Jak znaleźć odpowiedni lubrykant dla maksymalnej przyjemności

Co to jest smar?

Lubrykant lub żel lubrykant to produkt, który nawilża skórę i błonę śluzową narządów płciowych oraz poprawia poślizg podczas seksu. Jest potrzebny w celu zmniejszenia dyskomfortu suchości pochwy, pobudzenia przepływu krwi i zapobiegania mikropęknięciom.

Jeśli nie ma wystarczającej ilości naturalnego nawilżenia, to są problemy zdrowotne?

Niekoniecznie. Naturalne smarowanie uwalnia się w ciągu 10-15 minut, może nie wystarczyć na długo. Czasami zmniejszenie wydzielania lubrykantu wiąże się z zaburzeniami równowagi hormonalnej (niedobór estrogenów) lub niedostatecznym krążeniem krwi w narządach płciowych.

Ponadto istnieją rodzaje seksu, w których nie można obejść się bez sztucznego smarowania, na przykład analny. Istnieją lubrykanty rozgrzewające, dzięki którym Ty i Twoja partnerka szybko obudzicie pasję i doznacie nowych doznań. Lubrykant urozmaici również proces głaskania i masturbacji, spróbuj!

Namówiliśmy, postaramy się. Który smar jest najlepszy?

To, co jest dla Ciebie odpowiednie, zależy od Twoich celów i preferencji. Główna różnica między smarami polega na zastosowanej bazie:

  • Tłusta (oleista) – miękka, delikatna i szybko się wchłania. Nadają się do masażu, są nawet dwa w jednym: olejek do masażu i lubrykant. Ale są niekompatybilne z prezerwatywami i plamią ubrania i pościel. Najlepiej nadają się do intymnych pieszczot i męskiej masturbacji.
  • Najpopularniejsze są na bazie wody . Można je łatwo kupić w aptece i są niedrogie i wygodne. Istnieje wiele możliwości stosowania lubrykantu na bazie wody: seks waginalny, oralny, analny, korzystanie z zabawek erotycznych. Ale taki smar wysycha lub dość szybko się wchłania, dlatego trzeba regularnie dodawać nową porcję.
  • Smary silikonowe to najnowocześniejsza forma. Nie wysychaj przez długi czas, nie zmywaj wodą. Są droższe i zazwyczaj sprzedawane są w sex shopach (jeśli wstydzisz się iść do sex shopu, możesz zamówić produkt online). Smary silikonowe w sprayu są bardzo wygodne. Nie wszystkie z nich nadają się do stosowania z prezerwatywami i zabawkami erotycznymi, dlatego przed zakupem zapoznaj się z instrukcją. Słabo oczyszczony z pościeli i ubrań.

A także smary różnią się celem:

  • Do seksu analnego specjalnie wynaleziono lubrykant z miejscowym środkiem znieczulającym (lidokainą lub benzokainą) i składnikami rozluźniającymi mięśnie odbytu.
  • W przypadku seksu oralnego stosuje się lubrykanty smakowe i aromatyzowane na bazie wody, które maskują smak i zapach naturalnych soków.
  • Do kochania się pod prysznicem , w jacuzzi lub na basenie używaj lubrykantów silikonowych: nie zmyją się one wodą.
  • W przypadku maratonów seksualnych zaopatrz się w silikonowy lubrykant. A lubrykanty o przedłużonym działaniu pomogą Ci dłużej pozostać w linii, zmniejszając wrażliwość penisa.
  • Dla dodatkowej ochrony przed niechcianą ciążą stosuje się środki plemnikobójcze. Zmniejszają aktywność plemników. Koniecznie przeczytaj instrukcje, jak prawidłowo używać tego smaru: zwykle nie można go zmyć przed upływem sześciu godzin po stosunku. Najlepiej nie używać tego lubrykantu jako substytutu prezerwatyw i innych barierowych środków antykoncepcyjnych, zwłaszcza podczas seksu z niestałym partnerem. Smary antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  • Aby leczyć rany i mikropęknięcia, wybierz lubrykanty antybakteryjne (z jonami srebra, ekstraktem z aloesu, pantenolem).
  • W przypadku gadżetów erotycznych z lateksu (wibratory, zatyczki analne, masturbatory) użyj lubrykantu na bazie wody: silikon może uszkodzić zabawkę.

Czy zamiast smaru nie można użyć oleju, kremu lub np. wazeliny?

Nie. Wszystkie te produkty nie są przeznaczone do stosowania na błonę śluzową i naruszają kwaśne środowisko pochwy. Zmiana pH powoduje pogorszenie pracy mechanizmów ochronnych, co może prowadzić do rozwoju infekcji.

Jak prawidłowo używać smaru?

Postępuj zgodnie z instrukcją. Zazwyczaj będziesz musiał nałożyć lubrykant na genitalia przed seksem i dodać go w razie potrzeby. Zmyć po stosunku. Smar na bazie wody można łatwo zmyć wodą, silikon można usunąć mydłem do higieny intymnej.

Czy są odpowiednie dla każdego?

Istnieją indywidualne reakcje alergiczne na niektóre składniki, na przykład na olejki eteryczne zawarte w smarze. Przeczytaj skład przed zakupem, zwłaszcza jeśli masz skłonność do alergii skórnych.

Przetestuj nowy produkt przed użyciem: nałóż na nadgarstek i odczekaj 20 minut. Jeśli nie ma reakcji, możesz bezpiecznie użyć tego smaru. Test musi przeprowadzić każdy z partnerów.

Jeśli masz nietolerancję lidokainy, nie należy stosować środków znieczulających.

Gliceryna w niektórych lubrykantach może nasilać infekcję drożdżakową zwaną pleśniawką.

Dodaj komentarz