11 rodzajów kobiecych orgazmów, z których większość jest prawdziwa

Najczęściej orgazmy obracają się wokół pochwy, łechtaczki i osławionego punktu G. Jednak kobiece ciało jest zdolne do znacznie szerszego zakresu przyjemności. I nie należy tego lekceważyć.

1. Orgazm łechtaczkowy

Łechtaczka – mała kropka ukryta w górnej części warg sromowych – jest utkana z milionów zakończeń nerwowych i jest porównywalna pod względem wrażliwości z penisem. Dotykanie, głaskanie, lekki masaż nawet przez tkaninę powodują gwałtowny napływ krwi do tego obszaru i… Generalnie najczęściej orgazm osiąga się łatwo i dyskretnie.

Jeśli nadal masz problemy z przyjemnością łechtaczki, możesz eksperymentować z ruchami. Na przykład głaskanie łechtaczki w górę iw dół. Lub naprzemiennie duże i małe koła.

Naukowcy odkryli Doświadczenia kobiet z dotykaniem narządów płciowych, przyjemnością seksualną i orgazmem: Wyniki badania prawdopodobieństwa kobiet w wieku od 18 do 94 lat w USA , że różne kobiety wymagają różnych kierunków stymulacji. Eksperymentuj na własną rękę i zaangażuj w to partnera, aby znaleźć dokładnie te ruchy, które kończą się orgazmem łechtaczkowym.

2. Orgazm ze stymulacji punktu G (pochwowego)

Uważa się, że tajemniczy i ekscytujący punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy, 3-5 cm od wejścia. Aby go znaleźć, włóż palec do środka, mniej więcej do połowy paliczka, najbliżej dłoni i zgnij go, wykonując lekki ruch w kierunku brzucha. Czułeś się na lekko prążkowanej lub gąbczastej powierzchni? Poniżej znajduje się punkt G.

Uważa się, że tylko dzięki punktowi G kobiety mogą doświadczać orgazmów pochwowych. Nie jest to jednak pewne.

Pobudzona krew napływa w te okolice, pęcznieje i daje uczucie, które wiele kobiet nazywa naprawdę potężnym orgazmem. Nawiasem mówiąc, zarówno penis partnera, jak i palec lub wibrator mogą stymulować punkt G.

3. Orgazm analny

Seks analny nie jest przyjemnością dla wszystkich: dla niektórych wydaje się nie do przyjęcia, dla innych jest niepotrzebnie bolesny. Są jednak osoby, które mogą czerpać przyjemność z tego typu zabaw.Kobiety uprawiające seks analny: przyjemność czy presja? Implikacje dla profilaktyki HIV .

Według kobiet orgazm analny jest podobny do orgazmu pochwowego. I ogólnie jest to zrozumiałe: odbyt i odbytnica od pochwy i łechtaczki są oddzielone cienką tkanką, tak że niektóre mięśnie i zakończenia nerwowe w tych częściach ciała są wspólne. W szczególności mówimy o wrażliwych mięśniach dna miednicy (są to również mięśnie Kegla).

Przypomnijmy jednak raz jeszcze: nie każda kobieta lubi seks analny i wymaga pewnego przygotowania. Ważne jest, aby ćwiczyć je w prezerwatywy po pieszczotach przygotowawczych. Stosowanie lubrykantów jest koniecznością!

4. Mieszany orgazm

Orgazm nazywa się mieszanym, który występuje, gdy stymulujesz nie jedną, ale kilka stref erogennych jednocześnie. Na przykład punkt G i łechtaczka. I / lub sutki. I (lub) obszar wokół odbytu.

Im więcej opcji stymulacji jest zaangażowanych, tym lepszy przepływ krwi i silniejszy może być orgazm.

Sala Roztropności

ginekolog

Aby osiągnąć wymaganą różnorodność, najlepiej wybrać pozycje z kobietą na górze. W takim przypadku mężczyzna będzie miał wolne ręce, a dostęp do kobiecych stref erogennych będzie łatwiejszy.

5. Głęboki orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy nie ogranicza się do punktu G. Im głębiej w pochwie, tym więcej różnych punktów erogennych. Na przykład wskazuje Drzwi kobiecej świadomości orgazmu: Nowe teorie dotyczące szczytowego doświadczenia i mechanizmów kobiecego orgazmu oraz rozszerzonej reakcji seksualnej O, U i A.

