Dlaczego powinieneś wypróbować pozycję Amazon?

Jak wygląda poza Amazonka?

Już sama nazwa nawiązuje do tego, że kobieta będzie na topie. Ale ta pozycja będzie również wymagała od mężczyzny pewnej staranności – partner musi się położyć i podciągnąć kolana do klatki piersiowej. Kobieta stoi nad jego miednicą i kuca na jego zadzie, pozwalając penisowi wniknąć do pochwy.

Co jest dobrego w pozie Amazona

Pozycja ta wymaga pewnej elastyczności od obojga partnerów, a od kobiety także wytrzymałości i wytrenowanych nóg, ponieważ tak naprawdę będzie musiała wiele, wiele razy wykonywać niekompletne przysiady. Ogólnie jest to dość wyczerpujące ćwiczenie. Dlaczego mimo to warto spróbować pozy Amazonki?

Niezwykły kąt wejścia

Ze względu na niestandardowe ułożenie ciał partnerów względem siebie podczas tarcia w tej pozycji, penis ma większy kontakt z przednią ścianą pochwy. To tutaj znajduje się ANATOMIA ŁACHECZKI łechtaczkowej kończyn dolnych, dlatego stymulacja tego obszaru jest szczególnie przyjemna.

Dominacja partnera

Niewiele jest pozycji seksualnych, w których mężczyzna może powstrzymać swoją aktywność i przenieść odpowiedzialność na swoją partnerkę. Pozycja Amazona jest właśnie taka.

Z jednej strony partner może się zrelaksować fizycznie: wystarczy się położyć, choć z podniesionymi nogami. Z drugiej strony są to świeże doznania z psychologicznego punktu widzenia, ponieważ kontrola jest w rękach drugiej osoby.

Pozycja Amazon jest również w stanie dać kobiecie nowe emocje – właśnie dzięki temu, że przechodzi na nią kontrola. Ale jest też premia fizjologiczna. Kiedy partnerka sama kontroluje tempo tarcia i głębokość penetracji, istnieje większa szansa, że osiągnie orgazm.

Dobra widoczność dla partnera

Mężczyzna ma wspaniały widok na kobiece ciało i uwodzicielsko podskakujące piersi. A ponieważ ma wolne ręce, może nie tylko podziwiać swoją partnerkę, ale także pieścić jej wrażliwe miejsca.

Łatwy dostęp do łechtaczki

Według niektórych raportów tylko 8% kobiet rozumiejących orgazm może doświadczyć orgazmu z samej penetracji. Szanse na sukces zwiększa dodatkowa stymulacja łechtaczki. A w pozycji Amazona dostęp do niej mają obaj partnerzy.

Jakie są opcje dla pozy Amazon

Klęcząca Amazonka

Partner nie kuca, ale klęka.

Amazonka odwrotna

Kobieta odwraca się plecami do partnera i kuca lub klęka.

Stojąca amazonka

Mężczyzna kładzie się na skraju łóżka. Kobieta odwraca się do niego plecami i pada mu na biodra. W tym wykonaniu amplituda przysiadów będzie nieco mniejsza, dzięki czemu partner będzie się męczył nieco wolniej.

Stojąc, możesz wypróbować klasyczną wersję pozy Amazonki twarzą w twarz, ale będzie to nieco trudniejsze.

Zdjęcie: Olga Lisovskaya / wikijak.pl

Zdjęcie: Olga Lisovskaya / wikijak.pl

Jak sprawić, by Amazon pozował jeszcze lepiej

Wybierz twardą powierzchnię

Poza jest już trudna. Jeśli partner nadal musi balansować na zbyt miękkim materacu, istnieje ryzyko, że nie utrzyma równowagi, a to jest obarczone kontuzjami.

Wydłuż grę wstępną

Ponieważ pozycja jest fizycznie trudna, najlepiej zwrócić większą uwagę na grę wstępną. Dzięki silnemu pobudzeniu szybciej osiągniesz orgazm i nie zdążysz się tak bardzo zmęczyć, że po prostu nie będziesz w stanie dojść do szczytowania.

Używaj zabawek erotycznych i gadżetów

Do stymulacji łechtaczki można użyć specjalnych urządzeń próżniowych i wibratorów.

Dodaj komentarz