Rozmiar nie ma znaczenia: chodzi o penisy

Według statystyk 85–90% nastolatków, którzy zwracają się do lekarzy o profilaktykę lub pytania dotyczące dojrzewania, higieny i zdrowia, to dziewczęta.

Chłopcy, a potem mężczyźni zwracają się do urologów i andrologów, zwykle już w sytuacjach krytycznych i prawie nigdy nie zadają pytań o budowę własnego ciała. Bardzo rzadko Rosen DS, Rich M., red.. Dorastający mężczyzna. Medycyna dorastania: najnowsze recenzje. Filadelfia: Hanley i Belfus; 2003. s. Trzech ekspertów uważa za konieczne, aby sami to powiedzieć, a jeszcze rzadziej mają na to takt.

Dlatego zanim bardziej szczegółowo zajmiemy się penisami, oto mały program edukacyjny na temat męskiego dojrzewania.

Jak dojrzewa u chłopców?

Dojrzewanie przebiega według dość spójnego i przewidywalnego scenariusza, pomimo faktu, że jego początek i czas trwania zależy od genetyki, odżywiania, stanu zdrowia i czynników psychologicznych. Tanner JM Kolejność, tempo i indywidualne zróżnicowanie wzrostu i rozwoju chłopców i dziewcząt w wieku od 12 do 16 lat. W: Kagan J, Coles R, red.. 12-16: wczesne dojrzewanie. Nowy Jork: Norton; 1972. s. 1-24.

Średnie wskaźniki są następujące: 98% chłopców z Ameryki Północnej zaczyna dojrzewać w wieku od 9 do 14 lat, średnio w wieku 11-12 lat (około 2 lata później niż dziewczynki).

Proces podzielony jest na pięć etapów Tanner JM Growth at Adolescence. Oxford: Blackwell Scientific; 1962, czyli mniej więcej tak:

  1. Jądra zwiększają swoją objętość (do 4 ml lub więcej) i długość (2,5 cm lub więcej).
  2. Zwiększa się rozmiar penisa. Najpierw na długość, potem na średnicę. Włosy łonowe zaczynają rosnąć.
  3. Około rok po zwiększeniu objętości jąder następuje pierwsza emisja.
  4. Tempo wzrostu wzrasta (szybkość szczytowa – z 5,8 cm rocznie do 13,1 cm rocznie), głos się łamie. Może rozpocząć się ginekomastia – pogrubienie gruczołów sutkowych, często bolesne. Przemija samoistnie w ciągu 1-2 lat, zdarza się u 70% chłopców.
  5. Włosy rosną na twarzy i pod pachami.

Proces kończy się na ostatecznie przekształconych jądrach – objętości od 15 do 25 ml i długości od 4 do 6 cm.

Po rozpoczęciu pierwszego etapu zwykle mija cztery lata przed zakończeniem dojrzewania Tanner JM Fetus into Man: Physical Growth od poczęcia do dojrzałości. Cambridge: Wydawnictwo Uniwersytetu Harvarda; 1989.

Opóźnione dojrzewanie to brak oznak powiększenia jąder w objętości lub długości do 15 lat. To powód do wizyty u lekarza, ale nie do zmartwień. U chłopców opóźnione dojrzewanie płciowe występuje 8 razy częściej niż u dziewcząt i często wiąże się z konstytucją lub dziedzicznością.

Chociaż problem często rozwiązuje się sam, nadal istnieje ryzyko zachorowania, a naukowcy zauważyli bezpośredni związek między niestabilnością emocjonalną u nastolatków, trudnościami w uczeniu się i opóźnionym dojrzewaniem.

Wyzwalaczem nie jest samo opóźnienie, ale brak odpowiednich informacji młodego człowieka o tym, co się dzieje, jego własne niepokojące wnioski i niepokój Opóźnione dojrzewanie płciowe .

Przedwczesne dojrzewanie płciowe jest często większym powodem do niepokoju. Obejmuje powiększenie jąder do 8 i pół roku oraz pojawienie się włosów łonowych do 9 lat. Wymaga to zawsze konsultacji z lekarzem, a ryzyko patologii jest tutaj większe niż u dziewcząt z wczesnym rozwojem.

Konsekwencje psychologiczne są również znaczące. Naukowcy zauważają, że ponieważ ci chłopcy wydają się być starsi niż ich rówieśnicy, stają w obliczu zwiększonej presji społecznej, aby sprostać normie „dorosłej”. Ich rozwój poznawczy i społeczny może pozostawać daleko w tyle za Garn SM fizycznym wzrostem i rozwojem. W: Redakcja Friedman SB, Fisher M, Schonberg SK. Kompleksowa opieka zdrowotna dla młodzieży. St Louis: Quality Medical Publishing; 1992 od pojawienia się. Wiadomo też, że tacy chłopcy wcześniej podejmują aktywność seksualną i są skłonni do ryzykownych zachowań.

