5 rzeczy do zrobienia po seksie

1. Idź do toalety

Oddawanie moczu po seksie nie uchroni przed infekcjami, ale pomoże częściowo pozbyć się bakterii, które czekają w skrzydłach, aby dostać się do cewki moczowej i zacząć się namnażać w pęcherzu.

U mężczyzn cewka moczowa jest dłuższa, bakterie nie są dla nich tak przerażające, ale ich rady również mają zastosowanie, zwłaszcza jeśli praktykują przerwany stosunek. Pójście do toalety na godzinę po stosunku usunie z cewki moczowej pozostałości nasienia. Jest to ważne, jeśli planujesz drugi bieg. Ale lepiej jest stosować niezawodną antykoncepcję.

2. Weź prysznic

Zaleca się branie prysznica przez 15 minut po stosunku, aby oczyścić lubrykant z genitaliów i zapobiec przedostawaniu się bakterii do cewki moczowej, które mogą powodować infekcje pęcherza moczowego.

Jeśli nie ma prysznica, pomogą mokre chusteczki lub ręcznik frotte nasączony gorącą wodą. Koniecznie wytrzyj ręce i intymne części ciała.

Obejmuje to również higienę zabawek erotycznych. Oczywiste jest, że po seksie nie chcesz myśleć o tak nudnym biznesie, ale obezwładniasz się i natychmiast umyj używane urządzenia erotyczne. Zrób to i zapomnij o nich do następnego razu.

3. Wypij szklankę wody

Po seksie, a także po dobrym treningu organizm jest często odwodniony. Nie bądź leniwy i wypij kilka szklanek wody, aby napełnić swoje zadbane ciało życiodajną wilgocią.

4. Rozmawiaj

Udowodniono, że mężczyźni potrzebują więcej odpoczynku po seksie. Jednak nawet po wyczerpującym seks maratonie powinieneś spróbować znaleźć kilka minut na rozmowę lub jakikolwiek rodzaj uczucia, ponieważ jest to ważne dla wzmocnienia emocjonalnej bliskości i relacji.

Chwila po orgazmie jest idealna na komplement. Nie ma potrzeby płaszczenia się i śpiewania pochwał. Wystarczy powiedzieć: „Tak bardzo mi się podobało, kiedy ty…” lub „To było po prostu oszałamiające”.

Jeśli w ogóle nie masz ochoty na rozmowę, możesz przytulić partnera, pogłaskać go po włosach lub zrobić coś innego. Najważniejsze, że był to szczery ruch, choć bez słów.

5. Jedz

Jeśli ktoś dał z siebie wszystko, zwykle jest głodny. Ale nie spiesz się do kuchni zaraz po orgazmie. Po rozmowie i przytuleniu zaoferuj swojemu partnerowi przekąskę i coś bogatego w białko lub witaminy. Na przykład banany zawierają enzymy, witaminy z grupy B i ryboflawiny, które są korzystne dla zdrowia.

Pokarmy z dobrymi bakteriami, takie jak jogurt naturalny, są również odpowiednie na przekąski. Pomocne jest również spożywanie nasion chia po seksie, które mogą pomóc uzupełnić rezerwy energii.

Dodaj komentarz