Odkurzacz z filtrem wodnym: Ranking 2020

Odkurzacze z filtrem wodnym są obecnie bardzo chętnie wybierane przez użytkowników. Skąd ich popularność? Co wyróżnia je na tle innych odkurzaczy? W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń tego typu jako filtra używają wody, a więc kurz i brud są zatrzymywane w wodzie, co umożliwia szybszą i dokładniejszą pracę oraz jeszcze lepsze oczyszczanie powietrza. Jednak ich użyteczność jest najwyższa, gdy wybierzesz dobry odkurzacz z filtrem wodnym. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego warto kupić odkurzacz wodny i jak wybrać najlepszy dla swojej rodziny.

Odkurzacze wodne ranking.

Zastosowanie filtra wodnego w odkurzaczu powoduje, że nie trzeba regularnie wymieniać filtrów, aby utrzymać czystość powietrza. Wystarczy wylać wodę z pojemnika i wyczyścić go po zakończonym odkurzaniu. To dodatkowe działanie jest warte zachodu – za każdym razem masz czysty filtr, powietrze lepiej oczyszczone z kurzu i alergenów oraz zadbane urządzenie. Odkurzacze wodne często występują w formie robotów, obsługujących różne rodzaje podłóg, od dywanów po podłogi laminowane.

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz wodny wybrać i kupić? Jaki odkurzacz z filtrem wodnym polecacie?

 1. Pierwszy raz słyszysz o odkurzaczach z filtrem wodnym?
 2. Masz problemy ze zrozumieniem, czym różnią się od tradycyjnych odkurzaczy?
 3. Ciężko Ci wybrać odpowiedni odkurzacz wodny dla siebie?
 4. Zastanawiasz się, czy potrzebujesz odkurzacza z filtrem wodnym?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś “tak”, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zbadamy rynek urządzeń z filtrem wodnym, przeglądając jedne z najlepszych modeli w branży, takie jak model Karcher DS 6.000 Water Filtration Vacuum, ekskluzywny THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS, MPM MOD-22 i wiele innych naprawdę dobrych odkurzaczy wodnych. Po omówieniu wszystkich modeli stworzymy ranking odkurzaczy z filtrem wodnym. Rozsiądź się wygodnie, przyjemnej lektury!

Odkurzacz z filtrem wodnym: wady i zalety

Odkurzacz z filtrem wodnym ranking.

Odkurzacze wodne zyskały uznanie w branży sprzątającej, doceniają je również użytkownicy prywatni. Możliwości jest wiele, dlatego wybór “numeru jeden” staje się problemem. Zalety:

 • Idealne dla alergików – odkurzacze wodne są idealne do domów, w których mieszkają alergicy. Woda zatrzymuje kurz i inne alergeny, eliminując je całkowicie;
 • Usuwa niewielkie ilości płynu – odkurzacze te sprawdzają się również przy codziennych plamach, ponieważ łatwo usuwają rozlane mleko, wodę i inne płyny, dokładnie czyszcząc powierzchnię;
 • Koniec z zatkanym filtrem – wyeliminowanie tego problemu nie tylko pomoże Twojemu odkurzaczowi działać dłużej, ale także oszczędzi Ci przykrego obowiązku czyszczenia filtra;
 • Idealne dla posiadaczy zwierząt domowych – filtr wodny świetnie radzi sobie z czyszczeniem sierści. Włos zwierzaka zostaje zatrzymany w wodzie. Więc jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, odkurzacz wodny jest dla Ciebie;
 • Jeszcze czystsze powietrze – odkurzacz wodny może służyć w domu jako oczyszczacz powietrza.

Poznanie zalet filtrów wodnych to jedno, wybranie właściwej marki i modelu, to inna para kaloszy. Wszystkie wiodące marki są wyjątkowe na swój sposób, więc podjęcie decyzji, jaki odkurzacz wodny kupić, może się okazać trudne. Jesteśmy tego świadomi, dlatego mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Jak wybrać dobry odkurzacz wodny

Ranking odkurzaczy wodnych.

