10 wskazówek na niesamowity seks po 50

Seks to ST Lindau, L. Ph. Schumm i in. Badanie seksualności i zdrowia wśród osób starszych w Stanach Zjednoczonych / New England Journal of Medicine jest ważną częścią życia nawet dla osób po 80. Więc jeśli masz zaledwie 50 lat, zrelaksuj się: przed nami dziesięciolecia przyjemności.

Jednak w wieku dorosłym będziesz potrzebować nieco bardziej przemyślanego podejścia do przyjemności łóżkowych niż w lekkomyślnej młodości. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja intymność może być jeszcze przyjemniejsza niż w wieku 20 lat.

1. Pamiętaj: jesteś wolny

W młodości seks jest częścią programu reprodukcji biologicznej. Od niego są dzieci, co oznacza, że trzeba ciągle myśleć o ochronie. Często staje się sposobem na związanie z nim partnera. Lub udowodnij, że jesteś fajniejszy niż reszta.

W wieku 50 lat ten wyścig o tytuł najlepszego „mężczyzny” lub „kobiety” z reguły się kończy. Dorośli kochankowie najprawdopodobniej mają już doświadczenie życia rodzinnego, dzieci, a nawet wnuków. Partnerzy udowodnili już wszystko – zarówno innym, jak i sobie.

To główny plus seksu po 50: staje się czystą przyjemnością. Rozrywka, która nie ma celu demograficznego ani społecznego.

Pamiętaj o tym przygotowując się do kolejnego intymnego spotkania.

2. Ćwicz regularnie

Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że trening nie ma nic wspólnego z seksem. Tak naprawdę wiele zależy od aktywności fizycznej – w tym od zdolności do przeżywania orgazmu.

Połączenie tutaj jest najprostsze. Regularne treningi zapewnią Ci stonowane ciało, co oznacza, że mniej będziesz się martwić o to, jak wyglądasz w łóżku. Pewność siebie, komfort i zdolność do relaksu są ważnymi czynnikami wpływającymi na orgazm.

Ponadto sport wzmacnia mięśnie, poprawia nastrój, a w efekcie nastraja do aktywności seksualnej.

3. Przestań myśleć o seksie jak o mechanice.

Każdy wiek ma swoje własne cechy fizjologiczne, których niestety nie można ignorować. Tak, generalnie nie jest to konieczne. Powinieneś je znać z widzenia – aby zrozumieć, czego się spodziewać i czemu można się im przeciwstawić.

Oto główne wyzwania stojące przed ST Lindau, L. Ph. Schumm i in. Badanie seksualności i zdrowia wśród osób starszych w Stanach Zjednoczonych / New England Journal of Medicine starszych kobiet:

 • Zmniejszone libido. Po prostu nie chcę seksu – narzeka na to 43% kobiet.
 • Suchość pochwy. Brak nawilżenia pochwy i związane z nim bolesne odczucia odnotowało 39%.
 • Trudność w osiągnięciu orgazmu. Mówi o nich 34%.

Mężczyźni mają mniej problemów. Głównym z nich jest trudność w uzyskaniu stabilnej erekcji, na którą narzeka co trzecia osoba.

W wieku 50 lat warto pamiętać, że seks nie jest tylko mechanicznym procesem w kółko. To przede wszystkim bliskość.

Dodaj więcej dotyku do swojej gry w łóżko. Zrób sobie zmysłowy masaż. Skoncentruj się na seksie oralnym. Lub na wzajemne delikatne pieszczoty. Pomoże Ci się zrelaksować i dobrze bawić bez penetracji.

4. Przygotuj się na długą grę wstępną

Podniecenie z wiekiem zajmuje więcej czasu. Wynika to z faktu, że zmniejsza się wrażliwość skóry na dotyk .

Dlatego jeśli chcesz uprawiać seks w klasycznej formie, z penetracją, przygotuj się na poświęcenie przynajmniej pół godziny na grę wstępną.

