5 rzeczy, które rujnują twoje życie seksualne

1. Kłamstwo o prawdziwych pragnieniach

Niewiele osób może swobodnie rozmawiać o swoich preferencjach seksualnych i dziwactwach. W głębi duszy boimy się publicznej dezaprobaty i cenzury. Seks to intymna sprawa, ale otoczona jest ogrodzeniem stereotypów. Poczucie winy z powodu „nienormalności”, fobie, obojętność, wstręt i nerwice tworzą błędne koło i stopniowo niszczą seks.

Dzielenie się prawdziwymi pragnieniami jest trudne, nawet z bardzo bliskim partnerem. Zawsze istnieje obawa przed niezrozumieniem.

„Dobre dziewczyny tego nie robią. Dobrzy chłopcy o tym nie myślą ”.

To, co dzieje się w sypialni, w tej konfesjonalnej komnacie seksu, powinno być aktem najwyższego uznania i zachęty.

2. Dążenie do przestrzegania zasad

Dlaczego popularne są fantazje o seksie z pielęgniarkami i stewardesami? Bo seks z mężczyzną w mundurze łamie zasady, łamie schematy. Każdego dnia musimy mieć rację i dobrzy: rano ćwiczyć, jeść zdrowe płatki owsiane, przyjaźnić się z kolegami. W trosce o „normalność” pragnienia seksualne są tłumione.

Dobrze jest od czasu do czasu być nieprzewidywalnym i irracjonalnym w seksie. Nie chodzi oczywiście o kochanie się w ciągu dnia na placu zabaw. Wystarczy nie wbijać się w ramy i pozwalać na małe figle w sypialni. Lub w innym miejscu, w którym nikt cię nie zobaczy. Bezczelność seksualna daje bezcenne poczucie własnej siły.

3. Małżeństwo

Fakt biologiczny: Pary małżeńskie doświadczają zmniejszonego popędu płciowego i częstotliwości seksu. Małżonkom trudno jest zmienić szablony: to jest codzienność i codzienność, a to jest erotyka i seks. Psychologowie uważają, że małżeństwo i rodzicielstwo nie różnią się od prowadzenia małej firmy. Innymi słowy, małżonkowie, wróciwszy wieczorem z pracy do domu, nadal administrują i rozwiązują problemy, tylko w kapciach i szlafrokach. Stąd chęć unikania seksu, by nie zatracić ducha biznesu i nie zapomnieć o tym, co jeszcze nie zostało zrobione.

Jewgienij Barmenkow

psycholog, psychoterapeuta, członek rzeczywisty Ogólnorosyjskiej Zawodowej Ligi Psychoterapeutycznej

Życie seksualne ratuje w małżeństwie otwartość w dyskutowaniu o najdelikatniejszych kwestiach , okresowe zmniejszanie i zwiększanie dystansu między partnerami, a także chęć próbowania nowych rzeczy, fantazjowania, poszerzania zmysłowych horyzontów. Nie wahaj się w razie potrzeby zasięgnąć profesjonalnej pomocy seksuologa lub psychologa rodzinnego.

Pary powinny również pracować nad wieczornymi rozmowami. Płacenie rachunków i robienie planów na weekend są świetne. Ale kiedy dzieci śpią, możesz porozmawiać o swoich planach na noc, a na koniec założyć kostium pielęgniarki i zagrać w klinice seksu.

4. „Nie dzisiaj, kochanie”

To nie tylko fraza, to cios w splot słoneczny. Odmowy jednego z małżonków wpływają bardziej destrukcyjnie na drugiego niż odmowy przypadkowych osób. Podważają poczucie własnej wartości i ranią serce. W końcu postanowiliśmy dzielić życie z tą osobą i znowu boli go głowa. Więc nie uważa nas już za atrakcyjnych.

5. Chlew w kuchni

Porzucone naczynia w zlewie, okruchy na stole i przypalone patelnie na kuchence zniechęcą każdego do seksu. Pary żyjące razem dzielą życie, a wraz z nim – i codzienne problemy, takie jak kolejność wynoszenia śmieci czy sprzątanie po kocie.

Nie jest łatwo przebywać w pobliżu, a także trzeba się tego nauczyć. Znajduj kompromisy, dziel się pretensjami i wątpliwościami oraz ustalaj zasady wspólnego życia.

Dodaj komentarz