Jeśli chodzi o odkurzacze wodne, wybór jest ogromny. Jednak, trzeba być świadomym cech wyróżniających dane modele, aby wybrać najlepszy dla siebie. Zasadniczo, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

Zastanów się nad możliwościami finansowymi – określ budżet. Wszyscy raz na jakiś czas szalejemy na zakupach, ale podejmując poważną bądź co bądź decyzję, jaki odkurzacz wodny kupić, należy określić, ile możemy na niego przeznaczyć. Pozwoli to zawęzić poszukiwania. Jeśli chcesz coś niedrogiego, możesz zrezygnować z niestandardowych funkcji, takich jak łączność Wi-Fi czy dodatkowe szczotki.

Wybierz rodzaj czyszczonych powierzchni – niektóre odkurzacze wodne mogą lepiej czyścić dywany, inne oprócz odkurzania posprzątają rozlany płyn, podczas gdy inne bardzo dobrze wyczyszczą gołe podłogi. Wystarczy wziąć pod uwagę powierzchnie, które będziesz czyścił, metraż (ze względu na mobilność) i specyfikę robota. Kiedy już to wszystko rozgryziesz, możesz się zastanawiać nad specjalnymi funkcjami, takimi jak sterowanie głosowe zamiast zdalnego sterowania, listwy magnetyczne czy żywotność baterii. Większość z robotów sprzątających jest tak zaawansowana, że wymagają tylko trochę programowania i posprzątają za ciebie cały pokój.

Określ metraż domu – jeśli twój dom jest duży, wybierz uniwersalny i większy model. Jeśli twój dom jest niewielki, śmiało wystarczy ci mały i lekki odkurzacz.

Postaw na swój komfort – najwygodniejsze będą modele wyposażone w aplikację zapewniającą lepszą kontrolę i planowanie. Łatwo zaplanujesz sprzątanie. Roboty mają funkcję mapowania, które powierzchnie zostały wyczyszczone. Pamiętaj, że niektóre modele są lepsze niż inne, na przykład lepiej radzą sobie z sierścią. Jakość najczęściej sprowadza się do budżetu, więc weź to pod uwagę podczas planowania zakupu.

Ranking odkurzaczy z filtrem wodnym.

System oczyszczania podciśnieniowego wykorzystuje wodę do wychwytywania i zatrzymywania brudu i kurzu, aby utrzymać powietrze w domu czyste i świeże, bardzo dobre dla osób z chorobami układu oddechowego, alergiami czy wrażliwymi zatokami. Ale jeśli nie wymagasz aż tak wysokiej czystości powietrza, a twoja rodzina jest niewielka, masz jeszcze wiele innych możliwości. W porównaniu do innych typów odkurzaczy, na rynku jest tylko kilka modeli odkurzaczy filtracyjnych. Z drugiej strony, filtry próżniowe takie jak filtr HEPA również bardzo dobrze oczyszczają powietrze. Ponadto, niektóre odkurzacze są wyposażone w wielowarstwowe filtry, które równie dobrze zamykają kurz w pojemniku.

Tabela porównawcza: najlepsze odkurzacze wodne

Oto krótkie porównanie cech kilku modeli, które uważamy za wystarczająco dobre na rynku. Spójrz na podobieństwa i różnice, aby wybrać najlepszy! Odkurzacze godne uwagi to m.in.:

Nazwa Karcher DS 6.000 Water Filtration Vacuum Thomas AQUA+ PET & FAMILY PLUS Polti Forzaspira Lecologico Allergy MPM MOD-22 Vax MULTIFUNCTION 6131 Adler AD 7011
Moc 650 W 1700 W 1500 W 2400 W 1300 W 1200 W
Typ filtra HEPA, Wodny Wodny Wodny HEPA, Wodny, Piankowy, Gąbkowy Wodny Wodny
Rodzaj odkurzacza Bezworkowe Piorące Wodne, Piorące
Konstrukcja Automatyczne zwijanie przewodu, Teleskopowa rura Teleskopowa rura Gumowe kółka
Napięcie 230 V
Poziom hałasu od 76 do 80 dB Nie dotyczy od 81 do 85 dB od 86 do 90 dB Nie dotyczy
Funkcje Funkcja mopa Funkcja mopa Funkcja mopa
Kolor Żółte Pomarańczowe Czarne Czerwone Pomarańczowe Szare
Długość przewodu 6,5 m 8 m 6 m 7,5 m
Pojemność worka/pojemnika [l] 2 l 1,7 l 1 l 10 l 10 l
Klasa reemisji kurzu A Nie dotyczy Nie dotyczy Nie dotyczy
Roczne zużycie energii do 30 kWh Nie dotyczy Nie dotyczy Nie dotyczy
Cena od 1104,15 zł od 1199,00 zł od 976 zł od 649,00 zł od 1199,00 zł od 273,93 zł
Ceneo.pl Ceneo.pl Ceneo.pl Ceneo.pl Ceneo.pl Ceneo.pl

