"Symuluje – to znaczy, że kocha?" Dlaczego kobiety udają, że są w łóżku i co powinni z tym zrobić mężczyźni

Artykuł Nicole Morozovej można nie tylko czytać, ale także słuchać. Jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze, włącz podcast.

Jeśli kobieta udaje orgazm, to cię kocha. Cóż, albo boisz się zdenerwować. Albo nie lubi być niegrzeczna. Być może po prostu nie udaje jej się osiągnąć orgazmu i nie chce się do tego przyznać. Jest wiele opcji. Ale jeśli jesteś osobą aktywną i dojrzałą, to prawdopodobnie chcesz, aby seks sprawiał radość nie tylko Tobie, ale także Twojemu partnerowi. Oto, co musisz wiedzieć, aby się tam dostać.

Ile kobiet symuluje orgazm?

Wiele. Kilka badań z lat 1986-2010 wykazało, że Skala fałszywego orgazmu dla kobiet: właściwości psychometryczne , że 50 do 67% kobiet naśladuje orgazm.

Według dr Erin Cooper z psychologii, dominuje w społeczeństwie pogląd, że pojawienie się kobiecego orgazmu zwiększa przyjemność mężczyzny, odgrywa tu ważną rolę.

Nic dziwnego, że kobiety mogą czuć się zmuszone do „bawy” podczas seksu i wyzywająco osiągać orgazm.

Erin Cooper

Doktorat z psychologii

Pomimo tego, że wielu spotkało się z imitacją orgazmu w takiej czy innej formie, temat ten został słabo zbadany. Więc Cooper skupił się na przyczynach symulacji.

Dlaczego kobiety udają orgazm?

Zwykle są tylko cztery cele:

  1. Chroń uczucia swojego partnera.
  2. Koniec seksu.
  3. Unikaj negatywnych doświadczeń związanych z własną seksualnością.
  4. Zwiększ swoje własne podniecenie.

Cooper zauważa, że czynniki te można podzielić na dwie grupy: te, które pomagają uniknąć pewnych aspektów seksu (2, 3) oraz te, które mają na celu rozjaśnienie seksu, pocieszenie siebie lub partnera (1, 4).

Nawiasem mówiąc, nie tylko kobiety naśladują orgazm z tych powodów. Według badania około jedna czwarta mężczyzn nie wszystkie podróbki są sobie równe: badanie związków między motywami udawania orgazmu przez mężczyzn a poziomem pożądania seksualnego a związkiem i satysfakcją seksualną kanadyjskich naukowców również czasami udaje. Prezerwatywa pomaga ukryć brak wytrysku.

Co zrobić, gdy pojawią się wątpliwości?

Nie naciskaj ani nie zgłaszaj roszczeń

Rygorystyczne pytanie, czy twój partner udaje, nie ma sensu. Nigdy się nie dowiesz na pewno i musisz się z tym pogodzić. Wiarygodną odpowiedź można uzyskać tylko wtedy, gdy uprawiasz seks pod nadzorem w laboratorium, wtedy kardiogram to pokaże (i tak, takie badania Mary Roach. „Seks dla nauki. Nauka dla seksu” ). Możesz tylko stworzyć atmosferę zaufania, w której Twój partner nie będzie bał się powiedzieć Ci prawdy lub o coś poprosić.

Nie trać czasu na teorie spiskowe, po prostu rozmawiaj.

Komunikuj się i omawiaj szczegóły

Zapytaj , co Twój partner najbardziej lubi w Twojej praktyce. Jeśli jest to trudne i niewygodne, to myśl, że przyjemność partnera jest dla ciebie naprawdę ważna, musisz pielęgnować w sobie. Tak, zajmie to trochę czasu, ale nie ma innego wyjścia.

Jeśli twoja partnerka jest już zmuszona do udawania, oznacza to, że ma jakiś problem. Naturalne będzie dbanie o nią i wspieranie jej. Wskaż, że jej przyjemność jest dla Ciebie ważna. A jeśli czegoś jej się nie podoba, jest jej niekomfortowo lub czegoś jej brakuje, to może swobodnie o tym mówić. Dowiedz się o uczuciach partnera: co go kręci i co jeszcze możesz zrobić. Podniesie to nie tylko jej ducha, ale także twoje umiejętności jako kochanka.

Jak pomóc kobiecie uzyskać prawdziwą przyjemność

Znajdź łechtaczkę

Zapomniana łechtaczka jest przyczyną większości niespełnionych orgazmów. Tak się złożyło, że wielu ma wyobrażenie tylko o pewnym podstawowym rodzaju seksu, który powinien sprawiać parze przyjemność – waginalnym (penetracyjnym). To wtedy partnerzy osiągają przyjemność, pocierając penisa o wewnętrzne ściany pochwy.

Ale jeśli dla mężczyzn taki seks prawie zawsze kończy się orgazmem, ponieważ najbardziej wrażliwą częścią ich genitaliów jest głowa penisa, to dla kobiet sytuacja jest odwrotna. Nie więcej niż 20% z nich może uzyskać kobiece doświadczenia z dotykaniem narządów płciowych, przyjemnością seksualną i orgazmem: wyniki z amerykańskiej próby prawdopodobieństwa kobiet w wieku od 18 do 94 lat do orgazmu w ten sposób.