Co to jest penis i do czego służy

Penis to mięsień powstały w macicy z tej samej tkanki co łechtaczka. W pełni rośnie w okresie dojrzewania.

Składa się z kilku części:

  • Głowa prącia (żołędzi prącia). U osób nieobrzezanych głowa pokryta jest różową, wilgotną tkanką zwaną błoną śluzową. Na nim znajduje się napletek. U osób obrzezanych napletek jest usuwany, a błona śluzowa zamienia się w suchą skórę.
  • Sparowane ciało jamiste (ciało jamiste) – tkanka po bokach prącia. To one są wypełnione krwią, aby wywołać erekcję.
  • Ciało gąbczaste niesparowane (corpus gąbczaste) – tkanka gąbczasta między ciałami jamistymi, zakończona w głowie. Wypełnia się również krwią podczas erekcji, utrzymując otwartą cewkę moczową.
  • Korzeń prącia (radix penis) to stały tył prącia pokryty skórą moszny, przymocowany do przedniej powierzchni kości łonowych.
  • Cewka moczowa – usuwa mocz z organizmu, a także płyn nasienny podczas wytrysku.

Funkcje męskich narządów płciowych to produkcja i transport nasienia, wytrysk oraz produkcja testosteronu i innych hormonów płciowych odpowiedzialnych za utrzymanie męskiego układu rozrodczego.

Jak rozmiar penisa wpływa na jego funkcjonalność

Nie ma mowy. Wyjątkiem jest mikropenis: jest 2,5 razy mniejszy od standardowego (do 7 cm w stanie wyprostowanym). Micropenis występuje u 0,6% mężczyzn. Chirurdzy szczypią się ponad cal od ramienia, aby odbudować mikropenisa . Należy pamiętać, że nie jest to norma, ale stan patologiczny, konsekwencja choroby, którą zwykle wykrywa się wkrótce po urodzeniu. Najczęściej tę chorobę można wyleczyć.

Pornografia sprawiała wrażenie, że penisy są tylko małe i duże. Ale to jest całkowicie błędne. Penisy mają tak różne kształty i rozmiary jak łechtaczka.

Średnia długość penisa w stanie erekcji to od 8 do 10 cm, choć cały zakres jest znacznie szerszy – od 5 do 15,5 cm. Średnia długość penisa w stanie erekcji to 15,1 cm, zakres to od 11,4 do 19 cm.

Istnieje jeszcze szersza gama, która obejmuje pojedynczo znane rozmiary penisa, więc te liczby nie są szczególnie przydatne dla próbki świata, ale dla informacji: od 4 do 24 cm w spoczynku, od 9 do 34 cm w stanie wzwodu.

W Rosji, według Jewgienija Grekowa , androloga, urologa, kierownika oddziału urologii Kliniki prof. Kaliczenki, średnie wartości są nieco inne: od 11 do 21 cm w stanie erekcji, średnio około 14 cm.

Nie ma związku między rozmiarem penisa w spoczynku a rozmiarem penisa w stanie wzwodu.

Każdy penis, jeśli nie postawiono jego właścicielowi żadnej diagnozy wpływającej na funkcjonowanie narządu, jest w stanie pełnić wszystkie jego funkcje.

Jak rozmiar penisa wpływa na twoją zdolność dostarczania i osiągania orgazmów?

Nie ma mowy. Najpierw udowodnijmy to umiejętnością doświadczania orgazmu i wytrysku.

To nie są tylko procesy niezależne od siebie, są one różne fizjologicznie. Mózg odpowiada za orgazm, autonomiczny układ nerwowy odpowiada za wytrysk Levin R. Fizjologia orgazmu. W: Mulhall JP, Incocci L., Goldstein I., Rosen R., red.. Rak a zdrowie seksualne. nauka Springera; Nowy Jork: 2011. s. 35–48.

Zdolność mężczyzny do orgazmu zależy od tego samego, co u kobiet: od poczucia komfortu, odprężenia, gotowości na to, co się dzieje, pewności siebie i swojego ciała oraz wielu innych parametrów niezbędnych do osiągnięcia orgazmu przez daną osobę.

