17 wskazówek dla osób, które chcą spróbować seksu tantrycznego

Seks tantryczny zawdzięcza swoją popularność piosenkarzowi Stingowi, który kiedyś opowiadał o siedmiogodzinnym maratonie miłosnym ze swoją żoną. Później idol milionów wyjaśnił: o siódmej przyszła kolacja i oglądanie telewizji. I to jest bardziej zgodne z prawdą. W rzeczywistości w seksie tantrycznym sam stosunek seksualny trwa od 15 minut dla początkujących do 2-3 godzin dla doświadczonych maratończyków.

Czym jest seks tantryczny i dlaczego w ogóle go próbować

Słowo „tantra” ma kilka wariantów dosłownego tłumaczenia z sanskrytu: „krosno”, „tkanina”, „nić, na której coś jest nawleczone”. W sensie przenośnym mamy na myśli pewną pierwotną i nieskończoną energię, która przenika i wiąże wszystkie żywe istoty.

Skomplikowane i obszerne nauczanie tantry powstało kilka tysięcy lat temu w Indiach, a następnie rozwinęło się w buddyzmie. Dotyczy wszystkich głównych dziedzin ludzkiego życia, a praktyki seksualne są ważną, ale nie główną częścią nauczania.

Angażowanie się w seks tantryczny oznacza pracę z męską (Shiva) i żeńską (Shakti) energią seksualną w celu duchowego wzrostu. Łącząc się w jedno, partnerzy osiągają maksymalne oświecenie. Współczesny człowiek nie ma czasu i nie ma potrzeby zanurzać się w przestarzały system. Wystarczy stamtąd wyciągnąć coś pożytecznego, na przykład pomysł powolnego współżycia.

Seks tantryczny pomaga wzmocnić emocjonalne połączenie z partnerem i jest korzystny tutaj Jak i dlaczego każdy może odnieść korzyści z seksu tantrycznego dla ogólnego stanu zdrowia.

Christian Northrop

autorka książki „Biblia zdrowia kobiet”

Podczas intymności poziom hormonów stresu spada, ale produkcja serotoniny jest poza skalą.

O czym musisz pamiętać

Seks tantryczny obejmuje podstawowy trening ciała i umysłu. Aby to zadziałało, dobrym pomysłem byłoby wcześniejsze nauczenie się medytacji, ćwiczeń oddechowych i rozciągania.

Będziesz także potrzebował:

 • Czas na przygotowanie (najlepiej co najmniej dwa dni) i sam proces (co najmniej dwie godziny).
 • Komfortowy pokój, w którym nikt i nic nie będzie Cię rozpraszać.
 • Stały partner, z którym łączy Cię długotrwała i pełna zaufania relacja. Ledwie znajomi ludzie nie nadają się do spokojnego seksu, ponieważ jego celem jest głęboka emocjonalna intymność.

Jak przygotować swoje ciało

Na początek możesz pominąć ten punkt. Ale dla tych, którzy starają się osiągnąć wyżyny seksu tantrycznego, konieczne jest rozważenie następujących życzeń.

1. Refren

Wskazane jest akumulowanie energii seksualnej, aby wystarczyła na przedłużający się maraton seksualny. Minimalny okres abstynencji to dwa dni.

2. Porzuć ciężkie jedzenie

Aby poczuć lekkość w ciele, nie jedz niczego mięsnego lub tłustego przynajmniej w przeddzień seksu. Miód, owoce i orzechy to wszystko dla Ciebie.

3. Rozciągnij się prawidłowo.

Zestaw ćwiczeń rozciągających wykonywanych na krótko przed randką pomoże Ci lepiej kontrolować swoje ciało.

Jak przygotować pokój

Seksu tantrycznego nie powinno się uprawiać na kuchennym stole, skrzypiącym łóżku lub niewygodnej zapadniętej kanapie. Żadnych ostrych zakrętów i nieprzyjemnych obcych dźwięków – wszystko wokół powinno nastroić się na przyjemność i spokój.

1. Postaraj się uzyskać komfortową temperaturę

Jeśli w pomieszczeniu jest gorąco i duszno, przewietrz pomieszczenie. Jeśli jest wyposażony w klimatyzator, utrzymuj temperaturę w granicach 20-22 ° C.

2. Zapal świece lub lampki nocne

Tantra zaleca kochanie się w ciągu dnia, aby zobaczyć i podziwiać swojego partnera. Ale dla nieśmiałych początkujących, wieczór jest również odpowiedni. Pod warunkiem, że zapewnisz oczom miękkie, komfortowe oświetlenie – za pomocą świeczek lub lampek nocnych.

3. Wypełnij pokój ulubionymi zapachami

Lekkie kadzidełka, posyp poduszki olejkami eterycznymi, ułóż bukiet świeżych kwiatów. Wszelkie aromaty, które są dla Ciebie przyjemne, ale niezbyt nachalne, są dobre.

4. „Zmiękcz” sytuację

Rozsyp poduszki, połóż puszysty koc na podłodze, zrób łóżko z gładkiej jedwabnej pościeli. Zrobi wszystko, co zmiękczy ostre narożniki i sprawi, że otaczająca przestrzeń będzie bardziej komfortowa.

Jak złagodzić stres dnia

Można to zrobić samodzielnie lub razem z partnerem.

1. Odtwórz relaksującą muzykę

Może to być spokojna medytacyjna melodia. A jeszcze lepiej – odgłosy dzikiej przyrody.

2. Medytuj

10-15 minut medytacji pomoże pozbyć się obcych myśli i skupić się na nadchodzącej przyjemności. Wyobraź sobie energię przepływającą przez twoje ciało od głowy do ziemi.