Jeśli penis wnika głęboko, może stymulować kilka z tych punktów jednocześnie. Rezultatem jest potężny orgazm, któremu często towarzyszą skurcze całej macicy.

6. Odrzutowy orgazm

Czasami nazywa się to kobiecym wytryskiem. Dzieje się tak, ponieważ pewna ilość płynu może dosłownie wystrzelić z pochwy i gruczołów wokół cewki moczowej.

Najczęściej orgazm odrzutowy występuje podczas kontaktu pochwowego.

Jednak nawet głaskanie i dotykanie obszaru w pobliżu cewki moczowej może wywołać orgazm.

Jak Kobiecy orgazm z wytryskiem vs. nietrzymanie współżycia: przegląd systematyczny. seksuologów wytrysk jest znany 10-54% kobiet.

7. Orgazm szyjny

W przeciwnym razie – orgazm szyjki macicy. Kanał szyjki macicy łączy pochwę z macicą, to w nim uwalnia się smarowanie pod wpływem pobudzenia. Kiedy kobieta ma orgazm, szyjka macicy kurczy się.

Jeśli penis dosięgnie samej szyi, może go dodatkowo stymulować. Rezultatem jest seria intensywnych skurczów mięśni głęboko w kobiecym ciele.

Nie można jednak powiedzieć, że te wewnętrzne skurcze są lubiane przez wszystkich. Ponadto są kobiety, które generalnie nie są zadowolone z nadmiernie głębokich penetracji. Jeśli tak nie jest, możesz pobawić się głębią.

Pamiętaj tylko: orgazm szyjny jest niemożliwy bez orgazmu łechtaczkowego lub pochwowego. Jest deserem, a nie daniem głównym.

8. Orgazm ze stymulacji sutków

Kobiece piersi są niezwykle wrażliwe. Do tego stopnia, że z pieszczot, pocałunków i głaskań w tym obszarze kobiety są w stanie uzyskać najbardziej naturalny orgazm.

Jak naukowcy z Rutgers University odkryli, że seks w mózgu: stymulacja sutków wpływa na te same obszary mózgu, co orgazmy łechtaczkowe i pochwowe. Chociaż siła orgazmu piersi pozostaje w tyle za bardziej tradycyjnymi opcjami, jednak jako sposób na urozmaicenie życia seksualnego jest całkiem niezła.

9. Korgazm

To także orgazm, który pojawia się podczas wykonywania określonych ćwiczeń fizycznych.

Badacze zainteresowani korgasmem (od angielskich słów „core”, „muscle corset” i orgasm) sugerują, że Coregasm: Why It Happens, How to Have One, and More , jest spowodowany napięciem mięśni brzucha i miednicy.

Wytwarza mikrowibracje, które stymulują dno miednicy i łechtaczkę.

Jeśli kobieta ma odpowiednią anatomię i nastawienie, trening może przerodzić się w prawdziwą eksplozję fizycznych i emocjonalnych doznań.

10. Senny orgazm

Zanieczyszczenie u mężczyzn jest dość powszechne. Dotyczy to jednak również kobiet.

Badania nad nocnym orgazmem u kobiet w związku z chorobami psychicznymi, snami oraz czynnikami rozwojowymi i seksualnymi pokazują , że pewien procent kobiet może również osiągać orgazm podczas snów erotycznych. Seksuolodzy uważają, że senne fantazje powodują przepływ krwi do narządów płciowych i innych stref erogennych. A ponieważ młode panie odpoczywają we śnie, orgazm łatwo i nagle przewraca się.

11. Wielokrotny orgazm

Pod tym względem mężczyźni nie mają szczęścia. Ale dla niektórych kobiet – bardzo nawet. Osiągnąwszy pewien stan ekstazy przy pierwszym orgazmie, znajdują się na swego rodzaju płaskowyżu, gdzie kolejne orgazmy pokrywają ich jeden po drugim.

Można wywołać wielokrotne orgazmy. Kiedy poczujesz, że zbliża się pierwszy szczyt, zacznij ściskać i rozluźniać mięśnie Kegla. Spowoduje to dodatkowy przepływ krwi do narządów płciowych, zwiększy wrażliwość i zwiększy prawdopodobieństwo drugiego, trzeciego i kolejnych orgazmów.

Dodaj komentarz