Odkurzacze z filtrem wodnym: Ranking


Najlepszy Karcher DS 6.000 Water Filtration Vacuum

Ceneo.pl

Odkurzacze Karcher z filtrem wodnym to produkty japońskiej marki, które są uważane za naprawdę dobre dla osób z alergią. To za sprawą wysokiej mocy ssania, które dokładnie wysysa brud, kurz i alergeny. Robot nadaje się do twardych podłóg, dywanów, narożników i powierzchni tekstylnych.

Сharakterystyka:

 • Miękki uchwyt, który umożliwia użytkownikom pewny chwyt;
 • Odpowiednia sucha dysza podłogowa i szczelinowa;
 • Filtr wody i HEPA.
Zalety
 • Karcher posiada lekką konstrukcję, waży ok. 7,5 kg bez akcesoriów;
 • Szczególnie zalecany alergikom.
Wady
 • Trochę wysoka cena.


THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS

Ceneo.pl

Specjalista od usuwania sierści zwierząt domowych z każdej powierzchni. Produkt posiada rewolucyjny system filtrów wodnych Aqua+, który czyści i nawilża, pozostawiając pomieszczenie pachnące świeżością. Kurz domowy, alergeny, roztocza i bakterie są efektywnie zatrzymywane w wodzie. Wielostopniowy system filtracji wodnej zapewnia całkowitą eliminację pyłu. Nie trzeba kupować nowych filtrów, kurz nie ma możliwości “ucieczki” podczas opróżniania filtra. Wystarczy po odkurzaniu wylać wodę z pojemnika i cieszyć się świeżym powietrzem i czystym filtrem. Thomas Pet & Family pierze również dywany i myje podłogi, usuwając niechciane plamy pozostawione na przykład przez zwierzęta domowe.

Zalety
 • Szeroka funkcjonalność, w tym zbieranie płynów;
 • Dobrze sobie radzi z sierścią i włosami;
 • Nadaje się do każdego rodzaju podłóg;
 • Oczyszcza powietrze;
 • Przemyślany projekt, który jest łatwy w montażu;
 • Łatwa kontrola;
 • Wysoka jakość materiałów.
Wady
 • Wymiary;
 • Mała objętość zbiornika wody;
 • Koszt.

POLTI FORZASPIRA LECOLOGICO ALLERGY

Ceneo.pl

Jeśli chcesz przywrócić idealny porządek i nie chcesz oddychać kurzem, ten odkurzacz jest dla Ciebie. Oczyści nawet sztuczny trawnik, usunie zaplątane włosy i nitkę z dywanu z długim włosiem i uratuje welurową sofę przed nagromadzonym kurzem.

Wielostopniowy system oczyszczania powietrza nie wypuszcza kurzu, drobnych cząstek śmieci. Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego mogą codziennie czyścić za pomocą tego odkurzacza, nie martwiąc się o swoje zdrowie.

Zalety
 • Po użyciu wystarczy opłukać pojemnik na kurz;
 • Dodatkowa dysza do odsysania płynów;
 • Regulacja mocy na obudowie za pomocą dwóch przycisków (poziom mocy sygnalizowany jest wskaźnikiem świetlnym);
 • Filtr wodny jest uzupełniony filtrem siatkowym.
Wady
 • Bardzo krótki przewód, tylko 4,5 metra.

