10 mitów o pochwie, które powstrzymują Cię przed życiem

1. Pochwa i srom to jedno i to samo

Z łaciny słowo „pochwa” jest tłumaczone jako „pochwa”, a „srom” – jako „opakowanie”. I chociaż początkowo znaczenia są nieco podobne, we współczesnym języku nazywa się je różnymi narządami. Lepiej nie mylić jednego z drugim.

Pochwa lub pochwa to kanał mięśniowy między macicą a światem zewnętrznym, który znajduje się wewnątrz ciała. Z drugiej strony srom znajduje się na zewnątrz. W świecie naukowym jest to nazwa całości zewnętrznych żeńskich narządów płciowych, w tym kości łonowej, łechtaczki, warg sromowych większych i warg sromowych małych, a także przedsionka pochwy.

2. Błona dziewicza „uszczelniają” wejście do pochwy

Zupełnie nie. Błona dziewicza zawiera co najmniej jeden otwór, przez który przepuszcza się wydzielina, krew menstruacyjna, tampon, a czasem cały penis. Rodzą się niektóre kobiety Co się dzieje, gdy tracisz dziewictwo? bez dziewiczej błony dziewiczej, u innych nie ulega uszkodzeniu nawet przy regularnej aktywności seksualnej.

Podczas seksu ta cienka elastyczna membrana rozciąga się. I tylko w niektórych przypadkach się psuje.

Prowadzi to do krwawienia, które uważa się za obowiązkowy atrybut utraty niewinności. Nawiasem mówiąc, błona dziewicza może pękać nie tylko podczas seksu, ale także z innych powodów – na przykład podczas aktywnego uprawiania sportu. Dlatego wielu ekspertów nie zaleca tej małej tkanki, która nie mogła – obalania mitów o roli błony dziewiczej w określaniu historii seksualnej i napaści , aby oceniać aktywność seksualną według stanu błony dziewiczej.

Dodaj komentarz