3. Wykonuj ćwiczenia oddechowe

Przed intymnością warto dać im 15 minut (lub lepiej – 30). W końcu sukces seksu tantrycznego w dużej mierze zależy od umiejętności prawidłowego oddychania. Do wyboru są trzy ćwiczenia.

Stymulowanie oddychania

„Włącza” przepływ energii i rozwija świadomość.

 • Zamknij oczy i rozluźnij mięśnie brzucha.
 • Przez 15 sekund oddychaj często przez nos, z zamkniętymi ustami. Najlepiej, jeśli uda Ci się wykonać trzy wdechy i wydechy na sekundę.
 • Oddychaj normalnie po zakończeniu cyklu.
 • Oddychaj ponownie szybko, teraz przez 20 sekund.
 • Zwiększaj każdy cykl o 5 sekund, aż dotrzesz do minuty.

Oddychanie „4-7-8”

Pomaga rozładować napięcie i zrelaksować się.

 • Zrób wdech przez usta, a następnie zamknij usta.
 • Weź głęboki wdech przez nos, licząc do czterech.
 • Wstrzymaj oddech, licząc do siedmiu.
 • Zrób wydech przez usta, licząc do ośmiu.
 • Powtórz ćwiczenie cztery razy.

Liczenie oddechów

Pozwala oczyścić myśli, ustanowić połączenie między umysłem a ciałem.

 • Zamknij oczy i weź trzy głębokie oddechy.
 • Oddychaj trochę normalnie.
 • Wdech i wydech przez jedną liczbę.
 • Przy następnym wydechu policz do dwóch. Powtarzaj, aż dojdziesz do pięciu.
 • Powtarzaj cały cykl przez jedną do pięciu 10 minut.

Jak dostroić się do partnera

Nawet jeśli wszystko z tobą w porządku, to nie wystarczy do pełnej wymiany energii i głębokiego połączenia.

1. Nawiąż kontakt wzrokowy

I nie zgub tego więcej. Tantra zaleca zarówno grę wstępną, jak i seks bezpośrednio z szeroko otwartymi oczami.

2. Kłamstwo przytulanie

Możesz nawet nosić ubrania. Podczas seksu tantrycznego nie trzeba być całkowicie nagim. Najważniejsze, że czujesz się komfortowo. Poczuj bliskość ciała ukochanej osoby, usłysz bicie jego serca. Ale nie zapomnij o duszy – nadal patrz sobie w oczy. Kiedy się przytulacie, wymieniacie energie i dalej wzmacniacie więź między wami.

3. Zsynchronizuj swój oddech

Wdech i wydech w tym samym czasie co twój partner. Bardziej zaawansowaną opcją jest wydech, podobnie jak inne wdechy.

4. Spróbuj pocałunku tantrycznego

Kiedy całujesz, wydychaj, gdy twój partner robi wdech. I wzajemnie. W ten sposób wymienisz oddech, który tylko wzmaga wymianę energii.

5. Daj sobie nawzajem masaż erotyczny

Nieważne jak i czym będziesz masować swojego partnera. Najważniejsze, żeby niczego nie przegapić. Najlepiej, jeśli możesz zwrócić uwagę na każdą komórkę ciała, wybrzuszenie i wgłębienie.

Jak uprawiać seks tantryczny

Najważniejsze, żeby się nie spieszyć.

1. Opanuj pozę yab-yum

W seksie tantrycznym istnieje wiele pozycji o różnym stopniu skomplikowania. Ale musisz zacząć od klasyki. To właśnie w pozie yab-yum, co po tybetańsku oznacza „ojciec-matka”, hinduski bóg Shiva i jego żona Shakti kopulują (czyli samodoskonalą się). To proste:

 • partner siedzi na podłodze ze skrzyżowanymi nogami (najlepiej – w pozycji lotosu, ale tak to jest);
 • partnerka siedzi na górze, obejmując nogami tors mężczyzny;
 • partnerzy kładą jedną rękę na szyi, drugą na dolnej części pleców.

Judy Kuryanski

psycholog kliniczny, autor The Complete Idiot's Guide to Tantric Sex

Yab-yum pomaga ustanowić wymianę energii i ustanowić silne tantryczne połączenie między partnerami.

Następnie postępuj zgodnie ze znanymi już zasadami: nie spiesz się, zsynchronizuj oddech, patrz sobie w oczy.

2. Eksperyment

Jeśli yab-yum nie jest jeszcze zbyt dobry, spróbuj innej pozycji, która jest dla ciebie wygodna. Ale lepiej jest, gdy stoicie naprzeciwko siebie i wspólnie kontrolujecie ten proces.

3. Oddychaj głęboko

Staraj się kontrolować swój oddech podczas seksu. Powinien być gładki i gładki. A także – jak najgłębiej. Oddychaj nie tylko pełną klatką piersiową, ale także żołądkiem.

4. Pracuj z przepływem energii

Skoncentruj się na powolnym i zsynchronizowanym poruszaniu ciałem. Wyobraź sobie, że energia unosi się z genitaliów w górę pleców, rozprzestrzenia się po całym ciele, dociera do czubka głowy i przepływa do partnera. Uwaga: nie wszyscy początkujący są w stanie wyobrazić sobie całą ścieżkę od podstaw i nie śmiać się.

5. Kontroluj pobudzenie

Jeśli czujesz, że zbliża się punkt kulminacyjny, odpocznij i poczekaj, aż emocje trochę opadną. I tak kilka razy – aż dojdziesz do jednoczesnego orgazmu, jasnego i potężnego. A jeśli nie przyjdziesz, to też w porządku. Pamiętaj, że w seksie tantrycznym jest to na ogół dziesiąta rzecz. Wszystko zostało rozpoczęte w imię oświecenia, poszerzenia świadomości i jedności dusz.

Dodaj komentarz