Odpowiedź jest prosta: głównym ośrodkiem przyjemności seksualnej jest dla nich łechtaczka. I praktycznie nie jest zaangażowany w seks penetrujący (na przykład na pozycji misjonarskiej).

Zdolność do osiągnięcia orgazmu u tych, którzy dostają się do tych 20% osób cieszących się tylko penetracją, wynika z cech anatomicznych. Ich łechtaczka znajduje się bliżej ujścia pochwy i jest stymulowana pośrednio. Aby wyjaśnić, jak istotna statystycznie jest rola łechtaczki w kobiecym orgazmie, zwracamy uwagę: 80-90% Charakterystyka używania wibratorów przez kobiety , kobiety używające wibratora, zazwyczaj masturbują się bez penetracji pochwy.

Jest naprawdę wiele problemów, które można rozwiązać dzięki dodatkowej stymulacji łechtaczki. Łatwo to zrobić: przed lub podczas seksu, własnymi rękami lub wibratorem. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wrażliwość łechtaczki jest różna u wszystkich kobiet. Dla niektórych lekki dotyk może przynieść ekstatyczną przyjemność, podczas gdy dla innych aktywne tarcie. Wysłuchaj reakcji partnera i otwarcie proś o wskazówki.

Komplementy. Wiele komplementów

Czynniki psychologiczne są ściśle związane z symulowanym orgazmem. Kobiety, które nie mogą cieszyć się samą penetracją pochwy, często martwią się o swoją seksualność. Ponadto większość ludzi jest zniewolona pojęciem „normalnych” i „właściwych” orgazmów.

Kształć się i rozwijaj jej lęki. Komplementy pomogą Twojej partnerce zaakceptować jej ciało i poczuć jej wyjątkową seksualność.

Komplementy pomogą uporać się z innym zjawiskiem na drodze do prawdziwego orgazmu. Naukowcy nazywają to obserwowaniem – martwiąc się o to, jak wyglądamy podczas seksu. Niepokój „czy wyglądam głupio”, „czy moja klatka piersiowa podskakuje zbyt dziwnie?” Te pytania są naturalne, ale często mogą zagłuszyć przyjemność. Twoje miłe komentarze i entuzjazm zniweczą efekt oglądania i pomogą doprowadzić partnerkę do żywego orgazmu.

Zbadaj, jak podnieca się kobieta

Głównymi wrogami kobiecego orgazmu są stres psychiczny i oczekiwanie. Teraz rozumiesz tę zasadę, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci osiągnąć orgazm w swojej parze.

Doktor psychologii i autorka książki „ How a Woman Wants ” Emily Nagoski mówi, że jeśli nie można osiągnąć orgazmu, to wystarczy porzucić sytuację i przestać na nią czekać. Aby to zrobić, musisz zaakceptować jedną ważną myśl: seks zawsze powinien być przyjemny, ale nie musi kończyć się orgazmem. Powiedz o tym swojemu partnerowi. Samo uwolnienie się od oczekiwań może odegrać dla niej znaczącą rolę na drodze do intensywnej przyjemności seksualnej. Umiejętność testowania tego czasami musi zostać rozwinięta: wsłuchaj się w swoje uczucia i daj sobie swobodę ich odkrywania.

Nie tylko nie ma właściwego seksu, nie ma też właściwego orgazmu. Wszystkie są inne i za każdym razem wyjątkowe.

Błędem jest klasyfikowanie orgazmów waginalnych i łechtaczkowych, silnych i słabych, spontanicznych lub wymuszonych. Przede wszystkim przyczynia się do lekkiej histerii wokół tematu, sprawia, że myślimy o przyjemności seksualnej jako dobrej lub złej, preferowanej lub marginalnej. Jedyną wspólną cechą wszystkich orgazmów jest nagłe uwolnienie napięcia seksualnego. To wszystko.

Emily Nagoski

Doktor psychologii i badacz seksualności

Głównym sposobem radzenia sobie z trudnościami związanymi z orgazmem jest sprawienie, by Twoim celem była przyjemność, a nie orgazm.

Jaki jest wynik końcowy?

Jeśli kobieta udaje orgazm, może to oznaczać wszystko. Nie ma sensu zgadywać i szukać w sobie wady, ale zdecydowanie warto rozwijać umiejętności bardziej opiekuńczej i zmysłowej kochanki. Obaj na tym skorzystają. Przyjrzyj się kobiecemu ciału, szukaj, jakie pieszczoty przynoszą najbardziej żywą przyjemność. I koniecznie porozmawiaj ze swoim partnerem, poproś o wskazówki i podziel się wrażeniami. Wszystkie narzędzia na wyciągnięcie ręki:

  1. Komunikuj się, aby wskazać, że przyjemność kobiety jest Twoim priorytetem.
  2. Komplementy, które pomogą Twojemu partnerowi się zrelaksować.
  3. Wypróbuj nowe rzeczy i zapytaj swoją połowiczną opinię. Pomoże Ci to znaleźć najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze pieszczoty.

Dodaj komentarz