Odkurzacz wodny MPM MOD-22

Ceneo.pl

Odkurzacz przemysłowy ze średniej półki cenowej, odpowiedni do czyszczenia na sucho i na mokro dużych i mocno zabrudzonych pomieszczeń. Charakteryzuje się wysoką higieną i funkcjonalnością. Ważną zaletą tego modelu jest filtr wodny: jest bardzo łatwy do czyszczenia, nie wysusza powietrza, jest odpowiedni dla osób z alergiami lub chorobami układu oddechowego.

Odkurzacz MPM MOD-22 jest wyposażony w wiele przydatnych dysz: szczotkę do podłogi i dywanu, specjalną szczotkę do zbierania wody i innych płynów, turbo szczotkę, miękką dyszę do mebli, dyszę do mycia podłóg i wąską dyszę do czyszczenia szczelin i niedostępnych miejsc. Rura kompozytowa, choć niezbyt mobilna, wyróżnia się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Korpus wykonany jest z przezroczystego i wytrzymałego plastiku, który pozwala kontrolować poziom napełnienia pojemnika na kurz.

Zalety
 • Oryginalny design – przezroczysta obudowa, przez którą widać, jak poruszają się zasysane śmieci;
 • Zbiera każdy rozlany płyn;
 • Filtry można myć pod bieżącą wodą;
 • Nie pozostawia zapachu kurzu;
 • Regulowana moc;
 • Dobre wyposażenie: nakładki do podłogi, parkietu i dywanu, rura szczelinowa, dysza do usuwania kurzu, szczotka turbo.
Wady
 • Wysoki poziom hałasu.

VAX MULTIFUNCTION 6131

Ceneo.pl

Wielofunkcyjny pojemnik próżniowy Vax 6131 to idealny system czyszczenia domowego. Twoje dywany mogą wyglądać na czyste na powierzchni, ale model 6131 wyczyści je dokładnie, usuwając brud i kurz z wszystkich zakamarków.

Wielki odkurzacz na co dzień

Wydajny, łatwy w manewrowaniu odkurzacz piorący umożliwia skuteczne czyszczenie zarówno dywanów, jak i podłóg, a dzięki akcesoriom możesz zwiększyć zakres czyszczenia od tapicerki po schody i szczeliny.

Myje i suszy dywany

Opatentowana technologia Fibreflow 6131 sięga głęboko w włosie dywanów, gdzie tradycyjny odkurzacz nie zawsze może dotrzeć, spłukując brud i kurz, pozostawiając dywany czyste i odświeżone. Mycie roztworem do czyszczenia dywanów VAX AAA, który jest specjalnie opracowany dla Vax tak, by delikatnie unosić brud i plamy, pozostawia świeży zapach bez żadnych lepkich pozostałości.

Zalety
 • Myjka wielofunkcyjna 3w1;
 • Duża pojemność zbiornika;
 • Zawiera narzędzie szczelinowe,narzędzie tapicerskie, 3x worki papierowe i głowicę do mycia włókna.
Wady
 • Wygląd;
 • Cena.

ADLER AD 7011

Ceneo.pl

Czyści, usuwa kurz, usuwa pajęczyny – wszystkie te czynności Adler AD 7011 wykonuje z łatwością. Dzięki poprawionemu kształtowi, lekkości i stabilnym kółkom odkurzacz można szybko przenosić z pokoju do pokoju. Szczotka do pyłu pomoże usunąć stare osady kurzu między podłogą a szafką, szczotka do parkietów – dokładnie wyczyścić podłogę z piasku i brudu.

Zalety
 • Podczas czyszczenia pojemnika na kurz użytkownik nie musi wdychać pyłu;
 • Odkurzacz można przenosić za uchwyt u góry;
 • Pokrywa filtra jest usuwana jednym ruchem;
 • Po czyszczeniu powierzchnia podłogi jest lekko wilgotna, szybko schnie;
 • Cena.
Wady
 • Wygląd;
 • Poziom hałasu.

6 komentarzy do wpisu „Odkurzacz z filtrem wodnym: Ranking 2020”

  • Odkurzacze z filtrem wodnym wszystkie są idealne dla alergików, dlatego zalecamy wybór zwycięzcy naszej recenzji – Odkurzacz wodny Karcher.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz