletami lub zasłonami zaciemniającymi;
  • włącz przyciemnione światło, idealna opcja oświetlenia – zapalone świece;
  • stwórz atmosferę komfortu w pokoju – umieść miękkie krzesła i tafty na podłodze, zamaskuj meble puszystym kocem;
  • w razie potrzeby zapal lampę zapachową;
  • zagraj kojącą, relaksującą melodię, a jeśli nie wiesz jaką, wyszukaj „muzyka do masażu i spa”.

3. Przygotuj olejek do masażu

Ułatwi przesuwanie się ciał oraz sprawi, że masaż będzie łatwiejszy i bardziej energetyzujący. Odpowiedni lubrykant do masażu (tzw. olejek do masażu erotycznego) można kupić w sex shopie. Należy pamiętać, że produkt ze zwykłego supermarketu nie zadziała: olejek wejdzie w kontakt z zewnętrznymi narządami płciowymi i jeśli nie zostanie stworzony do tego celu, może wywołać podrażnienia.

Nie należy używać olejku do masażu jako środka nawilżającego podczas seksu. Są do tego smary.

Stosunkowo bezpieczną opcją jest samodzielne przygotowanie olejku. Czy olej kokosowy jest bezpiecznym lubrykantem do seksu najlepiej? / Healthline , w której dosłownie można dodać kroplę energetyzującego eterycznego: różu, ylang-ylang, paczuli, drzewa sandałowego, neroli, jaśminu. Ta mieszanka nie zaszkodzi genitaliom, ale uważaj, aby nie dostać się do wnętrza ciała.

Rachel Bader

Masażysta i Aromaterapeuta, za wydanie online Refinery29.

Nie popełnij błędu, używając zimnego oleju – partnerowi wyda się to irytujące i nieprzyjemne Jak wykonać masaż, który sprawi, że partner będzie błagał o więcej / Rafineria29 .

Dlatego przed nałożeniem produktu na ciało rozgrzej butelkę (np. umieszczając ją w pojemniku z ciepłą wodą) lub wetrzyj olejek w dłonie.

4. Przygotuj się na zmianę ról

Częściej kobieta wykonuje masaż ciała. Mężczyzna natomiast leży i cieszy się relaksem i intymnymi przyjemnościami.

Ale to nie jest żelazna zasada: partner może również pełnić funkcję masażysty. W każdym razie przyjemność będzie odczuwana przez obie strony.

5. Zacznij od gry wstępnej

Pozycja wyjściowa do masażu ciała: jedna z uczestniczek leży wygodnie na brzuchu. Drugi obficie nakłada ciepły olejek na dłonie i delikatnymi, ale mocnymi pociągnięciami ugniata ciało partnera – zaczynając od ramion i pleców, a kończąc na stopach.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pośladki: stymulacja tego obszaru zwiększy krążenie krwi w miednicy i przyczyni się do pobudzenia.

Gra wstępna pomoże rozgrzać się i zrelaksować obie strony. Teraz możesz przejść do zabawnej części.

6. Eksperymentuj z technikami

Masaż ciała można wykonać dowolną częścią ciała – klatką piersiową, brzuchem, genitaliami. Najważniejsze, że kontakt jest namacalny.

Na przykład spróbuj tego: opuść klatkę piersiową do dolnej części pleców partnera, przeturlaj ją poziomo w tę iz powrotem, następnie podnieś się do łopatek, masuj je i opuść do kolan. Następnie wróć do dolnej części pleców tą samą ścieżką.

Lub przesuwaj się po ciele partnera od bioder do klatki piersiowej w okolicy pachwiny.

Wybierz pozycję i te ruchy, które wydają Ci się jak najbardziej przyjemne.

7. Pozwól sobie na orgazm

Jeśli zorganizujesz masaż ciała zgodnie z powyższymi zasadami, nieuchronnie doprowadzi to do podniecenia seksualnego. Będziesz chciał przenieść kontakt ciał na jeszcze bliższą, intymną płaszczyznę. Nie powstrzymuj się. Orgazm stanie się jasnym wykrzyknikiem na końcu erotycznej gry.

Ale zawczasu przygotuj nawilżanie intymne i prezerwatywy, aby zakończenie masażu ciała było nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.

Dodaj komentarz