Badania pokazują również, że orgazmy podczas głębokiego masażu prostaty są intensywniejsze i dłuższe niż stymulacja penisa: 12 Perry JF Czy mężczyźni mają punkt G? Aust Forum. 1988; s. 37–41 skurczów mięśni miednicy w porównaniu z 4–8 Hite S. The Hite donosi o męskiej seksualności. książki Ballantine'a; Nowy Jork: 1981.

Ponieważ mężczyźni mogą wytryskać bez orgazmu, pojawia się pytanie, co powoduje wytrysk? I nawet naukowcy nie mogą na to w pełni odpowiedzieć. Ale znaleźli ciekawe szczegóły.

Na przykład wiadomo, że dopamina ma duże znaczenie dla wytrysku. Naukowcy podali ogólnoustrojową iniekcję dopaminy szczurom obudzonym i znieczulonym, i w obu przypadkach doszło do wytrysku. To samo działało z innymi ssakami.

Okazuje się, że wytrysk nie wymaga nawet pobudzenia i specjalnej interwencji samej osoby: jest to złożony proces obejmujący kilka struktur anatomicznych z rozległą regulacją neurochemiczną i hormonalną.

Więc jeśli twój penis jest zdrowy, wytryskuje. Może nawet bez twojej zgody.

Orgazm też jest trudny, ale inny proces fizjologiczny, który zależy od Twojego nastroju, pragnienia i komfortu. A twoje niezadowolenie z twojego ciała może na niego wpłynąć.

Trzeba o tym pamiętać, mówiąc o możliwości doprowadzenia partnera do orgazmu. Jego orgazm zależy również od czynników psychologicznych – to przede wszystkim.

Po drugie, większość zakończeń nerwowych znajduje się w odległości 1-3 cm od wejścia do pochwy, więc wiele kobiet w zasadzie nie odczuwa głębokiej penetracji. Jednym ze składników przyjemności penetracji jest uczucie pełności, które osiąga się, gdy zaangażowane są zakończenia nerwowe. Okazuje się, że nie ma sensu wpływać na obszary, w których jest bardzo mało zakończeń nerwowych.

A dr Lindsay Doe żartowała kiedyś, że próbowała wypełnić całą przestrzeń pochwy swoim penisem w jednym ze swoich filmów: „Dzieci wychodzą stamtąd, nie można konkurować z tym rozmiarem”.

Urolog Evgeny Grekov również potwierdza tę informację: „Długość penisa nie wpływa na jakość seksu. Ale jego stanowczość i obopólna zgoda uczestników procesu – wpływ. Do orgazmu wymagane są tarcia przy wejściu do pochwy, a to wymaga jedynie twardości penisa.”

Mimo to wyniki ankiety pokazują, że tylko 55% wielkości penisa . mężczyźni są zadowoleni z długości i obwodu swojego penisa (co ciekawe, 85% kobiet jest w pełni zadowolonych z rozmiaru penisa partnera).

Jednak indywidualni właściciele narządów płciowych dłuższych niż 19 cm przeżywają trudniej niż mogłoby się wydawać.

Nie wszyscy partnerzy zgadzają się na zabranie dużego penisa, mogą dosłownie zranić nawet przy delikatnym seksie. Z dużym kutasem staje się to trudniejsze, a czasem całkowicie wykluczony jest seks oralny. A nawet więcej: samemu organizmowi trudniej jest go „podnieść”, czyli napełnić krwią i doprowadzić do erekcji. Dodatkowo, jeśli twoje życie seksualne ogranicza się do używania twojego penisa, jest nudne.

Pamiętaj tylko, że heteroseksualne dziewczęta mają mniej orgazmów Różnice w częstotliwości orgazmu wśród gejów, lesbijek, biseksualnych i heteroseksualnych mężczyzn i kobiet w próbie krajowej w USA niż wszystkie inne kategorie ludzi. A to jest bezpośrednio związane z mniejszą ilością seksu oralnego w takich parach.

Na wielu forach lub pod tym samym filmem dr Doe ludzie mówią mniej więcej tak:

„Wolę spędzać czas z dobrze zarządzanym małym sportowym samochodem niż autobusem”.

„Stary, w wieku 19 lat miałam 23 cm długości i 7 cm szerokości. W seksie dochodzę tylko do jednego etapu: „Byłem ciekawy”. Teraz mam 30 lat… Kobiety naprawdę nie chcą tego wielkiego kutasa.”

„Chłopaki z małymi kutasami, mówicie poważnie? Masz idealną opcję na seks oralny. Bez względu na to, co pokazuje porno, niewiele osób lubi kneblować członka, ale prawie każdy ma odruch wymiotny ”.

Dodaj komentarz