Doczepiane rzęsy i co dalej?

Dobrej jakości przedłużane rzęsy pozwalają ukryć niedoskonałości i podkreślić atuty każdej dziewczyny. Jeżeli jednak stylistka nie boi się konsekwencji eksperymentów, efekt może być opłakany – sztuczne rzęsy nie wybaczają błędów. Niewłaściwy wybór skrętu, długości lub objętości może zrujnować idealny efekt. 

Możliwe kształty

Doświadczone stylistki dzielą oczy na sześć kategorii. Zanim odpowiesz na pytanie, jak wybrać odpowiednie rzęsy do przedłużania, musisz zrozumieć, jaki rodzaj oczu przyjdzie ci upiększać. 

  • Blisko osadzone. Poznajemy je po tym, że odległość między oczami jest mniejsza, niż szerokość oka. 
  • Szeroko osadzone. To sytuacja odwrotna, kiedy odległość między oczami jest większa nim szerokość samego oka. 
  • Opadająca powieka. Ten kształt jest szczególnie wyraźny u azjatyckich kobiet, gdy nie występuje wyraźna linia między brwiami a górnymi powiekami. Ten syndrom występuje też u dziew czyn z Europy, sygnalizując i uwydatniając zmęczenie.
  • Opadający kącik. Takie oczy wydają się innym życzliwe i kojarzą się z łagodnym charakterem, choć spojrzenie często okazuje się trochę smutne i nostalgiczne.
  • Wypukłe. Ta forma charakteryzuje się okrągłością i sporym rozmiarem gałek ocznych.
  • Głęboko osadzone. W tym przypadku ponadwymiarowe są powieki, a łuk brwiowy jest mocno wysunięta do przodu.

Aby określić kształt oczu, wystarczy skrupulatnie przyglądnąć się oczom i obiektywnie je ocenić. By zauważyć opuszczone lub podniesione kąciki, należy znaleźć poziomą oś oka i zwrócić uwagę, jak kąciki mają się wobec niej. 
Wiedząc, jaki kształt oka będziemy poddawać aplikacji sztucznych rzęs, wybór rzęs do przedłużania nie powinien być już tak trudny. Wystarczy postępować według prostych wskazówek.

Wpływ kształtu oka na dobór technik i materiałów

Dziewczyna o migdałowym kształcie oczu będzie wyglądała świetnie w dowolnej kreacji z dobrej jakości sztucznych rzęs. Przy wąskich, stale przymkniętych oczach elekt kociego oka lub lalki ratuje sytuację i otwiera oko, eliminując centralizację.
Te z nas, które mają wypukłe, okrągłe oczy powinny skupiać się na podkreśleniu zewnętrznych kącików i postawić na dłuższe, ciemniejsze rzęsy właśnie tam. To pozwoli wydłużyć optycznie oko.

Korekta odległości

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Jak wybrać odpowiednie i dobrej jakości przedłużane rzęsy?”, nie powinnaś skupiać się na aspektach związanych z tzw. Otwarciem oka. Mankamenty związane ze zbyt blisko lub szeroko rozstawionymi oczami koryguje się odpowiednio dobraną techniką. Jeśli potrzebne jest wizualne zmniejszenie odległości między oczami, wewnętrzny kącik należy podkreślić rzęsami grubszymi i o ciemniejszym kolorze. Jeśli chcesz optycznie oddalić od siebie oczy, przedłużanie należy rozpocząć od miejsca, w którym przechodzą linie przykładu referencyjnego (czyli od miejsca, gdzie chciałybyśmy, aby oko się zaczynało – tak, aby szerokość między oczami była równa szerokości oka).

Wybór długości i skrętu

Odpowiadając na pytanie, jak wybrać rzęsy, nie można nie zwrócić uwagi na dużą różnorodność wśród sztucznych rzęs do przedłużania.  Obok wyboru techniki stoi równie ważne zagadnienie, jakich materiałów należy użyć by uzyskać idealny efekt.

Okrągłe, blisko osadzone oczy pozwalają na stosowanie rzęs o różnej długości. Robiąc to, pamiętaj o zasadzie zwiększania rozmiaru od wewnętrznej do zewnętrznej części oka.

Wyłupiaste oczy koryguje się, doczepiając długie rzęsy w zewnętrznych kącikach, a zaczynając od rzęs w najbardziej naturalnym rozmiarze.

Głęboko osadzone oczy wyglądają na mniejsze niż w rzeczywistości. By wydobyć ich blask, stylistki rzęs wybierają rzęsy dłuższe o 3-4 mm od naturalnej długości. 

Opadającą powiekę korygujemy możliwie najdłuższymi włoskami, które wyglądają naturalnie. Tu trzeba znaleźć złoty środek, bo zbyt krótkie sztuczne rzęsy nie skorygują defektu, zbyt długie spowodują nowy.

Zastanawiając się, jak wybrać odpowiednie rzęsy do kształtu oka, należy zwrócić osobną uwagę na skręt sztucznych rzęs. Spośród dostępnych opcji, najbardziej naturalne będą miały rzęsy oznaczone są literą B. Rzęsy oznaczone literą С są bardziej podkręcone – odpowiednie dla oczu, które nie wymagają dodatkowej korekty. Skręt CC pozwala uzyskać efekt otwartego looku. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie sztuczne rzęsy, aby skorygować opadającą powiekę, przyglądnij się krzywiznom rzęs CC i M, stosowanych przy kreacjach „lalkowych”. W przypadku Azjatek konieczne będą rzęsy w kształcie litery L. Dziewczyny, które preferują ciemne odcienie w makijażu, użyją najbardziej podkręconego typu D. Rzęsy oznaczone literą M dobrze nadają się do zwiększania długości oraz nadawania objętości tym, które z natury są niewyraźne.

Podsumowanie

Zastanawialiśmy się, jak wybrać przedłużanie rzęs w zależności od W tym artykule odkrywaliśmy, jakie sztuczne rzęsy wybrać do przedłużania, by podkreślić naturalną urodę i zminimalizować defekty naszych oczu. Szukając techniki, długości i skrętu, należy kierować się otwarciem oka, głębokością jego osadzenia, opadaniem zewnętrznych kącików oraz objętością górnej powieki. Dobrej jakości przedłużane rzęsy to inwestycja nie tylko w wygląd, ale i w pewność siebie. Często pierwszym pytaniem, jakie zadajemy, jest „ile kosztują sztuczne rzęsy?” To pytanie jest oczywiście ważne, ale w odpowiedziach można się pogubić – taki rozstrzał cenowy! Dlatego tak ważnym jest, by najpierw dowiedzieć się, jakie rzęsy są dla nas odpowiednie, czego od nich chcemy. Uzbrojeni w tę wiedzę, wiedząc, czego szukamy, szybko znajdziemy odpowiednie produkty. Wszystkie niezbędne materiały do ​​przedłużania swoich rzęs kupisz w naszym sklepie internetowym Lashes In Europe. Sztuczne rzęsy – cena tak niska, z tak wielki efekt!

Dodaj komentarz