Kim są rogacze i dlaczego lubią zdradzać partnerów

Co znaczy rogacz?

Od średniowiecza rogacze są z pogardą nazywani mężami rogaczy, którzy nie są świadomi, że wychowują dzieci od innych mężczyzn. Obraźliwe słowo wymyślono w Anglii, zmieniając nazwę ptaka – kukułkę, która znana jest ze sposobu wrzucania jajek do gniazd innych ludzi.

W naszych czasach stara zniewaga nabrała nowego znaczenia. Rogacz ma miejsce wtedy, gdy czerpiesz przyjemność seksualną ze zdrady ze swoim stałym partnerem. Rogacz podnieca się, gdy patrzy, jak jego kobieta – seks-waif (z angielskiej seks żony) – kocha się z inną.

Istnieje osobny termin na rogacz, cuckquean, ale kobiecy nie zakorzenił się jeszcze w języku rosyjskim. Musisz zrozumieć, że taka dziewczyna nie tylko znosi zdradę partnera, ale wręcz przeciwnie, zachęca ich i aktywnie uczestniczy w wyborze kochanki.

Co robią rogacze?

Gotowanie to nie swingowanie, gdzie odbywa się dobrowolna wymiana partnerów. W tym przypadku jedna z par (najczęściej mężczyzna) nie uczestniczy w akcie seksualnym, a jedynie obserwuje go z boku.

Jednocześnie rogacz nie jest podglądaczem, który potajemnie szpieguje miłosne zabawy. Można powiedzieć, że jest inicjatorem i głównym widzem. Wszystko dzieje się tylko za jego zgodą i aprobatą.

Scenariusze cuckoldingu są różne. Czasami mąż jest osobiście obecny, gdy jego żona jest niewierna – za zgodą trzeciego uczestnika akcji. I wzajemnie. Inne pary zgadzają się, że seks-waif lub jej męski odpowiednik będą wysyłać zdjęcia i wiadomości tekstowe ze „sceny”. Ale często rogacze zadowalają się szczegółowymi historiami partnerów o tym, jak poszło. Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Niezależnie od realizacji, „lewicowe” więzi są możliwe tylko za zgodą obu partnerów i bezwzględnym zaufaniem między nimi. Jeśli zaczniesz uciekać na randki potajemnie od połowy lub zakochasz się w innym, nie jest to już zdrada, ale prawdziwa zdrada.

Dlaczego możesz lubić rogacz

Zbierając materiał do książki Powiedz mi, czego chcesz: nauka o pożądaniu seksualnym i jak może pomóc ci poprawić swoje życie seksualne Powiedz mi, czego chcesz, psycholog społeczny Justin Lemiller stwierdził, że 79% mężczyzn i 62% kobiet jest pobudzonych przez myśli otwartych relacji. Jednocześnie 58% ankietowanych facetów i jedna trzecia dziewcząt przyznało, że ma fantazje erotyczne na temat „Obserwuję, jak mój partner kocha się z inną osobą”.

Wydawałoby się, że myśli o zdradzie powinny wywoływać negatywne emocje, a nie przypływ pożądania seksualnego. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Istnieje co najmniej pięć czynników, które mogą zmienić niewierność w przyjemność.

1. Scenariusz biologiczny

W swojej książce Insatiable Wives: Women Who Stray and the Men Who Love Them Insatiable Wives, psycholog kliniczny David J. Leigh wysuwa teorię, że męskie rogacze są zaangażowane w mechanizmy ewolucyjne.

Eksplozja libido to naturalna reakcja na zagrożenie, że atrakcyjna dla Ciebie kobieta może począć potomstwo od innego mężczyzny. Układ rozrodczy zaczyna pracować na pełnych obrotach, dostarczając wysokie dawki testosteronu. Namiętny seks z oszustem, potężny orgazm – a teraz Twoja sperma przejmuje materiał genetyczny przeciwnika. Ty triumfujesz w wyścigu o prokreację, a zatem o nieśmiertelność.

Nawet jeśli stosujesz nowoczesną antykoncepcję i nie planujesz mieć dzieci w nadchodzących latach, scenariusz przedstawiony dziesiątki tysięcy lat temu nadal działa bez zarzutu. Mężczyźni-rogacze, nie zdając sobie z tego sprawy, używają go do podniecenia i niezrównanej przyjemności.

2. Kompresja

Przyjemność ze zdradzania stałych partnerów może kojarzyć się z niedostępnym dla wielu uczuciem współczucia. Kompersja: zasada poliamoryczności, która może wzmocnić każdy związek – zdolność odczuwania euforii, że ukochana osoba jest z kimś dobra. Konwersja jest przeciwieństwem zazdrości i na niej opierają się wszystkie udane przykłady związków poliamorycznych.

3. Łamanie tabu

Często libido wywołuje myśl, że Twoja para łamie tabu – w tym przypadku podkopuje fundamenty monogamicznego małżeństwa. A to, co zakazane, zawsze przyciąga i ekscytuje.

4. Uzależnienie od BDSM

Pary, które ćwiczą BDSM, mogą również cieszyć się przyprawianiem rogów. Mężczyźni i kobiety, którym podoba się rola uległości, cieszą się uczuciem odrzucenia. A jeśli partner dodatkowo obraża go w procesie zdrady, może to jeszcze bardziej zaostrzyć emocje.

Główna nagroda czeka na rogaczy, gdy po wszystkich upokorzeniach, jakich doświadczyli, kochanka lub pan wciąż wraca do sypialni i raczy się uprawiać seks z niewolnikiem lub niewolnikiem.

5. Poczucie kontroli i posiadania

Z drugiej strony, niektórzy rogacze są podnieceni poczuciem kontroli. Częściej dotyczy to silniejszego seksu. Mężczyzna hojnie „dzieli się” swoją dziewczyną, czując nie upokorzenie, ale dumę z tego, że jest właścicielem skarbu, o którego zdobyciu marzy rywal. W takim przypadku ważne jest, aby żona seksualna zrelacjonowała swoje doświadczenia tak szczegółowo, jak to możliwe. I w żadnym wypadku nie zakochała się w innym, pamiętając, kto był jej prawdziwym mistrzem.

Dla kogo nadaje się cuckolding?

Jeśli oboje partnerzy naprawdę zaakceptują zasady gry, to ponieważ Rogacz może być pozytywny dla niektórych par, jak wynika z badań, zdradzanie może nawet poprawić relacje. Niektóre pary zauważają, że wraz z przejściem do celowego oszustwa, zaczęły sobie bardziej ufać i mogą dyskutować dosłownie o wszystkim na świecie.

Jednak autorzy tego samego badania ostrzegają, że jeśli masz fantazje seksualne dotyczące otwartych związków, nie oznacza to, że trzeba je realizować.

Co innego wyobrażać sobie, że ukochana osoba uprawia seks z kimś innym niż ty (wiedząc, że tak nie jest), a co innego – jeśli coś takiego dzieje się w rzeczywistości, choć za twoją zgodą. Istnieje duże ryzyko, że doznania nie będą przyjemne. A znalezienie trzeciego uczestnika, który zgodziłby się na rolę statysty, nie jest takie proste.

David J. Leigh

psycholog kliniczny, autor The Insatiable Wives

Niestety, wiele osób nadmiernie idealizuje swoje fantazje seksualne. A kiedy próbują je wdrożyć, są zszokowani własną nieoczekiwaną reakcją.

Dodaj komentarz