Dlaczego i jak masować jądra

Co musisz wiedzieć o budowie i roli jąder

Przed rozpoczęciem masażu przestudiujmy teorię.

Jądra są średnio parzystymi owalnymi gruczołami . Jaki jest średni rozmiar jądra? 4 cm długości, 3 cm szerokości i wadze około 20 g. Jedno jądro z reguły jest większe od drugiego i jest opuszczone nieco niżej.

Druga nazwa organu, jądra, pochodzi od łacińskiego jądra – świadek. Istnieje wersja, że w starożytnym Rzymie mężczyzna, przysięgając, że powie prawdę, przyłoży rękę do jąder – dowód swojej męskości.

Rzeczywiście, to jądra, a nie penis, są źródłem męskiej energii i centrum całego układu rozrodczego. Wewnątrz znajdują się wąskie rurki – kanaliki, w których stale wytwarzane są plemniki. A pomiędzy kanalikami znajdują się komórki Leydiga odpowiedzialne za dostarczanie męskiego hormonu testosteronu.

Zwykle najważniejsze narządy są bezpiecznie ukryte wewnątrz ciała, pod pancerzem kostnym lub przynajmniej tkanką miękką. Ale ta sztuczka nie zadziałała w przypadku jąder: w normalnej temperaturze ciała człowieka (około 37 ° C) plemniki tracą ruchliwość i żywotność. W rezultacie natura musiała wydobyć jądra, umieszczając je w worku skórnym pod penisem – mosznie.

Co chroni jądra?

Jądra są chronione przed wpływami zewnętrznymi przez kilka linii obrony. Po pierwsze, jest to gęsta błona tkanki łącznej wokół samych jąder. Dzięki temu są twarde i gładkie w dotyku.

Druga linia to moszna. Wewnątrz niej jądra są oddzielone przegrodą skórną, a gdy jedno ulega zapaleniu, infekcja nie przenosi się na drugie. A także wiązki włókien mięśniowych są ukryte pod skórą moszny. W sytuacji awaryjnej – mężczyzna jest zmarznięty, przepracowany, bardzo przestraszony – mięśnie podciągają jądra do góry, bliżej ciała.

Zwiększona wrażliwość narządu jest również podyktowana względami bezpieczeństwa. Ciało reaguje ostrym bólem na najmniejsze zagrożenie zranienia – i tym samym zabezpiecza rasę ludzką przed wyginięciem.

Co dzieje się z jądrami podczas seksu

W okresie podniecenia jądra są wciągane do jamy brzusznej i powiększają się.Co dzieje się z twoim ciałem, gdy kochasz się w rozmiarze. A im bliżej orgazmu, tym wyższe jądra. Jeśli zdejmiesz je przed kulminacją, możesz przedłużyć stosunek seksualny. Ta technika jest używana przez miłośników seksu tantrycznego.

Kiedy dochodzi do orgazmu, jądra wpychają plemniki do cewki moczowej w pobliżu gruczołu krokowego, gdzie mieszają się z nasieniem, tworząc plemniki. Dalsza podróż odbywa się bez udziału jąder.

Dlaczego masaż jąder?

Istnieje kilka dobrych powodów, aby regularnie masować jądra, a nie tylko od czasu do czasu.

  • Poprawia się krążenie krwi. Jest to dobre dla zdrowia samych jąder, ale jako efekt uboczny otrzymasz 9 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o jądrach , które rozsadzają jądra i dłużej trwają erekcje i stosunek płciowy.
  • Poprawia się jakość nasienia. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz zostać ojcem.
  • Stymulowana jest produkcja testosteronu. W konsekwencji męskie libido nie spadnie, a życie seksualne będzie w pełnym rozkwicie.
  • Mężczyzna czerpie przyjemność. W samych jądrach, a zwłaszcza w mosznie, znajduje się wiele zakończeń nerwowych, co zamienia je w dodatkową strefę erogenną.
  • Będziesz w stanie odpowiedzieć na problemy na czas. Regularne odczuwanie jąder nie ominie Cię sygnałami ostrzegawczymi, takimi jak obrzęk, nieprawidłowe powiększenie lub niezwykła tkliwość. Wszystko to jest powodem, aby skonsultować się z urologiem.

Jak masować jądra

Masaż może być częścią miłosnej gry (na przykład seksu oralnego) lub oddzielnego przyjemnego zabiegu. W każdym razie spróbuj przestrzegać następujących zasad.

Pozbądź się pierścionków i długich paznokci

Skóra moszny jest niezwykle cienka i delikatna. Łatwo go podrapać lub boleśnie uszczypnąć, zwłaszcza w przypływie namiętności. Dlatego nie zapomnij zdjąć pierścieni. Tak, a przy drapieżnym manicure lepiej nie wchodzić w ten wrażliwy obszar.

Rozgrzej ręce i same jądra

Masaż należy wykonywać czystymi i ciepłymi rękami. Zaleca się również ogrzanie samych jąder i otaczającego je obszaru za pomocą ciepłego ręcznika.

Użyj smaru

Aby zmniejszyć tarcie, nałóż smar na dłonie, wcierając go w dłonie, aby go rozgrzać.

Zacznij od głaskania

Trzymaj jądra w dłoni i używaj kciuków okrężnymi ruchami, jakby wygładzając skórę.

Eksperymentuj z różnymi technikami

Podczas masażu jąder możesz:

  • delikatnie pociągnij w dół, chwytając mosznę u podstawy;
  • delikatnie ściśnij;
  • ugniatać delikatnie;
  • lekko dotknij palcami;
  • "Narysuj" palcami wszelkiego rodzaju kształty.

Najważniejsze jest to, że wszystkie ruchy są miękkie, bez nagłych szarpnięć i uszczypnięć. Uważnie obserwuj reakcje partnera i zatrzymaj się przy najmniejszym bólu.

Jeśli wszystko odbywa się z jakością i miłością, po pięciominutowym masażu moszna lekko się rozciągnie, a jądra zwisają niżej niż zwykle, stają się cięższe i powiększają się z powodu przepływu krwi.

Regularnie masuj swoje jądra

Aby zachować zdrowie, powtarzaj procedurę trzy razy w tygodniu przed snem. A jeśli chcesz osiągnąć jakieś zauważalne rezultaty – na przykład poprawić erekcję lub poprawić jakość nasienia – to codziennie.

Pamiętaj o przeciwwskazaniach

Taki masaż jest przeciwwskazany w przypadku schorzeń układu moczowo-płciowego (jądra, prostaty, pęcherza moczowego, cewki moczowej) w ostrej fazie, bólu moszny, problemów z odbytnicą (hemoroidy, zapalenie odbytnicy).

Dodaj komentarz