Czym jest masaż yoni i jak to zrobić

Co to jest masaż joni

Masaż Yoni to jeden z elementów seksu tantrycznego. Przetłumaczone z sanskrytu „yoni” oznacza terapię masażem Yoni: orgazm, inne korzyści, techniki / Healthline „pochwa”. Chociaż dosłowne tłumaczenie tego pojęcia jest inne – „miejsce święte”. I to on nadaje wydarzeniu znaczenie.

Istotą masażu yoni jest odkrywanie, pieszczenie, stymulacja sromu tak, jakby był czymś doskonałym, niesamowicie czczonym, godnym prawdziwego uwielbienia. Efektem ubocznym tego masażu może być orgazm, często wielokrotny. Ale to nie jest cel.

Kto potrzebuje masażu joni i dlaczego?

Ta procedura nie zaszkodziłaby każdej kobiecie.

Grace Hazel

Trener seksu, komentujący Dawkę

Tak jak masaż ciała pomaga rozładować napięcie i stres, tak masaż joni pozwala pozbyć się kompleksów i stereotypów związanych z pochwą Wszystko, co musisz wiedzieć o masażu joni / Dawka .

Otwierając się na delikatny niespieszny masaż, mając możliwość wsłuchania się w swoje uczucia, odprężenia, kobieta lepiej poznaje własne ciało, uświadamia sobie swoją seksualność, zaczyna bardziej akceptować i szanować siebie. To jest główny cel masażu joni.

Praktyka Yoni może być szczególnie korzystna dla kobiet, które doświadczyły urazów psychicznych związanych z seksem, takich jak przemoc ze względu na płeć lub upokorzenie.

Jak przygotować się do masażu joni

Na Zachodzie, gdzie ta praktyka seksualna jest bardziej powszechna, zabieg może wykonać certyfikowany masażysta – tantryczny trener seksu. Według brytyjskiego masażu Yoni firmy Cosmopolitan – wyjaśniono terapię masażu Yoni / Cosmopolitan , jedna sesja może trwać od jednej do trzech godzin i kosztować ponad 100 funtów.

Jednak masaż yoni jest całkiem możliwy do samodzielnego wykonania. A nawet zamień to w codzienną rutynę: niektórzy trenerzy seksu, na przykład ta sama Grace Hazel, gorąco polecają Wszystko, co musisz wiedzieć o masażu / Dawce yoni . Masaż Yoni możesz wykonać sam lub z pomocą partnera – może być częścią Twojej gry erotycznej.

1. Stwórz atmosferę

Potrzebujesz wygodnego, zabezpieczonego miejsca. Zarówno sypialnia, jak i salon wystarczą, jeśli masz pewność, że nikt Ci nie będzie przeszkadzał.

Przyciemnij światła. Zasłoń zasłony lub rolety w oknach. Rozrzuć poduszki i koce na całej podłodze, aby stworzyć przytulną przestrzeń. Usiądź na łóżku, dywaniku, macie do jogi – wszędzie tam, gdzie czujesz się komfortowo i bezpiecznie.

2. Przygotuj się psychicznie

Masaż Yoni, według ekspertów od seksu tantrycznego, to przede wszystkim praktyka duchowa. Wymaga odpowiedniego stanu psychicznego. Popularna internetowa publikacja medyczna Healthline zaleca Yoni Massage Therapy: Orgasm, Other Benefits, Techniques / Healthline, aby przygotować się do sesji Yoni z rozgrzewką oddechową.

Rozebrać się do naga. Połóż się na plecach. Zrelaksować się. Zakryj oczy. Wdech i wydech głębokimi, powolnymi, słyszalnymi oddechami. W takim przypadku musisz oddychać żołądkiem, celowo wpychając w niego powietrze.

Ćwiczenia te pomogą Ci się wyciszyć, zrelaksować, sprawić, że Twoje ciało będzie bardziej chłonne. Oddychaj w ten sam sposób podczas samego masażu.

3. Przygotuj się fizycznie

Zanim zaczniesz, wykonaj te kilka kroków:

 • Umieść jedną poduszkę pod dolną częścią pleców, a drugą pod głową.
 • Zegnij kolana, aby stopy miały pełny kontakt z podłogą.
 • Powoli rozłóż kolana, aby odsłonić pochwę.

Rozgrzej swoje ciało delikatnymi, zmysłowymi dotykiem:

 • Delikatnie, powoli masuj palcami podbrzusze i okolice łonowe.
 • Delikatnie masuj piersi i otoczki. Nie dotykaj sutków w ciągu pierwszych kilku minut: powinny stać się napięte, ostre. Następnie lekko je podciągnij lub uszczypnij – wybierz akcję, która będzie dla Ciebie pożądana i wygodna.
 • Rozgrzej pośladki, uda, wewnętrzną stronę ud.

To wszystko, jesteś gotowy. Możesz zaczynać.

Jak zrobić masaż yoni

Istnieje wiele technik masażu joni. Jeśli jesteś początkującym, wypróbuj jedną z prostszych opcji. Albo kilka na raz. Najważniejsze w tym przypadku jest jak najdłuższy relaks i poddanie się wrażeniom.

1 filiżanka

 • Zaokrąglij dłoń tak, jakbyś trzymał w niej filiżankę.
 • Przyłóż dłoń do krocza i kolistymi ruchami zakryj otwór pochwy.
 • Powoli ściśnij dłoń i masuj nią obszar pod spodem.

2. Kręgi

 • Czubkiem palca wskazującego zacznij śledzić łechtaczkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
 • Palcem rysuj na przemian małe i duże koła.
 • Eksperymentuj z siłą nacisku, na przemian lekkie delikatne dotknięcia z asertywnymi.

3. Push-push

 • Naciśnij palcem wskazującym na łechtaczkę u jej podstawy, wykonując lekkie, pulsujące ruchy.
 • Następnie, nie zwalniając nacisku, przesuń palcem po łechtaczce, jakbyś chciał ją cofnąć.
 • Powtórz te same ruchy po obu stronach łechtaczki.

4. Ciągnie

 • Chwyć łechtaczkę kciukiem i palcem wskazującym i delikatnie unieś i odciągnij ją od ciała. Zwolnij po kilku sekundach.
 • Następnie obiema rękami pociągnij wargi sromowe większe. Puścić.
 • Naprzemienne ciągnięcie łechtaczki i warg sromowych.

5. Tarcie

 • Umieść kciuk i palec wskazujący wokół łechtaczki.
 • Masuj powoli i delikatnie, tocząc łechtaczkę między palcami. Poświęć co najmniej kilka minut na tę technikę.

Dodaj komentarz