5. Zaopatrz się w smary

Mówiliśmy już o suchości pochwy u kobiet. Eksperymentuj z różnymi rodzajami intymnych nawilżaczy i lubrykantów, aby znaleźć ten, który będzie dla Was najlepszy. I nie oszczędzaj smarowania, gdy przystąpisz do pracy.

6. Przygotuj się na zmianę postawy.

Z wiekiem nasze ciała się zmieniają. Dlatego pozycja, która była wygodna w wieku 50 lat, może wydawać się fizycznie nie do zniesienia.

Zwróć uwagę na pozycję jazdy – zarówno normalną, jak i wsteczną. Z góry partner może kontrolować kąt i głębokość penetracji, a tym samym zmniejszyć dyskomfort związany z suchością lub zmniejszoną elastycznością pochwy.

Lub spróbuj umieścić poduszkę pod plecami partnera w pozycji misjonarskiej.

Lub eksperymentuj z seksem na stojąco. Twoja para może cieszyć się tym bardziej niż tradycyjne pozycje półleżące lub styl na pieska.

7. Dodaj urozmaicenie

Z wiekiem pożądanie maleje, a znaczącą rolę w tym odgrywa fakt, że często partnerzy znają się zbyt długo. Seks staje się rutyną, coraz mniej go pragniesz.

Aby temu zapobiec, regularnie urozmaicaj swoje życie intymne. Być może sprawdzą się nawet najprostsze opcje. Na przykład spróbuj zmienić porę dnia, kiedy uprawiasz seks. Może wieczorami lub w nocy jesteś zbyt śpiący, ale poranne zabawy w łóżku rozweselą was oboje.

Seks możesz odświeżyć na inne sposoby:

 • Znajdź nową lokalizację. Wyjdź z sypialni i spróbuj kochać się w kuchni, w wynajętym pokoju hotelowym wyłącznie do tego celu.
 • Połącz zabawki erotyczne. Idź do sex shopu ze swoim partnerem i wybierz coś oszałamiającego.
 • Eksperymentuj z otoczeniem w sypialni. Na przykład postaw lustro przed łóżkiem lub stwórz romantyczną atmosferę za pomocą świec i jedwabnej pościeli.

8. Zwróć uwagę na przyjmowane leki

Być może obniżone libido, suchość pochwy, problemy z erekcją to tylko efekt uboczny twojego zwykłego leku. Leki te obejmują 7 wskazówek dotyczących lepszego seksu po 50 / WebMD :

 • antydepresanty;
 • leki przeciwhistaminowe;
 • leki na nadciśnienie;
 • leki obniżające poziom cholesterolu;
 • leki na wrzody żołądka.

Przeczytaj instrukcje, słuchaj swojego dobrego samopoczucia. Jeśli uważasz, że lek, który bierzesz, upośledza Twoje życie seksualne, porozmawiaj o tym ze swoim terapeutą lub nadzorującym go specjalistą.

9. Skonsultuj się z seksuologiem

Ten lekarz wie wszystko o tym, skąd bierze się orgazm i jak radzić sobie z pewnymi problemami intymnymi.

Pomoże kobietom znaleźć lubrykant. Lub na przykład rozszerzacz pochwy: instrument pomaga rozciągnąć tkanki pochwy, które czasami zwężają się po menopauzie, a tym samym łagodzą ból podczas penetracji.

Dla mężczyzn seksuolog w razie potrzeby dobierze leki na potencję i utrzymanie erekcji.

10. Bądźcie wobec siebie szczerzy.

Bądź szczery co do tego, jak się czujesz, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Podziel się z partnerem obawami o swoje życie seksualne, obawami o zmiany w Twoim ciele, nowymi pragnieniami. A z kolei posłuchaj go.

Zaufanie, bliskość emocjonalna są ważnymi elementami bliskości fizycznej. Zwłaszcza w tym wieku, kiedy hormony przestają przyćmiewać umysł i widzisz w swoim partnerze przede wszystkim osobę, osobę, a nie obiekt seksualny.

Dodaj komentarz