Jak seks przed zawodami wpływa na wyniki sportowe

Co mówią sportowcy

Istnieje wiele przykładów negatywnych postaw wobec seksu przed zawodami.

Bokser Muhammad Ali celowo powstrzymał się od stosunków seksualnych na kilka tygodni przed walką. Uważał, że seks daje ludziom poczucie fizycznej i emocjonalnej satysfakcji, co może negatywnie wpłynąć na motywację przed zawodami. Po co walczyć o nagrodę, jeśli już czujesz się dobrze?

Światowej klasy sportowiec Marty Liquori powiedział, że seks sprawia, że jesteś szczęśliwy, a szczęśliwi ludzie nie biegają kilometra (1 kilometr 609 metrów) w 3 minuty 47 sekund.

W Brazylii nie będzie seksu. To nie jest wyjazd wakacyjny, ale Puchar Świata!

Bezpieczne Susic

trener reprezentacji Bośni i Hercegowiny w piłce nożnej

Myślenie w ten sposób sugeruje, że libido jest dość namacalną siłą, którą można odprowadzić, a osoba staje się słabsza.

Co mówią naukowcy

Badania naukowe nie potwierdzają tego poglądu. Metaanaliza badań na ten temat, opublikowana w 2000 roku w Clinical Journal of Sport Medicine, wykazała, że aktywność seksualna nie wpływa na wyniki sportowe.

Podczas eksperymentu Boone, Tommy i S. Gilmore. „Wpływ stosunku płciowego na maksymalną moc tlenową, puls tlenu i podwójny produkt u mężczyzn prowadzących siedzący tryb życia”. Dziennik Medycyny Sportowej i Sprawności Fizycznej 35,3 (1995): 214-17. Wydrukować. przeprowadzony przez dr. Tommy'ego Boone'a w 1995 roku zmierzył wydajność biegania mężczyzn na bieżni. Członkowie jednej grupy nie odbyli stosunku płciowego na 12 godzin przed badaniem, członkowie drugiej grupy uprawiali seks. W rezultacie uczestnicy obu grup nie stwierdzili żadnej różnicy między wskaźnikami, takimi jak wydolność tlenowa, tętno tlenowe i ciśnienie krwi.

Wcześniejsze badanie (Journal of Sex Research, 1968) porównywało wyniki testów wytrzymałościowych mężczyzn, którzy nie uprawiali seksu sześć dni przed eksperymentem, i tych, którym podobał się poprzedniego wieczoru. Nie było również różnicy w wynikach.

Lekarz sportowy Jordan Metzel jest również skłonny wierzyć, że nie ma bezpośrednich dowodów naukowych potwierdzających szkodliwość seksu dla sportowców przed zawodami. W rzeczywistości istnieje mnóstwo innych czynników, które mogą wpływać na twoje wyniki. Na przykład brak dobrego wypoczynku i brak snu. Menedżer klubu baseballowego New York Yankees, Casey Stengel, kiedyś żartował na ten temat: „To nie seks nie pozwalał graczom zasnąć, ale szukanie go przez całą noc”.

Ale tego rodzaju rozrywka tuż przed startem to nieco inna sprawa. Czterech szwajcarskich kardiologów przeprowadziło swoje badania i po zbadaniu wyników zasugerowało, że seks na dwie godziny przed rozpoczęciem zawodów może negatywnie wpłynąć na wyniki sportowe.

Nie powinieneś się więc martwić o wpływ seksu na swoje wyniki jako sportowca, jeśli robiłeś to tydzień, kilka dni, a nawet noc przed zawodami.

Seks nie wymaga dużej ilości energii, a poziom testosteronu wzrasta, co pozytywnie wpływa na wydolność sportowców.

Doktor Alexander Olshanetsky mówi, że wyniki sportowe kobiet po orgazmie nawet się poprawiają, więc jeśli należysz do pięknej połowy ludzkości, nie możesz się martwić. Im więcej orgazmów, tym większe szanse na zdobycie złotego medalu Quinn, Jennifer. „Mity seksu przed sportem”. Wiadomości BBC. British Broadcasting Corporation, 12 sierpnia 2004 r. Internet. 23 października 2013 r .

wnioski

To, czy warto uprawiać seks w noc przed zawodami, czy odłożyć to na później, zależy od Ciebie. Wszystko zależy od ogólnej kondycji organizmu i stylu życia, który prowadziłeś przynajmniej kilka tygodni przed startem. Tutaj warto zastanowić się nad jakością i ilością snu i odpoczynku, prawidłowym odżywianiem, stresem w pracy, przebytymi chorobami, harmonogramem treningów i kontuzjami – każde z powyższych może mieć decydujący i nie zawsze pozytywny wpływ. Raczej nie będziesz się wyspać z powodu silnego niepokoju przed startem, a nie z powodu wysokiej jakości treningu seksualnego. Nawiasem mówiąc, seks to całkiem niezła pigułka nasenna. Może nadal warto ryzykować?

Dodaj komentarz