Pozycje seksualne, które mogą zastąpić trening. Wersja żeńska

Doktor Laura Berman z Feinberg School of Medicine na Northwestern University w Chicago uważa, że seks jest również formą ćwiczeń, zwłaszcza gdy partnerzy lubią eksperymentować. Co więcej, im więcej uprawiasz seksu w swoim życiu, tym więcej odpowiednich hormonów, takich jak endorfiny, wytwarza twoje ciało. A endorfiny, jak wiemy, odpowiadają za dobry nastrój i zmniejszają apetyt. Oznacza to, że nie tylko aranżujesz coś w rodzaju treningu dla mięśni, ale także przestajesz się przejadać, co oznacza, że zrzucanie zbędnych kilogramów staje się łatwiejsze!

1. Pozycja misjonarska

Ta pozycja angażuje mięśnie tułowia i pośladków. Staraj się unosić miednicę razem z ciałem, a nie zginać w dolnej części pleców i ściskać pośladki.

2. Amazonka

Ruch w tej pozycji obciąża również pośladki i tułów. Pracuj nad mięśniami miednicy i dolnego brzucha tak, jakbyś jeździł konno. Trudniejsza opcja: wysuń nogi do przodu (pozycja będzie podobna do przysiadów). W tym przypadku praca obejmuje jeszcze więcej mięśni (nacisk na ramiona i obciążenie nóg).

3. Most

W tej zaawansowanej pozie działają triceps, bicepsy, mięśnie brzucha, pośladki, mięśnie czworogłowe i łydki. Uważaj więc: most nie jest opcją dla słabych!

4. Łuk

Łuk jest zmodyfikowaną wersją mostu. Różni się tym, że ramiona kobiety są opuszczone i leżą na powierzchni. W efekcie pracują mięśnie tułowia, pośladków i ud (dolna część bliżej kolana).

5. Fotel

Siedzisz na kolanach partnera, siedzisz na kanapie, krześle lub na podłodze naprzeciwko niego. Twoje nogi są udrapowane na jego ramionach. Nogi twojego partnera owijają się wokół ciebie. Podczas ruchów w tej pozycji uwzględniane są mięśnie prasy i rdzenia. Jeśli chcesz zwiększyć obciążenie, nie pozwól, aby Twój partner Ci pomógł. Jeśli jego ręce będą wolne, będzie mógł znaleźć dla Ciebie coś o wiele ciekawszego i przyjemniejszego.

6. Uściski

Lubią pokazywać tę pozycję w scenach łóżkowych filmów. Trzyma cię w ramionach, twoje nogi owijają go wokół miednicy. Uważa się, że w tym przypadku główna praca będzie musiała zostać wykonana przez partnera, ale ty też możesz uzyskać ładunek. Po pierwsze, do pracy włączone są ręce, które powinny ustabilizować ciężar Twojego ciała i utrzymać Cię na wysokości jego klatki piersiowej (już sam ustalisz opcję chwytu). Po drugie, będziesz musiał ciężko popracować nad mięśniami wewnętrznej strony ud (witaj przywodziciele!): Będą mocno chwycić ciało partnera tak, że nie zsuniesz się.

7. Styl na pieska

Tę pozę można uznać za zmodyfikowaną deskę. Praca obejmuje mięśnie podkolanowe, czworogłowe i pośladkowe, które pomogą ciału utrzymać stabilną pozycję.

Jeśli jesteś kreatywny, w każdej pozycji możesz prawidłowo pompować prawie każdy mięsień. Najważniejsze, aby robić wszystko mądrze, aby akrobatyka w łóżku nie kończyła się kontuzjami.

I nie zapominaj, że seks, bez względu na to, jak gwałtowny, długotrwały i różnorodny by był, nie może w pełni zastąpić innych aktywności fizycznych. Dlatego nie pomijaj treningu, jeśli miałeś już dzisiaj rozgrzewkę w łóżku.

Dodaj komentarz