Jak prawidłowo używać prezerwatywy: bardzo ważna wskazówka dla mężczyzn

Czy prezerwatywa jest w ogóle niezawodnym środkiem antykoncepcyjnym?

Jest bardzo skuteczny, gdy jest stosowany prawidłowo i regularnie. Nieprawidłowe stosowanie tego środka antykoncepcyjnego znacznie obniża skuteczność ochrony przed ciążą – z 98 do 82% Jak skuteczne są prezerwatywy? – i neguje ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Tutaj wszystko jest proste, jak możesz go niewłaściwie używać?

I jak. Idealnie, prezerwatywa powinna być odpowiednio dobrana, nosić przed każdym stosunkiem, używać tylko z odpowiednimi lubrykantami i usuwać natychmiast po wytrysku. Ale w praktyce wszystko wychodzi inaczej. „Ktoś decyduje się na założenie prezerwatywy w trakcie stosunku płciowego, tylko„ w niebezpieczne dni ”z partnerem lub nie zmienia prezerwatywy na drugi stosunek seksualny”, mówi urolog Daria Czernyszewa .

Wielu uważa, że najważniejsze jest zapobieganie przedostawaniu się plemników do pochwy bezpośrednio podczas wytrysku. Jednak dr Vanessa Cullins z Federacji Planned Parenthood Federacji Amerykańskiej wyjaśniarzeczy, które naprawdę musisz wiedzieć o prezerwatywach , że musisz założyć prezerwatywę, zanim penis dotknie sromu (czyli nawet warg sromowych). Według niej płyn jest wydzielany z penisa przed i po wytrysku. To wyładowanie może ułatwić przenoszenie infekcji, a nawet doprowadzić do ciąży.

Oto kilka dodatkowych błędów, które popełniamy najczęściej.

Zły rozmiar

Jeśli prezerwatywa zbyt luźno przylega do prącia, może się łatwo poruszać lub nasienie może się z niego wylać i dostać się do dróg rodnych kobiety. Aby tego uniknąć, wybierz rozmiar, który Ci odpowiada.

Długość prezerwatywy jest różna, możesz ją dowolnie rozszerzać. Dlatego długość standardowej prezerwatywy jest odpowiednia dla większości mężczyzn. Jeśli jednak chcesz, możesz znaleźć idealne parametry dla siebie. Aby to zrobić, musisz wziąć linijkę, przymocować ją do łona u podstawy penisa i zmierzyć odległość do czubka głowy.

Ale z obwodem penisa nie jest to takie proste. Oto, co zaleca lekarz:

Możesz wziąć nić i za jej pomocą zmierzyć obwód podstawy penisa we wzwodzie. Następnie wyprostuj tę nić i zmierz linijką. Wynikowa liczba będzie wskazówką dla rozmiaru prezerwatywy.

Daria Czernyszewa

urolog

Również internet pomoże w doborze odpowiedniego rozmiaru. Istnieje wiele stron (np. ta ), na których można znaleźć kalkulator rozmiarów oraz tabele z parametrami popularnych w Rosji prezerwatyw.

Dr Chernysheva zauważa, że dla około 30% mężczyzn standardowy rozmiar prezerwatywy jest duży. Ale to nie problem dla mężczyzn, ale dla producentów, którzy kierują się wygórowanymi liczbami.

Nie ma wstydu szukać odpowiedniej i odpowiednio dopasowanej prezerwatywy i nie zadowalać się tym, co sprzedaje się w najbliższym supermarkecie. Wszyscy jesteśmy różni i to jest w porządku. Tylko poprzez wyszukiwanie możesz znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Daria Czernyszewa

urolog

Brak miejsca na czubku prezerwatywy

Zbiornik ten gromadzi wydalone nasienie. Jeśli podczas zakładania nie ściskałeś końcówki palcami, to nie zostawiłeś tam miejsca i nie wypuściłeś powietrza. W takim przypadku płyn nasienny nie ma gdzie się zebrać – rozleje się po penisie.

Prezerwatywa zdjęta późno

Erekcja u większości mężczyzn słabnie wystarczająco szybko po wytrysku. Tak więc prezerwatywa, która była ciasno osadzona na prąciu we wzwodzie, staje się zbyt luźna – plemniki mogą przedostać się do tej przestrzeni.

Nie przeczytałem instrukcji na opakowaniu

Tak, do prezerwatyw dołączone są instrukcje, a to ważne, ponieważ modne zielone produkty o smaku bananowym lub pięciu rodzajach bąbelków mogą w ogóle nie być przeznaczone do ochrony lub ochrony. I jest to wskazane na opakowaniu. Mały druk.

Dobra. Jak zatem prawidłowo zakładasz prezerwatywę?

1. Sprawdź swój rozmiar (nacisk należy położyć na szerokość).

2. Przeczytaj etykietę prezerwatywy przed zakupem. Może nie nadawać się do ochrony.

3. Nie używaj prezerwatywy, jeśli opakowanie jest otwarte, uszkodzone lub przeterminowane.

4. Użyj prezerwatywy przed jakimkolwiek kontaktem twojego penisa z genitaliami innych osób.

5. Delikatnie otwórz i wyjmij prezerwatywę, nie ściskając jej paznokciami.

6. Weź czubek prezerwatywy i ściśnij, aby zostawić miejsce na nasienie.

7. W razie potrzeby nałóż trochę lubrykantu na bazie wody do prezerwatywy.

8. Odciągnij napletek, jeśli jest obecny.

9. Trzymając końcówkę prezerwatywy, rozwiń ją na penisie do pożądanej długości.

10. Zatrzymaj jakikolwiek ruch, jeśli prezerwatywa ześlizgnie się lub pęknie. Usuń go natychmiast i wymień na nowy.

11. Zmieniaj prezerwatywę przy każdym nowym nałożeniu (ponowne wprowadzenie prącia po wytrysku).

12. Zmień prezerwatywę, jeśli zdecydujesz się na inny rodzaj seksu (oralny lub analny). Do każdej nowej dziury nowa prezerwatywa.

13. Wyjmij prącie jak najszybciej po wytrysku, trzymając prezerwatywę u podstawy prącia, aby uniknąć rozlania nasienia.

14. Ostrożnie zdejmij prezerwatywę, jednocześnie uważając, aby nie rozlać nasienia.

Obejrzyj ten film. Szczegółowo pokazuje sam proces i wyjaśnia, w jaki sposób i przed czym chroni prezerwatywa.

Czy prezerwatywa zawsze wymaga nawilżenia?

Wiele prezerwatyw jest już nasmarowanych na zewnątrz. Ale nie będzie zbyteczne dodawanie więcej, w tym w środku. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że oleje i lubrykanty nie są kompatybilne z prezerwatywami lateksowymi. Niszczą lateks. Najlepiej używać lubrykantów na bazie wody.

Co zrobić, jeśli jesteś uczulony na lateks?

Według Darii Chernysheva około 5-10% ludzi może być uczulonych na lateks i to z niego powstaje większość prezerwatyw.

Objawy alergii są różne: od zaczerwienienia i podrażnienia po ataki uduszenia i utraty przytomności. Jeśli odczuwasz dyskomfort, swędzenie, wysypkę, zaczerwienienie genitaliów (a także partnera) podczas lub bezpośrednio po użyciu prezerwatywy lateksowej, lepiej w przyszłości zrezygnować z takich prezerwatyw i przejść na prezerwatywy poliuretanowe lub poliizoprenowe.

Daria Czernyszewa

urolog

Amerykańscy eksperci doradzająrzeczy, które naprawdę musisz wiedzieć o prezerwatywach Jeśli jesteś uczulony na męskie prezerwatywy lateksowe, zmień je na żeńskie prezerwatywy poliuretanowe. Według nich większość osób z alergią na lateks przechodzi na naturalne prezerwatywy, które są wykonane z jelit zwierzęcych i mniej chronią przed wirusem HIV niż inne.

Czy prezerwatywa wpływa na erekcję?

Wpływa, ale pośrednio, ponieważ wrażliwość czasami maleje. Nie ma dowodów na to, że prezerwatywa powoduje zaburzenia erekcji.

Mężczyźni czasami doświadczają tak zwanych problemów z erekcją związanych z prezerwatywą: zmniejsza się lub całkowicie znika przed lub bezpośrednio po założeniu prezerwatywy.

Przyczyny nie zostały jeszcze zidentyfikowane, ale prawdopodobnie nie chodzi o prezerwatywy, ale o osobliwości psychologii i fizjologii mężczyzn, którzy borykali się z takimi problemami.

Daria Czernyszewa

urolog

W przypadku wszystkich innych mężczyzn erekcja z prezerwatywy może tymczasowo zniknąć tylko wtedy, gdy rozmiar jest niewłaściwie dobrany: zbyt ciasny, bolesny, uciskowy, trudny do założenia i tak dalej. Wystarczy znaleźć wygodną prezerwatywę, aby wyeliminować takie niedogodności. Lepiej poświęcić na to czas, niż radzić sobie z chorobami przenoszonymi drogą płciową lub niechcianymi ciążami.

Dodaj komentarz